KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mala buvica NADJA

+40
mamajednogprinca
medolino
*AIDA*
Tanja83
Mirjana
Orline
gagax81
HappyGirl
bokica
nesalela
dragana76ns
zoxa
kasia
Cupava
key
bebko
caci
KoMetaK
brinbili
Sami
adriatika
bak
maus
maja76
lena
MARA
Tinche
djole42
dr mali pariz
Shizika
Sneza
Struzzo
lolipop
catherine290505
buby
bobica83
Milijana
BiKsi :)
Nefertari
Zoka83
44 posters

Strana 1 od 23 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći

Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Mala buvica NADJA

Počalji od Zoka83 12/7/2011, 18:22

Drage drugarice, doslo vreme da otvorimo i dugo ocekivan dnevnik moje devojcice.
Nadja je rodjena 6. juna sa 3040g i 49 cm. Iz bolnice je otpustena sa 2800g. Dojila sam je 3 nedelje tokom kojih smo se mucile i ona i ja - buvica je bila suvise lenja i konstantno gladna. Usledio je mastitis, pracen temperaturom i dobila sam antibiotike i zabranu da dojim. Od tada smo na Aptamilu i cini mi se da sada lepo napreduje. Izmuzam se i ponekad joj dajem i moje mleko, ali sada ga ima sve manje zbog cega mi je jako zao. Grcevi su nas mucili ali uz espumisan i konstantno lezanje na stomaku i to polako prolazi, hvala Bogu. Lepo spavka, rucka i cini mamu i tatu neizmerno srecnim!

U petak imamo prvu kontrolu u savetovalistu kada ce primiti vakcine koje su na redu i videcemo kako napredujemo.

Zelim da se zahvalim svim mamicama sa ovog foruma i mojim dragim buducim mamicama na nesebicnoj pomoci i podrsci tokom svog ovog vremena koliko se druzimo. Drage tete, dobrodosle u Nadjin dnevnik! osmeh srce

[Only admins are allowed to see this image]
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Nefertari 12/7/2011, 18:25

Nadja lepotice mila!!!!! dobrodosle na ove najlepse strane!!!!! Zoko neka ti ovaj dnevnik bude ispunjen samo srecmom i radoscu.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od BiKsi :) 12/7/2011, 20:33

[Only admins are allowed to see this image]
Nadjice i mamice, nek vam ove strane budu ispisane najlepšim i najnežnijim rečima, nek ste zdravi i bezbrižni, srećni i nasmejani!

Zoks, ne sumnjanm da ćete ti i tm biti posvećeni i divni roditelji!
[Only admins are allowed to see this image]

Nadjice, ti si jedna plelepa pufnica buvica kojoj šaljem bezbroj poljubaca!
[Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Milijana 12/7/2011, 22:14

Nađa, dušice lepa, neka ti je srećan ovaj dnevnik i neka bude ispunjen samo lepim stvarima srca srca srca

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od bobica83 12/7/2011, 22:54

srecno otvaranje dnevnika i neka vam buduci dani budu ispunjeni srecom.
Nadja je divna!
ljubimo je puno Dimitrije i ja!!!
[Only admins are allowed to see this image]
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od buby 13/7/2011, 10:07

SRECNO OTVARANJE DNEVNIKA
NADJO DOBRO NAM DOSLA PRELEPA DEVOJCICE

[Only admins are allowed to see this image]
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od catherine290505 13/7/2011, 11:33

Divna i preslatka Nadja, dobro dosla u ovaj nas deciji Kutak !!!

vv vv vv vv vv
srca srca srca srca
vv vv vv vv vv
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od lolipop 13/7/2011, 13:09

Dojevojke moje drage, srećno vam otvorenje ovog najradosnijeg dnevnika.

Nadjica je jedna divna, malena nježna pahulja. Mnogo vas grlim i ljubim
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Zoka83 13/7/2011, 13:15

Hvala tete nase osmeh srce Hvala drugarima i drugaricama love

Loli zagrljaj
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Struzzo 13/7/2011, 14:11

Srećno otvaranje dnevnika!!!!
konfete konfete konfete
Buvica je preslatka...uživajte....
cveće cveće cveće
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Sneza 13/7/2011, 14:32

Srećno otvaranje dnevnika a preslatkoj devojčici Nađi veliki poljubac
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Shizika 13/7/2011, 16:05

Dobrodoshle u najljepshi dio Kutka, Nadja i njena mama! d
Da dnevnik, kao i Nadjin zivot, budu ispunjeni samo radosnim trenutcima!
osmeh srce
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od dr mali pariz 14/7/2011, 00:01

[Only admins are allowed to see this image]
Zoko,srećno otvaranje najradosnijeg dnevnika!
Nađa,dobro nam došla u naš sjajni Kutak!!
p.s. 1. fotka je fenomenalna!Ali druga... [Only admins are allowed to see this image] neverovatno kako tako mali imaju komunikaciju sa majkom [Only admins are allowed to see this image] Znam,znam,vi mnogo duže komunicirate Very Happy ali opet-život je čudo! Još je tu ručicu podigla,kao da te mazi...kontakt-što bi m.m. rekao [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od djole42 14/7/2011, 11:02

Mala buvice Nadjo ,nek ti je srećno otvaranje ovog dnevnika !
Imaš divnu i prelepu mamu a tvoja lepota je neopisiva love
cveće
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Tinche 14/7/2011, 16:17

[Only admins are allowed to see this image]
Dobrodosla Nadja mila!
Srecno otvaranje najlepseg dnevnika!!!
[Only admins are allowed to see this image]
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od MARA 15/7/2011, 12:46

Zoko srecno otvaranje najlepseg dnevnika
Nadja ti si jedna mala lepa bebica,i meni licis na mamu ovako sa slika,doduse tatu ne znam.
srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
srca srca srca srca srca
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 37
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od lena 21/7/2011, 23:25

Srecno otvaranje roditeljskog dnevnika!!!
Nadja je prava mala baby girl!!!
Zoko, zeno, nisam ti pisala jedno sto godina.......... al tu smo!

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Zoka83 22/7/2011, 16:29

Da se zapljunemo i mi Very Happy
Ne znam vise sta sam poslednje pisala... nekako gledam da odmorim i odradim kucne poslove kada Nadja spava, pa nikako da vam se javimo. A i cesto smo na selu kod babe i dede, zbog dvorista i nemamo net.
Bili smo u savetovalistu i Nadja je za nesto vise od mesec dana napredovala 1200g, sto je super s obzirom da je prve tri nedelje samo sisala i dobila oko 400g ako se dobro secam. Primila je vakcinu i podnela kao prava, samo je vrisnula i plakala 3 sekunde. Smizlica mamina.
Mleka vise nemam, moj trud da odrzim laktaciju nakon mastitisa nije urodio plodom tako da sada jede Aptamil i primetim da je bas zadovoljna. Lepo spava, uglavnom je raspolozena, guce, smeska se, razgleda, osim kada ima grceve koji su i sada mnogo redji nego ranije. Dajem joj Espumisan uz svaki obrok, ona malo place, steze se, isprducka i zaspi. Obozava da ide u setnje, kada su bile ove velike vrucine znali smo da setamo i do 23h jer veci deo dana provedemo u stanu. Onda je osamuti vazduh pa spava do ujutru, kao velika lol!
Ono sto me brine je to sto joj se stolica jako, jako oseti. Znam da Aptamil nije majcino mleko, ali sam ipak zabrinuta da nije kandida? Boja je ok, kao i konzistencija, ali kad se ukaki, zna da zasmrdi ceo stan Rolling Eyes Kupila sam posudicu, pa cu odneti na analizu, za svaki slucaj. Ima li takvih iskustava sa bebama koje su bile na adaptiranoj ishrani?
Takodje, zanima me sta ste se vi odlucile vezano za vakcinu koja se prima sa dva meseca? Torlakove ili uvozne? Mm je nesto skeptican, a ja bih je postedela dodatnog bockanja... Kakve su reakcije na vakcinu?

Jos nesto...Ortoped nam je rekao da niposto ne spava na stomaku, zbog opasnosti od gusenja, a ona samo tako hoce, cak i kad je budna. Valjda joj prija zbog stomacica.
Jedno popodne smo je ostavili da place, jadna plakala je satima toliko da joj se kila na pupku ( koju su nam rekli da ima i da ce se povuci) povecala. Strasan dan, ja sedim na terasi i placem, a ona u krevecu isto Sad Nisam izdrzala i vratila sam je na stomak. Kako su vase bebe spavale? Razmisljam, toliko dece spava na stomaku, pa nece ni njoj nista biti, kad vec tako voli...
Za kraj, evo jedna meni omiljena slicka u toku pupanjca
[Only admins are allowed to see this image]



Ljubimo vas!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od bobica83 22/7/2011, 16:57

e drugarica slika je prva liga nemam reci. bas je porasla sad je prava devojka! sto se tice stolice ne sekiraj se i kod nas je ista situacija oseti se da je to strasno iskreno ja cak nekad dobijem i nagon na povracanje jeste moje dete al sam ja jako gadljiva. sto se vakcine tice zvala sam moje na poslu,pedijatra koji je stvarno veliki strucnjak i u kojeg imam veliko poverenje,rece mi da kupim pentaksin ili infanrix da su mnogo bolje i da ne daju nikakvu reakciju tako da mi vec imamo zakazano kad idemo i kupicu to sigurno1 da ti ovde odgovorim espumisan dajem otprilike na pet sati pre obroka jer on meni i siki tako da na kasicu i se porucka on to sa slascu!
uzivaj te na selu i mi cemo nadam se od sledece nedelje ubi nas ovaj stan!
ljubimo vas puno drugari!!!
ljubav
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od BiKsi :) 22/7/2011, 17:21

Kakav je ovo način da se daje slika polugolog muža, a dete posuto vodom?! [Only admins are allowed to see this image]Daj Nadju, pusti ovu tvoju veliku golotinju!

Šalim se malo! Super što je Nadjica lepo napredovala, kao što neko reče i na veštačkoj hrani deca odrastu, nemoj se time opterećivati! Pokušala si sve što je do tebe, nekad ne može onako kako bismo voleli, ti to bar znaš, šta ja uopšte tebi i pričam! Za spavanje pojma nemam, javiće ti se Buby, koliko se sećam njena dundara je često spavala na stomaku, a pritom i buby spava na stomaku (dobro je što je samo to od majke nasledila Laughing!), možda ti da neki ok savet.

Što se tiče smrada od govanceta, moj brat je šampion tu! Gadljiv BIO ne pitaj, kreće da povraća kad vidi ili oseti, a sad klincima pere guzice sve u šesnaest! Nisam mogla da verujem, kaže i sam da mu se desi da nekad i sada krene, pa zadrži, i ne samo to, nego ovaj malac od 2 god kad se ukenja, pa to smrdi cela kuća, ja sam neki dan pobegla glavom bez obzira iz kupatila kad ga je moja mama tuširala tako usranog. E sad oni jesu sisali, a sad malac jede hranu kao veliki, ali govancad smrde za medalju. A možeš još da zamisliš kad se ukake njih troje u isto vreme (4 god, 2 god i 9 meseci), svi su dakle mali, e to ti je smrad moja Zoko! Tako da se ne opterećuješ, pošalji naravno kaku na ispitivanje, ali oni su ti mali smrdljivci i tu je tačka, ili bolje reći začepljen nos! Al mi ih volimo i ukenjane! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od lena 22/7/2011, 17:42

Zoko, moj malisa je 29.6. primio prvu bockicu INFANRIX-a i ama bas nikakvu reakciju nije imao. PENTAXIM nije mogao da se nadje tada ni u jednoj apoteci u Bgd, ne znam kako je sad. Te neke frke oko uvoza itd. Tako smo se odlucili za Infanrix da ne bismo mozgali hoce li opet nestati pentaxima... Nasa dr pedijatar je rekla da ovaj sistem, stari, sa 3 vakcine, koriste jos samo 3-4 zemlje u svetu. I mi....

Andriji su od prvog dana u porodilistu davali Aptamil, mi nastavili kuci uporedo sa mojim mlekom i dojenjem. Sisanje potrajalo celih mesec i po dana, i nestalo mleka... Ja sam bila ocajna, al sta je tu je... Lepo napreduje, na prvoj kontroli (sa nesto vise od mesec dana) imao je 1.300 g vise u odnosu na tezinu kad smo izasli.......


Poslednji izmenio lena dana 26/7/2011, 23:22, izmenjeno ukupno 1 puta
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od lolipop 22/7/2011, 19:34

Zko koja je ovo krofnica malena, mirisna. I da ovdje mi baš izgleda da ima tvoje obraze, koje bih rado ljubnula! ljubav
Odnesi ti kakicu za svaki slučaj na analizu, čisto da ti mirnije spavaš. Iako i ja mislim da se i ne trebaš oko toga toliko sekirati.
Mislim da je dosta djece spavalo na stomaku, da se ne brineš toliko pitaj još neko stručno lice, a sigurna sam da će ti se i naše drugarice sa svojim iskustvima javiti.
Uživajte na selu, i u dugim šetnjama. Mislim na vas stalno, i ljubim vas
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od dr mali pariz 22/7/2011, 21:11

Biksi :) ::Kakav je ovo način da se daje slika polugolog muža, a dete posuto vodom?! [Only admins are allowed to see this image]Daj Nadju, pusti ovu tvoju veliku golotinju!

Šalim se malo! Super što je Nadjica lepo napredovala, kao što neko reče i na veštačkoj hrani deca odrastu, nemoj se time opterećivati! Pokušala si sve što je do tebe, nekad ne može onako kako bismo voleli, ti to bar znaš, šta ja uopšte tebi i pričam! Za spavanje pojma nemam, javiće ti se Buby, koliko se sećam njena dundara je često spavala na stomaku, a pritom i buby spava na stomaku (dobro je što je samo to od majke nasledila Laughing!), možda ti da neki ok savet.

Što se tiče smrada od govanceta, moj brat je šampion tu! Gadljiv BIO ne pitaj, kreće da povraća kad vidi ili oseti, a sad klincima pere guzice sve u šesnaest! Nisam mogla da verujem, kaže i sam da mu se desi da nekad i sada krene, pa zadrži, i ne samo to, nego ovaj malac od 2 god kad se ukenja, pa to smrdi cela kuća, ja sam neki dan pobegla glavom bez obzira iz kupatila kad ga je moja mama tuširala tako usranog. E sad oni jesu sisali, a sad malac jede hranu kao veliki, ali govancad smrde za medalju. A možeš još da zamisliš kad se ukake njih troje u isto vreme (4 god, 2 god i 9 meseci), svi su dakle mali, e to ti je smrad moja Zoko! Tako da se ne opterećuješ, pošalji naravno kaku na ispitivanje, ali oni su ti mali smrdljivci i tu je tačka, ili bolje reći začepljen nos! Al mi ih volimo i ukenjane! [Only admins are allowed to see this image]
ali crkoh od smeha ovoj blesači,pa sam morala njenu poruku još jedared da ponovim...dakle,Bixi,bez obzira na moje kvotovanje-neponovljiva si Very Happy lol!
Zoko,ostaje mi samo da dopišem-žao mi je što ste obe toliko plakale,ja se ne bih mučila, a ni nju...a ona je anđeo! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Zoka83 22/7/2011, 21:23

Bixi, stvarno si blesava love Hvala puno, utesila si me.
Bobi, Loli, Leno, ljubav
Pariz, posalji mi u inbox kako da te nadjem na Skype-u... Ljubimo te puno, puno!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od maja76 22/7/2011, 21:38

Zoko, ja sam Lazu pocela od pre dva dana da stavljam na stomak jer jedino se tako umiri, izgleda da tako malo sam sebi zagreje stomacic, cak je danas spavao sedam sati u kontinuitetu sa prekidom od sat vremena, sto se do sada nije desilo. Nisam sigurna da je opasno dete stavljati na stomak, vec na ledja, jer ako krene da se zakaslje ili da povraca to je nezgodna poza! Po meni mozes slobodno da je stavljas na stomak!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mala buvica NADJA Empty Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 23 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu