KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 9/7/2010, 12:57

Masteru, možeš sve analize da odradiš u Konzilijumu. Ali šta ćeš posle s njima?

Bilo bi pametnije prvo naći lekara koji se bavi štitastom žlezdom, pa onda da ti lekar napiše šta ima smisla na osnovu tvojih tegoba.
Besmisleno je uraditi sve postojeće analize odjednom. U svakoj oblasti koja se bavi dijagnostikom postoji neka logika kad se šta i zašto radi. Uvek postoji, nazovimo to, "prvi nivo" obrade, pa onda ako se tu ukaže nešto sumnjivo, onda doca naručuje naredni set analiza.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 17/8/2010, 13:21

Evo koji redak od mene.
Pre nekoliko dana sam se srela na Zlatiboru sa jednom doktorkom koja je endokrinolog, u privatnoj režiji i fino se ispričala sa ženom, rekla u čemu je naš problem i zatražila mišljenje od nje. Ona mi preporučila sledeće.

Dijagnoza: Dg: Hashimoto thyroiditis vs. Hypothyroditis subcl.

Povećala mi je dozu letroksa (pila po 100mg dnevno) i to: 5 dana po 100 mg, vikend po 150 mg; TSH mi je poslednji put bio 5,89.

Rekla mi je da mi tsh mora biti konstantno oko 2, u dužem vremenskom periodu, da bi trudnoća uspela, kao i da mi unutrašnja hormonska ravnoteža mora biti postignuta.

Preporučila je da uradim UZ štitne, na pipanje kaže da nema čvorića, da je sve ok, ali svakako da uradim, zatim da uradim Tg At i anti TPO, Prolaktin, i za 6 nedelja ponovo da uradim TSH i FT3. Samo sam jednom davno radila anti TPO i bila su pozitivna, taj rezultat sam našla neki dan kopajući po starim nalazima.

Takođe, rekla mi je da moram korigovati režim ishrane i neke druge životne stvari.

Cigare i alkohol mi je izričito zabranila, čaša vina ili čaša piva može ponekad. Gazirana pića su isto tako zabranjena.

ORAHOVAČA ni pod tačkom razno, jer se kroz letroks dobija dovoljna količina joda.

Spavanje mora biti uredno i to: zaspati do 23 h, preporučljivo i ranije, a ustajti ranije i ne spavati popodne.

Nositi pamučni veš obavezno.

Brazilski orah može da se jede, ali samo jedan dnevno i to mesec dana, pa mesec dana pauza.

Izbegavati orahe i sve što je pravljeno sa orasima.

Svaki dan jesti nešto kašikom (supice, čorbice...).

Ne konzumirati ljutu i jako začinjenu hranu.

Jesti što više zelenog povrća i crvenog voća (naročito maline, kupine, ribizle...). Inače, voće i povrće se baš preporučuje kao korisno. I to bareno povrće!

Obavezno jesti dva puta nedeljno morsku ribu i dva puta nedeljno ananas, i jednom nedeljno crveni grejpfrut.

Stolica mora biti potpuno uredna, a mokraću nipošto ne zadržavati, odmah ići i oslobađati se tečnosti.

Vigantol kapi - vitamin D3 - koristiti od kraja oktobra do početka maja, tj. u zimskom periodu kad nema sunca i to 10 kapi nedeljom.

Pošto se ja lično mnogo znojim, rekla mi je da pijem više tečnosti. Pošto mi je glukoza stalno blizu gornje referentne vrednosti, rekla mi je da smanjim slatkiše, da se ničeg ne lišavam, samo da sve bar duplo smanjim u odnosu na ranije.

Obavezno ići na odmor na more, na planinu, bez stresa ako je moguće, bez velikih emotivnih napada, bukvalno da se već ponašam kao trudnice, sa što manje zamaranja, sve raditi umereno, polako, lagano.

Toliko od mene. Ništa posebno novo, ali eto na jednom mestu.


Poslednji put izmenio Biksi :) dana 9/4/2011, 00:14, izmenio ukupno 2 puta
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 19/8/2010, 14:27

pretpostavljam da ovi savjeti ne škode i kod hipetireoze?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 11/10/2010, 19:18

Molim vas za pomoc!
Sasvim slucajno na sistematskom pregledu pri ultrazvuku stitne zlezde doktorka je primetila promene na njoj, nije uvecana vec je nehomogena i odgovara promenama Hasimoto tiroiditis... Uradila sam hormonski status i antitela.
Nalaz: Vrednosti
T3 2,2 (1,3 - 3,1)
T4 115 (66 - 181)
TSH 5,45 (0,27 - 4,64)
TPO At 368,9 do 34
Tg At 18,64 do 115

posto nista ne znam jer sam tek danas dobila rezultate , molim vas da mi kazete koliko je lose i sta to znaci. Endokrinologa sam uspela da zakazem tek krajem nedelje! Molim vas za pomoc

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/10/2010, 20:24

Dobrodošla velle! Prvo bez nerviranja, jer štitna to ne voli! Rezultati ti i nisu tako loši, tsh bi valjalo da je malo niži, verovatno će ti dr dati da ponoviš rezultate za koju nedelju, jer jedan rezultat ništa ne govori. tpo at su ti povišena iz razloga što je i tsh malo gore, sve vuče jedno drugo! Možda ćeš dobiti i minimalnu dozu leka od 25mg, a možda će te samo pratiti! U svakom slučaju samo bez nervoze, njome samo možeš pogoršati rezultat!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 11/10/2010, 20:56

Dobro dosla Velle. rezultati nisu losi.meni je dr rekao da je sada to sve cesci sindrom, mada ga ja nema. t3 i t4 su ti ok sto je super, nisi radila ft4?
verovatno ce predloziti pracenje i kontrolu hormona,kao sto ti je i Biki napisala. javni sta kaze dr?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/10/2010, 21:14

Velle,nije toliko loš nalaz,ali govori da ti je štitna usporila,na šta ukazuju i antitela ...verovatno će ti prepisati eutyrox,a za antitela nema leka,ali godi im Se,od 100 ug dnevno.Raspitaj se kod endokrinologa...srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 11/10/2010, 21:57

Hvala svima! Jos uvek sam u soku posle svega. Citam vase komentare, tako da cu imati brdo pitanja. FT4 nisam radila posto mi niko nije to rekao. Videcu sta ce endokrinolog reci, bitno mi je da rezultati nisu toliko losi. Cudno mi je da nisam imala nikakve tegobe (osim pospanosti i nezainteresovanosti)

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/10/2010, 21:59

Very Happy nema ti tu nekih simptoma...bar ih ni ja nisam imala.
FT3 i FT4 su bolji pokazatelji stanja od TT3 i TT4...ne sekiraj se.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 11/10/2010, 22:04

vidis da ih ipak imas, simtome. ako dodas na to suvu kozu, opadanje kose mozda ti je i ft4 snizen. da ne pametujem dalje cekamo sta ce reci dr. meni je recimo uzasno opadala kosa,po cele sake kose imam u rukama kad je prem pa je ft4 normalan. nista ne mora da znaci
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/10/2010, 22:10

Ja imam više simptoma hiper a lečim hipo! Sva sam falična! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 14/10/2010, 20:38

Devojke, meni je TSH uvek 3.9, gornja referentna vrednost je 4.2. T3 i T4 ok, antitela ok, uz ok, na dodir ok.
Sta mislite da li bi trebalo da posetim nekog dobrog endokrinologa, jer mi dve vto nisu uspele, a u februaru idem u Maribor?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 14/10/2010, 20:42

Deni, meni baš juče na Institutu rekoše,kad sam pitala da li nastavljam sa istom dozom eutyroxa,da oni oabvezno savetuju da se TSH spusti ispod 2 kod onih žena koje se spremaju za trudnoću...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 14/10/2010, 23:49

Deni, i meni su rekli za vrednost tsh da ne bude preko 2! Naročito kad ti uspe, tsh hoće još da raste! No ni to ne mora da znači i nije uvek presudno, ali povećava šanse!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/10/2010, 18:30

i u stimulaciji raste...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 15/10/2010, 22:48

Bila kod endokrinologa i nista, da dodjem na kontrolu za 6 meseci. Kaze bez terapije ako je TPO ispod 600. U medjuvremenu da manje radim i vise odmaram :) bukvalno nista mi nije rekla sta da radim do sledece kontrole. Imate neki savet?

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/10/2010, 22:53

Velle,izvini,kod kog si endokrinologa bila?
inače,savet...Se 100 ug dnevno...ali i eutyrox 0,25 mg,samo što ja nisam endokrinolog,već ti svoju terapiju govorim,a nalazi su mi bili bolji od tvojih...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 15/10/2010, 23:20

Privatna klinika - Euromedic. Rekla mi je bez terapije, osim ako nisam trudna ili ako planiram uskoro onda da dodjem pre kako bi mi dala lekove. Nisam ove godine planirala, ali kako citam, moram rezultate i stitnu da dovedem u red kako ne bi bilo problema za bebu

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 15/10/2010, 23:33

velle dr je u pravu, ako nisi u postupku i ne planiras sada trudnocu ne treba nista ni da pijes. A odmor (ne striktno lezanje, ali nikakvi sportovi, nikakvi teski poslovi, moze lagane setnje i kuliranje u kaficu) i smanjenje stresa i nerviranja zaista pomaze da se hormoni dovedu u red.
Najbolje bi bilo ako bi mogla da odes na Zlatibor makar na 5-6 dana, antitela ce ti se smanjiti, a moguce da se i TSH vrati u normalu.
Sve dok su ft3 i ft4 u granicama, a ne planiras trudnocu ne treba nista ni da pijes.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 16/10/2010, 00:27

Da, čim raste estradiol, on povlači i rast TSH-a! Pravo malo vrzino kolo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 16/10/2010, 12:44

Biksi :) ::Da, čim raste estradiol, on povlači i rast TSH-a! Pravo malo vrzino kolo!

U tom slucaju bi trebalo ipak da se pozabavim tim problemom pre sledece vto. Mozda kopam tamo gde ne treba ali zaista ne zelim vise nista da prepustim slucaju.

Pre prve vto sam isla u NS kod nacelnice endokrinologije, i tada mi je bila ovakva vrednost. Ona mi je rekla da ne trebaju lekovi, da mogu na vto, ali da se posle obavezno javim da proverimo ponovo. Posle neuspesne nije mi se ni islo, odradila cisto da vidim , on isti i tako....

Pari, gde da idem za ovo, a da me shvate ozbiljno?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 16/10/2010, 13:52

Biksi :) ::Da, čim raste estradiol, on povlači i rast TSH-a! Pravo malo vrzino kolo!

ja sam onda naopaceke, meni je estradiol 629pmol/L ref f.f 80-420pmol/L a tsh 1.5 mUI/I ref 0.35 do 4.95 u ovom ciklusu
pre par meseci estradiol 281pmol/L ref f.f 80-420pmol/L a tsh 2.23 mUI/I ref 0.35 do 4.95
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 16/10/2010, 18:15

Deni ::
Pari, gde da idem za ovo, a da me shvate ozbiljno?
Deni,kao što znaš,jer sam i ja prolazila kao i ti,mnogi ne smatraju taj TSH problemom...ali on jeste za reprodukciju problematičan,inače je u ref. vrednostima-paradox.
Znaš i sama.Nekako izmuli uput za Institut za endokrinologiju,i to od endokrinologa u svom mestu,ako nisi iz BG...
reci im da si imala 3 postupka i da ti je neophodno da ideš na Institut i malo se popričaš sa njima...a tamo znaš-savetujem dr Šumarac-Domanović.
Svi sa tog odeljenja, a nisam samo sa njom pričala tretiraju TSH da treba ispod 2 da bude za VTO.Imaš vremane da počneš sa terapijom eutyroxa od 0,25 i brzo ćeš regulisati,taman na vreme.Niko sa sigurnošću ne može da ti kaže-e,to je ta žičica koju treba zategnuti i postupak će uspeti...niko i ni za kakav problem,ali ako znaš da može da ti smeta-rešavaj to!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cupricanka35 22/10/2010, 00:07

Caos ljudi treba mi pomoc...neznam dali je sve u redu ili treba da brinem...imam 22 godine radila sam analize za stitnu zlezdu pa su mi rezultati ovakvi:
T3 je 1,8 a ref.vrednosti su od 1.1-2.8 nmol/l
T4 je 160 a ref.vrednosti su od 60-160 nmol/l
TSH je 2.2 a ref .vrednosti su do 5.5

Dali da idem na dalje analize ili su rezultati ok?
Pozdrav
cupricanka35
cupricanka35

Broj poruka : 2
Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Tinche 22/10/2010, 00:53

Cao i dobrodosla!

Ne znam sta ti nije jasno kada vec imas ref vrednosti ispisane. I sama vidis da ti je t3 dobar, i tsh, a t4 u gornjoj granici.
Po meni je ovo dobro, ali ces svakako pokazati rezultate doktoru koji ti je i trazio da uradis vrednosti tih hormona.

Svakako nam javi sta si uradila.
Pozdrav
Very Happy
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu