KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 1/11/2015, 11:37

Gogili, srecno! Sta reci na pitanje jeste li vec nasli dete? Pa gde se to tako lako nalaze deca, o svasta s ovim narodom! Za pitanje psiha o zlostavljanju tek reci nemam, mozda zele da vide reakciju. Kako god, da vam ovaj put ne bude tezak i da uskoro grejete jedne male rucice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 1/11/2015, 13:05

Ja moram da priznam da mene predrasude zabavljaju. Slusam tako razmisljanja drugih i sita se nasmejem. Juce odem kod interniste po neki papir i rec po rec dodjemo do price o usvajanju. Slozi ona facu, ja kazem recite doktorka sta mislite... cuti ona sekund pa na kraju kaze: pa jel vi znate kakva su to deca koja majka moze da ostavi? Ja kazem jeste doktorka, sve je to ostavljeno zbog viska masnih kolaca, nisu hteli da jedu pa su ih ostavili. I tako se nalupa gluposti zena da ja poceh da se smejem. Bi joj neprijatno pa zacuta.
Inace u jednom privatnom domu zdravlja gde smo vadili uverenje od psihijatra, taj isti je i nas pitao jesmo li vec izabrali dete. Moj muz je mrtav 'ladan rekao: jesmo doktore evo sedi ispred ordinacije i ceka nas a nama fali samo vas papir da smo normalni pa da idemo kuci.
I dok smo na pocetku reagovali i cudili se glupim pitanjima, na kraju smo dosli do toga da bez blama podyebavamo narod do te mere da im bude neprijatno od sopstvene gluposti. Laughing Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 1/11/2015, 16:49

Odgovoriti duhovito je uvek dobar način. Imali smo čitavu temu o predrasudama sa puno dobrih dosetki kako reagovati na besmislene komentare. Ono što meni predstavlja problem je kad izgovaraju predrasude detetu. No to je naš put pa i decu moramo da pripremamo. Nama je sreća da je Viktor izrazito duhovit i vickast i ja mu kažem da uvek okrene na šalu ako mu kažu nešto za usvajanje. Ali zato mora dete dobro da poznaje usvajanje i svoju priču pa da oseti kad ne treba da odgovori a kad treba, kako može da okrene na šalu i šta... Mi smo vežbali uobičajene predrasude i kako na njih odgovoriti. Znao je Viktor i mene tu da iznenadi. Ja sam išla tako da izigravam dete sa predrasudama a on da odgovara kako bi on pronalazio svoje načine a ne da mu ja sugerišem. Tako bih mu rekla da mu dete govori 'to ti nisu pravi roditelji' za nas i upitala šta on odgovara. On je hladnokrvno a onako istim tonom kojim sam ja komentarisala odgovorio 'pa i nisu'. Ja sam ostala bez teksta pa se nadam da će i dotično dete ako ga bude. Onda sam mu rekla 'ti ne znaš gde ti je prava majka' a on je odgovorio 'O znam, ona je u Kruševcu npr.' Onako odvalio je bilo koji grad koji uopšte nema veze nego eto samo da skine napast sa vrata. Ne znam da li tako odgovara zaista kada te situacije dodju ali valjda će se nekako snaći.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 1/11/2015, 19:36

Simona ::Odgovoriti duhovito je uvek dobar način. Imali smo čitavu temu o predrasudama sa puno dobrih dosetki kako reagovati na besmislene komentare. Ono što meni predstavlja problem je kad izgovaraju predrasude detetu. No to je naš put pa i decu moramo da pripremamo. Nama je sreća da je Viktor izrazito duhovit i vickast i ja mu kažem da uvek okrene na šalu ako mu kažu nešto za usvajanje. Ali zato mora dete dobro da poznaje usvajanje i svoju priču pa da oseti kad ne treba da odgovori a kad treba, kako može da okrene na šalu i šta... Mi smo vežbali uobičajene predrasude i kako na njih odgovoriti. Znao je Viktor i mene tu da iznenadi. Ja sam išla tako da izigravam dete sa predrasudama a on da odgovara kako bi on pronalazio svoje načine a ne da mu ja sugerišem. Tako bih mu rekla da mu dete govori 'to ti nisu pravi roditelji' za nas i upitala šta on odgovara. On je hladnokrvno a onako istim tonom kojim sam ja komentarisala odgovorio 'pa i nisu'. Ja sam ostala bez teksta pa se nadam da će i dotično dete ako ga bude. Onda sam mu rekla 'ti ne znaš gde ti je prava majka' a on je odgovorio 'O znam, ona je u Kruševcu npr.' Onako odvalio je bilo koji grad koji uopšte nema veze nego eto samo da skine napast sa vrata. Ne znam da li tako odgovara zaista kada te situacije dodju ali valjda će se nekako snaći.

Snaci ce se,sigurno,svaka cast i za vas i za Viktora.Zasluzujete svu srecu! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 2/11/2015, 19:16

Hvala na lepim rečima i željama Lela srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od gogili 5/11/2015, 13:15

Zenice,da li neko zna da li se odmah dobija ona potvrda iz poreske i oni papiri sto se vade u centru za sc.

gogili

Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 5/11/2015, 15:46

Dokument iz poreske sam jednom dobila odmah, a drugi put sam čekala sedam dana.

Uverenja iz CSR se čekaju od 2 do 7 dana, kako koje, osim uverenja iz MUP koje CSR po službenoj dužnosti traži od MUP-a i to se čeka 2-3 nedelje do mesec dana (na našoj opštini).
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od gogili 10/11/2015, 07:21

Drage moje devojke,ja sam juce predala kompletnu dokumentaciju u CZR.Sad nek mi je Bog u pomoci.Nisu mi rekli koliko cu cekati do prvog razgovora.

gogili

Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 10/11/2015, 08:56

Mi smo cekali 3 meseca ali nema pravila. Naoruzajte se strpljenjem :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 10/11/2015, 11:32

Gogili, cestitam na prvom vaznom koraku!

Mi smo na prvi razgovor cekali oko mesec do mesec i po dana te vam zelim da i kod vas bude slicno ili cak u kracem periodu!

Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od miksa 10/11/2015, 19:19

Gigili pridružujem se čestitkama ,samo napred i neokrecite se unazad.Krenuli ste putem koji jeste težak ali glavu gore i kad vam nekad bude teško setite se ili maštajte kako će vam utroje jednog dana biti divno.Mi smo na prvi razgovor čekali sedam dana ali pravila nema sve zavisi od obaveza socijalnih radnika ,a veoma je bitno da vam što pre organizuju prvi razgovor jer ćete tada upoznati ceo tim koji će sa vama proći ceo proces ,tako da ćete tada već moći da sa svakim pojedinačno dogovorite sledeće razgovore.Želim vam da što kraće budete u procesu,samo napred..pozdrav...!
miksa
miksa

Broj poruka : 59
Godina : 50
Location : negde dole juzno
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od gogili 10/11/2015, 20:47

Hvala vam devojke,pomalo se plasim svih tih razgovora jer imam utisak kao da su svi oni tamo nasi bogovi i da od njih zavisi kako ce nam biti.Nisam neki mrgud ali sta ako im se ne svidim?Ma ja cu biti kakva jesam pa kako bude......

gogili

Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilli 11/11/2015, 10:51

Samo hrabro, razgovori su najmanji problem tokom celog procesa. Samo budite iskreni, autentični i sve će biti u redu. Strpljenje je neophodno, jer na žalost naša administracija radi kako radi i sve je sporo, nekada deluje i besmisleno što se mnogo vremena gubi na gluposti, ali imate svoj cilj i uvek se setite toga da sve što radite je zbog vašeg mališana. Srećno
Lilli
Lilli

Broj poruka : 47
Godina : 42
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 11/11/2015, 15:01

Nama je prošlo deset dana do poziva na prvi razgovor.

Neko je napisao da su u procesu usvajanja socijalni radnici naši bogovi i meni je ta izjava pomogla...

To ne znači da ne budete iskreni, baš naprotiv pa valjda je sa bogovima nužna iskrenost Wink I ja mislim da treba biti onakvim kakvi jeste jer će to pomoći da vas bolje ocene a to će značiti kad vas budu pozivali. Nije lako ogoliti se pred nepoznatim ljudima ali shvatite to kao deo svog puta... Iskušenja koja vas čekaju u roditeljstvu po meni su mnogo veća od toga tako da što to temeljnije odradite, što steknete neka nova vidjenja samih sebe, što više poradite na vašem braku, na vašem shvatanju roditeljstva (a to će vas naročito škola roditeljstva terati, bar nas jeste) to bolje.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jelena84 20/11/2015, 19:17

Pozdrav svima, nova sam na forumu i nova sam i u prici oko usvajanja.
Suprug i ja zelimo da usvojimo dete, bili smo u czsr i dobili spisak dokumentacije koju treba da prikupimo.Unazad nekoliko dana sam citala vase postove i uvek mi se nametne neko novo razmisljanje, neka nova tema...

Nasa prica nije prica o neplodnosti, mi smo imali dete. Nasa devojcica je umrla sa dve godine, imala je tumor na mozgu. Medjutim, i pre nego sto se ona razbolela pricali smo o usvojenju, a u ovom trenutku je to zaista jaka zelja. Volela bih da imam i biolosko dete, ali se sada mnogo plasim toga.

Posle jucerasnje posete czsr i onog prvog razgovora, pocela sam da razmisljam o tome sto me je pitala zena koja radi tamo ( ne znam da li je socijalni radnik, dala mi je osnovne informacije o usvajanju). Kada sam pricala sa suprugom o tome da li postoji nesto sa cim ne bismo mogli da se nosimo, oboje smo zakljucili da je jedino vazno da dete bude zdravo. Ni pol, ni uzrast, ni nacionalnost... Citam vase postove i slusam ljude oko sebe i pitam se kako bih ja reagovala u takvim situacijama. Mi nismo ljudi kojima je mnogo stalo do tudjeg misljenja, ali tesko bi mi bilo kada bi moje dete bilo diskriminisano zbog svog porekla. Konkretno mislim na pitanje da li biste usvojili dete druge nacionalnosti ( romske pretpostavljam ).Kakva su vasa iskustva po tom pitanju, kakvo je vase misljenje?

Izvinjavam se ako sam promasila temu i izvinjavam se zbog mog nepovezanog teksta, ovo je prvi put da pisem na nekom forumu, pa jos uvek ne znam da se ponasam Very Happy

jelena84

Broj poruka : 1
Location : Beograd
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 20/11/2015, 21:41

Jelena84, dobro došla na Kutak. Mnoge od nas su baš ovde stekle nova saznanja o usvajanju dece koja su nam pomogla na našem putu.

Žao mi je zbog vašeg gubitka ali vam istovremeno i odajem priznanje što imate snage da krenete dalje.

Mi smo usvojili našeg sina koji je iste nacionalnosti kao i mi pri čemu nam nije bio uslov da usvojimo dete iste nacionalnosti. On je bio u hraniteljskoj porodici druge nacionalnosti i govorio je pored srpskog i taj drugi jezik, koji je na žalost u međuvremenu zaboravio, ali planiramo da ga obnovi.
Pre 2,5 godine smo prošli proceduru za usvojenje i drugog deteta, stavili smo visoku gornju starosnu granicu i da nam nacionalnost nije bitna, ali nam jeste bitno dobro uklapanje sa već usvojenim detetom.

Mislim da svaki par treba da istinski sagleda šta je to sa čim može da se uhvati u koštac (mislim pre svega na reagovanje sredine, rodbine i sl.) te da odluči šta će navesti kao kriterijume za usvojenje deteta. Što širi kriterijumi, to je put ka detetu brži. Srećno!

p.s. Imamo i blog o usvajanju, te nam se možeš i tamo pridružiti!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 23/11/2015, 13:26

Jelena,
dobro došla :)

Žao mi je zbog vašeg gubitka. Vaša ćerka ostaće uvek u vašim srcima ali se nadam de ćete ipak ponovo biti roditelji.

Usvajanje je ponešto drugačije roditeljstvo od biološkog, sa težinom i lepotom. Sve to ćete saznavati čitajući forum a pridružujem se Snedrinom pozivu za blog. Škola roditeljstva će vam takodje dati nove informacije, budite iskreni u vašim dilemama pa će i socijalni radnici dati neko svoje mišljenje. Sva naša deca mogu biti izložena diskriminaciji. Možda deca romskog porekla mogu biti izložena dvostrukoj diskriminaciji ali slična se može javiti i ako je dete mršavo/debelo/nosi naočare/živelo na selu (sva naša deca su uglavnom bila na hraniteljstvu u selu). Nije to lako za roditelje ali živimo sa tim, gradimo sebe, izgradjujemo decu... i trudimo se da menjamo i svet, ne nas. Bar ja tako činim i to je razlog što pišem na blogu ili ovde. Vi ćete naravno vezano za vaše pojedinačne situacije videti na šta ste vi spremni ali kažem shvatite to kao još jedan proces u koji ulazite i još jednom se preispitujete, upoznajete iznova i sebe i partnera u nekim temama o kojima možda niste dosad razmišljali.

I ja vam želim sreću na vašem putu i javljaj kako napredujete :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilli 8/12/2015, 10:24

Zdravo svima, samo da vas obavestim da smo danas dobili podobnost!!!
vv vv bb
Lilli
Lilli

Broj poruka : 47
Godina : 42
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od miksa 8/12/2015, 21:40

Lilli zelimo vam da put do vaseg andjela bude brz i posut cvećem,sve najbolje...pozdrav držimo vam plačeve...!
miksa
miksa

Broj poruka : 59
Godina : 50
Location : negde dole juzno
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 8/12/2015, 22:19

Lilli, cestitam vam, sve najbolje!

Srecno! sunny sunny sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JAmajka 10/12/2015, 00:15

Lilli,čestitam i navijam da ubrzo stigne i prvi poziv. b b b Srećno!
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 10/12/2015, 07:35

Čestitam Lili sreca Da vam sada krene brže i brže i da ubrzo čitamo tvoja iskustva kao mame dva deteta i ovde i na blogu family
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilli 11/12/2015, 09:38

Hvala svima na Kutku i blogu , mnogo ste nam bili od pomoći tokom ovog malo dužeg puta do podobnosti! Sada samo da dočekamo i našeg mališana 😁
Lilli
Lilli

Broj poruka : 47
Godina : 42
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Gabriela 29/12/2015, 13:06

Bila bih svim forumasima i forumasicama jako zahvalna ako bi mogli da mi daju odgovor na jedno pitanje. Naime, hocu da pocnem da pripremam dokumentaciju za usvajanje. Buni me najvise ovaj detalj sa potvrdom o prihodima koju dobijam iz firme. To je verovatno potvrda da sam zaposlena i da imam te i te prihode. Sta treba da stoji kao svrha izdavanja potvrde? Naime, prosto ne mogu da verujem da ja sada treba da obavestavam celu firmu, direktore i ostale zbog cega mi je potrebna potvrda. Uostalom, i kad ljudi rese da prave decu ne obavestavaju kolege i direktore da ce veceras upravo to raditi. Usvajanje dece je izuzetno privatna stvar i svako mora da ima pravo na privatnost. Cim sekretarica sazna zbog cega mi treba potvrda istog trena krece prica, tracevi, verzije. To zaista ne zelim. Sa izlascima s posla nemam nikakav problem jer imam fleksibilno radon vreme, tako da ni na koji nacin ne zavisim od sefa, direktora ili bilo koga. Molim vas da mi kazete sta ste vi pisali kao svrhu izdavanja potvrde i sta moze da bude alternativno resenje tako da bude malo uopsteno napisano, ne konkrento. Mogu li da napisem da se izdaje na licni zahtev ili za licnu upotrebu? Pretpostavljam da centru za socijalni rad nije bitno sta pise u potvrdi vec da postoji potvrda. Hvala unapred.

Gabriela

Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 29/12/2015, 14:34

Ako vec moras, trazis potvrdu u licne svrhe. Centar ne trazi da na potvrdi bude napisano objasnjenje. Pri tom ne vidim razlog zasto uopste neko iz tvoje firme treba da zna razlog izdavanja potvrde, jednostavno trazis prosek za zadnja 3 meseca i to je to.

Ja sam naglasavala za izvode iz maticne knjige rodjenih, vencanih i drzavljana da se izdaju za usvajanje i sve sam ih dobila besplatno umesto da platim takse.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 24 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu