KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 6 od 29 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 4/11/2012, 00:18

noja ::
Pravo covecije :)
Ha ha ha lol!
Pa, po meni, ono juče je bio proliv. Zato sam rekla mm-u da svima zabrani da me pitaju da li mu uvodim čvstu hranu. Dete super napreduje i nema potrebe da se štrecam, kad možemo sačekati još mesec dva.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 4/11/2012, 00:21

Po kasicicu tako svaki dan cisto nesto drugo da oseti,
dok nije svestan,
Jer posle mleka majcinog bude nekad tesko druge stvari jednostavno nece
Probaj te milupine rize bez mleka ( zitarice zbog gvozdja) mozes tvoje mleko iscediti pa za veceru pre spavanja to je od 4 ..
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 4/11/2012, 00:27

E zato sam ja i htela, zbog gvožđa. Tačno ću samo kašice pred spavanje, sa svojim mlekom. Taman će duže spavati do sledećeg podoja.
Hvala Noja poljubac
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od plavaptica 4/11/2012, 00:57

Da pojasnim, Ana ne popije punu flasicu tog soka odjednom, nego pijucka narednih par sati izmedju obroka, samo gledam da to uvek bude u toku dana, ne uvece. Inace i ona je imala retku stolicu prva dva dana, tri mozda, ali su me iskusne mame ubedile da to nije proliv, vec normalno, posto sam im pokazala sadrzaj iz pelene Rolling Eyes
Sada opet tvrdja stolica, cudno obojena, zelenkasta, jer smo probali i bananu, krompir, sargarepu, spanac(gotova kasica sa krompirom). Nema osipa, nervoze, grceva...sacekacu par dana da vidim kako ce se stvari odvijati,mozda sam je ipak na brzinu izbombardovala mnogim novim ukusima.
Da u gotovim sokicima ima secera, ni meni se to bas nije dopalo, ali kapiram da ta mala kolicina ne steti mnogo, nadam se Rolling Eyes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 5/11/2012, 09:08

A zasto dajete deci sokice?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Marija86 5/11/2012, 09:15

Ja Loli dam sokic jednom ili dva puta u dve nedelje..kupujem one Bio sokice svih vrsta sad vec i ona bas voli..
yes
Imas Mirjana te pirindzane i rizine prve pahuljice koje se spremaju sa formulom ili tvojim mlekom Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od plavaptica 5/11/2012, 11:23

Pa ja sam krenula sa sokicima cisto da bi isprobali te vocne ukuse, ali se Ani mnogo dopalo, a njoj se maaalo sta dopada(strogo vodi racuna da se ne ugoji) pa smo nastavili da ih koristimo. Inace nisam bas pristalica "slatkog programa" u ishrani dece.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mrvica 5/11/2012, 11:48

Ja sam na pocetku davala Vukasinu po par kasikica silikonskih a sad mu dajem oko 50 ml dnevno. Pocela sa jabukom cetiri dana, pa mu posle dala jabuku i sargarepu, pa posle kajsiju. Sad i breskvu. Kako je malokrvan ja mu sirup gvozdja sipam u sokic da mi ga popio jer je gadan i odbija ga.
Milijana a sto da ne dajemo?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 5/11/2012, 13:08

Ma ne mislim da ne treba da se daju. Nego mi je to samo slatka voda. Bolje da dete jede voce i pije vodu, bar nece pokvariti zube. Par ljudi oko mene koji su deci davali sokice, pa se deca navukla, su se kasnije kajali, jer su deca bas imala propale i crne zubice. Sin mog devera ima 4 godine, a zubi su mu svi crni, pola ih ima, pola ne. Moj sestric je isto tako imao problema bas zbog soka. Keceve nije imao uopste dok mu nisu izasli stalni zubi.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 5/11/2012, 16:59

Sad nepije nikako, a zbog reakcija smo mi pre vocki zato prvo sokice i to je trajalo samo dok smo probavali ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 5/11/2012, 17:01

Inace moja guzica nikako
nevoli slatko a krenuli bas sa prvo slatkim mislim da je to individulano od deyeta do deteta
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 7/11/2012, 14:57

Mili, ja nisam smela odmah kašicu, dok ne nauči da guta(s kašičice),već iscedila jabuku. Zato je dobio sokić Wink
Rešila sam. Čekam peti, pa krećemo sa tim milupinim kašicama, a u isto vreme ću isprobati sve voćke. Prvo ovako ceđene, po kašičicu, dve, pa onda kašice. Sveki je naručila gajbice neprskanih jabuka i krušaka. Takođe je zaledila kupine i borovnice, ali ne znam koliko je izgubilo od kvaliteta zbog zamrzavanja. Valjda to još nešto vredi. Tako da ću mu sama praviti kašice od voća. Puno vam hvala na savetima.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 7/11/2012, 16:02

Da da tako Mirka nama je dr tako rekao prvo sokici i zbog gutanja i zbog reakcije creva itd jer ipak posle sike i samo mleka da nebude atak jer to je ipak 4 monts a
I davaj samo na kasicicu nikako flasicu jer jos siki, i one rizine kad krenes samo kasika ZIMA5
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od agata 7/11/2012, 17:25

Evo kako smo mi uveli cvrstu hranu:

Samo sisanje punih 6 meseci, ni voda. Od sedmog meseca postepeno isprobavanje ukusa po 3 dana. Prvo pirincana kasa 3 dana (ne kupljena kasa, nego sam kuvala pirinac na vodi), pa naizmenicno povrce i voce. Bila je zima pa nije bilo sljiva, bresaka, kajsija, nego smo jeli sargarepu, pa jabuku, pa bundevu, pa krusku, pa tikvice, onda kukuruzni griz, bujon od pilece i junece corbice. Voce i povrce sam barila u aparatu za kuvanje na pari i mislim da je to idealno, nista ne ode od hranljivih materija u vodu, a i ukus je lepsi. I onda sam stapnim blenderom miksirala u kasu. I uzivala sam u tim pripremama. Very Happy
Sokove joj nikakve nisam davala, evo pogodilo se da je danas prvi put probala sok, Hippovu breskvu. Ja sam generalno protiv sokova, obojene zasladjene vode, ne znaci deci nista. Nista se oni ne naprezu da zvacu kasice, to je sve izblendirano, pocinju da zvacu tek kasnije kad im se daje seckana hrana.
Kasnije sam uvela i kupljene Hippove i Milupine pirincane kase, pa onda redom i ostalu hranu.
Velika pomoc mi je bio Kuvar za bebe, izdanje Vodic za roditelje. Prodata su sva stampana izdanja, ali cela knjiga je postavljena na njihov sajt. Mislim da je odlicna.

I opet da kazem ja sam stvarno uzivala u tim pripremama hrane za Anu. Sad jede sve sto i mi, a vrati mi se cesto u secanje moja raznezenost dok sam joj spremala te razne kasice.

I,da Miro, zaboravi te kupine i borovnice, mnogo je rano, to dodje tek u drugoj godini.

Poljubac za sve mame kuvarice!

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 7/11/2012, 18:11

Nooooja, avataaar love love love srce d d d
Hvala ženke. Odoh da vidim taj kuvar Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mrvica 7/11/2012, 19:39

Skoro svi razlicito, a opet sve dobro.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od plavaptica 7/11/2012, 21:28

Mrvice i ja isto to zakljucih.
Vidim da su mnoge mame protiv sokica, a mi cemo se izgleda tesko "skinuti" sa istih. Ani se bas, bas svidjaju.
Malo smo se sada uhodali sa novom hranom pa to izgleda sada ovako:
Rano jutro-formula oko120-150ml( ovo 150 kada smo bas mnogo gladni)
oko 10h- formula ( kolicina ista)
oko13- vocna kasica ( za sada jabuka , banana i bundeva) oko 120ml
oko 16h-formula
oko 19h-zitarice( same ili sa povrcem- sargarepa, krompir i spanac za sada)
Tu sada ima raznih kombinacija, pa ako na pr. jedemo krompir i sargarepu ne dam joj zitarice, ali ih zato jede pre podne sa vocnom kasicom.
oko 22-formula
oko 02h-formula-ovo je vec "fakultativni"obrok, zavisi koliko smo gladni
Za sada nije bilo nikakvih reakcija, videcemo do kontrole jos.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mali Princ 5/12/2012, 18:31

Mi smo bili u privatnom savetovalistu Dr Komnenovic (knjiga Od prvog obroka do skolske uzine), i ovako nam je rekla:

Teorijski se hrana uvodi izmedju 4 i 6 meseca, a ako dete
dobro napreduje, ne treba zuriti jer
zurba u uvodjenju hrane dovodi do nepotrebnog unosa kalorija i gojaznosti, a
kasnije na pojavu alergija i intolerancije na hranu jer im sistem za varenje i
imuni sistem jos nisu zreli za hranu.
Mi smo poceli sa punih 5 meseci i to nam je rekla prvo 15 dana pirincano i kukuruzno brasno
i to oko 17-17.30h uklopis umesto obroka u to vreme. Pocne se sa 2.3 kasicice
pa se povecava do 120-150ml. mi smo jos na 120, jer nece vise od toga.
Prvo se daje to pirincano, a onda
mesavina kukuruz pirinac, jer se lakse kaki.:).
Dr kaze da su jedino zitarice sigurno bolje kupovne nego
domace, zbog prerade za lakse varenje, dodatih vitamina i sl. i kontrolisanog
porekla.Mi
koristimo Milupa, najsigurniji smo u te nemacke stvari za decu jer Nemacka bas
nista za decu ne pravi van Nemacke, tako da je kvalitet garantovan.

II faza
Posle 15 dana zitarica uvodi se i rucak.Znaci, posle 15 dana ima rucak oko 13 i obrok od zitarica
oko 17-17.30h

to prvo povrce, i to:
- pirincane pahuljice
pomesane sa sargarepom barenom – 3 dana u nizu, da bi se videlo ima li neke
reakcije,pa onda: tikvica, krompir, bundeva, brokoli, karfiol, koren
persuna, keleraba....sve po 3 dana u nizu, i dodajes pirinac, jer je hranjivije
i na to se vec navikne.Kad to izredjas pocinjes da pravis kombinacije – krompir i
sargarepa, tikvica sargarepa, pa sa 3 povrca, koja si do sada dala, i videla da
nema reakcije. To dajes po 1 dan, onako kao normalan obrok, ne mora 3 dana jer
znamo da sve to prihvata.

Povrce koje ima lepu vodicu – npr sargarepa izmiksas sa tom
vodicom da bude kasica i malo pirincanog brasna dodas-onog sa pocetka price.Ako ima ruznu, ili vodu koja se ne koristi vodu-npr karfiol
i brokoli, razmutis malo formule i dodas u povrce.
Kada krenu ove kombinacije sa po 2, 3 povrca, kada je kasica
gotova dodajes po 1 malu kasicicu hladno cedjenog maslinovog ulja.

III faza

U II polovini sestog meseca u povrce
pocinjes da stavljas i meso, oko 30-tak grama, i to pilece, curece,
jagnjece, junece...-kaze bolje je junece nego telece jer ima vise gvozdja i manje nekih
kiselina koje opterecuju stomak i organizam. Bez svinjetine u prvohj godini.

Istovremeno sa uvodjenjem mesa uvodi se i vocna uzina.

Znaci, voce tek na
kraju – kada prihvate svo povrce zato sto ce u suprotnom traziti da sve
bude slatko kao voce, i nece hteti bas dobro da jedu povrce i sl., druga stvar,
voce malo i prostruze, pa kad nema druge hrane nije bas za stomacic sa mlekom.
Voce preporucuje da se jede sveze i to jedno sat vremena pre
rucka ili popodnevnog obroka, i to: jabuka,
kruska, banana
. Nikako ne davati maline, jagode i sl. pre 1. god. zbog
alergija.

Voce dobro oprati, oljustiti, skloniti sve moguce semenkice
opnice i sl., ispasirati i dati sveze. Retko kad kuvana jabuka, ako moze nikad.

IV faza
Sa 6. punih meseci uraditi krvnu sliku. Ukoliko je krvna
slika losa poceti sa tvrdo kuvanim zumancetom i to ¼ ukupno NEDELJNO, pa ½ i
sl. nikako odmah puno zumanceta.Od kad provri, jaje kuvati 7 minuta. Zumance uvek umesati u poznati pire

Ukoliko je krvna slika ok, onda malo sacekati sa zumancetom –
do 8meseca. Belance se bebama ne daje.

Ostatak vam javljam kada mi kaze, tj. kada se cujemo posle punih 6 meseci.

Inace, lepo rucka sargarepu, tikvicu, karfiol... a krompir ne podnsi - osuo mu se stomacic od njega... smrc
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mali Princ 5/12/2012, 18:38

Celler se ne dajebebama zbog etericnih ulja

izvinite na haotyicnom pisanju Dusan mi jeu rukama, a taststura mu je nedoljiva
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Marie 5/12/2012, 20:56

Hvala Mali prinče, vrlo korisni saveti! Mi u utorak idemo na kontrolu pa ćemo videti sa dr šta ćemo po pitanju čvrste hrane. Čitala sam "Od prvog obroka do školske užine" i jako dobro je koncipirana, a sve ovo što si napisala mi je još razjasnilo stvari. Mi za sada samo sikimo, ali neki moj osećaj mi kaže da je zrela za uvođenje čvrste hrane i jedva čekam da vidim kako ćemo se snaći Very Happy
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 5/12/2012, 22:59

Prinče queen as
Super je što si to podelila sa nama.
Tako je otprilike i nama rekla dr. Po savetu moje sestre, kupila sam milupinu rižu/pirinač i probali smo je, ali nisam znala da treba 15 dana.
S tim što sam mu ja dala par kašičica (i neće više) ujutru, kao užinu. Dr mi je rekla da tek kada pojede 150ml računam da je to obrok.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od plavaptica 5/12/2012, 23:30

Prince hvala na ovako detaljnom izvestaju. Recimo ovo za voce nisam znala, cak sam negde procitala potpuno drugacije Shocked , da se sve osim banane kuva i da se uvodi odmah posle zitarica v Pogotovo me iznenadila info za kuvanu jabuku, a to cemo vec koliko sutra ispraviti yes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mali Princ 6/12/2012, 15:47

nema na cemu Very Happy mi smo se odlucili da odemo do dr jer su nam svaki pedijatar rekao drugacije, tako da sam pred uvodjenje bila skroz pogubljena. onda smo procitali njenu knjigu i to nam se svidelo.

jos sam zaboravila da kazem - pre mesa par dana bujon od mesa stavljati u pire.

takodje, kad se uvede voce za uzinu, onda se one zitarice prebace na dorucak, tako da se jede:
-mleko rano ujutro,
dorucak-zitarice, mogu i sa dodatkom voca,
rucak pire od mesa i povrca
kasno popodne-pire od voca pa posle mleko do s[pavanja.

malo kasnije se i za veceru uvedu zitarice

e, sad u njenoj knjizi svuda pise razblazeni vocni sok izmedju obroka, a nama je rekla da ne dajemo, nego cajic i vodu

takodje, ako odbije neku hranu da ne pokusavam bar 2 nedelje

i da ne zurim sa uvodjenjem milion namirnica jer ce sve lagano stici
i, naravno, da gledamo dete, sta mu pprija i da shodno tome sve to prilagodimo, jer kako je sama rekla, ne postoje dva ista deteta Very Happy plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 694552

jos nesto, mi u kuci ne jedemo belo brasno, vec samo integralno, medjutim dr nam je rekla - u prvoj godini bez integralnog brasna, samo belo obicno i pirinac isto. Integralno ima previse vlakana za nih i malo kalorija.

ako se setim jos necega javljam. Very Happy


Poslednji izmenio Mali Princ dana 6/12/2012, 15:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mali Princ 6/12/2012, 15:52

danas smo jeli bundevu sa malo milupa rize i malo formule, jedva sam mu otela, prvi je dan pa nije smelo puno...onda se lizao sve oko usta, a onda je i portilku uzeo da zvace gde god mu je kanulo lol! plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 745955 plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 779578
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 6/12/2012, 16:37

Mali Princ ::danas smo jeli bundevu sa malo milupa rize i malo formule, jedva sam mu otela, prvi je dan pa nije smelo puno...onda se lizao sve oko usta, a onda je i portilku uzeo da zvace gde god mu je kanulo lol! plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 745955 plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 779578
lol! lol! lol!
Prinče, koju formulu koristite? Šta kaže dr za kravlje mleko?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 6 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 29 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu