KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od heart84 25/11/2010, 13:28

Bitter Sweet ::E moje devojke, ne valja visok, ne valja nizak... Meni jedan endokrinolog rekao " E, super sad kad ti je TSH pao ispod 1, ima da ostanes trudna prirodnim putem". Drugi mi nije savjetovao ni da idem sa 0,8 rezultatom na VTO, kaze treba 3 mjeseca zaredom da mi TSH bude izmedju 2 i 2,5 pa tek onda na VTO. A ja se mucila da ga napokon spustim ispod 2 jer su mi tako prvobitno savjetovali... Shocked

A sta vama kazu, sta je ono optimalno sta zele da postignu terapijom?

Meni je endokrinolog rekao da ako se planira trudnoca, da je idealno da TSH bude do 2.5,i mislim da su to gluposti sto pricaju da ne moze da se ostane u drugom stanju,kao sto sam procitala na jednom forumu ako TSH nije ispod 2.5, moja drugarica je ostala dva puta trudna sa TSH koji je iznosio 16, pa je celu trudnocu bila na jacoj dozi letroksa cini mi se od 150.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bobica83 25/11/2010, 13:38

devojke svaka prica drugacije i svaki organizam je drugaciji. meni je tsh 5 nedelje pred postupak bio preko 5 povecali mi terapiju i 2 nedelje pred postupak bio oko 2.2 eto uspelo je nema pravila sada mi je oko 2,5 ali moram da ga vadim na mesec dana!!
moj slucaj sva sam ja slucaj TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 404938 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 404938
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 25/11/2010, 21:42

Moram da priznam da mi ovaj put suboticki lekar logicnije zvuci!
Kaze-od operacije su ostali mali delovi stitne koji su sad proradili i sad sam predozirana.14 dana da ne pijem eutyrox,pa da vadim ft3,ft4,tsh i antitpo i onda cemo sa tim nalazima znati koliko mi radi stitna i da li su potrebni lekovi,koji i kolika doza.Eto....mislim da se ovako jasnije moze videti rad stitne,nego da smanjim dozu eutyroxa na 50,a pitanje je da li mi uopste i treba eutyrox jos uvek.
2 lekara-2 misljenja,pa ti biraj!
Sta vi velite na ovo?Sta je vama logicnije?
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 26/11/2010, 00:33

Prvo da poljubim ovaj gore slučaj!!! Bobi queen TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 490909 !

Vašar, ne znam šta bih ti rekla sem da oslušneš svoj organizam pa da proceniš sama. Mislim da nije dobro naglo prekinuti terapiju, jer organizam se na nešto već navikao. Ja bih postepeno ukidala. No ti bolje poznaješ sebe i proceni šta će ti više prijati.

Ja danas nahvatah moju dr po hodnicima. Ništa spec. Uradila sam i ekg, kaže da je ok, da uradim i krvnu sliku da vidi i ostale rezultate, pa da možda skonta što se osećam loše. Terapiju mi nije menjala, kaže hormoni su mi knjiški. Za antitela mi ništa nije preporučila, ja pitala za selen, ona rekla mož i ne mora, kako god oću. Za sve simptome što sam se požalila, što mi nije dobro ovih dana, njen komentar je bio da većina stvari potiče iz glave. I tako. Ko je lud a ko zbunjen! Ja još jedino da odem kod psihologa da proveri je li umišljam ili mi je srce stvarno usporilo sa radom, da se umorim na 2. sprat kad izadjem, da kašljem, i to suv kašalj, na ne znam od čega, da sam pospana, konfuzna, zaboravna. Možda ovako mora kad se udje u 4.tu deceniju života! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bobica83 26/11/2010, 09:08

Biksi draga ljubimo mi tebe puno!
Kad citam tvoje simptome kao da citam sebe isto sve al mi je tsh sad ok. Isla sam i kod kardiologa i puls mi je od 50 do 60 stim sto cim ode na 70,80 posebno posle nekoliko sati od popijenog leka osetim kao da je 200 al ja pijem neizmenicno 150 125 i bas se zamorim nekad posebno sada kada dugo nisam setala.
I ne treba tebi psiholog nego njima.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od ciklama 26/11/2010, 16:11

Vasar , samo da pozdravim, nemam tekst jer ne znam sta uraditi.

Biksi sa nasim lekatima je
Rolling Eyes . simptomi ti odgovaraju hipofunkciji, znaci lek ne daje rezultate, treba pojacati. Naravno ne na svoju ruku, ali kako onda???????

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 26/11/2010, 17:55

Vasar sta god da uradis neces pogresiti. Terapija se i kod hipo i kod hiper odredjuje pokusajima, na kraju se zadrzava terapija koja daje dobre rezultate, tj. drzi TSH, ft3 i ft4 u zeljenim granicama.
Ja bih na tvom mestu ipak poslusala prvu dr i smanjila terapiju ili bih eventualno uzela minimalnu dozu pa posle 3 nedelje ponovila rezultate, inace kod lekova za tiroidu treba proci bar 3 nedelje da bi se ustanovilo da li je doza kako treba. Bice sve to dobro, vrlo brzo, ne brini.
Biksi ako su ti hormoni u redu, onda i ne treba menjati terapiju, a za antitela lek ne postoji, jedino sto prija je odlazak na Zlatibor, pa kad god ugrabis priliku idi i uzivaj.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 26/11/2010, 22:26

Pa ja otkucala post,i ode u vetar...
Vašar,al si ga satrla...bog te maz'o!
ako nisi dosad radila kompletnu sliku,onda i treba tako da uradiš.
Bixi,ta dr...
ne znam što da rečem lol! da prostiš-ko mrtvo puvalo,ili je ti tako predstavljaš...te može Se i ne mora,te sve iz glave,te vrc prc,ona ni na šta odgovor nema...svašta.A za godine i posledice-ne lupaj! Razz


Poslednji izmenio mali pariz dana 26/11/2010, 22:49, izmenjeno ukupno 1 puta
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 26/11/2010, 22:46

Da, da, to da sve ide iz glave nam je svima vec poznato Mad
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 26/11/2010, 23:51

Samo da prijavim da mi jutros ponovo nije bilo dobro, moradoh da odem do hitne, srce opet ne radi kako je naviklo, drhtanje tela, mučnina, osećaj kao da će srce da stane, hladan znoj, i zvekiše mi jednu injekciju za smirenje, čak mi ni srce nisu poslušali, pritisak kao dobar, ne rekoše koliki. Definitivno ću odustati od lekara, i sutra veče palim na Zlatibor. Dr u hitnoj mi reče da se hronični bolesnici ovih dana mnogo žale i da ih je dosta bilo sa sličnim simptomima u hitnoj. Nadam se da će se vreme stabilizovati, kao i moj organizam.

Devojke, sve vas ljubim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 27/11/2010, 00:40

E ovako...danas sam konsultovala jos jednog dr iz Kamenice.Rekao je da je potpuno suludo da nastavim sa smanjenom i bilo kakvom terapijom eutyroxa,jer je jasno kao dan (i na osnovu ultrazvuka i na osnovu TSH) da mi je deo stitne koji je ostao posle operacije proradio.Da bi se videlo koju i koliku terapiju trebam da uzimam,mora se videti koliko je aktivan taj deo stitne,a to moze jedino ako sam bez leka u narednih 14 dana,gde ce stitna pokazati svoju pravu funkciju.Inace,da dodam,da je danas drugi dan kako nisam uzela eutyrox i i manje osecam knedlu u grlu.
Pari,sta da ti kazem....od operacije(januar),pa do avgusta,sve je bilo ok,i....kako je pocela prica sa VTO,tako je stanje pocelo da se menja,sto je donekle i razumljivo,jer sam napetija.
Devojke,hvala vam sto se se javile love
U bre Biksi Shocked ....bas te drma sta god da je!!!Ja ni u hiper ni u hipo funkciji nisam imala sve te simptome!Ovo vreme nas stvarno pomera,svakog na neku stranu!Drz' se pile,valjda ce uskoro proci! usne
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 27/11/2010, 08:40

Biksi, ne plaši se ja sam imala to u početku uzimanja Tivorala (sada je to Letrox), čak sam i do nesvestice stizala ali su mi dali i Propranolol (to je ranije bio lek za srce) ukoliko osetim tahikardije. Tako da je Dr Nebojša Lalić već znao da jedno sa drugim to ide. pa mi je odmah prepisao oba leka, jako retko mi se dešavalo da mi je trebao Propranolol i to samo dok se nisam navikla na terapiju. Danas ne koristim ništa sem Letroxa.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 27/11/2010, 12:46

Mojoj komšinici su prepisali isto propanolol uz lekove za hipertireozu. Meni moja dr ništa ne pominje, a u hitnoj su me pitali da li pijem i propanolol. Na svoju ruku ne bih uzela lek, jedino da insistiram kod dr. Ja svaki put na nečemu insistiram, i svaki put je mož i ne mora. Najgore što se ja uspaničim kad mi je tako loše, pa onda mi bude još gore. Ne znam da se smirim koliko god pokušavala sa disanjem, opuštanjem i slično. No, biće bolje. Hvala vam u svakom slučaju što me razumete. Kissići
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 27/11/2010, 14:42

Bixi...lepo se odmori na Zlatiboru,i kad god možeš,idi tamo.
Propanolol i moja mama pije-a spominjala sam vam da je i ona na eutyroxu.Nemoj da insistiraš na lekovima,već većoj angažovanosti lekara koji te vodi.Toliko od mene ovaj put.
Skroz te razumem za paniku kad se ne osetiš dobro,nema tu opuštanja,već samo molitve da što pre prođe taj srcotres TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 338438
Vašar,narano da nećeš smanjivati niti dodavati na svoju ruku.rekoh li ti,da se slažem sa tim predlogom...eto,samo se kloni napetih sit. ove 2 nedelje.Idemo dalje! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 338438
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 29/11/2010, 22:36

Evo da malo objasnim svoj slucaj ovde....
Naime meni je štitna blago uvecana i homogene gradje jos od poodavno,hormoni uvek ok ,antitela nema i tu nije bila potrebna nikakva terapija...
Posle zadnjeg postupka mi se ucinilo da je malko veca pa ajd da prekontrolisem....
Medjutim,sada je nehomogene gradje ,pojavili su se sumnjivi čvorovi,a hormoni su svi na donjoj granici...
Moram ponovo da odradim hormone ,antitela i PTH (hormon paratiroidne zlezde) i kalcitonin a onda sledi scintigrafija da se vidi kakvi su ti cvorovi....
kad prikupim sve informacije sledi odluka
Inače gledao me je prof.dr .Dzodić iz BG čiji je predlog da se ovo sve odradi ali je on u nacelu za skidanje jer mi je porodična anamneza opterecena karcinomima a i njegovo misljenje je da sa ovakvom zlezdom nemogu ni ostvariti ni izneti trudnocu.
Eto cure to je to ,sutra idem da navatam dr-ku kuju mi je predlozio(nacelnica nuklearne u Nišu) pa videcemo......

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/11/2010, 22:45

Dobro Đole,bitno je da taj čovek uliva poverenje,a drugu stranu priče nisam poznavala,pa bih se sad i ja složila sa njim-vađenje,pre svega,ali o.k. čekamo nalaze.Kako se ti osećaš?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 29/11/2010, 22:56

Ja koliko znam Dzodic je Dzodic....nekako mi se njegovo misljenje vazi 2 puta,tako da sam i dalje za OP!Kako si ti to tako "časkom" došla do njega....bravo Djole!!!
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 29/11/2010, 23:03

Osim tih bolova u vratu,ciklusa koji je stigao 21.dana,otoka na rukama i nogama sve ostalo je pod kontrolom,dobro sam lol!
Vasar dolazi on u Niš jednom mesecno pa me moje skolske ubacile Very Happy izgleda da sam imala srece!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/11/2010, 23:06

Kakvi sad otoci Đole,nemoj da me plašiš?
Ciklus 21.dan,o.k. anovulatoran...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 29/11/2010, 23:16

Standardni otoci Pari ,kad me drusaju ti skraceni ciklusi drzim i po 4l vode u sebi i mnogo sam smesna,prsti ko ćevapcici a noge ko krofnice Very Happy ,ima i slano i slatko lol!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 30/11/2010, 08:44

Djole, šta da ti rečem, ako je taj dr ok i ako ti ponovoljeni rezultati budu isti, na operaciju, središ to i tačka. Završiš jednom za svagda. Vidiš i Vašar zadovoljna posle op. Pretpostavljam da će ti se onda srediti i ciklusi i ti otoci. Ljubim
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od lena 30/11/2010, 14:34

Djole, Biksi, kako ste danas? Very Happy

Samo da prijavim da je moj TSH pre trudnoce bio 0,6 a sad pao na o,4 pa na 0,1 (donja ref. vrednost laba 0,2). Na srecu, FT3 i FT4 su ok, pa moja dr ginekolog smatra da ne treba nista da mi daje. Pisala sam i dr Radoncicu, i on misli isto. Ali zato mi je puls 85, ili 95... srce kuca kao ludo...


Poslednji izmenio lena dana 2/12/2010, 16:04, izmenjeno ukupno 1 puta
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 30/11/2010, 16:05

Biksi :) ::Djole, šta da ti rečem, ako je taj dr ok
pa koliko sam mogla da skontam,reč je o čoveku koji je možda i sama alfa u oblasti onkološke hirurgije-štit.žlezde.
Nema sumnje Đole,drugarice su ti baš učinile.Verujem da nije jednostavno do njega doći,jer se radi ipak o malo delikatnijim stvr.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 30/11/2010, 16:51

Jes vala Pari učinise cure ,samo tako!
U četvrtak idem na nuklearnu da se vidim sa dr-kom po preporuci i da vidimo kad se snimamo!

Biksi ,ti si bas zakasala....lepo ja kazem ajmo zene po par ovaca i na Zlatibor da budemo pastirice..... Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Shizika 30/11/2010, 16:59

Djole, bas mi drago da si tako brzo dosla do kompetentnog ljekara, svaka cast tvojim drugaricama na pomoci.
Pitala sam se sta onda biva ako se ukloni stitna, da li se lijekovima nadomjeste hormoni koje ona regulira?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu