KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

+38
PalcicaBg
Angie83
micam
senka
maza1972
missile
MAAKKI
SSanja
JocY
caci
lolipop
KoMetaK
Mali Princ
shenon
racili
mmm
anak
mika811
ŽenoLina
daco
Malina
maka71
anna
cici
maus
sanja77
Dionisia
tuli
Orline
lena
nabla
bebko
bombonica
dr mali pariz
Zoka83
djole42
Struzzo
Bitter Sweet
42 posters

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 14:26

E da, i kod tebe insulin je možda pravio problem, tako da mislim da kad to središ, nema šanse da ne uspe osmeh srce
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 14:42

Meni je uspelo kad sam zaista bila psihicki rasterecena. Jako sam zelela da mi uspe, ali ne ono po svaku cenu,nego nekako mirno zelela. Prosle godine kad mi nije uspelo, nekako sam bila ok, ali prosto kao apaticna, krenuli mesec pre planiranog za mene, pa sam bila sva na brzinu, kao pogubljena. Doduse, bila sam i na metforminu manjoj dozi. Sad sam opet potpuno mirna usla u ovaj FET, i mnogo vise verujem u uspeh nego prosle godine. Videcemo da li mi je instinkt dobar.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 15:00

Dobar je sigurno!!! Very Happy

E sad za intralipidnu infuziju - ja na transferu u Genesisu i pričam sa dr, pomalo razočarana što su samo dva embriona i ona, kao da joj je tad palo na pamet, kaže da ću dobiti lipide. To su novo uveli. Onda du ih dali i devojkama koje su bile sa mnom u sobi. Nisu ništa naplatili. Dobija se na dan transfera, na dan pozitivne bete i kad je prvi uz. Sestra mi je rekla da mogu da ih kupim (da l u apoteci?) i da mi neko kod kuće da ili da dođem kod njih. Ako se plaća, mislim da nije mnogo skupo, ali treba priveriti. Meni se svidelo to što uvode nešto novo. Ne može da škodi, a možda će pomoći.
Kolekcija je mnogo jeftinija nego u Feroni, principessa. Baš su šok cene. Mislim da sam cenovnik ostavila na temi o Genesisu. Nas je oko 2500 e izašlo tri aspiracije i zalrđivanje pet embriona sa transferom. Znači bio je jedan polustimulisan ciklus. Nedoumica je bila kada su mi preko telefona rekli da polustimulisan naplaćuju kao normalan ciklus, a posle u Genesisu da se računa kao prirodnjak jer dve-tri ćelije mogu i u prirodnom da dobijem. Tako su mi tad naplatili, ali me to buni jer dr često snizi cenu i nešto pokloni. Jednoj devojci su sad kolekciju dva neseca, pa onda blagu stimulaciju i vraćanje zaleđenih i svežih iz tog meseca uradili sve o trošku fonda, znači nista nije platil. To mi se sviđa kod njih što ne deru za svaku stvar.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 29/4/2017, 15:18

Sunny, ne deru ni u Feroni. Cak i ako su nesto malo skuplji, ja ne bih Kopitovicku sada menjala, bas mi je legla.
Kod njih kolekciju od 3 embriona placas oko 350000, sa sve zamrzavanjem, odmrzavanjem i transferom. Ono sto mene ljuti je sto neoplodjena jc kosta samo 30.000 manje od celog uspesnog postupka.
A kad radis kolekciju, cena ide dole. I od 3. postupka na sve imas 20% popusta. Tako da, u poredjenju sa svim klinikama u bg, a pogotovu Jevremovom, ovo je najhumanije...(u Jevremovoj samo sto vazduh ne naplacuju!) 😂😂😂


Poslednji izmenio Principessa dana 29/4/2017, 15:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 15:23

U Jevremovoj daju intralipide, da ih iksan sam donese i to kosta 15.000 din. Samo davanje infuzije. affraid
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 29/4/2017, 15:24

Ma oni bre nisu normalni! To je nehumano sta oni rade...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 18:24

Ozbiljno deru!

Evo ja dodjoh do nekog plana. Za početak, naručila sam CoQ10, ali ovaj put u pravoj formi, izgleda da sam sve vreme pila pogrešan. I to onu preporučenu dozu od 600mg. Uvešću i omega 3. Proveriću testosteron, dhea-s i vitamin d pa ako je nešto u manjku, uvešću suplemente. To ću piti do septembra. Preporučujem svima da probaju sa CoQ10 jer ne može da škodi, ali minimum tri meseca pre vto i u većim dozama.
Otići ću na konsultacije u Genesis i da ih pitam za embrioskop, ocenu embriona i dalje predloge. Imam još jedan pokušaj od države, pa možda uklopim tako nešto sa njima.
Mnogo mi je teško da se oslanjam samo na sreću jer se plašim da me možda nikad ne pogleda. Nateraću se i da vežbam i nadam se da ću na jesen imati neke rezultate.
Šta mislite o mojim planovima :-)
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 29/4/2017, 18:40

Super su ti planovi! Ja jedino ne znam kako da povecamo sansu za implantacijom...meni je oba puta beta bila 0, sto znaci da ja tu definitivno imam problem...
A na koju ocenu embriona mislis?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 19:03

Pa mislim da je 80% implantacije u embrionu. Kako npr. dolazi do vanmatericne trudnoce. Tu nikako nije sredina koja odgovara embrionu, pa se on ipak razvija. Kod nas koji imamo nizi amh, mislim da treba pokusati sa poboljsanjem jajnih celija, ako je to u opste moguce. Ima jedan dobar sajt paleo-mama, mozes tu dosta toga procitati.
A ocena embrioma - da mi kaze kakvi su do sada bili, poslednji put mi nisu rekli ni od koliko celija su.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 29/4/2017, 19:24

A to...pa meni je sad u martu Kopitovicka rekla da je moj embrion bio osmocelijski, Bog zna kako extra, bla, bla...i opet nista...a onda kad sam je pitala da od narednog puta vracamo samo blastu, ako dodje uopste do nje- na to mi je rekla da ni blasta nije garancija da ne postoji genetska anomalija u njoj...i onda jbg, sta nam znaci ocena? Jedino bi validno bilo uraditi PGD test, ali kod nas ne znaju jos uvek da ga rade (sama doktorka mi je rekla da oni to jos ne umeju da rade i da se uce...), a i pakleno je skup...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 19:35

PGD je kao i cena jedne stumulisane vto. A obicno je rade kad neko ima vise embriona.

Sunny, ja volim da znam kakvi su embrioni, mada ni ti odlicni nisu garancija za uspeh, ali svakako su uspesniji postupci s njima.

Svidja mi se tvoj plan. Ako imate pravo preko fonda, ja bih skupila parice i pokusala sa akupunkturom. Mozda kod tebe pomogne. VItamin d podhitno uradi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 20:25

I koliko sam čitala, podeljena su mišljenja za PGD jer ni tada se ništa ne garantuje a svakako se ne isplati kad neko nema dosta embriona.
Ne znam kako da izvedem akup. Da putujem do Bga i stresiram se po prevozu, ne znam da l bi imalo efekta. I u mom gradu to radi jedna žena, ali mi nije proverena.
Vit d mi je ranije bio snižen, inače sam na vigantolu, ali moram proveriti sada stanje.


Poslednji izmenio sunny.tp dana 3/5/2017, 13:37, izmenjeno ukupno 1 puta
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 29/4/2017, 20:57

Ja sam mislila da je taj PGD jos skuplji...znam da se ne radi na manje od 4-5 embriona, ali mozda bi imalo smisla prikupiti nekoliko eventualno kolekcijom, pa onda uraditi...otkud znam...sve nesto mi se cini da bih lakse prebolela nekvalitetan embrion u laboratoriji, nego da cekam betu, pa da isto bude samo kasnije...
A gde ste citale da ni to nije proverena stvar? Ja sam mislila da je bar to neka garancija, pa racunam, bolje i to platiti da se skrati put do uspeha...uh, opet na kraju dodjemo na isto, da je sve neizvesno....😏
Sto se akupunkture tice, to kazu da mnogima pomaze. Cak i Kopitovicka to bas podrzava.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 30/4/2017, 02:28

Citala sam jedan zanimljiv tekst o tome, al sad ne mogu da ga nadjem. Nasla sam da je u Genesisu pgd 400 000! Ima na njihovim sajtu. Nisam znala da je to toliko skupo!
Uglavnom, taj test je dobar za otkrivanje nekih bolesti, ali ne svih, naravno. Treba ga raditi kada neko ima nasledjeni gen za odredjenu bolest koja moze da se detektuje uz pomoc pgd. Al tu su i rizici - da se ne uradi dobro i osteti embrion, da embrion ima neki drugi problem koji se ne vidi sa pgd, da uniste dobar embrion i time sansu za normalnom trudnocom i zdravim detetom i postoji sansa da se embrion prirodno sam popravi u kasnijoj deobi, a bio bi odbacen sa tim testiranjem.
Tako da je tacno da pgd povecava sanse, ali mislim da se nama definitivno ne isplati.
PGS kosta 200 000.
Uglavnom, ogromne pare, a opet nikakve garancije :-/
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 30/4/2017, 02:35

I mislim da nema sanse to kolekcijom da se izvede jer bi svaki put naplacivali test po ciklusu jer se to salje dalje na analizu (izgleda u Spaniju). To moze kad zena odjednom dobije vise celija/embriona pa se svi testiraju u isto vreme.
Zato mislim da nam ostaje da jurimo najkvalitetnije embrione po proceni dobrog embriologa i time malo povecamo sanse.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od micam 30/4/2017, 12:37

Mislim da se PGD radi u Decijoj klinici ili tako nesto u Novom Sadu i da svi oni nose tamo a ne u Spaniju.Rade ga i ko radi u Betaniji besplatan je finansira pokrajina za pacijente sa teritorije Vojvodine ali moras imati 5 embriona.Postoji sansa da se ostete embrioni i kosta dosta.Poznajem osobu koja je radila u Pronatalu u Pragu izasla ih VTO sa PGD 6500eur postupak,ali ona je ostajala u drugom stanju i prirodno i VTO pa je imala 6 pobacaja zbog genetske greske su bili.U postupku kad je radjen imala 14 embriona i samo 2 su bila genetski ispravna i vratili oba i ima blizance decake.Radi se samo sa svezim embrionima i mora imati 5 inace nigde ne rade kad je manje.Skupo je jako.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Angie83 30/4/2017, 13:56

Au misa mu al sam ja neobavestena Embarassed Svasta nesto naucih ovde od vas...
Sunny zasto pijes taj CoQ10, cemu on sluzi?
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 30/4/2017, 14:51

Kazu da moze da popravi kvalitet celija. Jos nije dokazano, ali ga dosta koriste u Americi. U svakom slucaju ne skodi. On se inace nalazi u celijama i daje snagu mitohondrijama. Ima ga manje kod starijih ljudi, zato se poravlja uz suplemente u nadi da ce uticati na poboljsanje jajnih celija.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od PalcicaBg 30/4/2017, 16:51

Sunny super ti je plan!
PGD rade u Betaniji,tj.salju negde,tad kad sam ja radila to je bilo u okviru programa,besplatno,za zene koje su imale dosta neuspesnih postupaka.
Meni je tad trebalo da rade,medjutim imala sam malo embriona i tada se ne radi,jer tim cackanjem moze da se osteti embrion.Znam da su jednoj zenici radili,od 10 embriona samo su 2 bila dobra i jedna bebica se primila.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od PalcicaBg 30/4/2017, 16:53

Tek sad vidim da je micam napisala skoro isto sto i ja :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Nessi 30/4/2017, 17:02

Sunny, koji Q10 koristis? Ja vec godinu dana uzimam neki od 30mg po kapsuli, obicno jednu dnevno, a nekad uzmem 2 ili 3 najvise. 600mg je bas mnogo, jel si to nasla Q10 gde je ta doza u jednoj kapsuli?
Vidim da pominjes testosteron, DHEA-S i vitamin D. Meni je u proslom ciklusu na 3. dan ciklusa testosteron bio malo snizen, ne znam sta to uopste znaci? Ranije mi je uvek bio u granicama.
I sta se moze zakljuciti na osnovu DHEA-S? Ja to nisam radila, ali sad si mi dala ideju, pa cu proveriti i to :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 30/4/2017, 17:42

Preporucene doze coenzima da bi imalo efekta je 600mg. Ne moze da se pretera, u Americu koruste cak i preko 1000. Te tablete od 30mg su beskorisne, po njihovim tvrdnjama.
Jedna zena sa nasih prostora koja zivi u Nemackoj se bavi ovom temom. Ima sajt paleo mama, na engleskom je. Ona tvrdi da je sam minimalnim amh i preko 35 god ostala trudna prirodno uz suplemente CoQ10, DHEA, Omega 3 i vitamon D. Napisala je i knjigu o tome. E sad, naravno, treba to uzinati sa rezervom, ne mislim da su to cudotvorni lekovi, ja sam ih pila i nosam nikakva poboljsanja primetila. Ima tu dosta stvari, vise o tome ima u temi o visokom fsh-u. Meni je i Kopitovicka dala to da pijem.
Sto se tice DHEA, on je ozbiljniji, ne pije se dugo, moze da ima sporedne efekte i obavezno pre njegovog koriscenja treba priveriti visinu testosterona i dhea-s. On dize teatosteron, pa zbog toga, a ako je i tes.povisen ne bi ga trebalo piti. Kaze da kod starijih zena je nizi testos pa zbog toga i losiji kvalitet celija.
CoQ10 ne kupujem kod nas jer je preskup. Narucujem ga preko IHerba. Do sada sam pila neki jeftiniji i tek sada saznam da mora da se gleda onaj koji je rastvoren u ulju. Takav sam i nasla, 60 tableta od 600mg je oko 30evra.
Evo link ovog kojeg sam ja kupila, al ne tvrdim da je taj najbolji, treba istraziti jos.

https://www.iherb.com/pr/Healthy-Origins-CoQ10-Kaneka-Q10-600-mg-60-Softgels/51659
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Nessi 30/4/2017, 17:48

Hvala ti puno! A jel znas da li rezultati testosterona i DHEA-S zavise od dana ciklusa ili mogu da se rade bilo kad?

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 30/4/2017, 17:53

Evo samo da stavim i taj sajt, zanimljiv je. Ona reklamira neke suplemente, ali su preskupi pa ih nisam uzimala u obzir.

http://www.paleo-mama.com/improve-egg-quality-supplements/dhea-egg-quality/

DHEA s moze bilo kad, a za testisteron nisam sigurna, to ce mozda neko drugi znati da kaze, mislim da nije vezan za ciklus.

Izvinjavam se zbog gresaka, kucam sve sa telefona.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Nessi 30/4/2017, 18:08

I ovo je korisno, hvala :) a za testosteron cu pitati u labu.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 8 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu