KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

+38
PalcicaBg
Angie83
micam
senka
maza1972
missile
MAAKKI
SSanja
JocY
caci
lolipop
KoMetaK
Mali Princ
shenon
racili
mmm
anak
mika811
ŽenoLina
daco
Malina
maka71
anna
cici
maus
sanja77
Dionisia
tuli
Orline
lena
nabla
bebko
bombonica
dr mali pariz
Zoka83
djole42
Struzzo
Bitter Sweet
42 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 30/7/2010, 13:44

Znači da ipak nisi radila sve...dok si na pdf Ženski sterilitet pročitaj temu OGTT nevezano za PCSO (to je ono što upravo opisuješ u korist LH)... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Icon_biggrin
Pozdrav Dionisia... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 338438

P.S. Ja da sam na tvom mestu bila bih spremnija za nove stvari...ali sto ljudi sto ćudi...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Dionisia 30/7/2010, 14:35

Pa, ja sam spremna, ali kazu nema potrebe, odnos je dobar. Valjda doktori znaju sta rade, blago nama, ako cu ja da im solim pamet...


Poslednji izmenio Dionisia dana 30/7/2010, 14:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Dionisia
Dionisia

Broj poruka : 122
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Orline 30/7/2010, 14:41

Pa to i nije neki specijalan test, čak i da ga uradiš na svoju ruku, ne mislim da bi imala problema sa svojim dr.
meni su rekli da ga uradim kad sam imala drugi spontani, uradila sam samo vadjenje glikemije, bez vrednosti insulina. Vidim posle da Ivanovići traže sa Insulinom. navodno može da smeta implantaciji. Maus i nenabeba su ostale trudne kad su pile Siofor, maus kod Ivanovića, a nenabeba u Pragu, mada su joj ga Ivanovići uveli par meseci pre nego što je otišla u Prag. A obe su imale par neuspešnih pokušaja pre, nena i više, čini mi se. Sa godinama se povećava mogućnost da postoji insulinska rezistencija, pa šta znam...Mogla bi možda da pitaš dr i uradiš taj test. Kod koga si u Jevremovoj?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Dionisia 30/7/2010, 14:53

Kod Stankovica. Ako sam dobro razumela tim testom se meri secer? Meni su proveravali secer i te neke stvari, kada sam vadila krv, pa ne znam da li je to to ili to nesto posebno treba. Secam se da su merili neko vreme i sl. Ti rezultati su bili svi ok. A mene inace najvise izludjuje da ja treba nesto da sugerisem svom doktoru, pa sta ce mi onda on? Valjda je dovoljno strucan da uradi sve sto misli da treba od analiza. Naravno da nemamo sve iste probleme, ali valjda i on zna koji mu je pacijent kakav!!!
Citala sam tu temu o tom testu, iskreno, ne razumem previse, ja izbegavam slatkise, znam da nije dobro za vto, niko mi u porodici nema secer...Da li se to nekako manifestuje, imas neke simptome, pa se sumnja na to ili kako?
Dionisia
Dionisia

Broj poruka : 122
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 30/7/2010, 15:02

Dionisia ::A mene inace najvise izludjuje da ja treba nesto da sugerisem svom doktoru, pa sta ce mi onda on? Valjda je dovoljno strucan da uradi sve sto misli da treba od analiza. Naravno da nemamo sve iste probleme, ali valjda i on zna koji mu je pacijent kakav!!!
Da li se to nekako manifestuje, imas neke simptome, pa se sumnja na to ili kako?


Ne pamte naši dr svakog pacijenta ponaosob toliko detaljno...nas pacijenata(sa problemima neplodnosti) ima previše i samo im se smenjujemo kao na traci (nisi primetila)...tako da ako hoćeš da rešiš svoj problem, moraš sama da zapneš i pritisniš svog dr, ne očekuj to od njega...tako je, nažalost...
Već ti je rekla Ori....za OGTT (sa insulinskom rezistencijom) je dovoljno to da imaš iza sebe par spontanih, neuspele vantelesne...
Kad ideš kod dr Stankovića? Jesi li svih 6 IVF radila kod njega?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Dionisia 30/7/2010, 15:11

Jeste da se smenjuje kao na traci, ali, pamte, gde da ne pamte, posle toliko puta, a i raznih anegtota koje su imali sa mnom. Kad mi salju plan, uvek mi posalju i par privatnih recenica.Kako udjem na vrata, tako pocne ono o, pa dobrodosli itd. Radila sam jednu kod Ivanovicke, 2 kod pokojnog Aleksandra Stankovica, a sad sam kod Zorana.
Dionisia
Dionisia

Broj poruka : 122
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sanja77 30/7/2010, 18:49

Hvala vam devojke na dobrodoslici i podrsci analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 692299
sanja77
sanja77

Broj poruka : 34
Godina : 47
Location : Zvornik,Republika Srpska,BiH
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od maus 30/7/2010, 21:12

Vec je Ori sve napisala. Radila sam ogt test sa ins i meni je ins bio jako nizak. I da, kod mene je LH uvek bio duplo veci od FSH.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 31/7/2010, 10:50

Struzzo ::Bsweet, gde si ti...dokle si stigla? analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Icon_biggrin



Hello Struzzi analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 447640 Nisam stigla daleko, jer me omeo u planovima neocekivani preokret stvari, imali smo smrtni slucaj u bliskoj porodici. Razmijenila sam par mejlova sa dr Sonjom iz Praga i uspjela da odradim jos koji od testova koji su mi preporucili iz Jevremove, nadajuci se da cu pronaci bar neki razlog za probleme sa implantacijom, ali zasad je i ovo sto sma uradila sve u redu. Cekam jos na nalaze genetike iz Bg... Kako zasad stvari stoje, mislim da cu poslati dokumentaciju u Maribor da se prijavim na cekanje jer se tamo stize na red tek za godinu dana, a u medjuvremenu najvjerovatnije otici u Jevremovu. No, to su jos uvijek radni planovi... A ti, u kojoj si ti sad fazi?
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 31/7/2010, 11:12

Dionisia ::Drage moje, nasla sam se u ovoj temi, pa sam se uclanila na ovaj forum, koji inace redovno citam.
Ja imam 42 godine, u ovoj prici sam 10. Imala sam i prirodnu trudnocu i spontani iz IVF-a i nista jos uvek.6 vantelesnih, puno jc, embrioni uvek dobri, cak odlicni, uglavnom problem sa implantacijom. Nasi rezultati su uvek bili dobri, komentari dr su uvek bili opustite se... Da vas preduhitrim i da napisem da smo radili sve rezultate koje spominjete, takodje uvek
sve ok.
E, sad zasto vam pisem, htela bih opet da pokusam .

Dionisia zdravo. Tvoj i moj slucaj se iz ovog sto navodis razlikuju izgleda u tvome sto si ti imala bar pokusaj trudnoce i spontani, a ja nisam nikad cak ni biohemijsku, jednostavno je implantacija nekakav problem koliko vidim i nisu svi ljekari jednako spremni ni strucni da se bave ispitivanjem razloga zasto je to tako. Najcesce pricu zavrsimo zakljuckom kako se u medicini i dalje bar u 20 posto slucajeva nikad ne sazna sta je tacan uzrok steriliteta/ nesupjesnih VTO i da ja eto izgleda spadam u tu grupu. Iz svog iskustva sa brojnim ljekarima nazalost podrzavam ovo sto ti Struzzo pise - iako sam nailazila i na zaista savjesne ljekare koji se trude da ti se individualno posvete sto je vise i bolje u njihovoj moci, mislim da ipak ne treba prepustiti sve njima samima, jer se zaista desava da i nehotice ponekad previde neke prilicno vazne stvari, da iz nedovoljnog iskustva ne preporuce nesto sto bi mozda moglo biti korisno ili u ekstremnim slucajevima da iz nesavjesnog pristupa udju u tretman ne ispitavsi sve sto je potrebno. Ne zelim da te plasim, ali iskusila sam sve to na svojoj kozi, sto me je u par navrata zamalo kostalo i zivota, da nisam sama vodila racuna o tome sta mi prepisuju i kako moje tijelo reaguje na to... Koliko god da su strucni i posveceni, ne zelim ovdje nikog da napadam, ali postoji jedna kljucna stvar a to je da njima ne moze nikad nas zivot biti vise vazan nego nama samima i ne mogu biti motivisani koliko mi sami da pronadju rjesenje nasem problemu. Nazalost, za dobar dio klinika i ljekara mi smo samo izvor svakodnevnih prihoda, a to je nesto sto mi i onaj mali dio zbilja savjesnih ljekara i sam priznaje kad me upucuje drugim kolegama sa nadom da ce se malo udubiti u slucaj jer se valjda dosad vec dovoljno "proslavio i obogatio"...


Za dr Stankovica sam samo cula pozitivne stvari dosada i vjerujem da ce ti posavjetovati sve sto je potrebno da uradis od analiza. Ipak, ako ti to nesto znaci, ja ti mogu napisati spisak testova koje mi je jedna od klinika dala prosle godine kao potrebne da se urade u slucaju cestih spontanih i da ti posaljem sta je meni tim ljekara Ljubic i Ilic iz Jevremove trazio da jos uradim uz analize koje sam vec imala. Djevojke sa foruma su mi rekle da je to manje-vise standard sad koji se trazi od vecine zena kojima treci put VTO ne uspije. Ako te zanima, javi.

Odluka sta ces uraditi sa svojim zivotom, kome ces od ljekara i klinika dati svoje povjerenje i u kolikoj mjeri je u potpunosti na tebi. Znam da je tesko. I ja se cesto u svoj ovoj prici osjecam uzasno usamljeno, ali nemam namjeru da odustanem. Drzim ti palceve i zelim svaku srecu!
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 31/7/2010, 14:22

Bitter Sweet ::Kako zasad stvari stoje, mislim da cu poslati dokumentaciju u Maribor da se prijavim na cekanje jer se tamo stize na red tek za godinu dana, a u medjuvremenu najvjerovatnije otici u Jevremovu. No, to su jos uvijek radni planovi... A ti, u kojoj si ti sad fazi?


Sviđaju mi se tvoji radni planovi... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 561840
Ja za par nedelja putujem u Maribor... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Icon_biggrin
Ako Bog da, vučem te za nos...kao i sve ostale moje drage druge.... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 692299



P.S. Moje saučešće, Bsweet...život nam je satkan od slatkog i gorkog...nikada previše jednog ili drugog, ne zaboravi...red je na sweety... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 561840 analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 512172

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 543728
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Dionisia 2/8/2010, 08:14

Bitter Sweet ::

Dionisia zdravo...

Bitter Sweet, naravno da cemo sve pokusati, pa da to ne radimo, ne bi ni ovoliko puta probale zar ne? Naravno da je vazan dr, ja moram da kazem da ja Jevremovu ne menjam, bas zato sto nemam promedbe na dr, na sestre... Stvarno se trude beskrajno, a sad, sto ne uspeva, samo Bog zna, verovatno je i do srece...
Ako ti nije problem, mozes mi poslati, moze i na pp, koje su to analize, mada koliko vidim i ja, standardne su, ali cisto da proverim.
Zelim ti sve najbolje i uspesan ovaj put, za koga god da se odlucis! analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 951205
Dionisia
Dionisia

Broj poruka : 122
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 08:47

Dionisia ::Pronison sam uzimala...


Dionisia, kad si počela sa Pronisonom(je l' to bilo od početka stimulacije) i u kojoj dozi?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:00

Struzzo, ja sam prošli put uzimala prednison (njega ima od 5mg, a koliko sam razumela pronisona samo u većim jedinicama pa mora da se deli tableta). Dr Žaklina mi je rekla da pijem, bila sam počela 1.4. a et je bio 28.4. Verovatno bi mi ona dala i ranije da ga pijem da sam je ranije kontaktirala.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 10:06

Je l' to znači da si ga počela piti od prvog dana ciklusa, u stvari i ranije, Ane?
I jesi li pila sve vreme po 5 mg...kad si počela smanjivati dozu?
analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 543728
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:06

Ček da proverim za ciklus...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:09

Ne, počela sam ga piti desetak dana pre ciklusa, u stvari nije se to ni vezivalo za ciklus.
Ja otišla kod nje da vadim briseve zbog postupka, pričale ona preporučila da ga pijem. Kažem ti, da sam otišla ranije kod nje ranije bih i počela, verovatno.
Nisam uopšte smanjivala dozu, počela sa 5, kad je beta bila negativna, to veče sam prekinula potpuno.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Orline 2/8/2010, 10:12

Joj, anči, nisi smela naglo...Zato ti je i bilo loše, čini mi se
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:13

Nije meni bilo loše uopšte, nego sam navatala grooozni, straššššni stomačni virus! Fuj!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 10:18

Da, ali možda si ga navatala upravo zbog Prednisona...tj. izmenjenog imuno sistema...
Znači, ja sad već mogu da krenem da pijem...
Cure, šta kažete Prednison ili Dexason? Je l' isto to?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:21

Da, i mislim da mi jeste on pomogao da dođem do virusa analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Icon_razz , plus generalno mrcvarenje u postupku, plus stres zbog negativne bete i bla, bla... Mada kad se vratim unazad, mene ni jedan stomačni još nije tako lako obišao.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Orline 2/8/2010, 10:21

Pa i jest..i nije..Malo ima razlike. Ja sam pila dexason u dva ciklusa eksperimentalno. Prirodna ciklusa, i bišta uradila nisam. Al nisam ni u prethodna 72 analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Icon_rolleyes
Ajd pošalji nabli pp, mislim da je ona više u toku sa tim, ako si već odlučila.
Anna, struzzo je u pravu, tebi je zdrav organizam, pa je najblaže odreagovao padom imuniteta- jednom rečju dobro si prošla, inače znaju napraviti pravu oluju pri naglom prekidu
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:23

Ma znam, čitala sam o tome, ali dr mi ništa nije napomenula, samo rekla prekini, pa sam ja ukapirala da je 5 mg prednisona ipak jako mala doza, možda ni ne mora da se smanjuje...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Orline 2/8/2010, 10:25

E pa ne znam...jbg. Mislila sam da si prekinula na svoju ruku. Trebalo je da ti kaže. Mala doza, pa manja i reakcija.
Kako god, bilo prošlo. analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 10:35

Pokušaću Ori, mada mi se čini da nam je Nabličak negde nestala...a vi'š, ja bi trebalo da već sad krenem sa tim.
Dexason sam pila kad sam imala neku intervenciju na zubima. Tako da ga već imam.
A ovaj Prednison mogu kupiti, rekla bih da njega više koriste u Češkoj...
Ne znam... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 279933
Ajde, recite mi vi, šta biste vi uzele da ste na mom mestu?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 4 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu