KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 29/3/2011, 16:51

AM sam radila pre prvog postupka i koliko sam razumela dr tu je sve bilo u redu, sada mi nije trazio da to ponovim, verovatno smatra da je to ok.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 29/3/2011, 17:59

Maakki na te vrednosti TSH da nisi u VTO prici ni jedan dr ti ne bi dao terapiju, ali buduci da TSH skace ili pada sa primenom hormonske terapije najbolje je da pre bockanja bude oko 2. Znam da bi ti dr Sumarac dala terapiju. A jesi radila OGTT test? Cini mi se da vecina devojaka koja ima problem sa TSH ima problem i sa glukozom ili insulinom.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/3/2011, 18:57

Makki,jesi li zakazala kod Edite? Ostatak hormona je uredu,a za taj TSH treba terapija.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 29/3/2011, 22:09

Tsh ti stvarno traži terapiju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 30/3/2011, 10:10

Hvala vam cure, OGTT test nisam radila, a zakazala sam kod Edite idem u subotu pa cu sacekati da vidim sta ce ona da kaze sta jos da uradim od testova.
U tome i jeste najveci problem sto ovi nasi provincijski lekari ne trzaju na moju pricu za VTO, jer po njima i ovim mojim rezultatima ja sam ok. Mad Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Zoka83 30/3/2011, 11:58

Makki, da se ne bi cimala vise nego sto moras, savetujem ti da uradis ogtt pre nego sto odes kod Edite, ja verujem da ce ti i ona to traziti. Zasto ne bi ubila dve muve jednim udarcem, kad vec dolazis za NS?
Za TSH treba terapija. Srecno draga!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 2/4/2011, 20:53

Drage moje danas sam bila kod dr. Stokic i jako sam zadovoljna sa njom kao dr, sve mi je lepo objasnila, pojasnila, i bila bezgranicno strpljiva, te na sva moja pitanja dala odgovor.
Situacija je sledeca :
Dijagnoza Hipothyreoidismus pirm. subclinicus, Thyreoditis chr Hashimoto
valda sam sve dobro napisala, dala mi je terapiju selen i Euthyrox 25 1x1, i da dodjem na kontrolu za mesec dana sa novim nalazima T4, TSH i anti TPO

E sada dala mi je da odradim i glikemiju i insulinemiju to mi je jasno sta je, ali i seroloski test na Helicobacte pylori to mi nije jasno i lipidski status ni to mi nije bas najasnije sta se iz toga vidi.
U svakom slucaju na pauzi sam do daljnjeg barem do maja meseca pa ce videti za dalj, malo je ostala iznenadjena kako me nas endorkinolog nije primio, jer je ga ona i licno poznaje te joj bilo cudno sto nije odreagovao ozbirom da je znao celu situaciju.

MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 3/4/2011, 01:44

Maakki, terapija je tu, sad si u hipoklubu, nisi morala, al te primamo kao sestru! Very Happy Pojma nemam šta je ovo što si boldirala, no kad saznaš da javiš! Eto prilike da se opet vidim sa mojom dr! Laughing Da je nastavim smarati! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od ciklama 3/4/2011, 10:21

Maki znaće dr koji bude pisao upute. Lipidni sastav su holesteroli i trigliceridi, a mogu da budu povišeni baš zbog hipofunkcije tiroide, odnosno čitav metabolizam je usporen. SAMO NAPRED.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 3/4/2011, 11:11

Makki,helicobacterija se nalazi u želucu i izaziva gastritis,ali i druge nelagode.Možda si doktorki pričala o nekim problemima sa želucem,pa je tražila taj nalaz.
Lipidni status ,kao što ti reče Ciklamiš,podrazumeva masti,i dr će ti napisati na uputu šta sve,a ja ću ti navesti one koje sam ja na Institutu proveravala,a po rečima Dr Šumarac, one su povišene kod IR.
Dakle: S-holesterol, S- HDL holesterol, S- LDL holesterol S-trigleciridi,tu ima još parametara koje sam ja radila,ali neke ću izostaviti i sad navesti parametre koji se odnose na masnoće u jetri,tačnije proteini koji utiču na HDL: S-apoliprotein A I, S-apoliprotein A II, i nalaz koji nema veze sa mastima,već bubrezima-tačnije ukazuje da li postoje oštećenja bubrega usled IR - U-mikroalbuminurija...ali to bi možda trebalo da odradiš tek ako potvrdiš IR.
Sorry na terapiji gušenja,htedoh ovo da podelim sa tobom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od lolipop 3/4/2011, 11:13

Maakki žao mi je što ipak moraš koristiti terapiju sa jedne strane, a opet sa druge strane mnogo je bolje kada čovjek zna gdje je problem, i kada se bazira na to da ga riješi da bi mogao stići do cilja.

Ciklama ti je objasnila za lipidni sastav, i to ti je to što se toga tiče.

A što se tiče Helicobacter pylori, to je bakterija koja izaziva gastritis u želucu u prvom mahu, a kasnije i čir na želucu. Često poremeti i crijevnu floru. Imao je MM, i dugo smo se borili sa njom, njemu je pravila mnogo problema.
Istražujući po netu, vidjela sam da zna izazvati još mnoštvo problema ukoliko se dugo ne liječi. E sada, kakve veze ima sa štitnom žlijezdom, to zaista ne znam.
Najbolje će ti objasniti dr. kada joj doneseš nalaze. Mada bih ja iskreno volila da je nemaš, jer je to jedna dosadna bakterija, ma kao i sve druge bakterije.
Ljubac draga
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od lolipop 3/4/2011, 11:16

Pari zagrljaj , pisale smo u isto vrijeme.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 3/4/2011, 15:14

Cure hvala na pojasnjenju niko ovde ne moze da gusi, jer mnogo znaci kada neko pojasni ono sto dr napise, ajd to za masnoce mi je jasno jer mi je holesterol malo povisen, ali ono za bakteriju ne znam ni sama, verovatno ima neke veze sa stitnom cim je i to trazila.

Loli ipak je bolje sto sam na nekoj terapiji da se stanje ne bi pogorsalo, a i problem se izgleda otkrio ipak na vreme pa se da ispraviti. Dr sam rekla da ne bih nespremna u sledeci postupak i da dajem sebi vremena koliko god treba, mada ona je rekla da po ovome sada vec od juna bih mogla u postupak.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 3/4/2011, 15:16

Imam jos samo jedno pitanje upute za ovo sto mi treba jel mogu da dobijem od dr opste prakse ili nekog specijaliste??? Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 3/4/2011, 16:52

ne znam Maakki,ja sam to što sam ti navela odradila na Institutu za endokrinu,preko dr Šumarac,tačnije sam primljena da mi ponovi OGTT sa insulinemijom,a ona je pride zaokružila još 30-ak stavki za koje sam pustila krv...tako da ne znam,pitaj svog lekara opšte praxe
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Struzzo 3/4/2011, 17:31

Devojke, ovo pitanje nema veze sa neplodnošću...ova tema i vaši postovi na njoj su mi kao SC...divim vam se..:)
Elem, kakve veze ima povećana štitna žlezda sa povišenim krvnim i srčanim pritiskom?
Moja mama ima taj problem (visoki pritisci, često se približe) i kardiolog razgledajući njene raznorazne rezultate uputio je na analize štitne.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 3/4/2011, 18:05

Kao nestručno lice,ali kao neko ko već nekoliko meseci koristi terapiju,i nekada ima uzlupanost srca (što ne mora rezultirati promenom pritiska),znam da kod hiperfunkcije,srce pokušava da isprati rad štitne n,pa se uzdrma...da li to ima veze sa štitnom-ne znam,ali ima jak uticaj na sve u organizmu,pa me ne bi čudilo da je i to u pitanju.
Struzzo,ako mama,nekim slučajem ,sad ulazi u klimax,može biti da pritisak zbog toga kreće-tako je bar kod moje bilo...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Struzzo 3/4/2011, 18:16

Paris, mama je uveliko u klimaksu, nažalost, imala je nagli ulazak u njega u svojoj 42. god. jer joj tad izvađeno sve (materica i jajnici) i od tada kuburi sa pritiscima. Doduše, delom joj je to i nasledno...
Sad se pojavljuje i ta štitna...baš mi krivo kako joj se nadovezuje sve...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 3/4/2011, 18:20

E baš jbga...tako mlada...draga,ako drugih promena nema,da se srediti lekovima.Ne brini.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 4/4/2011, 21:01

Ne mogu a da ne podelim ovo sa vama, danas sam bila kod dr (opste prakse) da mi da upute za sve ono sto mi dr Stokic napisala i kroz pricu posto je ona upucena u celu situaciju rece ona meni, ne znam koliko uopste ima svrhe ulaziti u novi postupak sa ovako visokim antitelima i dijagnozom koju je ona dala, a ja sedim i razmisljam, ionako sam sama sa sobom u dilemi sta dalje raditi, nalazim neku mrvu nade da ce sve ipak biti ok kad ona onako "iz neba pa u rebra" udari bas tamo gde sam slaba, ceo dan razmisljam o tome i ne mogu da odagnam tu recenicu ni iz malog ni iz velikog mozga. affraid
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 4/4/2011, 22:27

E MAAKKI, kad bismo mi slušale sve što ispale kojekakvi doktori, nigde nas ne bi bilo, je l da? Ajde bre, glavu gore i ne razmišljaj o njoj! Šta ona uopšte zna oko vto ali stvarno?! Garant ti već možeš da joj daš kratki kurs! I gde je tu njena psihologija, veza sa pacijentom koju treba da ostavari, da ga smiri i slično, e žali Bože ko sve završi medicinu...U svakom sljučaju, bez odustajanja molim!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 5/4/2011, 09:51

Maakki batali ti pricu te dr opste prakse, slazem se sa Biksi verovatno sad vec ti vise znas od nje.
Ja sam juce bila kod endokrinologa na kontroli, situacija se poboljsava jupi, s tim sto sam analize radila jos prosle nedelje jer mi je tako receno bila sestra na zameni pa je valjda mislila da im treba nedelju dana da se zavrse nalazi, sledeci put vadim isti dan.
Elem,
TSH porastao sad je 0,097 znam da je i dalje nizak ali naspram onih 0,004 ovo je super za tri nedelje
T4 u granicama prosli put bio duplo veci
T3 blago povecan on je bio tri puta veci
Anti TSHR je ispod ispo 0,3
Smanjila mi PTU i rekla da je Propanolol prevazidjen, i da se posavetujem sa ginekologom da predjem na Verapamil, sve u svemu ja zadovoljna ipak se nesto poboljsalo.
Napisala je jos da za sledeci put vadim krv, posle sam pogledala trazi hematoloski osnovni profil, leukocite i leukocitarnu osnovnu formulu, pa me malo zbunila sa leukocitima, prosli put su bili malkice veci ali svakako je trudnoca tu uticala ali sam ja svakako uradila urinokulturu kako mi je rekao ginekolog, ali mi nije jasno kakve veze imaju sa stitnom, jel to neki pokazatelj vezan za antitela?
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 5/4/2011, 10:37

Bubili super za nalaze. Normalno je da su leukociti poviseni u trudnoci, ali zbog PTU treba barem u pocetku kontrolisati leukocite jer on hoce da ih obori. Procitaj uputstvo pa ce ti biti jasnije. Ja sam dok sam pila PTU svaki put kad vadim TSH, FT3 i FT4 radila i leukoc. formulu.
Maakki nemam komentar na ovakve izjave doktora, trebalo bi ih tuziti pa bi mozda prestali da lupetaju. Da li mislis da su zene koje ostvare trudnocu prirodnim putem bas sve skroz zdrave, bez ikakvih antitela, tromboza, secera.... Glavu gore, dovedi taj TSH u normalu i teraj dalje jer vec sledeci je tvoj dobitni Wink
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od agata 5/4/2011, 10:47

MAAKKI,
izjava tvoje doktorke je stvarno potpuno glupa, pa ti imas subklinicku hipotireozu, pa znas koliko zena i ne zna a ima je. Pa zene koje zatrudne prirodno, mislis da su savrsene? Ne, nego i nikad nisu radile mnoge analize, pa i ne znaju. Molim te Maki, ne daj da te ova totalno glupa izjava obeshrabri. Uzimaj lekove i guraj. Drzim ti pesnice da sledeci put uspe.
Bubili, mnogo mi je drago za bolje rezultate, sigurno ti je laknulo.
Poljubac!

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od agata 5/4/2011, 10:49

E, Kristina, opet pisemo u isto vreme skoro isti tekst. Poljubac!

Very Happy

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 25 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu