KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 11 od 36 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 9/8/2012, 19:44

Biksi hvala ti puno na temeljnom odgovoru!!!
Ucinicu sve sto si navela,vec sam kontaktirao urologa,koji mi je zakazao u utorak,ali posto sam uzano nestrpljiv i zabrinut zvao sam i drugu kliniku sutra u 11h mi je zakazano,al nije iskljuceno da necu otici i kod prvog.
Jos sam pod sokom od rezultata,kao i vecina ljudi jedva sam cekao i sanjao da ostavim potomstvo,kad ono najgore da me strefi,...prosto da ne verujem.
Kazi mi molim te,kakva je situacija u praksi gledano na ovaj moj nalaz jel ima tu sanse da se poprave rezultati,jel mogu te bakterije biti presudan razlog ovakve slike?Jel moguce popraviti spermogram do te mere da doce do prirodnog zaceca???
Sto se tice mene,imam 25 godina,ne pijem,ne pusim,kafu jednu ili dve dnevno-od danas definitivno ni jednu,kilza mi je 85kg,a visina 184cm,bavim se sportom,...e sad sto se sikiracije tice,potrudicu se da se ne nerviram koliko je moguce sa ovim u podsvesti,...hvala jos jednom!!!!

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 9/8/2012, 21:15

Kasper, ja sam se udala i za 2 meseca smo dobili isti rezultat kao ti. Mislili smo da je kraj sveta, a onda smo nakon 6 meseci dosli do nule spermatozoida - ceo svet nam se srusio jer nismo imali sa cim ni na vantelesnu da odemo.

nauka je napredovala, imaces decu 1000%

Drugo, kod nas je bila nula, pa za godinu dana 10 miliona - ako imas infekciju, ako si bio bolestan, ako nosis tesan ves, svasta svasta je moglo da ti pokvari spermogram i mi smo primer da se to sve menja....

LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 9/8/2012, 22:01

Hvala LaFolie,nada se da ce tako biti iz tvojih usta u Bozije usi...sutra kod urologa pa cemo da vidimo,...

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 9/8/2012, 23:22

obavezno uradi i ultrazvuk testisa, mozda imas proserenu venu u testisima (varikocela) koja greje testise i ubija spermatozoide. To se takodje moze srediti.

A to sto imas dosta bakterija takodje dosta sroza spermogram, narocito eserihije, hlamidije i ostale "lepotice "
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 10/8/2012, 16:44

kasper ::Biksi hvala ti puno na temeljnom odgovoru!!!
Ucinicu sve sto si navela,vec sam kontaktirao urologa,koji mi je zakazao u utorak,ali posto sam uzano nestrpljiv i zabrinut zvao sam i drugu kliniku sutra u 11h mi je zakazano,al nije iskljuceno da necu otici i kod prvog.
Jos sam pod sokom od rezultata,kao i vecina ljudi jedva sam cekao i sanjao da ostavim potomstvo,kad ono najgore da me strefi,...prosto da ne verujem.
Kazi mi molim te,kakva je situacija u praksi gledano na ovaj moj nalaz jel ima tu sanse da se poprave rezultati,jel mogu te bakterije biti presudan razlog ovakve slike?Jel moguce popraviti spermogram do te mere da doce do prirodnog zaceca???
Sto se tice mene,imam 25 godina,ne pijem,ne pusim,kafu jednu ili dve dnevno-od danas definitivno ni jednu,kilza mi je 85kg,a visina 184cm,bavim se sportom,...e sad sto se sikiracije tice,potrudicu se da se ne nerviram koliko je moguce sa ovim u podsvesti,...hvala jos jednom!!!!
Nema na čemu, tu smo da se pomažemo, svi u istom problemu, i sa istom željom, da dobijemo klince!

Naravno da ima šanse da popraviš rezultat, danas ima i vitamina i lekića kojima to može, naročito što ti već imaš "fin" broj spermića u odnosu na neke, samo polako. Ovo što ti LaFolie reče, nemoj da te iznenadi ako sledeći spermogram bude još gori, jer grozan je osećaj kad dobiješ taj papir sa rezultatima i misliš da ti se srušio ceo svet! Veruj mi da nije! Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 561840 Moj predlog je, naravno pored odradjenih analiza i odlaska kod urologa, da svaki dan mantraš da će ti se spermogram poboljšati, i da govoriš sebi da ćete sledeće godine u ovo vreme biti trudni! Very Happy To je moja mantra za svašta nešto u životu, i veruj mi da pomaže, prosto bude lakše! Trudite se oboje da nastavite normalno da živite, da se radujete, da se još više zbližite, i bebiron će doći. I pričaj sa suprugom o tome, i kako se osećaš i koliko ti je teško, i ako si nemoćan, jer time ćeš deo stresa izbaciti iz sebe, a to je jako bitno! Znači, samo pozitivno!

Za prirodno začeće je potrebno najmanje 20 miliona spermića u ukupnom ejakulatu, ali da budu morfološki zdravi, i brzo pokretljivi u najmanju ruku sa ovom cifrom bar 80%. Da je više miliona, onda je 50% zdravih i pokretnih dovoljno da se napravi beba. Naravno, uvek imaš različitih slučajeva, može da se desi i sa manjom brojkom, a može da se čeka na potomstvo i ako ima dosta plivača. Neizvesnost jedna velika, jbg. Dakle, nema razmišljanja tragično, MNOGO je bitno što ste odmah ustanovili problem, koji nije samo tvoj, nego vaš, i nemoj zbog toga da se osećaš loše! Jer nikad ne znamo šta nosi život, bitno je strpljenje, ljubav i pre svega zdravlje! Trudite se da živite život, i to sve onako usput, nema opsesivnih stanja, ne dozvolite da prodje par godina i da samo provedete vreme u pravljenju deteta. Jer što si opušteniji uglavnom, onda se i kockice pre slože!

Verujem da ćeš nas za par meseci iznenaditi sa vešću da ti je supruga trudna prirodno! Inače, lekovi se piju najmanje 3 meseca, koliko traje spermatogeneza, da bi se uočili pravi rezultati! Imaš ovde temu , klikni https://kutak.forumotion.com/t60-za-kvalitetniji-spermogram , pa je malo prostudiraj, naćićeš sigurno još koris.nih saveta! I nastavi da budeš fizički aktivan, i to je jako dobro. Cenim da ti je kilaža ok.

Sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 11/8/2012, 16:16

Kasper, kako je bilo kod urologa?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od DMANA 12/8/2012, 10:27

Kasper,uz tebe smo...
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 12/8/2012, 20:38

E ljudi cao svima,nikako da stignem da se javim...
Posetio sam urologa,ispricao mu sve kako je i sta,...Kad je uzeo rezultate od spermograma u ruke samo je rekao:Lose,lose i leose,...ali me je isto ohrabrio kao i vi,da mogu biti uzrok bakterije,kratak period apstinencije(dva dana)....
Radio mi je ultrazvuk i sve je u redu,rekao mi je da me nebi sad mucio sa tim brsom ili cim vec,vec mi je prepisao terapiju:Marocen 2x1 deset dana,zatim Eritromicin 4x500mg deset dana i zatim Xorimax 2x500mg deset dana..Uz sve to Proxeed 2x1 tri meseca.Kontrola za dva meseca.
Svega se pridrzavam strikrno plus vasi saveti,pa cemo da vidimo...hvala vam svima na pomoci i podsci,mnogo mi to znaci!!!:*



kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 12/8/2012, 20:45

Kasper, pa to sto je UZ testisa dobra je jako dobra vest!! Jer ukoliko postoje neka ostecenja testisa, tesko bi ti pomogli...
Ja bih ti toplo preporucila da proveris hormone:
FSH
LH
Prolaktin
Testosteron
i eventualno T3, T4 i TSH (hormoni stitne)
Inhibin B

Kod mog muza su bili losi hormoni i terapijom su mu pomogli.

Jos jedna stvar: udarne doze antibiotika takodje lose uticu na spermogram. Od dana zavrsetka terapije neka prodje 70tak dana i tek onda radi spermogram - da se zavrsi jedan ciklus spermatogeneze

Drzim ti fige!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 12/8/2012, 20:46

e da, i neka i tvoja supruga sve briseve odradi (obavezno hlamidiju, mikolazmu, ureaplazmu) da se ne bi dobacivali bakterijama u krug - sigurno i ona ima bakterije cim ti imas
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Gramatika 12/8/2012, 23:06

Kasper, LaFolie je skroz u pravu!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 13/8/2012, 09:20

Ljudi jedno pitanje,gde se radi ti hormoni,sta se uzima kao uzoarak?I jos jedno pirtanje uradio sam spermogram,dal trebam i spermacitogram?Za suprugu svakako,dolazi u petak sa puta pa idemo na pregled...

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 13/8/2012, 09:28

Hormoni se rade iz krvi. Mozes otici u bilo koje doba dana, ne mora biti jutro.
Spermacitogram treba, on pokazuje koliko ima morfoloski ispravnih spermica, ali posto moj muz i ti imate isti broj plivaca, cesto nam ne urade spermacitogram uz objasnjenje da je to malo spermatozoida da bi se moglo odrediti Sad Pa smo moljakali lika iz laboratorije i objasnili mu da nam bas znaci, pa je uradio (to ulazi u cenu)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 13/8/2012, 10:47

Aha,hvala na odgovoru LaFolie.Otici su i to da odradim pa se javnem.pozzz

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od DMANA 13/8/2012, 23:07

MM ima 2,5 mil ukupno.Operisao je varikokelu pre 2 meseca.Bila je velika i prisutna dugi niz godina..nikada mu nije stvarala probleme..On trenutno pije profertil a na komtrolni spermogram ce za mesec dana.Iscekivanje ubija.Nadamo se boljem rezultatu,mada kazu da treba vremena kada je varikokela uzrok,Sta mislite o tome???
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od *AIDA* 13/8/2012, 23:52

Znam da ne treba ocekivati rezultat za tri meseca.
Aposle da i to za 100%.
Strpljenje bice to OK!
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 14/8/2012, 20:56

E caos svima,bio sam ponovo radio spermogram ali i hormone,nadajuci se da im se prosli put potkrala greska,ali cini mi se da nije.:-(
Apstinirao sam 3 dana(toliko je proslo i od proslog spermograma).
Evo rezultata:
FSH (TOSOH AIA 360) 5.30
LH-ICSH 3.66
PROLACTIN 19.18
TESTOSTERON 5.66

OPIS NAT.PREP.EJAKULATA OLIGOSPERMIJA!
3-5 pokretnih ili slabopokretnih spermatozoida.
6-8Le,1-2Ery i nesto bakt u svp
KOLICINA EJAKULATA 5.00
VISKOZITET 0.50cm
PH-VREDNOST 9.0

T3-TRIJODTIRONIN 1.55
T4-TIROKSIN 86
TSH 1.19

Cini mi se da su normalne vrednosti hormona,ali mi neije jasan spermogram kao sto je prosli put jasno pisalo.
Sta zanci 3-5 pokretnih ili sabo pokretnih spermatozoida?miliona?
Zasto je taj ph opet povisen,odnosno kako ga smanjiti,jer mozda umiru spermatozoidi u toj sredini?-ovo je moj strucni zakljucak:-)))
Inace peti dan pijem antibiotike Marocen i proxeed plus praskove.
Pozdrav svima i hvala mnogo na savetima,pomoci...ma na svemu!

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 14/8/2012, 21:07

Hey Casper
A htedoh ti reci da ne odes opet tako brzo - ISTO se i nama desilo: nakon sto je mm prvi put radio spermogram i dobio rezulatat da samo 5 % i za koji dan kada je otisao pisalo je: isto sto i tebi 3-5... Nama su rekli da je to komada. Fras smo dobili, ali ti je to dokaz sta stres radi coveku. Rezultat je bio mnogo gori za samo 5 dana.

Dobra vest je da su ti hormoni dobri, dobro je da FSH nije visok

Ako mogu da te posavetujem, idi negde nakon terapije i jedne spermatogeneze da zamrznes uzorak. Za ne daj boze.
Izlecite sve bakterije, jedi zdravije, batali kolenice kobasice i ostala cuda (nama je bolji rezultat od kako to muz ne jede), pokusaj da se ne ubijas u pojam i voli se sa dragom b
Radi stvari koje volis i ne opterecuj se neko vreme.
Batali tesan ves, nabavi neki tanji pamuk, da ne grejes plivace
PH ce se srediti kada potamanis azdaje
b
Drzim ti fige!!!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 14/8/2012, 21:39

O Boze,sad ce tek biti tesko ne sikirati se,...ali pokusacu koliko je moguce,ne mogu da verujem da je to toliko lose,ali sta je tu je,moracu se pridrzavati svega pa sta Bog da.
Kako mislite da zamrznem,da sacuvam i tih par komada?
Jel moguce izgubiti sve???

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lilya 14/8/2012, 21:59

Kasper, samo polako. Spermogram je nesto sto varira i sto se ponekad da koliko toliko popraviti. Mm je u Frontu dva puta ima 0 ko vrata, ali sada je stanje mnogo bolje i imamo sasvim dovoljno za VTO. Bez nerviranja, tesnog vesa, pusenja, alkohola, teske i masne hrane, pregrevanja tih delova tela i tek onda ponovi spermogram. Takodje, mozes da odes i kod nekog proverenig urologa. Devojke ce ti vec nekog preporuciti, mi smo taj deo preskocili i odmah presli na VTO.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 14/8/2012, 22:30

O Boze,sad ce tek biti tesko ne sikirati se,...ali pokusacu koliko je moguce,ne mogu da verujem da je to toliko lose,ali sta je tu je,moracu se pridrzavati svega pa sta Bog da.
Kako mislite da zamrznem,da sacuvam i tih par komada?
Jel moguce izgubiti sve???

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 15/8/2012, 09:19

Caos Kasper, mi smo dosli do nule jer je mom muzu stitna zlezda otkacila skroz, sada pije lekove kao da je nema i plivaci su se vratili.
Kada budes zavrsio sa terapijama, udri po vitaminima, vocu... Za 3 meseca mozes otici u neku od klinika koje zamrzavaju spermice (Spebo, Jevremova, ima ih jos ali ja ne znam) i lepo das uzorak - za pola sata sat te zovu ili se vratis, kazu ti kakvo je stanje i ako je ok, zamrzavace za oko 150e na 5 godina.
Mi imamo 2 zaledjena uzorka, sto nam daje neku sigurnost da nije najgore.

Koje su ti bakterije nasli?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od kasper 15/8/2012, 10:24

Nemam pojima koje su bakterije u pitanju,jer urolog mi je kao sto sam rekao dao Marocen,Eritromicin i Xorimax antibiotike da pijem svaki po deset dana,uz komentar:"Ne bih te ja sad mucio sa brisom"ili tako nekako...e sad,na prvom nalazu iz labaratorije je pisalo izmedju ostalog da imam dosta bakterija,a na ovom drugom da ima nesto bakterija.Malo mi cudno da za 5 dana terapije,izgube se bakterije a tek sam sa prvim lekovima poceo...?
La Folie,ja se sve nadam da ce se vratiti spermici pa da necu morati to raditi,ali videcemo,hvala u svakom slucaju!

kasper

Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od LaFolie 15/8/2012, 11:18

Odnosi samo sa zastitom, dok se ne izlecite
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od vlada0011 17/8/2012, 22:53

Pozdrav svima na forumu. Hteo bih da se posavetujem sa vama pre nego sto bilo sta preduzmem dalje.
Imam 29 god. i pre dve godine mi je dijagnostikovana varikocela ali po savetu urologa nisam je operisao jer je rekao da nema potrebe ako jos ne zelim decu. Poslednjih godinu dana supruga i ja pokusavamo ali nista...
Danas sam dobio rezultate spermograma i oni izgledaju ovako:

Volumen: 10ml
Izgled: belicast
PH: 7
Broj sper. u L: 2 X 10 na 6/L
Pokretnih posle 30min: 0,20 (arb.jed)
Slabo pokretnih: 0,40 (arb.jed)
Nepokretnih: 0,40 (arb.jed)
Viskoznost sperme: +
Normalni oblici: 0,70 (arb.jed)
Patoloski oblici: 0,30(arb.jed)
leukociti u v.p: 2-3
Eritrociti: -
Epitelne celije: 3-4
Fruktoza: -
Aglutinacija spermatozoida: +

Zamolio bih Vas da date vase misljenje o rezultatu kao i savet sta nam je najbolje da uradimo dalje...

Hvala svima unapred

vlada0011

Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 11 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 36 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu