KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mala velika pitanja oko usvajanja

+38
Sara
era
lilymar
Maman
nena beba
nina :)
mafind
kasia
maus
bebko
JAmajka
Milijana
kristina33
Cupava
catherine290505
HappyGirl
lena
dr mali pariz
ciklama
Orline
ŽenoLina
Marija86
bak
anna
loki11
Deni
Srecica
BiKsi :)
caci
tuli
jecab
NINA1
Yvonne
Tinche
Struzzo
cufta
djole42
Simona
42 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od loki11 22/10/2010, 19:28

Uverenje o stambenoj situaciji- mi smo fotokopirali ugovor stana, gde se vodim kao imenovani naslednik,
uverenje da lice nije liseno roditeljskog prava, kao i da nije osudjivano- u sudu na opstini gde stanujete,
i s posla- potvrda o zaposlenosti sa izvestajem o primanjima za 6 meseci
Sve najbolje!
loki11
loki11

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 22/10/2010, 19:50

Loki,
hvala ti puno. :)

Ne znam jedino to za sud, to opet onda ispada palata pravde, tamo su valjda opstinski sudovi... No taman kad moram tamo da idem zbog tog neosudjivanja onda cu da istrazim i to, pa ako nije tu pitacu gde je...

Ali jasnije mi je sad zahvaljujuci Anni i tebi, super ste d

Cupava,
i vi krecete u usvajanje? Bas lepo, sve nam je zivlji ovaj deo foruma :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od JAmajka 23/10/2010, 00:52

Simona,molim te objasni mi šta znači to "mm se prijavio na naš stan."Ni mm i ja nismo prijavljeni na istoj adresi,a živimo u stanu koji je moje vlasništvo.Da li je to problem?Ako sam dobro shvatila oboje treba da budemo prijavljeni na istoj adresi?
Uverenje o posedovanju stana se vadi u "Poreskoj upravi."Moja drugarica,koja je usvojila dete je priložila i fotokopiju štedne knjižice,saobraćajne dozvole-kao dokaz da ima automobil...znači,sve što se vodi na tvoje ili ime tm-prijavi.Puno sreće.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od ciklama 23/10/2010, 16:52

Jamajka kako to sa štednom knjižicom, prilažeš koji iznos imaš h .

Ja ovde virkam i navikavam se na ideju. Pozdrav za sve

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 24/10/2010, 20:26

jamajka ::Simona,molim te objasni mi šta znači to "mm se prijavio na naš stan."Ni mm i ja nismo prijavljeni na istoj adresi,a živimo u stanu koji je moje vlasništvo.Da li je to problem?Ako sam dobro shvatila oboje treba da budemo prijavljeni na istoj adresi?
Uverenje o posedovanju stana se vadi u "Poreskoj upravi."Moja drugarica,koja je usvojila dete je priložila i fotokopiju štedne knjižice,saobraćajne dozvole-kao dokaz da ima automobil...znači,sve što se vodi na tvoje ili ime tm-prijavi.Puno sreće.

Hvala Jamajka :)

Da, i ja sam iz postova koje sam ovde citala shvatila da moramo da budemo na istoj adresi. Pa kad pogledas to je i logicno jer ako smo na razlicitim onda pripadamo razlicitim centrima za socijalni rad (bar kod nas je tako bilo jer je muz bio prijavljen na drugom delu grada). Moj muz se isto prijavio na stan koji je moje vlasnistvo i nije vam to neki problem, za dan se zavrsi. Ponese se ugovor o stanu, moras i ti da podjes jer se trazi tamo u mupu izjava da si saglasna i licna karta. Sem toga placa se neka taksa i popunjava neki obrazac ali to sve u mupu kazu.

Ciklama,
i ti kreces? Super...

Kod nas i dalje majstori ali hajde valjda smo svaki dan blizi zavrsetku radova a i pocetku procesa usvajanja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od loki11 24/10/2010, 21:12

Moj muz i ja smo prijavljeni na razlicitim adresama, i to nije bio problem. Dobili smo podobnost i sad cekamo. Isto tako i ljudi koji nemaju stan u vlasnistvu, mogu da dobiju podobnost kao usvojitelji, bar su nama tako rekli.
loki11
loki11

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od JAmajka 25/10/2010, 10:38

Hvala Simona,
idemo ovih dana za prijavu,a onda polako za sve ostalo.Strpljenja imamo na pretek,sa vremenom smo"kratki",ali ćemo se organizovati nekako.Kod mene na poslu znaju za priču o usvajanju i spremni su da mi izađu u susret .I mi smo imali majstore do pre neki dan."Pripremili smo teren" za dolazak deteta.Divna mi je pomisao da bi uskoro po stanu mogle da budu razbacane igračke,dečije knjige i stvari.Već "vidim taj prizor..."i uživam.

JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 25/10/2010, 12:44

Eh Jamajka bice i to... :)

Nas stan je sad u nebo plavoj boji, prava atmosfera za jedno detence, moze i vise naravno ne bismo se bunili Very Happy

Ali svi su izgledi da ce se radovi jos otegnuti i ove nedelje... Tako da ili zovem krajem nedelje ili svecano prvog novembra tj u ponedeljak (pre da ce biti ovo drugo...).

Tada otvaram i dnevnik usvajanja da ne offtopicarim na sopstvenoj temi Very Happy pa cu vas sve detaljno izvestavati vec kako bude teklo...

Loki,
mi se sad prijavismo na istoj adresi pa vise ne razmisljamo. Mozda ne bi pravili probleme a mozda i bi, pa da ne gubimo vise vreme ionako se ovo zapocinjanje oteglo... A nismo imali nekog posebnog razloga da budemo na razlicitim adresama sem sto nas je mrzelo da to obavimo dosad Very Happy Za vlasnistvo stana mislim da nije uslov takodje.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Cupava 2/11/2010, 18:18

Simona ::Cupava, i vi krecete u usvajanje?
Jos uvek ne dok se navrsimo sa nasih 12 smrzlica, al' ako ni to ne uspe, usvajanje je SIGURNO sledeci korak. Zato vas pratim i zapisujem putanju. :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 2/11/2010, 23:51

Cupava,
nadam se da cete uspeti da ostvarite roditeljstvo sa smrzlicima... a nakon toga videcete i za usvajanje :)

Mislila sam se gde ovo da stavim, pa posto je ovo tema o pitanjima i dilemama, mozda je pravo mesto...

I want to adopt because.... Reasons versus Barb's advice

I want a playmate for my birthchild./ Hire a neighbor's child.

My religion tells me to reach out to those less fortunate than I /Put a big donation in the collection plate next Sunday.

My infertility is a constant sadness. It hurts terribly. / Infertility is devastating, but you must understand that adopting does not cure it.

We are quite well off and could give so many things to a child. /Write a check to your favorite children's charity.

Our marriage is shaky and a child will bring us back together. / It will never happen.

Since we can't have birth children, I guess there is no difference anyway. /It's a start, but you need to get past that notion of second best.

We might as well adopt. / No.

Neither is better or worse, but adoptive parenting and birthparenting are really the same, aren't they? / They ARE different.

I really want to adopt but my husband is ambivalent. He'll come around once the child is ours. / What if he doesn't?

I feel so empty inside. A child will fill up that emptiness. /Find a friend.

I just want to cry when I think about all those poor homeless children. I think I'll take one in. / No child needs pity. / Donate to the missions.

There's absolutely no child that I couldn't love./ Ouch! I could show you a few. I am a teacher (or mental health professional or social worker or doctor) and I am a "pro" at dealing with children. / Being a child professional is a lot different than being someone's parent.

All these children really need is a lot of love. / I used to think that, too. Now I know better.

I/We just really like kids and want to add one (or more) to our family. I want to be someone's parent. I know I have a lot to learn but I want to begin. / Yes! Go for it, you're on the right road.

http://www.babycenter.com/0_are-you-ready-to-adopt_1372535.bc
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od HappyGirl 15/4/2011, 14:33

Loki, da ne bi temu odveli u pogrešnom pravcu , otvorili smo novu temu na koju smo prebacili tekstove i na kojoj možeš nastaviti da pišeš sva dešavanja. Pošto je tema o tvom putu usvajanja naslovljena je na tvoje ime. Hvala na razumevanju!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od mafind 8/10/2011, 09:57

moze mi netko odgovorit da li se u Srbiji moze usvojit punoletna osoba,
trebao bi clan zakona koji to uredjuje
hvala

mafind

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 8/10/2011, 17:07

Mafind,
ja mislim da ne moze. Usvajanje je moguce upravo do 18-te god. Nisam sasvim sigurna, ali prilicno jesam... Neko je stavljao ranije neke zakone koje sam i ja iscitavala, ako naidjem na to stavicu link... a mozda se jos neko javi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od mafind 10/10/2011, 11:12

Simona zahvaljujem na odgovoru ....

mafind

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 20/4/2012, 20:25

Da li vama u onoj potvrdi iz 27. marta pise da imate neku imovinu (ukoliko je imate)? Da li je evidencija tacna? Ja sam se danas iznervirala kad sam videla tu potvrdu - napisali mi da nemam nikakve imovine Shocked Advokatica jos pocela da me ubedjuje da se tu belezi samo uknjizena imovina ali ja imam i uknjizene imovine, uopste ne znam kako to nemaju evidentirano. Mi prvi put nismo trebali da to donosimo nego smo davali ugovore. Advokatica me je smirivala da ce mi izvaditi nesto iz poreske gde se vidi sva imovina pa da prilozim to uz ovu potvrdu. Da, kad treba da platim poreze tu me imaju evidentiranu i ne zaboravljaju me... borba
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od nina :) 20/4/2012, 20:47


mi smo vadili iz poreskog i katastra da vide dali imamo nesto na nama i na oba papira je pisalo da nemamo sto je i tacno neracunajuci kola.nije mi jasno kakve ti dodatne papire vadis jos
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 20/4/2012, 21:00

Nina,
pa ne moram da vadim, meni su trazili samo tu potvrdu koju sam izvadila. Ali napisali su mi da nemam imovine sto nije tacno. Pa bih ja prilozila nesto sto govori o pravom stanju... Mozda to i nema veze, nama je vec dodeljeno dete...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od nena beba 20/4/2012, 21:22

simona vidim da uskoro stizeeee!
cestitam i zelim vam da uzivate u potpunosti, da nadoknadite vreme...
cmok
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 20/4/2012, 21:26

Hvala Neno, i ja jedva cekam :)

Pozdravcici za tebe i tvoju decicu sreca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od nina :) 20/4/2012, 21:57

nema veze simona taj papir sto vilenjak dolazi
koje si ti od tih papira predala prvi put kad si podnosila zahtev sad i to trebas ponovo isto doneti
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 20/4/2012, 22:02

Hvala Nina. Ja sam prvi put predavala ugovore, to mi je najmanji problem da donesem...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od jecab 22/4/2012, 18:50

Mi smo kao i prvi put vadili iste sve papire bez da smo se sa njima ponovo dogovarali i bilo je sve u redu....Ti ponesi pa ih pitaj mada ja licno mislim da to ne treba al vidite s njima!!!!!!!!!
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 5/6/2012, 23:13

Interesuje me koju ste zdravstvenu knjizicu vi imale u periodu adaptacije? Ja sam dobila zdravstvenu knjizicu od hraniteljice ali nije overena od nove godine i nije mi jasno da li koristim tu ili treba da izvadim novu preko nasih preduzeca? Ali mi opet nije jasno kako da izvadim na nas kad on jos ne nosi nase prezime i ne pise ni nase ime kao ime roditelja?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od jecab 5/6/2012, 23:40

Nama se desilo da smo dobili knjizicu al tek kad smo stigli kuci smo videli da nije overena pa smo vratili njenom CSR oni overili i vratili nazad.Ti je svakako ne mozes overiti nego vrati njegovom centru pre toga ih nazovi pa bi trebalo da to oni sve odrade.Ovo ti je moj savet jer sam ja tako prosla a ti kako zelis......
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Simona 6/6/2012, 00:22

Hvala Jeco :)

Mi jos nismo dobili resenje o adaptaciji affraid Zvala sam juce czsr da pitam za to pa mi je socijalna radnica od naseg sina rekla da je to dala pravnici ali jos nije uradjeno... pa kad bude javice mi. Tako da nisam jos ni isla u dom zdravlja jer pretpostavljam da mi prvo to treba, ko sam ja detetu, nemam ni jedan papir za njega... Nadam se da ce se u narednim danima nakaniti da mi daju to resenje pa cu ih onda pitati i za zdravstvenu knjizicu i poneti je sa sobom... Samo se nadam da dete nece biti bolesno, kasljalo je pa sam mu davala neki sirup koji su mi u apoteci dali kao da moze da se daje bez lekara... ali ja sam ovih dana imala neku temperaturu i plasim se da ga nisam zarazila... no mogu da ga odvedem i kod privatnog lekara. Mada bi trebalo da mi daju te papire, toliko su insistirali za svaku sitnicu koja se nas ticala a sada se njima ne zuri... Ne znam kako mogu da daju dete tako, raskinuli su ugovor o hraniteljstvu, a resenja o adaptaciji nema a dete kod nas vec deset dana... affraid
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala velika pitanja oko usvajanja - Page 6 Empty Re: Mala velika pitanja oko usvajanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu