KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

+22
korpica
Marija86
Ema78
inda
anak
sareni leptir
Kamilica
LaFolie
BiKsi :)
almeide
Ica
dr mali pariz
Zoka83
dacca
Zaneta
djole42
maja76
bak
Bibica
kasia
HappyGirl
nena beba
26 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 9/11/2009, 11:12

volela bih da na jednom mestu saberemo uspesne price kod ovakvih slucajeva...

to ce nam dati dodatnu nadu!

zato neocekivane trudnjace, navalite sa svojim pricama! da li je oligoasteno spermija, ili neki drugi problem sa muzicima, ali da vidimo koliko vas ima koje ste docekale ona jedan pravi spermic!

:)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 9/11/2009, 12:00

evo ja da pocnem, mada je moj slucaj lose zavrsio... spontanim u 6toj nedelji!

tada je spermogram mm bio oko 7 mil/ml, tacnije na analizi radjenoj mesec dana pre zaceca!
pp je bila 0.44 a posle 6 dana je pp bila 0.35 i imao je 8 mil/ml -tada je radjena IUI sa odlicnim folikulom, ali nije uspelo. normalnih formi je bilo 44%.

e onda u sledecem ciklusu, dakle posle samo 20 dana uspelo je prirodno!
to znaci da je za tih 20 dana spermogram skocio sa 8 mil/mil i sa tih 35% progresivno pokretnih i to u pravom trenutku!

da dodam samo moj zakljucak: mm je tada progresivna pokretljivost bila ubedljivo najveca! 44%
inace je uvek pre i posle toga bila ispod 40% i 30%
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 10/11/2009, 15:27

pa zar na ovom forumu nemamo ovakvih slucajeva?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od HappyGirl 10/11/2009, 15:54

Joj neno,juče čitam tvoju temu i tuga me uhvatila jer koliko god sam pokušavala da se setim izgleda mi takav slučaj na Kutku nismo imali, na žalost Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Icon_cry Baš bi volela da me neko demantuje. Ali biće ih, hoće Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 561840 Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Icon_biggrin
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 10/11/2009, 15:57

naletala sam na drugim forumima... pa reko da vidim kako stoje stvari kod nas...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od HappyGirl 10/11/2009, 16:07

kod nas očigledno katastrofa ali saznanje da je negde bolja situacija nego ovde je ohrabrujuće
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od kasia 10/11/2009, 20:29

Meni moja dr iz doma zdravlja danas radila koloposkopiju i papa test, da me ne "cacka" posle, ako (dace Bog) zatrudnim. I bas pricamo, kaze imala je skoro zenicu ciji je muz imao spermogram slican kao moj muz (oko 20 miliona), koja je zatrudnela bas kad su poceli da se spremaju za VTO.
Nije bas ono sto si Neno pitala, ali eto, da malo podignem moral, posto ona meni svakako jeste.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 25/2/2010, 12:13

evo da vas obradujem malo.
moja stara "drugarka" sa roditelja, bibica, ima divne vesti:
posle spermograma nm ranije je bio teratozoospermia, astenoteratosoermia (kod njega je bilo 4-5 miliona) od ranije, radjena vto i iz druge dobili aleka, a sad posle oko 2 godine spermogram je (bez ikakvih terapija!) : progresivno podvizni 70%, morfologija 90% normalnih , koncentracija spermatozoida 25 miliona, !

cuda se desavaju!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 25/2/2010, 12:13

jos samo da ubodu jednu seku za aleka!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od Bibica 25/2/2010, 14:06

Nenceee Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 75087

Evo naseg rezultata posle pune 3 godine od VTO:

Apstinencija - 2 dana
Volumen - 3 ml
Likvefakcija - 20 min.
PH - 7.8
Progresivan motilitet - 70%
Imotilni - 30%
Ukupan broj spermica u ejakulatu - 75 miliona (ni u nasim najludjim snovima nisu bili ovoliko)
Broj spermica u ml - 25 miliona (ni ovo)
Normalna morfologja - 90% (takodje samo sanjali)
Sa defektima - 10%
Leukocite - 1-2 miliona

Jos se cudim, pitam se da nam nisu pogresili uzorak Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 404938 jer mm nije primao nikakvu terapiju, ni vitamine, bas nista.
Bibica
Bibica

Broj poruka : 25
Godina : 48
Location : Skopje
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 25/2/2010, 14:29

bibi poljubac
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od bak 25/2/2010, 15:11

Bibi, krecete u akciju Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Icon_wink . Sjajan rezultat, nadam se iz sve snage da bude Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 230397 iznenada!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od Bibica 25/2/2010, 15:14

Bak, mi radimo od momenta kada sam dobila prvu mecu posle porodjaja, vec 19 meseca i nema rezultata... Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Icon_cry
Bibica
Bibica

Broj poruka : 25
Godina : 48
Location : Skopje
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od bak 25/2/2010, 15:28

Bice, bice. Hocete opet na neki IVI, secam se da je tebi uspelo, ali Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Icon_cry
Odoh u Off...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od maja76 25/2/2010, 19:06

Bas volim da citam i slusam ovakve price, Bibice bacaj se na posao Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Icon_wink
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 26/2/2010, 10:19

bibice, koverta je spremna, zapakovana, adresirana... samo jos da odem do poste Very Happy
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od djole42 26/2/2010, 17:41

Bibice ,pa ovo su divne vesti .... love,plivaca iha ha juriš
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od Zaneta 3/3/2010, 13:19

Bibice, držim fige da uskoro uspe! Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 512172 Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 543728
(pepito)
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od Bibica 7/3/2010, 16:57

Jooj Pepitooo Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! 21831

Nista drage moje, hvala puno na podrsci, ali mi do daljneg obustavljamo radove.
Nesto je kod mene "izaslo", nije za ovu temu...
Bibica
Bibica

Broj poruka : 25
Godina : 48
Location : Skopje
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 8/3/2010, 08:10

zar i ti bibi?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 6/9/2010, 19:00

evo me ovde posle duzeg vremena da vam sopstvenim (nasim) primerom jos jednom dam nadu u cuda:
naime mm mi je tek sad saopstio (nije hteo ranije da se ne uzbudjujem trudna) da je nakon mesec dana od aspiracije (i njegovog katastrofalno spermograma 2,5mil/ml-a ostale stvari su jos gore od broja-da sad ne nabrajam nemam kod sebe papir-koji je na srecu bio dovoljno dobar za icsi pa evo cekamo srecan ishod) radio spermogram ovde da proveri kakva je situacija.
tada je vec znao da sam trudna par dana. dakle, da li zahvaljujuci psihickom olaksanju, da li jos necemu, njemu je za mesec dana broj bio 17mil/ml, a pokretljivost je bila odlicna i morfologija normalna u vecini!

nadam se da ce biti jos bolja situacija vremenom, i nadam se da ce slicnih slucajeva biti vise.
izgleda da je psiha stvarno cudo!
zato opustite, relaksirajte vase muzeve sto vise Laughing
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od dacca 7/9/2010, 09:53

u avgustu 2009 godine, nalaz 27 mil (lab. 1.) ja nosila uzorak
januar 2010, nalaz 91 mil (lab. 2) svjez uzorak
sept 2010 DANAS 18 mil (lab. 1) svjez uzorak

Pa .bes mu mater, sta je OVO?????????????????????????????
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od Zoka83 7/9/2010, 11:12

Dacco, sta nije jasno? Spermogram varira, posebno kada su u pitanju razlicite laboratorije. A tm-u nije velika razlika u lab 1.
Mm-u je znao da varira od 20 do 80 mil/ml u roku od nekoliko meseci u istoj laboratoriji. zagrljaj
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od nena beba 7/9/2010, 15:30

osim toga leti, zbog vrucine su svima losiji rezultati nego zimi.... spermicima ne prija vrucaina :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od dr mali pariz 12/9/2010, 12:16

Dacco,je l navodiš nalaz po ml?
ne znam šta te čudi,ali svaka 3 meseca su moguće veeelike promene u spermogramu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma! Empty Re: Uspelo nam je prirodno i pored loseg spermograma!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu