KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spermogram i davanje uzorka

+25
Cecana
Ema78
Enigma034
acafaca
Eneni
nesalela
lolipop
bobica83
ANY
anak
tanjica
brinbili
Struzzo
pavle
Gala
dr mali pariz
bak
Zoka83
djole42
dejan
Dara
nelab
zalosna_sova
Cupava
HappyGirl
29 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Ema78 7/6/2012, 17:13

Draga Enigma, mene malo bune rezultati spermograma, tj ukupan broj spermatozoida. Koje su referentne vrednosti? I boja?
S obzirom da ti je muz dijabeticar, moj savet je da se obratite nekoj laboratoriji gde odmah moze da se da uzorak i da se ne ceka vise 30 min na njegovu obradu. Posle 1h mogu biti lazno losi rezultati.
Ono sto oboje treba da uradite, bez obzira na sve je sledece:
- bakterioloska ispitivanja ( deo je u okviru spermokulture, a oboje jos bris na Ureaplazmu, mikoplazmu i trihomonas, za tebe standardni vaginalni i cervikalni bris, kao i PAPA test).
- uz nalaz i to vaginalnom sondom
- hormonalni status za tebe ( FSH, LH, slobodni testosteron,prolaktin, estradiol,hormoni stitne zlezde- T3, T4, TSH )
- OGTT ( test opterecenja glukozom, za tebe)
- ispitivanje prohodnosti jajovoda ( laparoskopski, klasican HSG ili transvaginalno- ovo poslednje rade samo u Novom Sadu).
Sve ovo sto sam napisala moze da se odradi na uput. Izvini ako sam malo preterala, ali ja to iz licnog iskustva, jer su mene setali skoro godinu dana, a dve pokusavamo da dobijemo bebu.
Zatim, pokusaj da pratis svoju ovulaciju, i da imate ciljane odnose taj dan.
iscitaj podforume i sajtove kako poboljsati spermogram.
Srecno!
A ja se izvinjavam administratorima ako sam malo preterala sa savetima !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Cecana 14/11/2012, 18:35

Pozdrav svima,
da li neko moze da mi kaze u kojoj laboratoriji u Novom Sadu moze da se radi spermogram osim Biotesta?
MM bi trebao sutra da uradi spermogram u Medlabu pa me zanima da li da radi ili da sacekamo sledecu preiliku kad bude mogao da radi u Biotestu?
Cula sam da nisu tacni rezultati u bilo kojoj drugoj laboratoriji samo u ?biotestu su tacni.Ne znam sta da radimo.
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od laKole 14/11/2012, 20:03

je l' radio neko spermogram u msb bolnici u vojvode stepe? http://msbeograd.com/poliklinicko-ambulantne-usluge/urologija/
mm je urolog poslao da kod njih uradi kontrolni spermogram kod nekog veoma hvaljenog embriologa/biologa - kod nas u bluci, nakon th antibioticima zbog bakterija, spermogram je pokazao normospermiju (do tada asteno(terato)spermija) pa da uporedimo.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od labradorka 18/12/2012, 17:12

Koje su preporuke za spermogram u NS a da nije Betanija i Biotest?Stvarno imam osecaj da se rezultati prepisuju Sad Jel moguce da vise ni jedna lab.nema dobrog biologa???
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od anak 19/12/2012, 16:30

Lakole, i moj dragi ima tu dijagnozu i bakterije. Pa baš me zanima šta ćete vi uraditi. Javi obavezno.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od laKole 25/12/2012, 11:01

anak ::Lakole, i moj dragi ima tu dijagnozu i bakterije. Pa baš me zanima šta ćete vi uraditi. Javi obavezno.

anak, nakon jednomjesečne terapije tavanicom (antibiotik), spermokultura je bila negativna. a spermogram, urađen u bluci, pokazao normospermiu. do beograda na kontrolni spermogram na klinici koju je preporučio urolog još nismo stigli (zbog razno-raznih stvari, između ostalog i terapije sa dva različita antibiotika zbog problema sa kožom ispod brade). sad idu praznici, pa će odlazak u bg sačekati sredinu januara. Rolling Eyes nadam se. b
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od anak 25/12/2012, 12:46

usne
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od blizanac 26/12/2012, 08:37

jel moze neko da mi predlozi dobru laboratoriju u beogradu,mm je imao samo 6 mil spermatozoida i posle terapije od dva meseca profertila skoro isti br... pa mi je to malo cudno pozz
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Ema78 26/12/2012, 10:37

Blizance, za prve rezultate bilo koje terapije koja se odnosi na spermogram, potrebno je minimum tri meseca, jer toliko traje spermatogeneza. Broj spermatozoida sam po sebi nije dovoljan, bitna je i morfologija i poketljivost, tako da se i na to obraca paznja. Imas podforum - za kvalitetniji spermogram- , pa pogledaj malo tu temu.

Inace, sve laboratorije su sada manje vise standardizovane. Moja topla preporuka je KOnzilijum, ali ona na Vracaru, kao i Torlak, za koji ti ne treba uput, a malo detaljnije gledaju neke parametre sperme. Takodje, mozda ce vas urolog traziti da pregleda nativni preparat, tj da das uzorak neposredno pred neki pregled. Sve naravno zavisi od dijagnoze.

Srecno !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od labradorka 26/12/2012, 10:48

Mislim da je kupovina tih preskupih preparata cisto bacanje para.mm je spermogram bio jos gori nakon terapije!najbolje nam se pokazao mix meda,semenja i suvog voca!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od blizanac 26/12/2012, 21:25

vazi ema oticemo do torlaka,isli smo u ristic i prvi rezultat je bio 6,18 mil a posle 2 meseca profertila 7,1 i doktor je rekao da ne moze to da se poboljsa
uzas zivi ... i to je doktor... posle samo 2 meseca terapije tako nesto reci decku od 25 god, kao to bi bilo to Sad strasno
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Ema78 26/12/2012, 21:38

Cek, cek, cek... jeste li radili spermokulturu, pa analizu hormona koji kod muskarca uticu na plodnost, je li bio kod urologa na pregledu? Ima milion i jedan razlog zasto je broj plivaca mali. Drugo, svaki doktor zna da spermatogeneza traje 3 meseca, i da je obicno potrebno mnogo vise vremena da bi se videli rezultati.

Osim ukunog broja plivaca, jako je bitno koliko ima progresivno pokretnih i morfoloski zdravih, i da li ima aglutinacije. Moze broj da bude i trocifren, ako je morfologija losa, dzaba...

I donekle se slazem sa Labradorkom, ja dajem prednost prirodnim preparatima, ali mora prvo da se zna uzrok, tj tacna dijagnoza.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od blizanac 27/12/2012, 22:48

svi brisevi su ok cak su i hormoni odlicni odradio je i pregled uredan je... ne znam sta se desava a pokretnih ima o.18 od potrebnih o,25 %
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Ema78 28/12/2012, 11:11

Iz mog iskustva, uradite analizu sperme na antispermatozoidna antitela(ASA), najbolja varijanta je na Torlaku u Beogrdu. Moze na uput, a moze i bez, placa se oko 2500 din.

Tvom mm se vadi krv i daje spermu, a tebi samo krv. Samo moras da pozoves i da zakazes, ceka se nedelju dve dana.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od blizanac 28/12/2012, 23:47

a o cemu se tu radi mislim prvi put cujem to Sad
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Ema78 29/12/2012, 00:44

Ako je slaba pokretljivost i-ili ako je prisutna aglutinacija, ili losa morfologija najverovatnije je da postoji alergijska reakcija na sopstvenu spermu, i to se detetktuje preko prisustva antispermatozoidnih antitela. Ako ih tm ima, prenosi ih i tebi, s tim sto se kod zena to verifikuje prisustvom antitela u krvi. U zavisnosti od parametara sperme, i ostalih dijagnoza, donosi se procena koja je metoda najpovoljnija. MM recimo ima ASA, ali mu ne uticu na aglutinaciju, vec samo na losu morfologiju i pokretljivost u celini.

U svkom slucaju, ako postoje, na razlicite nacine ometaju oplodjenje. Mogu da se lece kortikosteroidima, a mozda moze i bez njih, kao kod mm.

Iz ovog sto si pisala, do sada, mogu da zakljucim da vas dr hoce samo da vam uzme pare. VTO nije ni malo naivna za zenu, i tek kada se iscrpe sve ostale mogucnosti ide se na vto. Uspeh IUI po ciklusu je 15'20%, a VTO oko 35%, pri cemu treba uzeti u obzir da se kod IUI uglavnom radi sa mnogo manje agresivnom stimulacijom nego kod VTO.

Procitaj pod forum na tu temu, svasta smo pisale.
A mozda bi najbolje bilo da napises ceo izvestaj sa spermogrma, ima ove devojaka koje su pravi experti za tumacenje istog.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od blizanac 29/12/2012, 20:48

evo ovo je spermogram mog muza
volumen 2,1ml
ph 7,9
br sper 7,6 x10^9/L
prog pokretni 0,18
aglutinacija /
normalne forme o,53
abnormalne 0,47
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od tiramisu 17/12/2013, 11:57

Obecah spermogram mm,pa eto :)
Volumen 3,9 ml (2,0 - 5,0)
Boja bledožuta (bledožuta)
Viskozitet 0 stepen (0)
Likvefakcija završena (završena)
pH 7,6 (7,2 - 7,8)
Konc. spermatozoida 72 x10 /L 9 (> 20)
Pokretni posle 30 min. 0,75 arb (> 0,45)
Slabo pokretni 0,10 arb
Nepokretni 0,15 arb (< 0,45)
Normalni oblici 0,85 arb (> 0,50)
Patološki oblici 0,15 arb
Le u vidnom polju 2-3 (1 - 2)
Er u vidnom polju 0 (0)
Ep. cel. u vidnom polju 0 (0)
Fruktoza pozitivna (pozitivna)
Stepen pokretljivosti 3 (3 - 4)
Oblik kretanja 2 (1 - 2)
Aglutinacija nema (nema)
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 4 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu