KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 14 od 36 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ddeki 13/9/2012, 13:21

trema mi pomoc oko testa
ph 8,1 >7.1
volume 3 >2.0ml

concentration 18 >20 x 10E6 ml
total sperm numrer 54 > 40 x 10E6/ejaculate
motile sperm 60 > 50%
rapir/non progressive 30 <50%
Abnormal spermatozoa 94 <85 %6
leucocytes 0.0 < 1.0 x 10E6/ml
immature Grem calls 0 <10/100 sperm

comment
oligozoospermia
note
increased abnormal forms

ddeki

Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 13/9/2012, 13:24

Ima dosta morfoloski losih spermica.... Koliko imas godina, koliko si pod stresom?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ddeki 13/9/2012, 13:43

imam 35, al nisam pod stresom

ddeki

Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ddeki 13/9/2012, 13:58

da li bi neko mogao da mi preporuci sta da pijem i kako dalje sa ovom dijagnozom

ddeki

Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 13/9/2012, 14:03

po meni nesto smeta tvom telu... Ako ti novac nije problem, uradi krvnu sliku, hormone, otidji do urologa. Poboljsaj ishranu, vitamine
E sad, nama preparati nisu ama bas nista pomogli, a moj muz ima problema sa stitnom zlezdom, od kako je sredio stitnu, povecao se procenat dobrih spermica.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ddeki 13/9/2012, 14:23

supruga (cela stitna izvadjena) ide vec godinama kod dr Trbojevica,ni na pamet mi nije palo da odem kod njega, da vidim sta ce mi reci. moj lekar mi je rekao da uradim test za 3 meseca i to je to

ddeki

Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 13/9/2012, 14:28

retko muskarcima ne radi stitna, ali opet je po meni super da te posavetuje endokrinolog Wink i urolog
mene nervira kada kazu samo se opustite, a godine idu
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 13/9/2012, 14:30

LaFolie ::mene nervira kada kazu samo se opustite, a godine idu

To je najgori moguci odgovor koji lekar moze da da paceijentu kada se radi o reprodukciji...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 13/9/2012, 18:05

M.A.M. ::Zavrsen pregled i kod urologa, prostata ok a vrijednosti hormona:

FSH 4,5 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 1,6-9,7
LH 4,5 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 0,7-7,8
Testosteron 8,2 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 4,6-28,2

Sad, ne znam postoji li taj neki medjusobni odnos imedju FSH i LH ili je ovo bas u redu, kao i da li bi testosteron morao biti visi!?
Pored toga uraditi UZ testisa zbog sumnje na manju varikokelu, za ona 2-3 leukocita je dr. rekao da nije visoko i toliko opasno, za to sam dobio Doksiciklin 7 dana a nakon toga za upalu Citrol.

Pored toga sam pijem dosta cajeva, najvise brusnice :) a poceo sam i sa orasastim plodovima i medom...
Kad zavrsim s ovom terapijom da uradim jos jedan spermogram...

Cestitam Ana :)

UZ testisa uredan, nema nepravilnosti ili naznake na varikokelu.
Zavrsavam s ovim tabletama pa cu par dana poslije toga ponoviti spermogram, nadam se da ce biti bolje...

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 13/9/2012, 22:17

M.A.M, mi smo nabavili bugarski tribestan, on podize testosteron i bilo je dobrih rezultata :)
Ne preporucujem onaj tribulus za teretanu, vec obican tribestan koji se u Bugarskoj prodaje po apotekama
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cicsa80 14/9/2012, 12:47

LaFolie ::
Ne preporucujem onaj tribulus za teretanu, vec obican tribestan koji se u Bugarskoj prodaje po apotekama
Zbog cega Lafe ne?
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 14/9/2012, 12:49

Cicsa, decko koji drzi prodavnicu preparata je moj prijatelj i kaze da je taj tribulus sinteticki i da se koristi za bildovanje. A da je ovaj tribestan kao izvorna varijanta :) A on ga kupuje u apotekama u Bugarskoj pa je i meni donosio
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cicsa80 14/9/2012, 12:59

Fala vi Very Happy
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 22/10/2012, 20:44

M.A.M. ::
M.A.M. ::Zavrsen pregled i kod urologa, prostata ok a vrijednosti hormona:

FSH 4,5 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 1,6-9,7
LH 4,5 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 0,7-7,8
Testosteron 8,2 Normalne vrijednosti prema laboratoriju 4,6-28,2

Sad, ne znam postoji li taj neki medjusobni odnos imedju FSH i LH ili je ovo bas u redu, kao i da li bi testosteron morao biti visi!?
Pored toga uraditi UZ testisa zbog sumnje na manju varikokelu, za ona 2-3 leukocita je dr. rekao da nije visoko i toliko opasno, za to sam dobio Doksiciklin 7 dana a nakon toga za upalu Citrol.

Pored toga sam pijem dosta cajeva, najvise brusnice :) a poceo sam i sa orasastim plodovima i medom...
Kad zavrsim s ovom terapijom da uradim jos jedan spermogram...

Cestitam Ana :)

UZ testisa uredan, nema nepravilnosti ili naznake na varikokelu.
Zavrsavam s ovim tabletama pa cu par dana poslije toga ponoviti spermogram, nadam se da ce biti bolje...


Mali update sto se mene tice :)...

Spermiogram neznatno bolji nakon ovog prvog tretmana, 10mil, progresivno pokretnih 40%.
Dobio Prostamol (mislim da samo doktor zna zasto ali eto skoro sam popio cijeli kutiju).
Urinokultura 3 dana sterilna.
Spermokultura - Staphylococcus epidermis bez etioloskog znacaja, doktor na ovo kaze da je sastavni dio flore i da nema nikakav uticaj na spermiogram. Bez drugih bakterija i zaraznih bolesti.
Eksprimat prostate negativan na sve bakterije (inace meni najmrzi pregled, nimalo ugodan Very Happy).
EHO urinotrakta uredan, malo pijeska u lijevom bubregu sto sam znao i bez pregleda Very Happy
Uradio sam jos jedan EHO testisa za svaki slucaj i pronadjena je manja cista (6mm), doktor za sada kaze samo pratiti jer ne uticu na plodnost.

Posto je sve uredno od pocetka, bez bakterija, zaraza i slicno doktor mi je danas preporucio Profertil, nazalost kako vidim nema ga u BiH pa cu vidjeti da online narucim iz Austrije...

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 22/10/2012, 21:59

M.A.M. , ovi rezultati izgledaju sasvim ok !!!

Ako ti nesto znaci, mm je za poboljsanje morfologije pio cink, u dozi od 15 mg dnevno, dosta vit C, malo vit E... za tri meseca se broj morfoloski normalnih poboljsao za 10 %... Njemu su problem antispermatozoidna antitela i mali broj plivaca ( max 35 mil)... Sem ovih vitamina, nije pio nikakvu terapiju, i kada smo radili IUI, imao je svega 12 mil plivaca, a uspelo je iz prve...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:02

treba mi pomoc oko rezultata spermograma ... hvala unapred
likvefakcija 5
smt-volumen 2,0ml (2-7)
ph 7,5ml (7,2-7,8)
spr-br spermatozoida 6,76 x 10^9/L (20-250)
spr-br spermatozoida 13,52 x10^6/vol (>50)
prpgres pokretni A 0,23 (>0,25)
normalne forme 0,47 ( >o.60)
abnormalne 0,53 ( <0,40) mnogo sam zabrinuta
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 24/10/2012, 23:13

Cao Jelena, nije sjajno, ali bi ti muskarci koji nista nemaju pozavideli.

Ovo je spermogram za vantelesnu, citaj na netu sta je oligospermija.
Da li je tvoj partner bio bolestan, da li je dosta izlozen stresu, da li konzumira cigarete, alhohol, koliko ima godina? Da li je gojazan?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:26

pa u braku smo godinu dana ,danas je prvi put odradio spermogram i to je to,jer ja imam zakazan hsg ,ne pusi,bavi se sportom nije gojazan... sta da uradimo da se to popravi Sad((( nije nikada bio bolestan od neke bolesti sem prehlade
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:27

e da i ima 25 god
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 24/10/2012, 23:28

ja mislim iskreno da smo otrovani industrijom, da jedemo meso kljukano kojecime, da je prosto simptomaticno da je muski sterilitet u ogromnom porastu i da nikada nije u istoriji bilo ovoliko steriliteta.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:30

slazem se sa tobom,al su mi potonule sve ladje,dal neko misli da postoji nada da ce biti boli rezultati posle lecenja i gde da se javi ;(
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 24/10/2012, 23:35

pazi, moj muz je imao NULU, isao na biopsiju testisa, nista nisu nasli, da bi se nekoliko meseci kasnije pojavilo nekoliko stotina hiljada plivaca, pa smo cak dosli i do 10miliona.

Kupi mu piskavicu, vitamine, selen... Topla preporuka: testirajte se oboje na hlamidiju, mikoplazmu, ureplazmu i uradite i obicne briseve.

Iscitaj na prethodnim stranama sta sve zene savetuju, sta su sve ljudi koristili.

Ja sam fras dobila kada so dobili rezultat, sve su nam ladje potonule, ali me je cale zvao i kaze "to problem? smak sveta? moj kolega ima sina koji ne vidi i ne cuje, e to je muka"

i setim se njega kad mislim da je nama najteze dok idemo po lekarima.

Pruzi mu podrsku, ne dozvoli da mu se rezultati pokvare od stresa zbog rezultata
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:40

uhh upravu si,nedaj boze bolesti... radili smo sve briseve i sve je ok,zato sam i sokirana... hvala ti najlepse <3
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 25/10/2012, 09:20

JelenaR, dobrodosla.

Prvo, vidi sa lekarom kakvi su hormoni tvog supruga, jer ima malo spermatozoida. Drugo, uradite test na anrispermatozoidna antitela, ali samo na Torlaku, moze i na uput. Ako su tvoji svi rezultati dobri, pre VTO razmisli o IUI. Ja sam mislila da nikada necu ostati trudna, jer mm ima 100 % ASA, ali eto...Nama je IUI uspela sa 12 miliona plivaca, i 55% progresivno pokretnih, iz prve...Imas na IUI dnevnicima sve o tome.
Spermogram je promenljiva kategorija, i dva puta ako se radi zaredom, moze prilicno da se razlikuje. Tako da, nemoj da ocajavas...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 25/10/2012, 09:23

JELENAR, ja bih samo zelela da dodam da ste mladi, i imate vremena da popravite spermogram, mada je moj savet da ipak ne gubite mnogo vremena, i ako morate na vantelesnu da to nije kraj sveta. Najvaznije je da uvek postoji neko resenje, i naravno vas rezultat jeste losiji ali opet u nekim uslovima ne iskljucuje mogucnost prirodne oplodnje. Iscitaj ti lepo ovde sve savete, pokusajte sa onim sta vam se cini ok, a ako nista ne upali VTO vam uvek moze biti rezervna varijanta.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 14 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 36 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu