KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 13 od 36 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ilija 22/8/2012, 15:42

LaFolie, evo stigoše i rezultati hormona i - sve je ok...

FSH 4,1
LH 2,5
prolactin 148
testosteron 14,9

dakle, sve je u referentnim vrednostima, nije čak ni blizu gornjim ili donjim granicama. na sajtovima nekih uroloskih klinika pročitao sam da sada problem može biti ili "fizička prepreka" ili prekid u sazrevanju spermatozoida (maturacioni arest). pošto je urolog ustanovio da ne postoji fizički problem (ili ga možda nije video ili nije mogao da ga vidi?), ostaje jedino opcija maturacionog aresta (o čemu nema ničega po netu...).

ura!

ilija

Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 22/8/2012, 15:52

Cao Ilija! Prosto neverovatno da je sve super, a spermogram los...
Sto se tice tog sazrevanja, ne znam. Secam se da smo mi isli na zamrzavanje i da sam zvala biologa iz te klinike kada sam dosla kuci da mi kaze misljenje, jer su to bili prvi spermici nakon 6 meseci totalne nule. I biolog mi je rekao da je vecina nezrela, i da dodjemo za 20ak dana da zamrznemo dok se zavrsi proces spermatogeneze i da svi budu zreli. I zaista je tako i bilo, za 20 dana je bio mnogo bolji spermogram i taj nam uzorak stoji na ledu :)
Mozda da proveris antispermatozoidna antitela na torlaku, vidi malo na netu o tome... Nisam ni ja sigurna.
Svakako, udri po vitaminima, aronijama, alojama i ostalim cudesima, ne moze da skodi nikako, popravice se 100% jer i sam vidis kako varira.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Revka 23/8/2012, 23:39

Samo da se javnem leukociti su bili trenitni sve je u redu... idemo dalje.. zelim svima ogremnu srecu sa rezultatima..

Revka

Broj poruka : 7
Datum upisa : 18.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 25/8/2012, 12:35

Pozz svima,

ovo su moji nalazi uradjeni jucer Sad :


Broj spermija: 7mil/ccm
Kolicina sperme: 3ccm
Konzistencija: Rijetka
Viskozitet: Normalan
Ph: 7,7
Ejakulat: 21broj/mil
Pokretni spermatozoidi: 70%
Progresivno pokretni: 30%
Kvalitet pokretljivosti: slab
Normalni spermiji: 85%
Patološki oblici: 15%
Leukociti: na v.p. 2-3L. (nemam pojma sta znaci v.p. i da li je ova kolicina zabrinjavajuca)

Oligospermia Sad, u braku smo 6 mjeseci ali smo ipak htjeli biti sigurni da je sve ok kod oboje, nazalost kod mene nije...
Dr. Radmila Mujkić (Jezero, Sarajevo) je preporucila pregled kod urologa ali bih ipak da ionako sam pokusam nesto...

Ima li uopce nade za ovakav rezultat, znam pomalo sam u stanju soka pa mozda i panicim ali mi se ovih 7mil ne cini nikako dobrim :), svaki savjet ce dobro doci, hvala...

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 25/8/2012, 15:26

Zdravo M.A.M., nije sve tako crno, iscitaj malo celu ovu temu, skoro su Biksi i LaFolie vrlo temeljno pisale koje pretrage treba uraditi da bi se ustanovilo poreklo losijeg spermograma, takodje mozes procitati o hrani koja je dobra za povecanje broja plivaca, kao i o alternativnim lekicima, cajevima, i ostalom... U svakom slucaju urolog ce ti reci sta i kako dalje, mada kao sto i sam vidis br.od 7 mil je nizak, neki minimum za prirodnu oplodnju je 20 miliona uz pretpostavku da je broj normalnih formi zadovoljavajuc, i takodje bitana je i pokretljivost plivaca... Prvo to sve ispitajte, postojanje odredjenih bakterija moze da bude uzrok losijeg spermograma, sve zavisi od uzroka, u svakom slucaju nemojte dozvoliti da vam lekari oduzimaju vreme cekajuci neko cudo, vec ako je potrebno idite i na inseminaciju ili VTO. Govorom ovo iz iskustva, jer smo mi dosta dugo cekali da se spermogram mm popravi, i popravio se, ali ne nesto epohalno, a vreme smo izgubili... b
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od djole42 25/8/2012, 20:42

ilija ::LaFolie, evo stigoše i rezultati hormona i - sve je ok...

FSH 4,1
LH 2,5
prolactin 148
testosteron 14,9

dakle, sve je u referentnim vrednostima, nije čak ni blizu gornjim ili donjim granicama. na sajtovima nekih uroloskih klinika pročitao sam da sada problem može biti ili "fizička prepreka" ili prekid u sazrevanju spermatozoida (maturacioni arest). pošto je urolog ustanovio da ne postoji fizički problem (ili ga možda nije video ili nije mogao da ga vidi?), ostaje jedino opcija maturacionog aresta (o čemu nema ničega po netu...).

ura!

Pozdrav Ilija ,MM ima problem variranja spermograma s tim što je kod njega najviše bilo 6 mil i išlo do azoo i tako se klacka već 18 god .Hormoni u redu ,UZ u redu ...apsolutno su svi nalazi uredni i nikada ni od jednog urologa ne dobismo objašnjenje zašto je to tako i nikakvi lekovi ne pomogoše . Jednostavno nekad ima ...nekad nema ....na svu sreću uvek kad smo radili VTO ,bilo je koliko treba Very Happy
Napisah ti ovo da znaš eto da je moguće i da sve bude ok i da dr.-kovi jednostavno nemaju objašnjenje .









djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 25/8/2012, 22:54

@Okacica

Hvala na odgovoru,

zna li neko samo jos ovo stanje Leukocita, jel ono zabrinjavajuce ili... i ono ako se ne varam citajuci od juce kao lud po netu :) pokazuje stanje prehlade ili bakterije u spermi!?

Svakako nisam neko ko ce bjezati od svega i potrudicemo se da uradimo sve za barem jednu bebicu, zato smo oboje ovako rano i poceli s tim svim pretragama iako smo tek 6 mjeseci u braku.

Citav sistem "neprirodnih" puteva oplodnje ne shvatam za sada bas najbolje i iskreno se nadam da cemo to i izbjeci sto zbog same situacije, sto zbog toga sto nisam siguran koliko to sve finansijski kosta i koliko cemo to moci finansijski podnijeti.

Vidim da i visak kg ima veze s tim a ja sam u zadnjih godinu dana smrsao 30kg, pa od toga ponovo vratio 20kg i sada ponovo idem na dijetu...

Ne znam inace sta vise dodati, sve mi je zamrseno u glavi ali temu cu svakako procitati od pocetka, hvala jos jednom... :)

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M. 25/8/2012, 23:00

MAM, leukociti mogu da znače bakterijsku infekciju, a ako je ima, verovatno je ona uticala dosta na rezultate spermograma. Urolog će ti uraditi bris pa ćete znati na čemu ste.

Takve infekcije se obično brzo leče, a spermogeneza traje ako se dobro sećam 3 meseca, pa ćete za toliko imati poboljšan rezultata.

Samo napred, dobro je da ste krenuli na vreme, rešićete to!
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 25/8/2012, 23:07

@M.

Hvala i tebi na podrsci :),

ovo je pisalo na nalazu kod mene "Leukociti: na v.p. 2-3L.", nekako kad je dr. rekla da mi nalaz nije uredan u tom nekom stanju soka nisam ni znao sta pitati ili sta uopce reci, samo sam pitao moze li se ovo popraviti a ona je rekla da moze i da smo na vrijeme to pokrenuli jer nismo dugo u braku a jos smo kao mladi, ja 30 a supruga 28.


Imao sam prije tih manjih upala ali ko je tada mislio na dijete i slicno, sto kazu mladost ludost, par tabletica, caj i bude bolje...

Ionako nisam bas ljubitelj doktora ali znam da ovdje sigurno necu popustiti koliko god vremena bude trebalo, vidjecemo, trebao bih sto prije urologu pa vidimo dalje u svakom slucaju hvala :)

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 26/8/2012, 00:58

E caos svima,moj slucaj vec znate:-)Bio sam u drugoj labaratoriji i uradio bris uretre,juce mi se javio tehnicar,inace jako fin i prijatan covek,da je sve u redu da nemam bakterija.E sad me interesuje da li bi trebao ponovo kod urologa s obzirom da sam pod terapijom sa antibioticima ili da zavrsim sa terapijom?
E sad,jos jedna stvar,hormoni su mi ok,bakterija nema,ultrazvuk ok,tehnicar mi je rekao da postoji opcija da imam neka antitela da dodjem da to uradimo i da ponovo uradim spermogram,jel mi moze neko nesto vise reci o tim antitelima?

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M. 26/8/2012, 01:09

To su antispermatozoidna antitela, ukoliko ih imas, ona slepljuju i usporavaju spermatozoide pa drasticno umanjuju sansu da se desi začeće.
Uzrok su povrede, upale i slično, a simptoma nema. Leče se pronizonom, i nekom jako brzo nestanu, a drugima to teško ide pa su osudjeni na inseminacije i vantelesnu.

Test, najpouzdaniji, se radi na institutu Torlak. Oba partnera daju krv a muškarac i spermu (moze da se donese od kuće ako ste iz Beograda). Rezultati su za 4 dana.

Imamo temu o tome, to se zove ASA, antispermatozoidna antitela.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 26/8/2012, 01:14

M.A.M. ovo u v.p. znaci u "vidnom polju" i to znaci da imas 2-3 leukocita u vidnom polju, ok rezultat je do 15, sa videh referentne vrednosti u spermogramu od mm ... Sa te strane ti je rez.ok. bb Uopste svi parametri su ti u ref.vrednostima, jedino sto imas manji broj spermatozoida od nekog broja koji je potreban za prirodnu oplodnju, dr je verovatno mislila na to kad je rekla da rezultat nije dobar...

Drzim pesnice da sve bude ok b .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 26/8/2012, 01:20

Uh, i pokretljivost je slaba... Dr ce ti vec reci sta se tu moze uraditi, najbitnije je da ste krenuli na vreme...



OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od djole42 26/8/2012, 10:07

kasper ::E caos svima,moj slucaj vec znate:-)Bio sam u drugoj labaratoriji i uradio bris uretre,juce mi se javio tehnicar,inace jako fin i prijatan covek,da je sve u redu da nemam bakterija.E sad me interesuje da li bi trebao ponovo kod urologa s obzirom da sam pod terapijom sa antibioticima ili da zavrsim sa terapijom?
E sad,jos jedna stvar,hormoni su mi ok,bakterija nema,ultrazvuk ok,tehnicar mi je rekao da postoji opcija da imam neka antitela da dodjem da to uradimo i da ponovo uradim spermogram,jel mi moze neko nesto vise reci o tim antitelima?

Kasper ,ne znam ko ti je rekao da radiš bris pre nego završiš sa terapijom?
Bris ponavljaš posle popijene ture antibiotika i to najmanje 5-7 dana nakon popijene poslednje tablete .Terapiju završi obavezno !
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Gramatika 26/8/2012, 11:29

M. pa ja tek sada vidim tiker! Čestitam! Nisam u toku...
Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 805311 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 900131
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M. 26/8/2012, 15:26

Ehe, pa daaaa! d Trudna!

ljubav
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ana4 30/8/2012, 17:59

Cestitam M. I ja sam trudna. d


ana4

Broj poruka : 17
Datum upisa : 17.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M. 30/8/2012, 19:19

Bravo Ana, čestitam! vv
Stavi ticker da možemo da pratimo kako rastete!
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Gramatika 30/8/2012, 21:15

Bravo, Ana! Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 805311 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 725654 Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 900131
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 31/8/2012, 14:41

Zavrsen pregled i kod urologa, prostata ok a vrijednosti hormona:

FSH 4,5 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 1,6-9,7
LH 4,5 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 0,7-7,8
Testosteron 8,2 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 4,6-28,2

Sad, ne znam postoji li taj neki medjusobni odnos imedju FSH i LH ili je ovo bas u redu, kao i da li bi testosteron morao biti visi!?
Pored toga uraditi UZ testisa zbog sumnje na manju varikokelu, za ona 2-3 leukocita je dr. rekao da nije visoko i toliko opasno, za to sam dobio Doksiciklin 7 dana a nakon toga za upalu Citrol.

Pored toga sam pijem dosta cajeva, najvise brusnice :) a poceo sam i sa orasastim plodovima i medom...
Kad zavrsim s ovom terapijom da uradim jos jedan spermogram...

Cestitam Ana :)

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Rogi 12/9/2012, 13:52

Pokušavamo oko šest meseci da napravimo bebu.
Danas sam dobio rezultate spermograma:

Zapremina ejakulata: 2ccm
Vreme razvodnjavanja: 10 min.
min. viskozitet: normalan
Ph vrednost: 7.8


Pokretljivost i broj spermatozoida (nativnih preparata, centrifugata):

- Normokineza 70%
- Hipokineza 10%
- Akineza 20%

Broj u 1ccm: 23.750.000
Broj u celom ejakulatu: 47.500.000



Bojenje spermograma:

Metoda bojenja: PAPANICOLAU

Normalne forme: 81,5%

Patološke forme:
- glava: 7,2%
- vrat: 6,1%
- rep: 5,0%



Ima li nade za nas? Embarassed
Hvala unapred.


PS:
Ovo pitam jer mi je medicinski tehničar na šalteru rekao da mi rezultati nisu dobri.
Nisam mogao da nađem nijednog doktora na odeljenju da mi protumači rezultate.
Valjda piju kafe sa sestrama?! Shocked

Rogi

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 12/9/2012, 14:23

Rogi, ja bih bas bila srecna da imamo mi ovakav rezultat :)))

Za prirodnu oplodnju je potrebno minimum 20 miliona plivaca, ti si tu negde. Ja bih na tvom mestu malo izbacila slatkise, cigarete, promenila rezim rada, pa na kontrolu.

Ako se ne popravi, verovatno ce vas uputiti na inseminaciju.

LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 12/9/2012, 14:26

Rogi, nije ti los spermogram, koliko ja mogu da vidim, iznad 20mil je pozeljan rezultat a ti imas 23mil u 1ccm. Doduse, lekari kazu da je min broj spermatozoida za prirodnu oplodnju oko 20mil, ali sve preko toga daje vece sanse. Broj normalnih formi kod tebe je takodje ok. Najbolje bi bilo da zakazes kod nekog urologa, osim spermograma on ce ti dati da odradis i druge nalaze, kao sto su brisevi i spermokultura.Takodje, tvoja supruga bi trebalo da uradi analize hormona, prohodnosti jajovoda, briseve... Pogledajte malo po ovom forumu, ima dosta korisnih informacija sunny ...

Srecno!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 12/9/2012, 14:29

Haha LaFolie, pisale smo u isto vreme , cak koristile i iste termine... Sta ces, godine iskustva (nazalost)...

cvet
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 12/9/2012, 14:30

Okacica ::Haha LaFolie, pisale smo u isto vreme , cak koristile i iste termine... Sta ces, godine iskustva (nazalost)...

cvet

queen
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 13 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 36 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu