KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako izabrati krevetac???

+47
Dora1
Strumfeta78
Blanka
alisa
PalcicaBg
ivanicasale
BabyBear
lenabeograd
Ema78
medolino
nina :)
heart84
M.
cici
agata
tuli
Orline
Struzzo
penelope
buby
maus
Botox
Akijeva
noja
Nefertari
Mrvica
7-patuljaka
Mirjana
lena
Sneza
nesalela
brinbili
MARA
bobica83
ninica2
dr mali pariz
Milijana
nena beba
logona
catherine290505
Jelence
vakic
Kata
zoxa
Hitron-Luka
HappyGirl
duga76
51 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Kako izabrati krevetac???

Počalji od duga76 3/1/2009, 12:24

Drage buduce mame,verovatno ce vam biti potrebna pomoc oko izbora krevetca za vasu bebu.Evo nekoliko linkova koji vam mogu pomoci da izaberete pravi lezaj za vase cedo:
http://www.bambino.rs/
http://www.drvomag.co.yu
http://www.encimenci.com/
http://www.turbolimac.com
http://www.nikolicstanko.co.yu/
duga76
duga76

Broj poruka : 253
Godina : 47
Datum upisa : 22.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od HappyGirl 3/1/2009, 13:01

Dugo, šta ste vi izabrali? Joj što ima slatkih love
Kako odlučujete koji da kupite, kakvi su kriterijumi, sem da bude Jep Very Happy Koliko je bitan kvalitet dušeka, krevetca i da li cena često odslikava pravo stanje kvaliteta ili marketing učini svoje... Nekako meni je sve to isto, drveno i to je to, al pošto sam duduk po tom pitanju... Zanimaju me iskustva. Hitron, Jeco, Leta... ajde kad stignete napišite reč dve Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od Hitron-Luka 3/1/2009, 15:19

E pa ovako, krevetac sam uzela od prijateljice zajedno sa dusekom, dusek antialergijski ,krevet obican beli ,
ne dajem puno znacaja tim bebecim stvarima(mislim na komplet sobe ),po meni su to stvari koje se koriste jako kratko ,kad bi gledala sta se meni svidja onda bi svake godine morala da menajm namestaj,
upravo gledam da mu sad kupimo tj.da zamenim Lukin krevetaac za krevet ,a kad bude imao 7 godina dobice pravu deciju sobu sa radnim stolom i itd.. Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od zoxa 3/1/2009, 18:29

Da i ja dodam nesto na ovu temu, mi smo kupili obicni bijeli krevetac sa dusekom od kokosa antialergiski, jedna strana se spusta. MM je predlozio da krevetac ima i tockice sto se pokazalo kao odlicna ideja. Svim buducim mamama predlazem krevetic sa tockicima. bebe
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od duga76 3/1/2009, 19:28

Slazem se sa Zoxom.
Mislim da je najvaznije za krevetac da ima sto vise nivoa(3-5),da se spusta jedna stranica,takodje tockici su zakon i da krevetac nije skroz do poda,vec da moze lepo da se ispod njega usisa i obrise prasina.
Nivoi su bitni,jer kako beba raste potrebno ih je menjati.Na pocetku,kako su nama rekli treba staviti dusek u najvisi moguci polozaj,da majka ne mora mnogo da se savija da uzme bebu...a posle kada beba ima oko 1 god,treba spustiti dusek na najnizi polozaj,kako beba ne bi izasla iz krevetca.
Dusek naravno antialergijski...
Mi smo se dvoumili izmedju prenosivog i klasicnog drvenog krevetca,ali ipak smo se odlucili za klasiku.
Uzeli smo krevetce u breza boji sa nekim medvedicima,koji ima 3 nivoa,tockice i silikonsku zastitu na ivici(da bebe ne glodju drvo) Very Happy
Ovo su neki kriterijumi kojima smo se rukovodili,ali praksa ce pokazati da li smo napravili pravi izbor.
duga76
duga76

Broj poruka : 253
Godina : 47
Datum upisa : 22.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od Kata 3/1/2009, 19:50

samo me zanima da li krevetic od 500 evra sam i podoji i presvuce i opere ves? fd
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od vakic 3/1/2009, 22:27

queen queen yes f
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od Hitron-Luka 3/1/2009, 22:35

duga76 ::Slazem se sa Zoxom.
Mislim da je najvaznije za krevetac da ima sto vise nivoa(3-5),da se spusta jedna stranica,takodje tockici su zakon i da krevetac nije skroz do poda,vec da moze lepo da se ispod njega usisa i obrise prasina.
Nivoi su bitni,.
Da potpuno se slazem,
nego ja mislila da svi krevetci imaju te nivoe pa ih zato ne spomenu v
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od Jelence 9/1/2009, 23:35

MA imaju ali po dva nivoa,ako hoces vise moras sam da busis rupe,bar na svim krevecima koje sam ja videla u BG.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od catherine290505 18/4/2010, 22:36

Hajde i ovde da postavim pitanje pa molim iskusne mame da mi pomognu:
Da li su prenosivi kreveci, dakle postavicu ovde i fotografiju da ne bude zabune, dovoljno dobri (dakle da li imaju neophodne karakteristike) da beba u njima spava od rodjenja? Dobijam jedan takav pa bih da cujem i za i protiv. Da napomenem da ce imati normalan dusek- antialergijski.

Kako izabrati krevetac??? Elektragiadagracodelux0
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od logona 4/5/2010, 14:21

Keti i mene odgovor na to pitanje zanima. Moji prijatelji se kunu u taj prenosivi krevetac, koji izgleda bas kao na tvojoj slici. Kazu njihov bebac nemirno spava i cesto udara glavicom u ogradicu i skroz bi se izudarao da je krevetac drveni. Meni se ovaj prenosivi svidja zbog prakticnosti, jedino razmisljam drvo je priridni materijal...

Sta si ti odlucila?
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od catherine290505 4/5/2010, 16:06

Odlucih se za ovaj prenosivi jer nisam niti jedan valjan argument procitala koji bi me odvratio, a procitala sam gomilu stranica na tu temu, cak drveni moze da bude veci problem zbog povreda i slicno i svakako da je prenosivi prakticniji i za putovanja i za premestanje kod kuce ..Sve sto sam cula protiv je da zenama -"deluje" nestabilno Kako izabrati krevetac??? Icon_eek , pa sad...Moguce da ima nekih "divljaka" ali kad pricamo o Chicco-vim i Graco-vim verujem da je sve ok, posebno sto sam pricala sa 4-5 zena koje odgajise decu bez ikakvih problema u tim krevecima. Tako da sam ja presekla- a i plus ga dobijam...
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od nena beba 12/10/2010, 18:36

i keti? sta sad ti kazes za taj krevetac? jesi zadovljna?
i meni jedine dve mane za njega se cine one koje si navela-nije prirodan materijal i deluje nestabilno (dal ce da izdrze dete od 2-3 godie kad pocne da skace po njemu?)...
ali vidim da je po svemu ostalom mnooogo prakticniji od drvenog....
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od catherine290505 12/10/2010, 19:10

Neno evo kopiram poruku koju sam poslala Milijan koja zeli da kupi ovakav krevetac pa ces tu naci odgovore na pitanja i plus nesto sto je nju interesovalo!
Ja sam bas zadovoljna, nemam nekih primedbi a po meni, sem estetskog momenta (sto je stvar ukusa svakako) ima jos prednosti.
Ovako sto se tice duseka, kod nas je on bio prilicno nisko postavljen tako da sam ja dokupila jos jedan kako se ne bih saginjala i lomila kicmu toliko, dakle ja u krevecu sada imam dva duseka jedan na drugom (ovaj drugi koji sam kupila je od poliuretan pene, sa zimskom i letnjom stranom i antialergijski je, placen oko 3.000 din i super je. Neki prenosivi kreveci (poput Grazo-vih) imaju vise podignut taj dusek tako da nije problem, imas ih u Turbo Limacu u Uscu npr i bas su mi se dopali. Kasnije mozes da izvadis taj dusek sa tih traka koje ga drze visoko i spustis ga na dno kako beba ne bi ispala. Ja cu svakako kad bude pocela da se dize na nogice da izvadim jedan od ova dva duseka.
Ovaj krevetac koji ja imam je i malo duzi od standardnih prenosivih tako da je sin moje drugarice spavao u takvom krevecu do 4. godine jer je preko 120cm (oko 126-7cm) a ovi standardni prenosivi su kraci -oko 110cm. Vrlo je praktican za putovanja, kad smo ga dobili bio je spakovan tako da je licio na putnu torbu, sto je super sutra za more, planinu, odlazak kod bake i deke i sl. Ako uzimas ovaj krevetac, obavezno uzmi sa ovim dodatkom za prepovijanje- taj deo je mobilan na krevecu i vrlo je koristan da ne lomis kicmu a pri tom ne moras da kupujes posebnu komodu za prepovijanje -koje su paprene, vec mozes neku lepu deciju i sl. koja ne mora da ima nuzno taj deo gore. Sad pisem na vrat na nos, zbog Nere, pa nije ba pregledno pa kako se setim dobre ili lose strane-pisem. DObra strana je takodje sto beba ne moze da se povredi kao u drvenom kreveticu jer su stranice od platna ali neki mu spocitavaju da je nestabilan - ja to sad jos nisam iskusila jer je ona mala pa ne skace po njemu i sl., ali pomislih kad je moja drugarica odgajila extra aktivnog sincica u njemu, verovatno da je ok.
E sad jedna stvar- verovatno si cula za SIDS (pu,pu) iznenadnu smrt odojceta iz uglavnom nepoznatog razloga -e pa jedan od poznatih je da se zavuku izmedju duseka i stranice kreveca i uguse, a posto su ovakvim kreveticima stranice od platna, one su svakako elasticnije od drveta pa nikad to nije sasvim ispunjen prostor tako da sam ja ugurala na jednoj strani izmedju duseka i stranice kreveca jastucic kako ne bi imala prostora bilo gde da se uvuce (nadam se da sam bila jasna) . Kazu strucnjaci da izmedju stranice iduseka ne sme da stane dva prsta pa koji god da kupujes, obrati paznju.
Dakle, odluka je na tebi, ja sam se takodje dvoumila, isla na 100 sajtova i odlucila se za ovaj, i za sad sam super zadovoljna. .. kostaju oko 15.000-17.000din a ima ih i od 10.000 ali nisu Graco.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od catherine290505 12/10/2010, 19:11

Ako imate jos nekih pitanja-slobodno, ne znam da li sam obradila sva pitanja.
pozdrav!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od nena beba 12/10/2010, 20:35

ok si objasnila- znaci ti si za!
a vidim -dovljno su stabilni. jos moram ja to da vidim uzivo i opipam. hvalaaaa
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od Milijana 12/10/2010, 22:46

Ja sam uzela taj prenosivi od sestre. Moja sestričina je u njemu spavala do treće-četvrte godine, ali su ga oni kupili kad je imala godinu dana, pa nisam imala iskustva sa bebama u njemu. Keti mi je tu mnogo pomogla. Ovaj krevetac je Plebani i ima onu pregradu na sredini, sad mi ostaje samo još da vidim kako ću sa dušekom.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od dr mali pariz 19/2/2012, 20:05

Jedno pitanje:
U prenosivom krevecu deca ne mogu da spavaju dugo kao u drvenom-mislim na uzrast,rast i i kilažu...Oni su kraći?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od ninica2 19/2/2012, 20:15

Pari ne znam razmere ali sam cula od sestre a posle i drugarice da lakse izadje dete iz krevetica kad krene da ustaje iz prenosivog,meni je drveni zakon (to je samo moje misljenje)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od dr mali pariz 19/2/2012, 20:19

Ninice, o.k. nisi mi odgovorila na pitanje,ali si mi dala povod da ti ja postavim pitanje, tj. tvojoj sestri, i drugarici.
Na osnovu čega one znaju da dete lakše izađe iz prenosivog...imaju obe vrste, pa na osnovu toga zaključak?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od ninica2 19/2/2012, 20:26

Da drugarica je za prvu cerkicu imala prenosivi i kada je rodila drugu odlucila se za drveni jer je malecka izlazila :) a razlika imedju devojcica je 18 meseci
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od bobica83 19/2/2012, 20:31

Pari mi imamo i jedan i drugi! sto se tice prenosivog iste je duzine kao i ovaj,nas nema dusek vec drvenu podlogu tj sastoji se iz nekoliko drvenih ploca mi ga koristimo kao odemo kod mojih a tamo imamo sekin dusek! sto se kilaze tice mislim da nema odredjenu kilazu bar na nasem to ne pise! dosta je dubok mi ga kod kuce koristimo kao ogradicu da se igra a nosimo ga kad krenemo negde za spavanje!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od dr mali pariz 19/2/2012, 20:36

Da, bobi,lako je kad imaš i jedan i drugi...a inače, na sajtovima sam uvek pronalazila da je klaža koja je dozvoljena u prenosivom -manja-oko 11kg plafon,a za drvene oko 14, i pronalazila sam da su kraći...
zato i pitam vas koje imate crno na belo.
Nini, hvala.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od MARA 19/2/2012, 21:30

Pari imam ja i jedan i drugi po meni je drveni zakon sto se kvaliteta tice,medjutim sto se same uptrebe i koriscenja tice prenosivi je bolji.Meni Vuk ima 11 kg i u njemu spava danju,i svakodnevno su oboje u njemu igraju se a imaju skupa 25 kg+Viktor skace u njemu,ulazi izlazi pa do sad bi puko,mislim da to nema veze.Izlazi dete iz krevetica al posle 2g(bez duseka) sa dusekom mislim ranije.
I nasi krevetici su iste duzine.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od brinbili 19/2/2012, 21:32

I mi imamo oba,i isto kao Bobi prenosivi sluzi svojoj svrsi samo kad negdje idemo.Iste su dimenzije.Ima da se kupi i za njih prenosivi dusek.E sad,kada smo mi odlucivali koji da kupimo za redovnu upotrebu prelomila je patronazna sestra koja je iskljucivo za drveni krevetac jer je napravljen od prirodnog materijala-kako ona kaze beba u njemu dise.Drugo,kod prenosivog su one kao "stranice" fleksibilne pa bi beba mogla,nedaj boze tu upasti i doci do gusenja...Mislim da je Keti to rijesila nekim cebadima zaglavljenim...

U svakom slucaju jos jedan glas za klasicni,drveni krevetac sa ljeto-zima dusekom.

Nadam se da sam bar malo pomogla,ljubim zvezdiceKako izabrati krevetac??? 75087
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati krevetac??? Empty Re: Kako izabrati krevetac???

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu