KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako odabrati kolica?

+77
Blanka
zsuki75
BabyBear
PalcicaBg
alisa
Mimi12
jadranka
fmala
leptirko82
JocY
Shizika
Tangerine
cufta
vremejezabebe
*AIDA*
dragana76ns
dra00
bulevarka
Veca77
lenabeograd
lilly13
ananana
Ema78
krol
medolino
hany
Tinche
agata
Marie
Akijeva
mamajednogprinca
nina :)
M.
MARA
Andjelcici
cici
veki1
Jadraban
racili
lilya
natalija
penelope
ciklama
ninica2
makababy
heart84
bobica83
lena
Botox
noja
cicsa80
Mali Princ
BiKsi :)
LaFolie
Marija86
Tanja83
tuli
Republica
Mirjana
Mrvica
dr mali pariz
dragmilk
Orline
mijaki
Nefertari
Sneza
Milijana
buby
nena beba
nabla
Jelence
maus
tedi
Gala
era
zoxa
Kata
81 posters

Strana 9 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Sledeći

Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od dr mali pariz 21/5/2012, 10:33

Nikako da stignem da se zahvalim na svim vrstama komentara. Znate da volim da razmenjujemo mišljenja, nemojte samo ćutati lol!
Vidi Noju odbojkašicu...moraš mi na crtu izaći. Ja sam i za fax igrala odbojku, pa za svaki kolektiv gde sam radila, i tek sa ovim postupkom, pravim veću pauzu-tako da sam stvarno vasceli život u odbojci, i vratiću joj se Kako odabrati kolica? - Page 9 561840
Tanja, Boki, naravno-stvar ukusa, s tim štosmo mi u startu odbacili mogućnost kolica jedno pored drugog, i time sebi omogućili samo da biramo između dve vrste i dve marke. Cam i Peg Perego.
Meni pre svega znači da mogu u stan i lift da uđem lol!, kao i u neku radnju-sa njima...nije mi to baš izvodljivo sa tim sedištima jedno pored drugog.
Vozić je ekstra, i uliva sigurnost-što je najbitnije. A težina...pa šbbkbbb...ipak ih je 2...ne može biti lako Laughing
i da, ne znam što se ne vidi fotka sa mamom pored kolica...stvarno ne znam.
Devojke koje tek treba da biraju i koje su u toj priči odabira-sa srećom u najlepšim trenucima!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 21/5/2012, 11:03

ja sam mislila da kupim neka svemirska kolica sa svakakvom dodatnom opremom, ali kako vreme ide mislim da ipak necu...
beba ce da se rodi u Decembru, ne verujem da cemo napolje pre Marta, a posle na prolece cemo vec sedeti i uzivati, tako da Mclaren deluje sasvim prihvatljivo...a ja mogu sama da ih sklapam i rasklapam a i staju mi u mali auto...
nisam nesto odusevljena izgledom, ali to nije ni bitno...valjda

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Botox 21/5/2012, 11:12

mijaki i ja sam u slicnoj dilemi kao i ti
ne znam sta da radim po tom pitanju
termin nam je 29. novembar, sto mu dodje opet zima skoro
i naravno da bebice treba i zimi izvoditi napolje
ali ne znam sada, to malo mozemo i na terasi biti
zao mi je da kupimo kolica, pa da padne sneg ko ove godine, gde mi je trebao tenk da bi se do coska probila....
mislila sam mozda nam u tih prvih 3-4 meseca posluze one marame za nosanje dece
pa posle kupimo neka lepa kolica....
msm, nisam pametna sta da radimo, samo razmisljam eto naglas malo...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 21/5/2012, 11:22

bojanice, ja zivim u zgradi na 3 spratu ali imam 10 stepenika do lifta i 8 stepenika od lifta do stana (jer je lift na medjuspratu), tako da mi je bitno da mogu sama da podignem kolica i bebu. E onda sam mislila da kupim dvoja kolica, jedna prava velika i jedna mala lagana, ali imajuci u vidu termin i ocekivane vremenske prilike, mislim da je to besmisleno....

marama je odlicna stvar, i nju svakako planiram da koristim...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od dr mali pariz 21/5/2012, 11:27

Subota veče, Noć Muzeja, kuma i ja u istraživanju, došle do Kulturnog centra, izložba nekih fotografija Malog Pariza i ljudi koji su obeležili taj period. kad tu-mlađi bračni par sa bekanom od 4 meseca...on u toj marami na mami Kako odabrati kolica? - Page 9 21831pavka ko meče neko.Ali je sitan-pa se još otromboljio u marami lol! ne znam koliko mogu jače bebe u tu maramu.
Naravno, više pažnje nam je svima on zaposeo nego postavka Very Happy
Posle smo se još jednom u gradu sreli. A mama, koja je Bojana skroz tvoje konstitucije, stavila ga je u nedra.dakle, majicu je obukla preko njega u marami...kako se pandica samo zakažila za njenu kožu, zalepila i nosić i ustašca i pavkala dišući majku svoju... Kako odabrati kolica? - Page 9 21831 Kako odabrati kolica? - Page 9 21831 Kako odabrati kolica? - Page 9 21831
neverovatno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 21/5/2012, 11:30

jao pariz kako si ti to lepo opisala... osmeh srce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Botox 21/5/2012, 11:37

jao pariz.... kako si to opisala, suze su mi krenule...
drma me neki virus neznosti... :)
zaista sam planirala uzeti jednu tu maramu svakako , i ti si to tako lepo opisala, svoja zapazanja....
i mene je to privuklo sto je beka do grudi, ususkana, na sigurnom, uvek uz mene....
citah dosta o tome, kazu da im to jako prija, a i mamikama :)
ja u sali kazem, kao majmuncici cemo biti, znate kako se oni onako mali uhvate za mamu i ne pustaju :)

e sada, citala sam i tome da su dosta izdrzljive te marame, pa ljudi u njih stave i decu od godinu dana bez problema
ima tu nekih vise stilova vezivanja i namestanje te marame, mislim da je u tome caka....
e da jos jedna stvar
bolja je od onih kengura jer se beba moze namestiti u te za nju prirodnije polozaje, gde nema onog pristiska na karlicu, i kazu da je mnogo prijatnija i udobnija nama za nosenje, tj. ne oseti se ta tezina kao kod kengura, koji jos ume i da se usece u ramena a nezgodan i za kicmu...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Botox 21/5/2012, 11:41

mijaki ::bojanice, ja zivim u zgradi na 3 spratu ali imam 10 stepenika do lifta i 8 stepenika od lifta do stana (jer je lift na medjuspratu), tako da mi je bitno da mogu sama da podignem kolica i bebu. E onda sam mislila da kupim dvoja kolica, jedna prava velika i jedna mala lagana, ali imajuci u vidu termin i ocekivane vremenske prilike, mislim da je to besmisleno....

marama je odlicna stvar, i nju svakako planiram da koristim...
e da, kod nas nema lifta
jer je kuca u pitanju
ali ona stara kuca, mi na drugom spratu, ali imamo bome jako puno stepenika, jer je kuca od onih starih, sa visokim plafonima, pa samim tim i veca razlika medju spratovima...
i stvarno bi mi uzasno bilo samoj da moram svaki dan dole gore s kolicima....
proslo leto sam i bicikli gore dole vukla pa sam htela da umrem u nekim momentima....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od zoxa 21/5/2012, 11:46

Pari teto, odlicna kolica, svidjaju mi se, pogotovo sto vidim da ce bebici dugo izdrzati u njima, jer za nozice nema ogranicenja, dalje, tockovi i amortizeri su isto za hvalu jer je udobnost jako bitna, boja univerzalna...ma sve za pohvalu.
Bojana moja Nina je zimska beba, u prvu setnju smo isle 25.12. bila je stara 4 dana.
Znaci ako je + ne vidim razlog zasto ne biste setali... naravno to bi bile kratke setnjice. Jojjj moguce da je te marame mogu posluzi ali ja nemam iskustvo, nekako mi kolica dodju bolja varijanta. Jeste slatko ali Nina je jako brzo napredovala tako da je brzo bila preteska za duze nosenje. Jos mi je drugarica rekla da je svog sina ljeti nosala u marami i da su se jako znojili oboje.
Mijaki nezgodno je imati stepenice do lifta + racunaj da ces nekad morati i na neka mjesta gdje nema liftova, teska kolica ni u kom slucaju...nasa su bila teska i svemirska ali toliko puta sam bila ljuta jer ih nisam sa bebom mogla podici.
Milijana ne znam kako kod vas ali ovde dr. nikako ne preporucuju dizanje kolica tako rano, dok beba ne prosjedi kolica u lezecem polozaju, prosjedi sama ne da je neko dize...zbog kicme...
Ja sam Nini posle 6. mjeseca digla naslon za par stepeni i dr. me bas naruzila.
Djevojke zalim vam lijepu i uspjesnu potragu za savrsenim kolicima za vase bebane!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od dr mali pariz 21/5/2012, 11:47

Vuča ne gine...bildovanje-takođe, i nema tu mnogo olakšavajućih okolnosti. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od noja 21/5/2012, 11:58

Samo 30 stepena sa tri meseca nesme vise zbog kicme. A 45 sa sest meni tako rekla
, mi imamo korpu i vozacemo se jos u njoj mada nju zanima sve pa ...
Bojance te marame su extra al raspitaj se koliko bas novorodjence sme,
to je najprirodnije kod maminog srca, bebe obozavaju blizinu, i ja razmisljam da kupim bas zbog bliskosti Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Botox 21/5/2012, 12:05

noja, hocu, raspitacu se
mada ima bas tih polozaja za novorodjencad, ono sto sam spominjala, stil vezivanja marame je drugaciji za njih, treba to sve procitati, citava nauka, ne mogu sve popamtiti odma :))))
pa mislim da ce nam posluziti za krace zimske setnjice preko dana
da se ne lomatamo s kolicima tih prvih meseci....
a posle kada dodje sunce, kada prodje zima kupimo neka lepa kolica...
posto ovde ima edit da ga iskoristim :))))
evo par slicia noja
ova prva je bas marama pise newborn sling, drugacija je od ostalih marama....
Kako odabrati kolica? - Page 9 Newborn-slingsKako odabrati kolica? - Page 9 49558hc_19
Kako odabrati kolica? - Page 9 Newborn%20-lavender2Kako odabrati kolica? - Page 9 Il_fullxfull.158082029Kako odabrati kolica? - Page 9 Rosenberger-sling
e da, sada sam se setila
kazu da su bolje one marame bez tih karika
one druge obicne su udobnije jos,
meni se ova sa trece fotke mnogo dja :)
izvinjavam se na off-u, necu vise.... eto samo par slicica sa novorodjencadima....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od noja 21/5/2012, 12:29

Extra su !
Znam da se cak i od majce moze napraviti ima na yutubu snimak
pogledaj ima i onih jednostavnijih a ove su bas dobre
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Milijana 21/5/2012, 12:41

Moja Lenka je imala problema sa kukovima, to vec znaju oni koji su pratili njen dnevnik, i nosila je niva gacice do 6 meseci, pored toga, bila je u tonusu, pa smo isli na vezbe kod fizijatra, tako da sam i jednog i drugog dr-a (ortoped i fizijatar) pitala oko podizanja naslona i rekli su da moze na 45, tako da se Lenka vec sa puna 4 meseca tako vozila. Njihovo objasnjenje je bilo da je i kosa ravan na kojoj vezba beba pod istim uglom.
Bojana, ja imam ovu maramu, donela mi je sestra iz Svajcarske jer tamo svi to nose, ali meni je bila mala. Ne znam da li to ima po velicinama ili sam ja bila mnogo krupna lol! Takodje, sve ove sliek su sa zenama u majcama, a meni je Lenka bila rodjena u decembru,znaci slicno kao kod tebe, i nisam mogla preko moje kilaze i jakne nikako da je zavezem. Nosila sam je melo po kuci, ali mnogo mi je bilo komplikovano da je vezujem za tako malo, pa sam odustala. Vidi kad kupujes, obavezno isprobaj.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od noja 21/5/2012, 12:54

Mili probaj sad sa ovom cerom ili salji dalje u moje krajeve,
Sta znaci tonus, mi smo bili privatno ja je vodila za svaki slucaj i kod pedijatra i kod fizijatra, sve je ok, samo nesmemo glavu da joj drzimo dok je dizeko al mene sve strah i mislim da bi trebale neke vezbe ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Milijana 21/5/2012, 22:54

Dete je u tonusu kad se onako izvija na pozadi... tj. kad su razvijeniji zadnji misici od prednjih. To prepozna pedijatar u savetovalistu... a i mi smo primecivali kuci od pocetka, samo nismo znali da to ne treba tako...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Mirjana 21/5/2012, 23:17

noja ::Miro samo te zbunjuju Very Happy
Jes vala! A još sam se više zbunila kad sam skontala da nema moje poruke koju sam sinoć kucala i uredno poslala Shocked
Dakle, prvo me na temi za kolica zbunjuju i sa korpama. Jedna kaže kupi do 18, druga kaže kupi jaje v
A onda pomenuše i stepenice, a ja o tome nisam razmišljala h Dakle kad se uđe u zgradu, do lifta imam desetak stepenika v c v
Kupiću ovu maramu s prve slike i završavam s tim  b  b  b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Milijana 21/6/2012, 09:57

Za devojke koje jos razmisljaju o kolicima... mi smo kupili Chicco ova Kako odabrati kolica? - Page 9 079150_411_100326_01__zoom i prezadovoljni smo. Lagana, upravljiva, komotna za dete.... ma savrsena. Vozim i Lenku i Milenu u njoj (odvojeno), znaci super su i za manje i za vece dete. Toplo preporucujem.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od natalija 21/6/2012, 12:11

mi imamo pegolino p4
http://static.kupindoslike.com/-Pegolini-decija-kolica-P4-NOVO-_slika_O_1579998.jpg

prezadovoljni smo, a na prvi stepen kolica mogu da se podignu od rođenja, tako nam reče fizijatar, jer i mi vežbamo na onoj kosini, a ja je tek sada stavljam
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Mirjana 26/6/2012, 19:31

Sve je zapamtio, sve! Dakle:
-sklapaju se bez po muke, jednopotezno i mogu stajati tako bez naslananja
-točkovi su veliki, gumeni, sa amortizerima; prednji se okreću za 360, a mogu se i zakočiti, tako da idu pravolinijski; pozadi takođe kočnica
-tenda se može spustiti skroz, u slučaju vetra
-platno je nepromočivo, tako da nije potreban dodatak za kišu; može se lako skidati i prati
- ručka može stajati tako da beba gleda u mamu ili u pravcu kretanja i može se podešavati po visini; može se upravljati jednom rukom; obložena mekanim materijalom poput memorijske pene
- naslon ima 4 položaja, a deo za nogice 3; ima pojaseve i dodatnu podlogu za bebu
-prednja prečka se može skidati, a na njoj ima mesta za igračku, flašicu i sl. Za mamu pozadi (pored ogromne korpe) veliki džep, kao manja pederuša
-imaju dunjicu za noge, za zimu
Eto, mislim da sam sve rekla. Koliko sam se prepala da će mi doći s nekim sr.... baš sam se oduševila kolicima!
Evo ih
Kako odabrati kolica? - Page 9 Kolica


[/quote]
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od lilya 26/6/2012, 19:40

Mirka, samo da ti kazem da sam se pribojavala da li ce pogoditi ta kolica i tako mi je drago sto jeste. Bravo za muza puza bravo
Da vas lepo sluze i da uzivate svi zajedno u setnjama yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Mirjana 26/6/2012, 20:05

Hvala Lily osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od racili 26/6/2012, 21:41

Miro, super su kolica, jesu li to pp uno, pošto sam ih ja gledala, čini mi se da su ista?
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Mirjana 26/6/2012, 22:06

Ne Racili. Ovo je neka Turska marka KRAFT. Prvi put sam sada čula za njih, ali zaista su odlična. Evo našla sam i njihovu zvaničnu stranicu, a i kolica koja smo kupili http://www.kraftbaby.com/urunler.asp?p=2&PID=186&CatID=8
Uh...zabrinu me ova cena od 479funti. Htedoh da ga linčujem, jer je meni prijavio 26000din. Ispostavilo se da se radi o 479 turskih lira, što je malo jače od naših 24000, ali sam ja tražila google-u da mi prevede stranicu na engleski, pa me je google malo z....
I da, zadovoljavaju EU standard i imaju 2 god garancije.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od mijaki 27/6/2012, 10:31

Mirce, kolica su sjajna! sada na miru mozes u porodiliste! Wink

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati kolica? - Page 9 Empty Re: Kako odabrati kolica?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu