KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

+64
karakaca
JednaSova
Endzi
Timica
PalcicaBg
saska1
Sofija Veks
MAAKKI
luckystar74
mamadabudem
lenjivica
Vecka
Tebi
Afrodita
Vuchica
djole42
Lucija85
Vilhelmina
Star77
kockicaaa
leptirko82
OKacica
neca73
fight&faith
lilya
Dacaa
Dionisia
Skay
korpica
Djordjee
bak
caci
missile
Divina
dra00
Malina
pegaz
lolipop
lilly13
JocY
Alex Jasmin
Simona
Struzzo
KoMetaK
Cranberry
Mali Princ
HappyGirl
LaFolie
Kamilica
dr mali pariz
Mirjana
BiKsi :)
cicsa80
Shizika
anak
Jelence
kasia
Orline
Kata
Cupava
Lily
nevena50
nabla
vajsi
68 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od saska1 25/2/2014, 18:49

JocY ::I meni je jako bitna stavka dete zato se i borim... Al mi je bitan i on jer bez njega sve to ne bi imalo smisla...


Baš tako. osmeh srce 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od fight&faith 25/2/2014, 19:40

Lucky prosto si neverovatna. Sve mislim da se zezas, ali izgleda da gresim. Neverovatno je da zena od 40 godina ima takav nacin misljenja. Ti ipak odslikavas raznolikost ljudske prirode, tako da mislim da te nema - da bi te trebalo izmisliti. Govoris kao da je dete za tebe samo stavka sa liste "to do". Stavka koju moras da ispunis da ne bi bila luzerka. Tvoj partner je, koliko sam shvatila, samo nuzno zlo u celoj tvojoj prici o detetu. Cak i ako uspes da dobijes dete sa njim, mozda ces ga otkaciti i izbaciti iz kuce ako bude "smarao". U tom slucaju verovatno ne bi bilo lose da placa alimentaciju, da ti "teta cuvalica" cuva bebu, a da ti ides u zezanje sa drugaricama.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od fight&faith 25/2/2014, 19:45

Price ostalih devojaka vracaju nadu da ipak postoji prava, vecna i bezuslovna ljubav. Takva ljubav je nesto neprocenjivo.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od mamadabudem 25/2/2014, 19:47

JocY ::I meni je jako bitna stavka dete zato se i borim... Al mi je bitan i on jer bez njega sve to ne bi imalo smisla...

Ja tu ništa ne bih dodala, to je to. poljubac 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od Sofija Veks 26/2/2014, 00:01

MeMyselfAndI ::
JocY ::I meni je jako bitna stavka dete zato se i borim... Al mi je bitan i on jer bez njega sve to ne bi imalo smisla...

Ja tu ništa ne bih dodala, to je to. poljubac 

I ja potpisujem Jocy!  osmeh srce 

A apropo Lucky price, secam se mog prvog odlaska na analize u Visegradsku, cekala dugo red i onda zene krenule u redu da medjusobno caskaju. Pored mene je bila zena od nekih 40-ak godina koja je krenula prica sa mnom, zasto sam tu i tako, i ja joj kazem. Njen odgovor me vise nego shokirao, pitala me zasto mm-a (tadasnjeg decka) ne ostavim, ako mu je los spermogram  affraid  Ja je gledam u shoku i kazem da to ne bih nikada uradila, jer se VOLIMO.
Ona mi na to kaze: "Ljubav je precenjena. Nazalost kod mene je problem, a da je slucajno kod mm-a (i njen je bio poprilicno mladji rekla je) problem, ja bih ga bez problema ostavila!"  affraid 
Toliko o "ljubavi"!

Ja sam mm-u to ispricala kada sam stigla kuci u shoku, sa onim "zamisli sta mi se desilo dok sam cekala pregled...", na sta mi je on rekao da to ne bi trebalo da me nimalo zacudjuje, jer zivimo u svetu prepunom sponzorusa, neverstva, veza iz interesa...i, u pravu je, na veliku zalost.

Jos jedan razlog zasto ja toliko volim Kutak je da ovde ima puno, previse ljubavi, mnogo vise nego u svakodnevnim porodicama, Jer, da nije tako, nase veze bi se raspale. A nisu. I nece. Nece, jer se parovi ludo vole (sa nekim izuzecima, ocigledno). Kada god se razocaram na poslu, u okruzenju, u komsiluku...kada vidim toliko ljudi, parova, koji zive zajedno, a ne vole se, vec su iz nekog razloga, njima znanog, zajedno, zbog para, osecaja sigurnosti, osecaja da ne mogu bolje, po principu "u braku sam, ali svrljam sa strane..." i taman se razocaram, misleci da sam ja jedan od preostalih romantika na svetu, onda dodjem ovde, na ove strane, punim ljubavi, gde je parovima stalo jedno za drugim, gde se zajedno prevazilaze svi problemi, i bude mi 100 puta bolje.

Grlim vas, jake, divne, zaljubljene dame, ogromne Zene, buduce Majke, a uvek velike, tople i divne  srca1
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od luckystar74 26/2/2014, 12:24

Ovako skoro sve moje drugarice su razvedene sa decom, jednu je muz prevario u 6 mesecu trudnoce jer nije mogao da ima sex...
Muz/decko danas jeste sutra nije a dete je tu za ceo zivot...
Vecina drugarice koje su u braku kukaju ili on nju vara ili ona njega... i sve su se posvetile samo deci...
Moje sve drugarice su mi vikale, ma samo rodi dete da imas dete za sebe, ne treba ti muz... i tako zivim vec 10 godina... Naravno da volim md...tu nema sumnje, ali ne zelim ni da zamisljam zivot bez dece..
BTW sto neke rece da bi mi natrljao moj AMH na nos, on nema pojma sta je to, jedva sam mu objasnila sta je ovulacija a AHM je visa matematika za njega.. :)
A sada odoh na insemenaciju..
pozzzzzzz
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od neca73 26/2/2014, 12:40

luckystar74 ::Ja od svoje tridesete godine sam prestala da vodim racuna o zastiti i cekala da mi neko napravi dete... kod mene je dosta drugarica razvedeno i sve su u fazonu samo nadji nekoga da ti napravi dete... tako da je meni ovo sve bio licni poraz sto ne mogu da imam dete... ja nisam trazila muza vec nekoga ko ce da mi  napravi dete.... ovo je bila ljubav na prvi pogled ili ti solo sam, ocajna sam hocu partnera i dete...

Izvini lucky, ali nesto neprimerenije od ovoga sto sam podvukla, a na temu dece i braka, nikada u zivotu nisam cula.
Ako su se one udale samo zato da bi imale decu, a da im partner u tome nije bio bitan, stvarno nije neobicno sto su se razvele.
I sada posto su one napravile takav izbor, a bas me zanima da li su srecne, treba da ga napravis i ti.

Kojom to logikom ste ti i tvoje prijateljice stigle do toga da partner nije vazna, a mozda i najvaznija stvar u zivotu svake zene.

A ako partnera vec nema , i ako je zena usamljena a zeli dete, postoje i razni drugi emotivno posteniji nacini da se do deteta dodje. A to svakako nije brak ili veza sa pogresnom osobom.

I da, puno srece na IUI.


Poslednji izmenio neca73 dana 26/2/2014, 12:53, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od JocY 26/2/2014, 12:52

Ja mislim baš suprotno, deca su ta koja odu za svojim životom, a partner je taj koji je uz tebe do kraja. Evo moja porodica npr, ja se udala otišla u drugi grad, moja sestra je zauzeta svojom porodicom i svojim brigama. Koga sad ima moj tata koji je šlogiran? Moju mamu koja se brine o njemu već 10 godina i ni jednom se nije požalila. Samo da je on meni živ pa makar ga na ledjima nosila. To su njene reči...
Problem je u tome što ljudima u današnje vreme nije motiv za brak ljubav i zajedništvo, već interes, bilo finansijski ili da mi napravi/rodi dete. Ali ti takvi brakovi izrode isfrustrirane ljude, koji i kad dodje dete ostaju isfrustrirani i nesrećni.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od luckystar74 26/2/2014, 19:06

Vidis kod mene u porodici je drugacije...I ja sam bila ta koja je o svima na kraju brinula a pre toga su oni svi o meni brinuli... Zet je uvek bio u drugom planu... Ne kod nas u porodici sto je moja baba rekla deca se radjaju da bi brinula o tebi, ne smes da imas svoj zivot.. ja sam jedva sa 30 pocela da zivim sama i to tek posto mi je mama umrla... moj otac je bio drugi tip pa me je pustio da zivim sama... ali sam imala obavezu svakodnevnog javljanja kada dodjem kuci sa posla da je sve uredu, kada se probudim ujutro itd... isto tako je i moja majka morala da se javlja,... jednostavno tako je uvek bilo...
jedna moja koleginica isto pre neki dan kaze da bi smatrala licnim porazom kada bi joj dete otislo u inostranstvo....
Skoro prmier, slavim md i ja rodjendan, da li treba da kazem lik 81 godiste startuje moju drugaricu i tek na kraju joj kaze da je ozenjen i ima dvoje dece... i sta reci na to,... vecina njih ce dok smo mi trudne, borimo se sa sterilitetom itd potraziti srecu na drugom mestu jer smo mi zauzete problemimam i nismo srecne, nasmejane i doterane....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od neca73 26/2/2014, 19:17

To su upravo ti koji su se zenili i udavali, iz nekih drugih razloga, a ne onih pravih.


Poslednji izmenio neca73 dana 26/2/2014, 20:40, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od leptirko82 26/2/2014, 19:19

Eh, da ga samo nisam srela u maju i julu 2014.godine, da se nisam u njega zaljubila u avgustu i zavolela ga vise od svega... Koliko bi mi zivot bio laksi, jednostavniji, ali pust! Nasa ljubav je bila poput viseceg mosta iznad divlje reke. Most se rusio i padali smo, lomoli ruke i noge na ostro kamenje, ali vremenom je most dobio jacu konstrukciju. Sada ga ni vetrovi ni oluje srusiti ne mogu vise. On stoji i odoleva vremenu, spaja nespojiva, dva sveta koji ne postoje jedan bez drugog.
Tako je sterilitet uticao na nas brak!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od MAAKKI 26/2/2014, 19:45

Leptirko mnogo lepo receno  srca srca srca srca srca 

Htela sam da ignorisem pisanje Lucky ali ne mogu, jednostavno ne mogu da verujem da neko zivi u tom svetu, ne dopire mi do mozga. Ocigledno je da si zivela u porodici "plave krvi" gde su muskarci (zetovi) sluzili i sluze kao rasplodni bikovi???? Tvoj partner ne zna sta je AMH (sigurno ga i ne interesuje jer gaji neke emocije prema tebi), na tvoju srecu, a time je tebi dato da "krivca" vidis u njemu. Tvoje drugarice su mi tek nepoznanica, varane, varaju.... pa gde je tu radost zivljenja???? Meni je ponekad zao jer po tvom pisanju se vidi da si preopterecena sobom, a to nikako ne moze da bude dobro, samo nemoj da na kraju ostanes sama, jer ne znam kako bi tek onda u tim godinama to podnela. Od srca ti zelim da ti ova IUI uspe.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od leptirko82 26/2/2014, 20:10

Kapric mama, draga moja Maki. Ne zelim joj lose, ali necu ni da trosim energiju da navijam za nju. Sacuvacu je za neke osobe koje su vredne i koje su zasluzile da ih sreca pratu u stopu!
Moze i da joj uspe IUI, ali to nece promeniti nacin njenog razmisljanja i nece je iplemeniti, jer je postala produkt svog okruzenja.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od fight&faith 26/2/2014, 22:43

Lucky ne mogu da verujem da si sigurna da je osamostaljivanje dece "no option" i da će tvoje dete biti sa tobom ceo život. To ne zavisi samo od tebe, već i od deteta, njegovih životnih ciljeva i opredeljenja. Tebi je logično da te do četvrte decenije izdržavaju preci. Lično mislim da bih poludela da sam živela sa mojima duže od 18 godina. Lucky ti si možda samo žrtva svojih predaka. Nešto tipa "kako upropastiti sopstveno dete". Pored toga, vidim da društvo mnogo utiče na tebe. Stalno govoriš moje drugarice ovo, moje drugarice ono. I ja imam drugarice i mnogo ih volim, ali imam svoju glavu i slobodu da samostalno donosim odluke. Kod nas je, dakle, bila prvo veza tj. brak, pa onda dete. Vidiš Lucky, drugarice su te slagale. Možda nenamerno. Nisu sve veze iste, nisu svi ljudi isti i ne postoji obrazac po kome možeš živeti svoj život.


Poslednji izmenio fight&faith dana 6/6/2014, 22:42, izmenjeno ukupno 1 puta

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od Tebi 27/2/2014, 01:33

Znam da se nisam udala za muskarca, koji ce posle nase mukotrpne borbe za dete, u vreme moje trudnoce otici drugoj u zagrljaj jer necu biti doterana i zato sto cu biti debela...Jednostavno znam, jer da ne znam ne bih bila danas kraj njega, ne bih mu rekla DA kraja zivota, u dobru i u zlu! Nasa je ljubav sve jaca, a znam da ce biti jos jaca kad dodju te dve crtice  Very Happy I prosto ne verujem u pricu da ce muskarac, dok se par bori sa sterilitetom otici drugoj u zagraljaj. Nemoguce je, jer ne bi ni ostao kraj zene kad je borba pocela...A ako i ode, onda to nije bilo ono pravo!Moji ujak i ujna 20 godina ne mogu da imaju dece, sad su blizu pete decenije i imaju brak na kojem bi im svako pozavideo. Eto moji imaju dvoje dece,a razvedeni su...Bitno je voleti onog kraj koga ces ostariti, sa decom ili bez njih...
Lakse je resenje, draga moja, da jednostavo odes na donaciju, nego da muskarca koji oseca nesto prema tebi, zrtvujes zbog svojih kompleksa...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od PalcicaBg 27/2/2014, 09:34

Ja sam se mlada udala,zbog ogromne ljubavi,jednostavno nismo vise mogli da izdrzimo da ne budemo non stop zajedno.Ko nas zna zna kolika je to ljubav,i posle svega sto smo ovako mladi proziveli ona je sve jaca i jaca.
Nasa borba za bebu traje tri i po godine.
Kad smo poceli da radimo na bebi ja sam bila sigurna da cu ostati trudna odmah prvi mesec...Aliii...usledilo je razocarenje,pa i drugi,treci,cetvrti...Onda me je uhvatio strah da mozda ipak nesto nije u redu,i to nikako nisam mogla da izbacim iz glave.Sto se kasnije i ispostavilo tacnim.Silne analize,pregledi,hsg,jedna operacija,druga i eto mene bez jajovoda.Nema veze,idemo na vto,mora da uspe iz prve...corak i tu.
Moj muz je moja snaga i podrska od samog pocetka,on je taj koji me pokrece,dize kad padnem,ne dozvoljava da vidim njegovu tugu,zabrinutost,brise mi suze,grli najjace.Ponekad dok me tesi i grli osecam kako mu se stezu grudi,place i on,a ne zeli da vidim.Svaka njegova suza meni cupa srce,boli me vise od svega.
Iako je problem u meni,a i dok nismo znali ni u jednom trenutku ja nisam osetila da sam ja kriva,da treba da se osetim manje vrednom ili da me on zbog toga manje voli,postuje.
Ja sam njemu centar sveta,sve na svetu,ne zato sto on to kaze vec to i osecam.Ja sam njegova princeza,sa decom ili bez njih.
Kada mi kaze ,,Sta god da bude ne da tebe  M... ni za sta na svetu,, i snazno me zagrli ceo svet je moj.
I tako zagrljeni cemo dalje do cilja,sve dok ne stvorimo plod nase ljubavi...


Poslednji put izmenio PalcicaBg dana 29/5/2015, 18:53, izmenio ukupno 2 puta
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od PalcicaBg 27/2/2014, 09:44

Samo da dodam za drugarice...
Sve moje drugarice su prvo zatrudnele pa se udale,ali bas sve sa kojima se druzim.
One imaju decu,ali uglavnom ne i srecu,nemaju bas sjajne brakove.
Ja sam se udala iz ciste ljubavi,nemamo decu jos uvek,ali smo sto puta srecniji od pojedinih s decom.
Osetim da to njima nije pravo ponekad,cudno im je,krivo...sto se mi tako lepo slazemo,skitamo,putujemo,sto on mene toliko voli,postuje,a njihovi muzevi iako su im podarile decu nisu ni mrvica prema njima koliko moj muz prema meni.
Valjda bi im bilo draze da se svadjamo,da mi to nabija na nos svaki dan,da placem svaki dan umesto sto sam uvek nasmejana,sredjena,kao da u zivotu nijednu brigu nemam.

Zato drage moje pustite drugarice,svaka zivi svoj zivot kako je izabrala,vi birajte svoj i krojite.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od Timica 27/2/2014, 10:26

"Valjda bi im bilo draze da se svadjamo,da mi to nabija na nos svaki dan,da placem svaki dan umesto sto sam uvek nasmejana,sredjena,kao da u zivotu nijednu brigu nemam".
Bravo, ovu recenicu kao da sam i sama pisala, i ja se tako ponasam, uvijek sredjena, dotjerena, nasmijana, pa neka se misle!
Timica
Timica

Broj poruka : 8
Location : Banja Luka
Datum upisa : 17.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od BiKsi :) 27/2/2014, 15:07

Budibog sa njom i andjeli boziji! Very Happy Very Happy Mislim na laki star. Znam da ovakve zene postoje, ali ih u mom najblizem okruzenju nema, hvaljen Isus. I zasto deca posle budu isfrustrirana, jer nemaju bazu, a to je zdrava porodica, ljubav koju dete iz porodice dobije, vaspitanje, kulturu.

JocY, tebe i mene ko da je ista majka rodila, sve sto pises u potpunosti se slaze sa onim sto ja mislim. Isto mislim da su deca ta koja odu, a bracni drug onaj koji nam treba dok nas smrt ne rastavi, vec sam o tome pisala negde. Mada ima ljudi koji su previse samozivi, pa ne mogu da budu tolerantni, ne znaju da vole, i nisu za zajednicu. I njima daleko lepa kuca! lol! 

Ja zaista smatram da je zdrava porodica baza, i to cu smatrati dok ne umrem. Problem te ili zblizi sa partnerom, ili rastavi. Ako te rastavi, niste ni bili jedno za drugo, tog sam misljenja. Naravno da su krize sastavni deo svake veze.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od mamadabudem 27/2/2014, 15:36

PalcicaBg ::Ja sam se mlada udala,zbog ogromne ljubavi,jednostavno nismo vise mogli da izdrzimo da ne budemo non stop zajedno.Ko nas zna zna kolika je to ljubav,i posle svega sto smo ovako mladi proziveli ona je sve jaca i jaca.
Nasa borba za bebu traje tri i po godine.
Kad smo poceli da radimo na bebi ja sam bila sigurna da cu ostati trudna odmah prvi mesec...Aliii...usledilo je razocarenje,pa i drugi,treci,cetvrti...Onda me je uhvatio strah da mozda ipak nesto nije u redu,i to nikako nisam mogla da izbacim iz glave.Sto se kasnije i ispostavilo tacnim.Silne analize,pregledi,hsg,jedna operacija,druga i eto mene bez jajovoda.Nema veze,idemo na vto,mora da uspe iz prve...corak i tu.
Moj muz je moja snaga i podrska od samog pocetka,on je taj koji me pokrece,dize kad padnem,ne dozvoljava da vidim njegovu tugu,zabrinutost,brise mi suze,grli najjace.Ponekad dok me tesi i grli osecam kako mu se stezu grudi,place i on,a ne zeli da vidim.Svaka njegova suza meni cupa srca,boli me vise od svega.
Iako je problem u meni,a i dok nismo znali ni u jednom trenutku ja nisam osetila da sam ja kriva,da treba da se osetim manje vrednom ili da me on zbog toga manje voli,postuje.
Ja sam njemu centar sveta,sve na svetu,ne zato sto on to kaze vec to i osecam.Ja sam njegova prinzeca,sa decom ili bez njih.
Kada mi kaze ,,Sta god da bude ne da tebe  M... ni za sta na svetu,, i snazno me zagrli moj je ceo svet.
I tako zagrljeni cemo dalje do cilja,sve dok ne stvorimo plod nase ljubavi...

Napisano sa puno emocija... sunny  c  Kad bi tvoj muž ovo mogao da pročita opet bi te zaprosio... zagrljaj   family   
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od leptirko82 27/2/2014, 15:52

Lepo je procitati postove divnih i neznih zena ovog foruma....
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od Endzi 27/2/2014, 19:01

leptirko82 ::Lepo je procitati postove divnih i neznih zena ovog foruma....
Bas Leptirko....Sve smo mi ovdje jer zelimo bebu...al...Ja mog muza volim i ne bi ga dala ni za dest beba sa drugim covjekom...Bilo je trzavica,jer mi ON nikad nije tajio da ima problem,bilo je suza i rijeci da nadjem drugog koji mi moze napraviti dijete,al...JA ZELIM DIJETE SA COVJEKOM KOJEG VOLIM i ako ga nemogu imat,boze moj,ni prvi ni zadnji,probat cemo cajeve,ljecenje,vantjelesnu...Tako i bi...I evo NAS BLIZU CILJA...i Opet bi sve uradila al samo sa mojim MM...A to da imam dijete sa bilo kim,to mi je totalno...No Comment...MM  love   usne  usne  usne  usne
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od luckystar74 7/3/2014, 13:43

Tebi ::Znam da se nisam udala za muskarca, koji ce posle nase mukotrpne borbe za dete, u vreme moje trudnoce otici drugoj u zagrljaj jer necu biti doterana i zato sto cu biti debela...Jednostavno znam, jer da ne znam ne bih bila danas kraj njega, ne bih mu rekla DA kraja zivota, u dobru i u zlu! Nasa je ljubav sve jaca, a znam da ce biti jos jaca kad dodju te dve crtice  Very Happy I prosto ne verujem u pricu da ce muskarac, dok se par bori sa sterilitetom otici drugoj u zagraljaj. Nemoguce je, jer ne bi ni ostao kraj zene kad je borba pocela...A ako i ode, onda to nije bilo ono pravo!Moji ujak i ujna 20 godina ne mogu da imaju dece, sad su blizu pete decenije i imaju brak na kojem bi im svako pozavideo. Eto moji imaju dvoje dece,a razvedeni su...Bitno je voleti onog kraj koga ces ostariti, sa decom ili bez njih...
Lakse je resenje, draga moja, da jednostavo odes na donaciju, nego da muskarca koji oseca nesto prema tebi, zrtvujes zbog svojih kompleksa...

Za mene je donacija no option... jer to bi bilo dete md i neke druge zene, ja da prolazim trudnocu, hormone i ostale a za dete koje ne bi bilo moje no way no chance... to mi je rekla i drugarica koj je doktor. Kaze poznajem te, znam tvoju naslednu istoriju raka dojke nemoj to sebi da radis, to rade samo zene koje zele da zadrze svoje muzeve...
Ono sto sam primetila na ovom forumu je da ste sve tu kada treba da me napadnete, a kada treba podrska nikom nista.
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od JocY 7/3/2014, 13:52

Lucky kako da te podržimo ženo kad imaš katastorfalne stavove... Još je dodatan problem što ti ne vidiš to. OK je to da ne želiš donaciju to je brate tvoj život i tvoja odluka, niko ti se u to ne meša, ali sve ostalo što si iznela na ovom forumu je katastrofa po mom mišljenju. Ne očekuj podršku tamo gde ni ti ne daješ podršku drugima... toliko.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od luckystar74 7/3/2014, 14:06

Izivni, u kom smislu ja ne dajem podrsku?
Davala bih je kada bi iko imao imalo razumevanja za mene.... Ali od prvog dana samo me napadate...
Ok imam drugacije stavove, ali takva sam i u RL, kazem ono sto mislim...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku? - Page 8 Empty Re: Koliko je problem neplodnosti uticao na vaš odnos u braku?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu