KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 24 od 36 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Niny 12/3/2014, 10:18

Tebi ::Vuchica
Inace sve pohvale za embriologa Aleksandra Krstica ( nadam se da nisam promasila ime ) divan je, nas je podigao iz mrtvih u jednom momentu. Spreman je sve da detaljno objasni, svaka cast!

I za Branku  osmeh srce  Super su oboje stvarno, uvek spremni da objasne i pojasne  osmeh srce
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lenjivica 12/3/2014, 17:25

Vucice, spermogram uopste nije los, jedino me buni ono izgled 2 ( nenormalan). Progresivna pokretljivost je 35 posto, sto je dovoljno i za prirodnu trudnocu. Morfologije nema, zanimljivo je da su referentne vrednosti u Pragu za morfologiju vise od 4℅. Takodje, Svetska zdravstvena organizacija je postavila istu tu vrednost ( vise od 4℅, to su novi parametri postavljeni pre par godina, ranije je bilo vise od 60℅, pa vise od 40) za normalan spermogram. Broj je takodje dobar. Tako da, no sikiriki.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Molba za savet ...

Počalji od familyhome018 14/3/2014, 23:39

Pozdrav svima. Molim za malu pomoc i savet, ako je neko u mogucnosti. Imam 36 godina, moj suprug 39. Zeleli bismo da napravimo bebu. Moj suprug je radio spermogram i nisam sigurna da li je dobar ili los. Molim vas da neko da savet ako moze>

Spermogram #
Izgled ....beličast
Zapremina ejakulata 4 ...2-7 ml
Likvefakcija 10 .....0-30 min
Viskoznost ....povišena
Koagulacija ....da
pH 8,5 .....7,2-7,8
Broj spermatozoida/ml 90 .......20-250 x10^6/ml
Broj spermatozoida/Vol 360...... >50 x10^6/Vol
Progresivno pokretnih 30......... >25 %
Pokretnih u mestu 10............. >10 %
Nepokretnih 60 %
Leukocita 6-8 .............U vidnom polju do 15

Spermocitogram #
Normalne forme 30 ..............>60 %
Abnormalne forme 70 ................<40 %
Glava 21 ...............<30 %
Vrat 0 ...................<20 %
Rep 49.................. <20 %

familyhome018

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Tebi 15/3/2014, 00:43

Колико сам схватила из овог налаза је да је морфологија испод референтних вредности . Ово остало је у референтним вредностима,осим још покретљивости. Иначе само је пх повишен.Најбоље да вам уролог погледа налаз.
Вероватно девојке на форуму знају много више од мене па ће вам већ неко рећи нешто детаљније.
Ако је за утеху наш спермограм је многоооооооо гори!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od familyhome018 15/3/2014, 00:48

Ma kakva uteha, jako mi je zao ako je vas spermogram mnogo gori ... Sad
Brine me da li kod nas godine imaju uticaja i da li bi mogle da budu problem? Takodje me brine odakle ovoliko Abnormalnih formi cak 70%? Da li to uopste moze da se popravi?

familyhome018

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Tebi 15/3/2014, 01:00

Из нашег искуства може.Код нас је морфологија била на нули,није био ни један једини морфолошки испаван!Покретан ни један! Број је био око 100-200 хиљада.
Поправили смо и број и покретиљивост и морфологију али смо и даље многооооо гори од вас.
Наша докторица сматра да је делимично на то утицала хламидија коју је спруг имао.Обавезно проверите хламидију,мико и уреаплазму,оне знају да утичу на све.
Морфологија нам је сад само на 16 посто,а била је 0.Тако да се све може поправити.Правац код уролога.
Моје скромно мишљење је да године могу да утичу на број и покретљивост али не и на морфологију.Неко ће ме исправити ако грешим,али искрено и нису то неке велике године које има Ваш супруг.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od familyhome018 15/3/2014, 01:15

Ja sam imala miko skoro i oboje smo pili antibiotike. Moj ginekoloski nalaz nakon toga je bio ok, ali njega nisam mogla da nateram da da bris ... toliko o muskoj muskosti :)
Svesna sam cinjenice da se u danasnje vreme pomerila granica za formiranje porodice. Nas razlog je finansijska stabilnost koju smo zeleli da stvorimo, pa izgleda sada imamo rizik da placamo tu cenu, na zalost. Izgradili smo jako uspesnu firmu, ali sada nemozemo da izgradimo svoju porodicu.. Nadam se da ja sa mojih 36 nisam zakasnila Sad

familyhome018

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Tebi 15/3/2014, 01:26

familyhome018 da ne idemo ovde u off,poslala sam ti privatnu poruku,pa pogledaj.
Ne brini se,nije kasno :) Nisu to neke velike godine :*
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ragaco 15/3/2014, 02:32

FH018,i ova koagulacija-da nije možda aglutinacija-slepljivanje spermatozoida koje im onemogućuje pokretljivost?
Ne bi bili lioše pored briseva koje je Tebi spomenula da uradite i ASA test na antispermatozoidna antitela.
Ako je skoro bio pod antibiotskom terapijom i to može negativno uticati na nalaz.
Najbolje bi bilo posavetovati se sa urologom,ali ovaj spermogram nije nešto mnogo loš i može se naravno donekle popraviti uz ,naravno,dobru volju i saradnju supruga.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od familyhome018 17/3/2014, 19:33

ragaco ::FH018,i ova koagulacija-da nije možda aglutinacija-slepljivanje spermatozoida koje im onemogućuje pokretljivost?
Ne bi bili lioše pored briseva koje je Tebi spomenula da uradite i ASA test na antispermatozoidna antitela.
Ako je skoro bio pod antibiotskom terapijom i to može negativno uticati na nalaz.
Najbolje bi bilo posavetovati se sa urologom,ali ovaj spermogram nije nešto mnogo  loš i može se naravno donekle popraviti uz ,naravno,dobru volju i saradnju supruga.

Hvala na odgovoru. Posto sam ja imala Mycoplasmu oboje smo pre par meseci pili antibiotike. Na poslednjem pregledu ginekologa, nalaz mi je bio negativan. Mog muza ja nemogu da nateram da ode i da birs, to je prosto nemoguce. Ne pije i ne pusi, zdrav je ko dren i svi nalazi (imali smo skoro sistematski u firmi) su savrseni ko u knjigama.

familyhome018

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ragaco 17/3/2014, 19:38

Sve su to plusevi ,ali ne možeš ti da popraviš njegov spermogram,mora čovek malo da da doprinos,pa porazgovarajte.
Ali da ne idemo u off,možete da ga ponovite za neko vreme,možda je trenutno naišla loša tura spermatozoida,da tako kažemo.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 17/3/2014, 21:56

Pozz i od mene !!!

Ovakav spermogram, tj koagulacija, viskoznost, ph, i losa morfologija mogu da ukazu ili da infekcija nije izlecena do kraja, ili da postoje ASA.  Resenje je uraditi ponovo spermogram i spermokulturu, ne moraju brisevi, mada nisu na odmet.

moj predlog je da se uradi ASA test na Torlaku, jer se tamo iz jednog uzorka  sperme dobiju sva potrebna objasnjenja.

Brisevi su jako neprijatni za muskarce, ali nema opravdanja  ni izgovora. Nase analize i pregledi su mnogo gori, nama se non stop vadi krv, da ne pricam  o pripremi za porodjaj i samom porodjaju. Prema tome, nek stisne to sto ima da stisne i pravac kod lekara, bez pogovora.

Sto se tice godina, ja sam sa 35 rodila prvo dete, a sada planiram drugo... verovatno sa 37...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ragaco 17/3/2014, 22:02

I još jedna stvar,to što ti imaš negativan nalaz na Mikoplasmu,ne znači da ima i on,verujem da je i antibiotike pio one koje si i ti dobila.
A spermokultura može biti i sterilna,kod nas je uvek bilo tako,a Miko i Ureaplasma se navraćale više puta.
Pa što Ema kaže-neka stisne petlju,ni nama brisevi nisu prijatni,a može i iz krvi da radi PCR metodom,malo skuplje,ali eto izbora.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od neXus 24/3/2014, 15:16

Ljudi, nov sam na forumu. :DKao sto se.......viiidiiii  Very Happy 
Planiram sa devojkom trudnocu, pa mi je potrebno tumacenje spermograma. Da li je OK i sta treba da se popravi, posto vidim da ispada iz nekih vrednosti. I cime naravno.

Izgled beličast
Zapremina ejakulata: 3 (2-7 ml)
Likvefakcija: 6 (0-30 min)
Viskoznost: smanjena
Koagulacija: da
pH: 8 ↑ (7,2-7,8)
Broj spermatozoida/ml: 44 (20-250 x10^6/ml)
Broj spermatozoida/Vol: 132 (>50 x10^6/Vol)
Progresivno pokretnih: 40 (>25 %)
Pokretnih u mestu: 10 (>10 %)
Nepokretnih: 50 %
Leukocita: 5-6 (U vidnom polju do 15)

Spermocitogram #
Normalne forme: 43 (>60 %)
Abnormalne forme: 57 (<40 %)
Glava: 13 (<30 %)
Vrat: 0 (<20 %)
Rep: 44 (<20 %)

5 dana apstinencije.

neXus

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 24/3/2014, 16:04

Dobrodosao na forum ! I sto pre postali trudni !  Very Happy 

Uradite briseve , oboje, na hlamidiju, mikoplazmu i ureplazmu, kao i spermokulturu. Zbog smanjene viskoznosti, kolagulacije i veceg broja abnormalnih formi trebalo bi razmisljati u pravcu neke infekcije ili prisustva ASA( antispermatozoidna antitela). I jedno i drugo moze biti razlog ovakvog nalaza. Iako broj leukocita nije nesto znacajan, ipak bi trebalo proveriti bakterije.

ASA je najbolje raditi na Torlaku, a spermogram sa spermokulturom u bilo kojoj laboratoriji.
Infekcije se lece kao i svake druge, dok za ASA postoji vise nacina...

Ali, ni jedno ni drugo nije neka velika prepreka za trudnocu.

Sve najbolje.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od neXus 24/3/2014, 17:58

E sad, da teoretski uzmemo u obzir ovo. Devojka i ja dugo nismo imali partnera. Tako da bakterija moze i da otpadne. MOda postoji i problem sa nalazom, jer sam mehanicki zapalio par pljuga i popio jedno pivo negde kasnije uvece.

Pa da uzmemo u neki "teoretski" obzir da nemamo bakterije, kako se ostatak cini?

neXus

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 24/3/2014, 18:17


Ni prakticno, ni teoretski, bakterija ne moze da otpadne.

Ne mora da bude neka iz grupe seksualno prenosivih bolesti, moze da bude bilo koja.

Ono sto upada u oci je veci broj nepokretnih i onih koji imaju problematican rep.

Bez spermograma i nalaza ASA, ne vredi nagadjati.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ivvaolivva 24/3/2014, 19:07

Pozdrav,
da li bi neko mogao da mi protumači rezltate spermograma. Inače spermokultura je ok. Mikoplazma, ureaplazma i hlamidija negativne. Antitela ok. Kariotip ok. VDRL, HBsAg, HCV, HIV negativni.
Dužina apstinencije 4 dana
Likvefakcija 20min
Konzistencija normalna
Zapremina 7.0
Ph 7.5
Fruktoza 1.0(pozitivna)
Aglutinacija spermatozoida negativna
Broj spermatozoida 15,0 10*9/L
Broj spermatozoida po zapremini ejakulata 105,0 10*6/v
Progresivno pokretni spermatozoidi 60%
Pokretni spermatozoidi 3%
Nepokretni spermatozoidi 37%
Normalne forme 60%
Patološke forme 40%
Patologija glave 32%
Patologija vrata 4%
Patologija repa 4%
Leukociti 0.1 10*9/L
Eritrociti /
Epitelne ćelije /
Vitalnost 0.66
Inače spremamo se za VTO pa me jako interesuje kakvi su rezultati. Nadam se da će neko brzo odgovoriti Very Happy
ivvaolivva
ivvaolivva

Broj poruka : 18
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od neXus 24/3/2014, 19:10

Oticicemo samo da se sakupi kinta, za oboje ce trebati jedno 10000 dinara.  Rolling Eyes 

neXus

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 24/3/2014, 22:42

NeXus, slažem se sa Emom, da proverite još tih par stvari, do tada izbaci kafu, alkohol (pivo ajd može u manjim količinama), zdravije se hrani, uzmi malo vitamin E od proizvodjača Natural Wealth, grickaj seme suncokreta, ono oljušteno nesoljeno, svaki dan, što više fizičke aktivnosti i tak. Ne znam da li imate zdravstveno osiguranje, al sve te stvari ne morate da plaćate ako imate, sve se može uraditi na uput, samo odeš do lekara opšte prakse i tražiš uput za briseve tebi i za spermokulturu, to rade u higijinskim zavodima, a ona od njenog ginekologa traži upute. Dovoljno je da kažete da radite na bebi više od pola godine, možete reći i godinu dana, i svaki dr će vam dati da proverite to. Srećno u nastavku! Sledeći put kad budeš ponavljao spermogram, bolje da budu 3 dana apstinencije, ne mora 5 dana.

Ivaoliva, ne znam zbog čega vi idete na vto, al ovo je i više nego super nalaz spermograma za vto, nema razloga za brigu nikakvu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 24/3/2014, 23:00

[quote="neXus"]Oticicemo samo da se sakupi kinta, za oboje ce trebati jedno 10000 dinara.  Rolling Eyes [/quote

Sve se moze odraditi na uput,ukljucujuci i ASA. Samo sto se ASA zakazuju.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ivvaolivva 24/3/2014, 23:36

Hvala Biksi na brzom odgovoru. Sad mi je lakše  Very Happy Very Happy Na prvu ISCI smo išli prošle godine jer je spermogram bio loš a u braku smo već 8 godina a imamo oboje već 37. Šest godina su nas šetali tamo-vamo, radili hormone 300 puta pa folikulometrije, pa hsg ... i tako sve redom i nisu pronašli nikakav problem ni kod mm ni mene osim lošijeg spermograma. E onda su nas slali na antitela i kariotip ... i na kraju rekla dr u frontu - pa ja ne znam šta ćemo ni kako ćemo - i onda meni puko' film i odemo privatno na ISCI, ali nažalost nije uspela. Pred sam postupak je urađen spermogram i bio je odličan osim broja koji je bio 13 miliona. Bilo je samo 0.1 patoloških formi. Pojma nemamo kako se popravio. Jedino smo ishranu promenili. E sad je br malo skočio ali ovo ostalo je čini mi se lošije ... Nego sam se nadala da bi možda nešto moglo da se desi i ovako do VTO. Da li je to moguće sa ovakvim rezultatima?
ivvaolivva
ivvaolivva

Broj poruka : 18
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 25/3/2014, 12:17

Ivvaolivva, naravno da je moguće da se desi i prirodno sa ovakvim spermogramom, ako su tebi prohodni jajovodi i imaš urednu hormonsku sliku i da ti je materica ok. Prečešljaj ovde ostale teme, da ne idemo u off, da li ti je štitna žlezda ok (tsh ispod 2), da li ti je praćena ovulacija, proveri progesteron 14. i 21. dana ciklusa, da li ti je endometrijum dobar i slično. Sve najbolje vam želim i da uskoro budeš trudnica.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ivvaolivva 25/3/2014, 14:25

Hvala Biksi na odgovoru  srca1
ivvaolivva
ivvaolivva

Broj poruka : 18
Datum upisa : 20.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od plava glava 31/3/2014, 11:44

Pozdrav.
Mm je radio prvi spermogram isti dan kad sam ja otkrila da imam ureaplazmu i mikoplazmu, taj nalaz je bio očajan, imao je samo 4 spermatozoida u vidnom polju od kojih su 2 pokretna. Potom smo se oboje liječili antibioticima zbog infekcije, nakon toga mjesec i po zaštićenih odnosa i kontrolni bris - negativni na hlam., mikopl. i ureapl.
Čim je ispio antibiotike, mm je počeo da uzima arginin, cink, vit.E, b kompleks s folnom, l-karnitin, selen, C vitamin, jeo med sa orašastim plodovima, đumbirom, propolisom i matičnom mliječi.
Ponovio je spermogram prije dva dana i rezultati su sljedeći:
apstinencija: 4 dana, volumen: 3,1, boja: blijedo-žuta, viskoznost: 0, likvefakcija: završena nakon 30' i 60. ph: 7,8.
Opis nativnog preparata: prisutno 6-8 LKC, rijedak svjež ERC na vidno polje, test traka na ERC i HGB je negativna, a na LKC pozitivna. Prisutno malo soli i kristala, te rijedak pl.slojeviti epitel i jedan hijalini cilindar. 90% pokretnih spermatozoida, od kojih je 62% u smjeru pokretnih koji se kreću ravno i brzo, 28% pokret.u mjestu i 10% nepokretnih.
Dio živih spermatozoida: 93%, dio neživih 7%.
Ukupne aglutinacije, aktivne i pasivne, nisu prisutne.
Brojčana koncentracija spermija: 1,5 x 10 na devetu/L (ref.vrijednosti: >20 x 10 na devetu/L).
Koliko sam shvatila ukupan broj je jako loš, samo 1,5 milion Sad 
Da li je normalan ovaj broj leukocita?
Molim vas da mi neko prokomentariše spermogram.
Ima li ikakve šanse za popravak ovakvog stanja, uopšte broja spermatozoida, ili da se spremamo za VTO?

plava glava

Broj poruka : 15
Datum upisa : 25.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 24 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 36 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu