KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za kvalitetniji spermogram

+78
rifeta
lela1984
plava glava
Erata
leptirko82
Milutin
Lyanna
VioletaR
crnisha
gegula
G3n1u5
Vuchica
blizanac
ivi
neca73
lenjivica
fight&faith
sanib
winni
ragaco
JELENAR
noja
DMANA
nina :)
Nataly17
saška
sareni leptir
darling_buds
menora72
peki
daxi011
Ema78
sandrahuber
merce
kopx
missile
laKole
nacKa
Gramatika
ciklama
Divina
Gogo
grudva
korpica
dra00
inda
SSanja
marija13
tanjica
Niny
Maza
Kamilica
LaFolie
Bokicalepotica
lolipop
*AIDA*
cicsa80
heart84
gagax81
shenon
daco
BiKsi :)
anak
Dara
cici
djole42
dr mali pariz
dina
tuli
nena beba
Cupava
maga
Admin
gogs-ii
sneza ch
NINA1
Jelence
HappyGirl
82 posters

Strana 1 od 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Za kvalitetniji spermogram

Počalji od HappyGirl 15/12/2007, 18:48

spermatozoid ZA KVALITETNIJI SPERMOGRAM

Spermogram ili analiza semene tecnosti muskarca predstavlja rutinsko ispitivanje plodnosti muskog partnera u braku bez dece. Svetska zdravstvena organizacija (WHO) postavila je granicu "urednog" spermograma na 20 miliona spermatozoida/ml, od kojih se najmanje 50% krece, dok karakteristike spermograma koje odredjuju je li muskarac plodan ili neplodan nisu jasno definisane. Najnovija studija na ovu temu pokazuje da nijedan muskarac s koncentracijom spermatozoida manjom od 13,5 miliona/ml, kao i pokretljivoscu spermatozoida manjom od 32%, te s manje od 9% spermatozoida normalnog izgleda nije imao decu prirodnim zacecem . Takodje su svi muskarci s koncentracijom spermatozoida vecom od 48 miliona/ml, pokretljivoscu vecom od 63%, kao i s vise od 12% spermatozoida normalnog izgleda imali decu. Vrednosti koje se nalaze unutar ovih granica ("siva zona") oznacavaju "neodredjenu" plodnost: u ovoj kategoriji su se nalazili kako neplodni, tako i plodni muskarci. Granicne vrednosti koncentracije, pokretljivosti i morfoloskih karakteristika spermatozoida mogu biti korisne u klasifikaciji plodnosti: ocuvana plodnost ("fertile"), smanjena plodnost ("subfertile") ili neodredjena plodnost ("indeterminate fertility"). Najveci znacaj u dijagnostici plodnosti poseduje procenat spermatozoida s normalnim morfoloskim karakteristikama. Iako je svaka od analiza semene tecnosti od pomoci u razlikovanju izmedju plodnog i neplodnog muskarca, samo jedan nalaz ne predstavlja sigurnu dijagnozu. Spermogram, narocito samo jedna proba, nije analiza na osnovu koje bi se smela postaviti dijagnoza neplodnosti.


10 vaznih savjeta:

1. Ukoliko muskarac ima hlamidiju, ureaplazmu, bakterije u nalazu spermokulture, varikocelu (prosirenu venu koja dovodi vece kolicine krvi u predjelu testisa, zagreva ih i tako ubija spermatozoide) – prvo te probleme treba resiti, naravno na nacin na koji ljekar odredi (antibiotici, operacija varikocele i sl.).

2. Prestati sa konzumiranjem cigareta, kafe, alkohola.

3. Slip gačice ili bilo koji uži ves odmah zameniti sirim (npr. boksericama).

4. Predeo testisa ne zagrevati - visoka temperatura ubija spermatozoide (za njih je optimalna temperatura 33 stepena), pa se zato preporučuje tuširanje tog dela tela samo sa mlakom vodom (nikako ne vrelom), nošenje šire garderobe (uzane farmerke zameniti širom trenerkom i sl.), spavanje bez veša itd. – jednostavno hladjenje tog dela tela.

5. Kloniti se stresnih situacija.

6. Izbjegavati sredine sa povećanom koncentracijom zračenja i otrova (npr. oni koji rade u štamparijama gde udišu čestice olova i dr. treba da promene posao; oni koji više sati dnevno koriste lap-top ne smeju da ga drze u krilu.

7. Izbegavati duge i forsirane vožnje sportskih bicikala (problem je pre svega u onom sportskom sicu bicikla (tzv. banani) jer prilikom vožnje težina tela pritiska predeo testisa, što naravno nije dobro i može se meriti jačim udarcem u taj predeo).

8. Spermogram raditi na 3 meseca, jer spermatogeneza traje 72 dana. Ne radite spermogram ukoliko ste pre toga bili prehladjeni, gripozni, sa visokom temperaturom, groznicom i sl. – nalaz usled navedenog može biti znatno lošiji nego inače.

9.
Nikako ne verovati slepo samo jednom doktoru (urologu). Uvek potražiti mišljenje sa više strana.

10. Odmah početi sa stalnim konzumiranjem vitamina, minerala i aminokiselina (da li u tabletama ili kroz namirnice – izbor je na vama); za pravilnu i aktivnu spermatogenezu svakom muškom organizmu treba:

- vitamin E (dnevno 400 i.u.)
- vitamin C (dnevno 1000 mg)
- vitamin B12 (dnevno do 300 mcg)
- folna kiselina (dnevno do 800 mcg)
- selen (dnevno od 100 do 800 mcg)
- cink (dnevno 60 mg)
- L-karnitin (2g dnevno)
- acetil-L-karnitin (1g dnevno)
- L-arginin (4g dnevno)

Navedenih vitamina, minerala i aminokiselina ima umiksovanih u raznim gotovim inostranim preparatima (npr. Spermamax, Proxeed i sl.), ali su oni poprilicno skupi.

Spermamaxa nema u našim apotekama, ali zbog toga ne treba očajavati jer sve što on sadrži možete uneti kroz pojedinačne sastojke (čak možete da napravite i mnogo bolju i precizniju kombinaciju).

Proxeed moze da se nadje u privatnim apotekama. Dvije kesice Proxeeda dnevno pokrivaju potrebnu dozu L-karnitina i acetil-L-karnitina (1 kesica sadrzi 1000mg L-karnitina i 500mg acetil-L-karnitina). To su aminokiseline koje pre svega utiču na povećanje pokretljivosti spermatozoida. Pakovanje od 30 kesica kosta oko 5.000,00 dinara, a traje samo 15 dana.

Za povećanje broja spermatozoida najbolji je L-arginin. Treba uneti 4g dnevno. Najlakši, ali na zalost i najskuplji način su tablete L-arginina, koje pravi CaliVita international, Twinlab, Nowfood i sl. 100 tableta košta oko 1.500 dinara, a treba uzimati čak 8 tableta dnevno nekoliko meseci (jer jedna tableta ima 500mg L-arginina, sto znaci da biste uneli 4g morate popiti čak 8 tableta dnevno).

Ako vam je ova varijanta preskupa, onda možete uneti L-arginin kroz namirnice. Najvise ga ima u suncokretu i biljci piskavici. 60g očiscenih semenki suncokreta (nepečenih i nesoljenih) sadrže potrebnu dnevnu dozu L-arginina, ili ti 4g. Znači, ako su vam tablete skupe, a piskavica groznog ukusa, jedite 60g semenki suncokreta dnevno, nekoliko meseci.

Piskavica se kupuje u biljnim apotekama ili prodavnicama zdrave hrane. Melje se u blenderu i pije sa medom ili jogurtom (jer je groznog ukusa).
Pored suncokreta i piskavice, L-arginin sadrže i: rogac, kikiriki, seme susama, soja potočarka, crna slačica, badem, pistaći, luk vlasac, bob, sočivo, semenke bundeve i lubenice, alga spirulina itd.

Od prirodnih preparata za ovaj problem pomažu jos i:

- aloja vera (jaca imunitet)
- koenzim Q10 (prirodni sastojak ćelija, koga organizam posle 30. godine sve manje ima)
- ginko (povećava prokrvljenost i poboljšava moždane aktivnosti)
- azijski zen-sen (deluje kao afrodizijak, povećava impotenciju, pospesuje spermatogenezu, poboljsava apsorpciju vitamina)
- caj od lista maline (1 kašika lista maline se prelije sa 1/2 l vrele vode, ostavi da odstoji 15-20 minuta i pije u toku dana umesto vode)
- djumbir (moze se upotrebljavati kao zacin - umesto bibera ili kao caj)
- ovas (jesti ovsene kaše ili piti caj)
- glina za unutrašnju upotrebu (konzumira se na prelazu godišnjih doba; ne uzimati tablete vitamina dok se pije glina;)
- matićni mleč
- razne mešavine čajeva i biljne tinkture

Aminokiseline koje treba unositi tokom lečenja muške neplodnosti:

L-ARGININ je aminokiselina neophodna za normalno funkcionisanje hipofize, koja stimuliše na sekreciju hormona rasta, pa ima veliku ulogu u sintezi belančevina . Potrebna za argininom je naročito velika kod muškaraca, pošto semena tečnost sadrži do 80 procenata ove amino kiseline, a njegov nedostatak može da dovede do neplodnosti. Posle tridesete godine dolazi do skoro potpunog prestanka lučenja arginina iz hipofize. Arginin povećava broj i pokretljivost spermatozoida kod muškaraca, snižava holesterol, potpomaže imunološko reagovanje i stvaranje kolagena, ubrzava oporavak i zaceljivanje rana, pomaže metabolizovanje masti nagomilane u organizmu i usporava proces starenja, štiti jetru i blagotvorno deluje kod bubreznih poremecaja. Ispitivanja su pokazala da sat vremena posle uzimanja 1 grama (1000 mg) arginina nivo hormona rasta se povecava 3 puta, bez stetnih nuspojava. S obzirom da poboljsava imunološki sistem (delovanjem na timus) preventivno deluje kada su u pitanju oboljenja kao sto su maligni tumori, i sl. Prirodni izvori arginina su: jezgrasti plodovi, mrki pirinac , suvo grozdje , cokolada, susam i namirnice bogate proteinima.
NAPOMENA: Ne preporucuju se doze preko 20 g dnevno.
ZA LEČENJE MUŠKE NEPLODNOSTI PREPORUČENA DNEVNA DOZA JE 4G (4000MG). UZIMA SE NA PRAZAN ZELUDAC ILI PRE SPAVANJA.
Ovaj preparat ne treba da uzimaju deca u razvoju, trudnice, dojilje, zatim osobe koje imaju herpes ill sizofreniju.

L-KARNITIN je aminokiselina neophodna za normalno funkcionisanje celiija spermatozoida. On je sastojak seminalne plazme i samih spermatozoida, tako da igra vaznu ulogu u sazrijevanju spermatozoida i utice na njihovu pokretljivost. NAPOMENA: U lecenju muske neplodnosti preporucena dnevna doza je 2g (2000mg) – upravo ovoliko Acetil L-karnitina sadrze 2 kesice Proxeeda, a moze se naci u obliku kapsula od po 500mg (sto je jeftinija varijanta).

ACETIL L-CARNITINE - Povecane potrebe i glavna uloga acetiliranog oblika L-karnitina odnose se na prijenos nervnih signala i rad srca. Moze pomoci kod Alchajmerove bolesti (odlaze progresiju i poboljsava stanje), depresije, misicne distrofije, dijabetesa, oboljenja jetre. Koristan je i kod angine pektoris jer poboljsava iskoristavanje kiseonika i stvaranja energije u mitohondrijima. Djelotvoran je kod imunoloskih poremecaja i povecava broj spermatozoida. Vazan je za stabilizaciju membrane spermatozoida i veoma vazan energetski izvor spermatozoida. NAPOMENA: U lecenju muske neplodnosti preporucena dnevna doza je 1g (1000mg) – upravo ovoliko Acetil L-karnitina sadrze 2 kesice Proxeeda, a moze se naci u obliku kapsula od po 500mg i 1g (¹to je jeftinija varijanta).

Vitamini, minerali i biljni preparati:

VITAMIN E - Manjak vitamina E u organizmu dovodi do neplodnosti. Studije pokazuju da vitamin E pozitivno utice na neplodnost kod muskaraca. Suplementacija vitaminom E poboljsava plodnost i na taj nacin sto ublazava ostecenja celiija spermatozoida od strane slobodnih radikala. NAPOMENA: Preporucenaa dnevna doza u lecenju muske neplodnosti je 400 i.u.

VITAMIN C - stiti spermu od oksidativnih ostecenja. Sprecavaa aglutinaciju (sljepljivanje sperme koja u znatnoj meri smanjuje oplodnu moc . Kod pusaca vitamin C poboljsava kvalitet sperme. NAPOMENA: Preporucena dnevna doza u ljecenju muske neplodnosti je 1000mg vitamina C sa odlozenim dejstvom (koji se postepeno oslobadja)

VITAMINI B12 i B6 zajedno sa folnom kiselinom – Neophodni za odrzavanje plodnosti kod muskaraca. NAPOMENA: Preporucena dnevna doza u ljecenju muske neplodnosti je: vitamina B12 od 150 – 300 mcg, vitamina B6 od 15 do 30 mg, folne kiseline od 400 do 2400 mcg

CINK - Neophodan je za normalno funkcionisanje organa za razmnozavanje, prostate, za zarastaje rana i opekotina. Nedostatak cinka izaziva umor, sklonost infekcijama, usporeno zarastanje rana. Strije na kozi, bijele tacke na noktima, krhki nokti i kosa, impotencija, kao i bolni zglobovi kod mladjih ljudi mogu biti znaci nedostatka cinka. Dugotrajniji nedostatak cinka moze uzrokovati ozbiljne poremecaje npr. zastoj u rastu, oboljenja prostate. Nedostatak cinka pogoduje i razvoju ateroskleroze. Manjak cinka u organizmu smanjuje nivo testosterona, te je zbog toga unosenje cinka kod muskaraca sa niskim nivoom testosterona veoma vazno, jer povecavaa i broj spermatozoida i plodnost. NAPOMENA: Za ovu svrhu cink bi trebalo uzimati nekoliko meseci i obicno se preporucuje 60 mg dnevno. Posto dugotrajno uzimanje cinka moze da dovede do gubitka bakra iz organizma, neophodno je da doktor nadgleda lecenje. Cinka ima u ogromnim kolicinama u ribi i morskim plodovima.

SELEN
- Postoje studije koje pokazuju da selen u dozi od 100 mcg dnevno u znatnoj meri povecava pokretljivost spermatozoida, ali nema uticaja na broj spermatozoida. Vece doze do 800 mcg povecavaju i broj spermatozoida.
NAPOMENA: NASLA SAM PODATAK DA SU PREMA NAJNOVIJIM ISTRAZIVANJIMA DOZE SELENA PREKO 200mcg TOKSICNE !!!

KOENZIM Q10 – Koenzim Q10 je hranljivi sastojak koji organizam koristi za proizvodnju energije. Postoje dokazi da ce i tako mala doza koenzima Q10 od 10 mg dnevno povecati broj spermatozoida i plodnost kod muskaraca u roku od dve sedmice. NAPOMENA: Preporucena doza za tretiranje problema muske neplodnosti ide od 10mg do 30mg, mada se mogu unositi i vece kolicine jer ne postoji nikakav sporedni negativni efekat bez obzira na unetu kolicinu u organizam, sto potvrdjuje i FDA (Komitet za hranu i lekove SAD).

AZIJSKI (kineski ili koreanski) Gin-Seng - Visegodisnja biljka koja svoje drevno poreklo vodi iz Istocne Azije, Sibira i Severne Amerike. Vec preko 5000 godina se koristi u ljudskoj ishrani i lijecenju. Kineski i korejski (Panax Ginseng) na Dalekom Istoku se pominje kao "korijen zivota", jer moze da bude koristan u usporavanju procesa starenja i vracanju zivotne snage i volje za zivotom. GIN-SENG pomaze u poboljsavanju mozdanih aktivnosti, pojacava izlucivanje adrenalina, pospesuje biosintezu u testisima (povecava broj spermatozoida) i pozitivno deluje na potenciju, poboljsava efikasnost rada pluca i njihov kapacitet, smanjuje osjecaj zamora, jaca i osvjezava oslabljeni organizam. NAPOMENA: Preporucene dnevne doze idu od 500mg do cak 4g, ali treba biti oprezan jer nisu sve vrste Gin-Senga iste jacine. Vazno je znati da male doze Gim-Senga povecavaju krvni pritisak, a vece ga smanjuju. Ne preporucuje se trudnicama i dojiljama.

PISKAVICA (drugi nazivi: grohotusa, grcko sjeme, grcka detelina, kozji rog, jarcev rog, prosenica, roznjaca; latinski naziv: TRIGONELLA FOENUM GRAECUM; engleski naziv: Fenugreek) – Piskavica je jedna od najstarijih ljekovitih biljaka. Jos su u drevni Egipcani stavljali istucano semenje piskavice na opekotine, a stari Kinezi i Indijci na skrofulozne rane. Starogrcka medicina i Hipokratovi ucenici otkrili su djelotvornost piskavice kod bronhijalne upale, jer pospjesuje ciscenje od sluzi. U narodnoj veterini se koristi kao lek protiv slinavke i za jacanje oplodne moci stoke (te otuda naziv kozji ili jarcev rog). Za ljekovite svrhe koristi se sjeme piskavice, koje je slicno lanenom sjemenu. Sjeme se moze kuhati kao caj ili samljeti u prah (u blenderu – nikako ne u mlinu za biber jer biste ga polomili). Samljeveno u prah je djelotvornije. Kasika svjeze samlevenog sjemena piskavice uzima se tri puta dnevno - prije jela sa medom, pekmezom, marmeladom, vocnim sokom ili jogurtom, obzirom da je izrazito gadnog ukusa i jakog mirisa, pa je potrebno nesto sto ce taj ukus i miris neutralisati. U periodu konzumiranja piskavice primjeticete da ce vam znoj i mokraca imati jaci miris – to je zbog toga sto se jak miris piskavice oslobadja iz organizma kroz kozu i urin. Iako su hemijski preparati potisnuli piskavicu, ne treba je zanemariti, jer ublazava upalne procese, jaca organizam nakon dugotrajnog bolovanja, ljeci impotenciju i popravlja kvalitet sperme.


Poslednji izmenio HappyGirl dana 18/10/2010, 08:50, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Jelence 24/2/2008, 20:24

Molim vas procitajte na SC izdvojenu temu o jednom slucaju izlecenog muskog steriliteta.
Ne ulazim u tacnost informacije,ali bar procitajte,mozda nekome i pomogne.
ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od NINA1 24/2/2008, 21:42

ajde mi jelence posalji adresu sc jer otkad pokusavam da dodjem to tog foruma ali neide ako nemoze ovako javno onda na pm.unapred zahvalna.ako mislimo na istu informasciju jer sam citala na drugom forumu i sad ja ubedjujem moj mm da probamo tu terapiju ali on kaze da oce da pita svog urologa sta misli o tome
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od HappyGirl 24/2/2008, 23:58

Ja sam isto to pročitala. Ako nema nus pojava i kontra indikacija nije problem ali sve jedno muž ti je u pravu ništa vas ne košta da pitate urologa i sa svih strana sagledate situaciju i donesete odluku.
Adresa sc ti je napisana ovde https://kutak.forumotion.com/korak-po-korak-f30/korisni-linkovi-adrese-telefoni-t237.htm#2876 poslednja je.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od sneza ch 25/2/2008, 06:12

I ja sam to procitala,vidim da popravlja i morfologiju,a mm je to bitno...vec sam sve sacuvala u kompu,pa cu da pitam Vinku u maju,kad odemo na kontrolu...bez nje necu da ordiniram Wink ...vec vidim kako ce se smejati kad joj pokazem ceduljce sa sc Laughing
sneza ch
sneza ch

Broj poruka : 136
Godina : 50
Location : Zürich
Datum upisa : 12.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od gogs-ii 2/7/2008, 15:30

Cure ovo vam prenosim sa rode mozda nekom pomogne:




Drage moje,

Nakon dugogodišnjih borbi koje uključuju 4 AIH-a i 3 IVF-a konačno smo došli do pozitivne bete. Iz tog razloga, odlučila sam podjeliti s vama neke informacije kako bih vam možda pomogla da osjetite istu radost.

Spermiogram mog dragog je bio varirajući od oligo do normo pa smo za taj problem mjesec dana prije početka postupka kupili proizvode koje je samo on koristio Maca Potent (za vitalnost i snagu, daje energiju, uklanja umor), a po preporuci doktora Androgel (kapsule s matičnom mlječi), te Centravit (pakovanje od 100 tableta najisplativije) 1 tableta na dan koja sadržava sve vitamine koji su potrebni da zadovolje dnevnu dozu.
Centravit možete piti oboje. Ja sam pila Folacin tablete koje sadrže folnu kiselinu, svaki dan po jednu.
E sada nešto jako važno što vjerujem da nam je uvelike pomoglo.
Kolega s posla me nagovorio na to jer je isprobao i evo nije mi žao.
Prića:
Budući da sam trebala s ovim postupkom krenuti još u 10. mjesecu prošle godine, morala sam napraviti papu i cervikalne briseve jer mi je prošla godina dana. Krenula sam za tim i očekivala dobre rezultate kao i uvijek kad ono Za kvalitetniji spermogram Shocked . Papa CIN 3, cervikalni koma, a još uz to i Esherihia Za kvalitetniji spermogram Shocked . A onda borba s antibioticima iz mjeseca u mjesec. Postupak smo morali naravno staviti na čekanje. Liječenje iz mjeseca u mjesec ide na bolje ali kilavo,
a onda jednog dana meni moj kolega kaže: "znaš šta ajde kad si već sve i svašta isprobala i toliko suza, snage, živaca i novaca potrošila, molim te isprobaj još ovo i ja sam siguran da će ti to pomoći.
Nakon nekog vremena razmišljanja mislim si ja ma ajde pa kud puklo da puklo probat ću još i to. Njegova žena je pri korištenju "toga" ostala trudna iako su ih upozorili da ako još ne žele dijete neka se pripaze.

Radi se o BRONHOLEX ELEKSIRU KOJI SE OBAVEZNO UZIMA U KOMBINACIJI SA UROSEPT 11A ČAJEM. Vjerujem da su mnogi od vas čuli za to i možda i isprobali ( i ja sam se kasnije sjetila KAD SAM GA OKUSILA da sam ga probala prije par godina ali ga NISAM DOBRO I DOVOLJNO KORISTILA). Neka vas ne buni naziv jer ovo djeluje na sve i svašta. Moj dragi i ja zajedno smo pili ovaj Bronholeks 2 mjeseca zajedno sa čajem koji se pije uz njega. Znala sam si navecer skuhat čaj i nositi ga na posao ( pola litre, pila bih ga cijelo radno vrijeme) a Bronholeks sam si presipavala u malu flašicu od Ruma (ko da sam alkička Za kvalitetniji spermogram Rotfl pa su me na poslu znali zezati.) i pila. Piše da se Bronholeks razrijedi s vodom ali meni je ovako bilo bolje, jači okus ali brže prođe nelagoda tog bljak okusa na koji se brzo priviknete. Za kvalitetniji spermogram Grin
Litra Bronholeksa vam je oko 280kn. a čaj oko 30kn. Na jednu litru tog eleksira trebaju vam 3 kutije čaja.
Ovi preparati smije se koristiti 2 puta godišnje po 2-3 mjeseca i isključivo su na biljnoj bazi.
Mi kada smo završili s tom terapijom uzimanja nakon mjesec dana krenuli smo i postupak i dobili pozitivnu betu, ali ono što još želim naglasiti i mislim da je jako važno je da su moji i njegovi nalazi bili odlični. Čak ga je biologica pitala što je koristio za tako odličan spermiogram. Od mojih 6 stanica 4 su se oplodile i vratili mi 5. dan dvije prekrasne blastice.
Sve je ovog puta bilo nekako bolje iako se nisam previse nadala.

Ovu priču morala sam podjeliti s vama i ako ikom od vas pomognem biti ću izuzetno sretna jer ne zaboravite SVAKA VAŠA POBJEDA I MOJA JE POBJEDA !!!!! Molim vas da mi se javite svi kojima će ovaj recept pomoći.

U prilog vam još samo stavljam internet stranicu na kojoj možete više pročitai o proizvodima koje sam navela firme AZENA iz Velike Gorice tel. 01/6226-111 tamo se možete informirati u kojim sve (biljnim) ljekarnama možete kupiti proizvode, a većina ih ima.
http://www.proteka.hr/biljni_proizvodi.asp?prodID=13

BRONHOLEKS (4L+9V) ELIKSIR
Bronholeks (4L+9V) eliksir uspješno djeluje kod svih plućnih i bronhijalnih tegoba,zatim kod tegoba jetre,kod slabog imuniteta organizma.Osobe sa ginekološkim tegobama (miomi,ciste i tumori ) trebale bi ovaj eliksir piti u kombinaciji s čajem br.11.a tvrtke "Azena".Ova kombinacija eliksira i čaja 11.a izvanredno se uklapa u sve vrste terapija zvanične medicine (kemoterapija,zračenje i operativni zahvati).Ovaj eliksir koristi kod upale gušterače,upale bubrega,neplodnost muškaraca i žena,kod upala vena i hemoroida,upala živaca,migrena,upala žučnog mjehura,hepatitis A i B,ciroza jetre.
Bronholeks (4L+9V) eliksir sadrži:LOPUH,majčinu dušicu,komorač.
Područje primjene:Eliksir se primjenjuje kod slabog imuniteta,alergijskih tegoba,kod upalnih procesa u organizmu,kod mioma,cista,tumora,karcinoma te kod plućnih i bronhijalnih tegoba.

Način primjene:3-5 puta po 1 malu žličicu (5ml) u 1 dcl vode.Kod težih tegoba uzima se više preporuka detaljna stoji na proizvodu.

Cijena:62,95kn (200ml)
148,44kn (500ml)
280.00kn (1000ml)

UROSEPT (11 A) ČAJ "AZENA"
Čajna mješavina za bolju funkciju mokraćnih puteva i kod upala spolnih organa.
Sadrži:medvjetku,brezu,preslicu,stolisnik i kukuruznu svilu.Ovo ljekovito bilje u pravilnom omjeru dobro ispire bubrege i mokraćne puteve i djeluje protuupalno.U slučaju težih ginekoloških tegoba (miomi,ciste,tumori,karcinom) ovaj čaj treba kombinirati sa BRONHOLEKS (4L+9V) eliksirom.

Cijena:29,65Kn (80g)


SRETNO !!!!!!!!!!!!!! Za kvalitetniji spermogram Kiss
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od HappyGirl 2/7/2008, 18:22

Hvala gogsi srce si! usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Admin 5/7/2008, 17:47

Gogsi malo sam povećala tekst, teško je bilo ze čitanje, nadam se da se nećeš ljutiti usne
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od maga 4/2/2009, 22:09

drage moje,
nadam se da ce mi neko odgovoriti,bez obzira sto se ovoj temi odavno niko nije prikljucivao.
probala sam naci temu o izlecenju muskog steriliteta o kojoj ste pisali, ali nesto mi ne ide od ruke, pa bilo super ako bi neka mogla citirati taj tekst.
takodje me interesuje da li se Bronholex eliksir i urosept caj mogu kupiti u Srbiji i ima li jos neko iskustava sa ovim.
nadam se da necu dugo biti cekalica.

maga

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od HappyGirl 4/2/2009, 22:21

E draga ćao. Ja sam čula za taj eliksir i čaj i čitala sam neka iskustva iz Hrvatske kako im je ta kombinacija pomogla da dođu konačno do potomstva. Evo link sa proizvodima koje možeš naručiti od njih direktno. http://www.proteka.hr/biljni_proizvodi.asp?prodID=13 Ja ovde nisam našla b.eliksir i čaj . Imaš opciju i da im na sajtu ostaviš komentar i pitaš ih ili pozoveš. Najbolje bi bilo da ih direktno kontaktiraš. Ako ne šalju van Hrvatske, nije problem ja imam tamo dobre prijatelje i rođake koji bi to rado učinili za mene , pa mogu preko njih da ti nabavim. Sve najbolje i želim ti uskoro jedno veliko iznenađence. Pozdrav Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od maga 4/2/2009, 23:01

E ti si sebi bas pravi nadimak dala, tj. usrecujes ljude. probacu doci do tog eliksira, a tebe kad si tako azurna molim za savet da li znas nekog ko je koristio Maca peruvian i da li to pomaze, ili Speman. Zelim da probam sa sto vise prirodnih prerarata, ako ikako mogu pomoci. Polako postajem psihicki opterecena tim problemom, pa se sva tresem od same pomisli na VTO.
Problem je znaci samo kod MM. u subotu idemo po piskavicu, ali uzimali bismo jos nesto ako moze pomoci. Vitamine je vec koristio, mada ni preporuka za neki vitaminski kompleks nece da skodi.
Pisi mi i donesi mi srecu, pliz smajli angel

maga

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od HappyGirl 4/2/2009, 23:48

Za Maca peruvian sam samo čula ali se uopšte ne sećam da li sam čula za neka iskustva.

Speman je i mm koristio ali nema tu mnogo vajde kod njegove dijagnoze azoo. Čula samn da su ga drugi koristili i da je doneo kod nekih boljitke. Koristio ga je i moj zet ali kratko i neredovno, tako da on nije merodavan uzorak Very Happy
Prednost mu je što nije skup. Bilo je dosta diskusije po razni forumima da je to navlakuša ali sam ja zvala direktno uvoznike i distributere i razgovarala sa njima. Moj utisak posle razgovora je bio ok, ali opet svako svoje hvali. Zovi slobodno i njih i pitaj ih sve što te interesuje.Meni su dali neku ženu, čak mislim da je bila dr.Ali nemoj me držati za reč i sa njom sam se ispričala. A više se i ne sećam šta sve, ali se sećam da je rekla da neće škoditi nikako jer je sve na biljnoj bazi.

Što se tiče piskavice ona je super, zaista sam dosta pozitivnog čula o efektima posle upotrebe piskavice. Jedino što tm mora da pije dosta vode jer piskavica hoće da smrducka pa samim tim i on će biti mirisan. Very Happy

Što se tiče trešenja od pomisli na vto, nemoj draga. Moraš biti smirena i optimista.Do god ti u glavi ne središ neke stvarčice po pitanju steriliteta i ostvarivanje trudnoće će ići teže.Ma psiha je čudo.

Sterilitet je čudna stvarčica, kod nekog pomogne jedno a kod drugog odmogne...zato čuvaj živce, budi optimistična, veruj u uspeh, naoružaj se strpljenjem i polako idi ka cilju. Ovde imaš mnogo devojaka koje su svašta izgurale i pobedile. Eto toliko za sad, ako se još nečeg setim javiću. Kiss


Poslednji izmenio HappyGirl dana 25/8/2011, 21:43, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Cupava 25/5/2009, 22:04

Pitanjce:
Da li je neciji muz koristio NICETIL? Citala sam da je to zamena za PROXEED, s tim sto je mnogo jeftiniji i moze da se nabavi u Italiji. Zamolila sam jednu devojku da se raspita o ceni, pa mi rece da NICETIL od 20 komada u kesici kosta 19,30 evra a
NICETIL u kompresama (ne znam sta to znaci, mozda znate vi ) kosta 24 evra. U svakom slucaju je vece pakovanje od ovog prethodnog.
E sad ako je neko koristio, da l' je bilo poboljsanja spermiograma (nalazi mog muza je oligoasthenoteratozoospermia) i koliko traje pakovanje NICETILa u kompresama?
Hvala. b
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od nena beba 11/3/2010, 10:50

novost! mm je SAM bez mog navaljivanja (ovog puta) kupio u apoteci MUMIJU u tabletama jer je ranije cuo da je ona u kombinaciji sa nekim cajevima podigla broj spermatozoida jednom poznaniku... ali on je uzimao od neke ruskinje... ne znam dali je to isto...
a citam u uputstvu da je ona ustvari za podizanje imuniteta...
sad nisam pametna (jane bih bila ja da nemam zamerku) da li je to prava stvar ili "lepo upakovana raklama"?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od tuli 11/3/2010, 11:36

Neno,neka pije Mumio nece da skodi.Ja sam je pila dugo vremena kad sam isla "ruso-mongolke" Majre,ali u obliku smole koja se rastopi pa se uzima po jedna kasika,ukus je Za kvalitetniji spermogram Affraid. Pa to je bilo posebno iskustvo. Kasnije sam ga i ja kupovala u tableticama pa je lakse popiti.Fino je sto se sam setio,to je veliki pomak Za kvalitetniji spermogram 806276
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od nena beba 11/3/2010, 11:41

i ja mislim da je veeeeeeeeeeeliki pomak!
a jesu iste te tabletice i ta smola? nije hteo za smolu ni da cuje cim je cuo da je gadan ukus!

a jel ona bas za imunitet ili jos nesto?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Jelence 11/3/2010, 11:42

Cak i da ne bude efekta na ciljanom delu,bar ce mu pomoci uopsteno,a tebi je VELIKI pokazatelj da on zeli da se nesto popravi i mrdne i da ti je pokazao da je on sam spreman da uradi sta god cak i samoinicijativno ,mislim da to treba podrzati i nagraditi znas vec kako Za kvalitetniji spermogram Icon_biggrin ali i iskoristiti da se urade prave stvari,a to je jelte tvoj fax.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dina 22/3/2010, 17:23

BRONHOLEKS (4L+9V) ELIKSIR


UROSEPT (11 A) ČAJ "AZENA

Dali neko zna pomazeli ovo kod azoosperije?

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dr mali pariz 30/3/2010, 20:20

Dina,azoospermiju ne leče preparati.Ako ima materijala u testisima,da se biopsijom uzme,onda pravac na VTO,ICSI metod.Ako se ni biopsijom ne nađe materijal,nema tu Dina leka...ma kako to grubo,jako grubo zvučalo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dina 30/3/2010, 21:01

Znam da se nelijeci ali ima slucajeve gdje su neki vitamini pomogli da se pojave u dovoljnom broju za ICSI,VTO. Ima par zena na rodi ciji su muzevi koristili Tribestan i Bioastin pa su ima u ejakulet nadzeni spermici.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dr mali pariz 30/3/2010, 21:08

verovatno ima,ali izuzetno mali postotak...zato mislim da se ne treba zavaravati,već praviti planove.
U svakom slučaju,samo vam sreću želim!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od djole42 8/7/2010, 16:51

‚Danas mi dr. rece pa ja da prenesem.

Med sa propolisom 200g+seme koprive 100g,svako jutro kasicica.Kaze dr ne podize brojku nesto znacajno ali poboljsava kvalitet spermatozoida.Ja umrla od smeha jer ja to pijem godinama zbog anemije pa rekoh doktorki da nisam ja pocela da proizvodim spermatozoide posto ne reagujem na stimulaciju nikako lol! lol! lol! lol! lol!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dr mali pariz 8/7/2010, 19:49

Džolka,thanks! Za kvalitetniji spermogram 766699
di to seme koprive da nađem?
U zdravoj hrani?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od djole42 8/7/2010, 19:56

Bas tako Pari.U Nisu ga je malo teze naci al sam provalila zdravu hranu u SokoBanji ,kod njih uvek ima.Ak ne mozes naci kod mene uvek ima rezerva Za kvalitetniji spermogram Icon_wink
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dr mali pariz 8/7/2010, 19:57

thanks,videću.Mi u Malom Parizu imamo nekoliko tih Zdravih hrana...potražiću. Za kvalitetniji spermogram Icon_biggrin
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu