KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

+20
buby
KoMetaK
kristina33
Cupava
Mirjana
Ma'at
Simona
Marija86
Gala
anna
dr mali pariz
kasia
elijana70
HappyGirl
bridget jones
catherine290505
mala parizanka
Orline
nabla
JocY
24 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od KoMetaK 31/8/2011, 02:29

Ja cu samo da kazem Maat da imas pravo na oblovanje sve vreme postupka i do rezultata bete, u sustini mesec dana, a ako ostanes trudna onda ides na bolovanje zbog toga, i verovatno sve to samo ako radis u drzavnoj ustanovi, na zalost. Ja sam samo jednom za 11 godina rada u drzavnoj ustanovi uzela bolovanje i to za postupak, jer sam ga radila u Budimpesti, mada, sa bolovanjem ne mozes van, ali sam bila iskrena na poslu, pa me nisu kontrolisali ni prijavljivali, a mogli su. I oni i lekar su bili fer. Na srecu ili na zalost, sam radila samo mesec dana posle povratka sa bolovanja, pa sam dala otkaz, tako da ne mogu da kazem da su se lose poneli prema meni.
Doduse, posao na Univeriztetu ima svojih prednosti, jer ako nemas obaveza ne moras da budes tamo stalno, pa vecina i ne uzima bolovanje, vec se samo javi i zamene se casovi. Mada, kao sto rece Maat, i pored svega, ima onih koji su i ovako olaksane uslove koristili besomucno, a sve vadeci se na decu i to su uglavnom zene. Mada, bile su u velikoj manjini, ali ih je bilo. Nisam ljubomorna, ali sam ludela kad me koleginica, samohrana majka (cije dete je uvek cuvala baba) pozove da je zamenim na casu jer joj dete nije dobro, a onda je kolege sretnu sa svalerom u to isto vreme u gradu u kafani. Mislim da ni jedna od nas nije iz te price, inace ne bismo ni bile ovde na temi.
Ovde, u Italiji, te niko ne pita sta ti je, cak i na lekarskom uverenju ne sme da ti pise dijagnoza, tako da tvoj poslodavac ima samo napismeno da si odustan, ali ne i tvoju istoriju bolesti, sto smatram da je odlicno. E, sad, necu da pricam kako ovde nemas prava na bolovanje ako ides na VTO, nego moras da uzmes odmor, tj. imas na 2 dana, za A i za ET i to je to. Osim, ako imas dobrog lekara koji ce ti dati koji dan vise. Porodiljsko je 6 meseci... pa sad, kad se sve sakupi... ne znam gde je bolje. Sve ima svoje prednosti i mane.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od buby 31/8/2011, 12:49

pa i ja sam kod privatnika pa sam uzela bolovanje od dana et pa kad sam ostala trudna tih prvi mesec je ginelosko bilo a posle trudnicko 11 meseci,pa evo sad sam produzila jos 6 meseci porodiljsko,sto znaci bicu bez prekida 2 ipo godine odsutna..
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od Mirjana 31/8/2011, 15:12

Ma'at ::
Sve je ok, Mirjana ljubav . Pretpostavila sam da si iz licnog razloga burno reagovala pa nisam nista negativno ni pomislila c . Svaka cast tvojoj mami, a i tebi kao cerki koja je tako vatreno brani (iako nisam na nju mislila, to znas osmeh srce ).

Sto se tice pozrtvovanosti za decu, kucu, muza, roditelje i svoje i tudje, trpljenja raznih sikaniranja na poslu (pa i ovih o kojima pricamo) i ja bih svojoj majci jos za zivota podigla spomenik za mnoge teske momente koje je prosla yes .
lol! cveće
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od Ma'at 11/9/2011, 11:47

@Metaurina - Hvala na odgovoru. Nisam zivela vani, ali po nekim vrlo bliskim ljudima znam da sve ima svoje dobre i lose strane pa tako i zivot u inostranstvu. Nema idile gde god da zivimo i kako god da zivimo, osim ako sami ne izgradimo srecu na sitnim, obecavajucim komadicima nasih zivota, praveci mozaik od onoga sto valja.

Moja vrlo bliska rodjaka kad je bolesna (takodje zivi u Italiji), bolovanje bukvalno dobija na kasicicu. Cak mislim da u firmi imaju neko zbrajanje dana bolovanja tokom godine i kada cifra uzetih dana predje neku kriticnu cifru za bolovanje koju je firma odobrila - dobijaju odbitak na platu.

Za neupisivanje sifarnika na potvrdi bolovanja zaista ne znam, nikad mi nije palo na pamet to da je pitam.

Inace, kad je bila u drugom stanju, u drzavnoj klinici (Italija) nisu je primili kao hitan slucaj iako je pocela da krvari pocetkom trudnoce vec su je ostavili da satima ceka u cekaonici. Kad je dosao red na nju, beba je zavrsila svoju misiju. Da li bi bilo drugacije da su brze reagovali lekari - pretpostavljam, ali ne mogu da tvrdim. Posle je uspesno iznela sledecu trudnocu, ali neke stvari ne mogu da se zaborave No .
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od Botox 11/9/2011, 12:28

mene su do sada na svakom razgovoru za posao pitali da li imam dete i da li planiram da imam dete
uzasan osecaj
svi pitaju
pa evo i u drzavnoj firmi
katastrofa
tacno osetim neku nelagodnost i znam da nemaju pravo da me to pitaju
al dodjes u situaciju da ti ocajnicki treba posao a moras da lazes kako nemas ni kuceta ni maceta
i kako ne planiras nista barem dok ne napunis 40
da bi te neko cak uzeo u razmatranje za posao
strasno...
i svaki put, i to me ubija...
a ovamo kao, borimo se protiv bele kuge
kakvi licimeri...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od Gala 19/9/2011, 21:19

Strasno je sve ovo sto citam. kako ljudi mogu da budu tako nehimani, sramota.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od cicsa80 19/9/2011, 22:07

Na bivsem poslu predednica sindikata je shvatila da ne moze da obavlja svoju duznost jer ima dvoje dece. Pri tom toliko kuka kako joj je tesko da sam je jednom pitala sto je radjala drugo kad joj je i sa prvim bilo tesko(naravno ja lajava uvek bila i uvek ispred svih, pravi ovan predvodnik). Pa eto rece ona... Shocked Dakle.... Poteglo se pitanje ko ce da bude na njenom mestu. Wink Naravno: vi sto nemate decu imate vise vremena. Ja moram da..... Svi cute a na njihovu srecu bejah tamo u pravo vreme. f "Lepo" sam joj objasnila da mozda ja to vreme koristim da pravim tu decu npr. ili da blejim ili sta vec. Jos sam svasta rekla(dugacko je da pisem, verovatno predpostavljate) a koleginice moje kazu da su mislile da ce mi krv krenuti niz ocnjake. Posle tog cuvenog sastanka mi se izvinila i rekla da nije imala nameru da me uvredi. Nije ona "vredjala" samo mene, i druge je, ali mene najvise pogodi strelica jer smo vec bili u saznanju dg. Mada, to "vi sto nemate decu imate vise vremena" nije nista novo ali eto meni se desio pa reko' da vam kazem. Very Happy
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od bak 19/9/2011, 22:30

Rece meni moja koleginica, posto je plata kasnila neki dan, a na moje pitanje zna li neko kad ce "Lako je tebi, znas ti posto su sveske???" i ostade ziva Very Happy (ima dvoje dece skolskog uzrasta )
Ali ne da nije razmisljala, nego ni sekunde jedne, potpuno opusteno, ubedjena sam da nije ni skontala sta je rekla. Bila sam bez teksta 3 minuta, to je kod mene retkost lol!

Inace nisam imala nekih problema niti neprijatnosti na poslu, zagledanja svakog 1. septembra i pitanja "sta ima novo" sa znacajnim akcentom ignorisem, pa polako i prestaju.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od Gala 20/9/2011, 11:56

Eh, i meni su to govorili, doduse ne na poslu ali dokone babe , strine, tetke: sta ti brines oko plate, da nemas mozda dvoje gladne dece kod kuce(kao ja) Rolling Eyes
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od dr mali pariz 20/9/2011, 16:24

Strašno!! Strašno!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od neca73 8/5/2013, 12:02

bak ::Rece meni moja koleginica, posto je plata kasnila neki dan, a na moje pitanje zna li neko kad ce "Lako je tebi, znas ti posto su sveske???" i ostade ziva Very Happy (ima dvoje dece skolskog uzrasta )
Ali ne da nije razmisljala, nego ni sekunde jedne, potpuno opusteno, ubedjena sam da nije ni skontala sta je rekla. Bila sam bez teksta 3 minuta, to je kod mene retkost lol!

Inace nisam imala nekih problema niti neprijatnosti na poslu, zagledanja svakog 1. septembra i pitanja "sta ima novo" sa znacajnim akcentom ignorisem, pa polako i prestaju.

Ja sam prinudjena da trpim takva pitanja svaki put kada moja "direktorka" uspe da zapodene razgovor sa mnom. Prosle godine mi je ne znajuci da planiram trudnocu uopste, stalno "u cetiri oka pricala" kako treba da idem na porodiljsko i da ne brinem nista jer vecinu posla mogu da obavljam od kuce, sve ce ona da organizuje, tako da ja ne brinem i opusteno odem na bolovanje, a zapravo nastavim da radim od kuce. E sad posto se vec duze vreme nista ne desava, ne moze da se kontrolise od postavljanja pitanja svaki put kada me vidi. Rekla sam joj ko mi je Dr pa se detaljno raspitala o njoj i danas mi prica kako mi je Dr dobra. Zanima je sve, i koliki mi je FSH, i da li imam ovulaciju, i zasto pijem kontracepciju, i da li mi je Dr rekla da mogu da imam decu. Uvek mi je bila neverovatna, dok je nisu postavili za direktora bile smo ravnopravne koleginice i maksimalno sam izbegavala intimizaciju sa njom. Posle spontanog prosle godine, uvalila mi je takav posao da sam na odmor otisla na dve nedelje i to krajem septembra.

Posto se desava da izostajem po sat, dva zbog odlaska kod lekara, ne mogu da izbegnem da joj bar nesto da odgovorim, te je tako pred praznike znala da ne pijem vise kontracepciju, jer me je pitala sta je bilo kod Dr cim sam usla u kancelariju. Proslo je tacno dve nedelje od tad, i danas smo se opet srele, i odmah mi je uletela u kancelariju da me pita sta mi je Dr rekla, i kako je pricala sa raznim ljudima i rekli su joj da je ta Dr super. Ja joj kazem, da mi je rekla da mogu da imam decu (lazem). Uglavnom razgovor se nastavio u pravcu Praga, donacije jajne celije i sta mi Dr predlaze nadalje. Ja kazem da mi ne predlaze nista, i da je na meni na odlucim sta cu dalje raditi (naravno ja sve vreme lazem), i ona nastavlja tako da su svi prisutni mogli da cuju, da treba da idem na VTO, da zovem koleginicu koja je prosle godina radila VTO i raspitam se sve detaljno. Ja opet - do Septembra sigurno necu nista raditi (opet lazem), a i tada cu razmisliti sta cu. Ona a gde cete na more, kada cete, idite na Santorini da pravite bebu u Avgustu.

Uglavnom, imam utisak da mi sve vreme baksuzira sa tim pitanjima, da je tezak psihopata posto vidi jasno da sa njom ne zelim da pricam o svojoj intimi. Dodatno bi volela da me otpravi na bolovanje jer ce u firmi biti reorganizacija pa da ne talasam sto planira da unapredi kolegu koji je u firmi dve cele godine i to mu je i celokupni radni staz u zivotu. Sa druge strane ne briga jer ocekuje da cu raditi svoj posao i na bolovanju!!!!!

Imate li neki savet? Kako da se distanciram od nje? Trazim drugi posao vec neko vreme.......



neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija na poslu zbog steriliteta - Page 3 Empty Re: Diskriminacija na poslu zbog steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu