KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 18/12/2014, 22:19

Simona, ja malo toga mogu da kazem na temu soc. radnika. Jos nisam krenula da se druzim sa njima, a onaj prvi utisak o salterusi mi je vec los. Valjda oni drugi nisu takvi.
Iskreno, ja znam i ne znam sta nosi usvajanje. Kad kazem znam, mislim da dovoljno poznajem sebe da se u tu pricu upustim. Ono sto ne znam su te negativne strane sa kojima se treba izboriti. Nekako jedva cekam skolicu roditeljstva da cujem i tu pricu. Ti si jedna iskusna zena, tvoj dnevnik trenutno citam (danima, ko knjigu) i na svaku tvoju situaciju sa Vilenjakom ja se pitam kako bi ja postupila, kako bih odreagovala i zamisljam kako bih resila problem. Nekad mislim da bih bolje od tebe (u skladu sa mojim karakterom) a nekad se zateknem koliko bih se zeznula, koliko si ti to pametnije odradila.
Slagala bih kad bi rekla da me nije pomalo strah od usvajanja, da mozda necu uvek biti na visini zadatka i da 4-6 skolica roditeljstva ne mogu da te nauce bas svemu - kako biti dobar roditelj usvojitelj. Zato gutam vasa iskustva, upijam ko sundjer i znam da ce mi sve to trebati jednog dana.
Volela bih, makar plasticno, da cujem iz prve ruke ljudi koji su usvojili, sta su pozitivne a sta negativne strane, gde zapinje, kako od tih malih ljudi napraviti dobrog coveka koji ce u svet zakoraciti dignute glave bez trunke mrznje zbog situacije u kojoj se nasao, ne svojom  krivicom. Kako da ja budem uspesan roditelj a ne jednog dana mleveno meso koje je zivot samleo. Znas sta hocu da kazem :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 19/12/2014, 06:17

Ambra,
mislim da već imaš dobar stav. S jedne strane meni je žao da uplašim buduće roditelje s druge kad čujem takva iskustva sa vraćanjem, ostavljanjem dece, užasnem se pa počnem da mračim Very Happy Mislim da nema nekog kratkog odgovora šta sve može biti problem... Neku opštu sliku možda možeš da stekneš čitajući forum i blog ali opet čak i česte stvari ne moraju da se jave uvek. Svako dete je posebna priča kao i svaki roditelj. Što god bio problem nije to nerešivo, samo treba puno strpljenja, ljubavi... Ja sam se baš juče sa Vilenjakom smejala nekim situacijama iz vremena adaptacije. Ali trebalo je stići do ovog vremena kad je on već veći i mnogo više shvata i više saradjuje i može da nam bude smešno. Kaže i on sam da ne pamti kad je bio kažnjen za nešto a ja kažem da ne vidim što bi i bio kažnjavan kad je on veliki dečak i lepo se dogovaramo. Ali evo noćas se budio u četiri sata, opet je loše sanjao i morala sam da ga uspavljujem a onda više nisam mogla da zaspim. Takve situacije se ipak dešavaju mnogo redje nego pre. U principu je pozicija kad se dobije dete mnogo drugačija nego pre toga, ceo svet se izokrene. Ljubav daje puno snage za sve što se dešava. Ono što je teško za roditelja je da nema moć da izmeni sve i da postoji detetova prethodna priča. Što se prednosti tiče bar po meni je to stalno napredovanje. Ti posebni zahtevi koje ovakvo roditeljstvo nosi nam ne daju mogućnost da ostanemo na istom mestu nego moramo da radimo stalno i na sebi kako bi ih savladavali. Takodje i jedno povezivanje sa detetom na dodatnom nivou, ne samo klasična veza roditelj-dete. Kao da smo zajedno bili u nekom brodolomu ili nečemu sličnom i preživeli, tako mi deluju te situacije kad mi sedimo i pričamo sa Vilenjakom o nekim ranijim situacijama. To onako ukratko, mislim da nema posebnog razloga za strah ali ima za ozbiljnost...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 19/12/2014, 14:48

Da ne zatrpavamo ovu temu, cim predam dokumenta centru (cekam da stigne jedan vlasnicki list) otvoricu dnevnik pa cemo pricati :)
I onako svi pousvajaste decicu, sad i Senka, pa vam ne preostaje nista drugo nego da navijate za mene i pravite mi drustvo u vremenu koje dolazi :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 19/12/2014, 14:54

Draga Ambra, naravno, navijacemo od sveg srca! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/12/2014, 08:03

Naravno Ambra :) Radujem se otvaranju novog dnevnika usvajanja.

Ne znam koje 'sile' deluju na Kutku ali zaista je mnogo ljudi odavde usvojilo decu i to obično vrlo brzo nakon dobijanja podobnosti. Jeste najnoviji primer je Senka, pre toga Bebirončić, dve nove mame na ovom delu foruma... Da i kod tebe bude jedno takvo brzo pozitivno iznenadjenje :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 20/12/2014, 10:28

Videcemo kakve cu srece biti. Ja po vasim iskustvima zakljucujem (i spremna sam na to) da ce cekanje biti izmedju godinu-dve dana. Paralelno sa tim spremamo se da renoviramo i prilagodimo stan detetu, da pozavrsavamo druge stvari i da onda cekamo da nam se posreci :)))
Imam jos jedno pitanje za vas... drugarica mm je usvojena. Nju su tada, pre 30 god roditelji usvojili direktno iz porodilista u Bg. Majka se odrekla svojih prava u korist usvojitelja i ona nikada nije zavrsila u Zvecanskoj vec je kao bebac otisla kuci sa svojim novim roditeljima. Danas je jedna divna devojka i pricajuci sa njom ona nas pita da li takva praksa jos uvek postoji kod nas. Ja nisam znala da joj odgovorim jer medju vasim dnevnicima nema takvog iskustva. Jesu usvajane bebe ali su imale vise od 8-9 meseci.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 20/12/2014, 12:48

ambra toga vise nema koliko znam i po nasem zakomu nemoze dete manje od 6 meseci dea ide na usvajanje najranije,sad tu ima caka da neko uzme da dete bude u hraniteljstvu i da kasnije usvoje to dete ali kod nase se to slabo desava.nego pretezno prvo bm da saglasnost da dete daje na usvajanje a ima posle rok od mesec dana da povuce tu odluku i drugi put potpisuje papir da se skroz odrice deteta,to sve bude gotovo brzo ako znaju gde je bm a ako neznaju gde je zna da prodje i godine dok ona drugi put ne potpise.to ti kazem iz mog isakustva jer mariju je odma sredila papirologiju a za mikija su je jurili 2 g dok je nisu nasli .zato ima puno dece kojima nije gotovo papirologija a idu na usvajanje.
i ranije je bilo da odes u neku od ustanova i sam izaberes koje oces dete u toj ustanovi a zadnjih 10 g su promenuli tu praksu nego te scr poziva na razgovor za potencionalno dete i ako se sve kockice sastave ti budes roditelj tog deteta.
mi smo od podnosenja zahteva do dobijanja deteta cekali 7 meseci .stim da je u to vreme bilo sve skolica i dobijanja poziva posle 2 meseca od dobijanja podobnosti smo imali prvi poziv a marija je bila 5 poziv mi smo odma posle prvog razgovora odbili dete jer je bila bolesna,jedno nismo ni isli na pazgovor a na 2 smo bili odbijeni.
a neko ima srece da posle samo par dana od dobijanja podobnosti dobije i sudbonosan poziv i da brzo dete stigne a neko ceka i po 4-5 g i tek tad dobije dete,jer znam i takve slucajeve a znam da neki jos cekaju a ima puno godina da su registru,neko je iso i na 15 razgovora ,znaci tu nema pravila nego kako se kockice spoje.sigurno si citala nase dnevnike i tu mozes videti kako je ko ceko
nadam se da sam ti nesto malo razjasnila da kazes toj devojci razliku,a sigurno ce se jos neko javiti i strucnije objasniti
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 20/12/2014, 12:55

Hvala nina... znaci promenio se sistem rada.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 20/12/2014, 14:43

Sad se setih... pita nas psihijatar: a vi ste vec izabrali dete? Mi ga gledamo bledo, vidim muza progutao knedlu. Kaze mi posle da mu je malo falilo da mu odgovori u fazonu da da, subotom decomarket u Zvecanskoj ne radi pa cemo u ponedeljak da svratimo da izaberemo neko dete koje nam odgovara. Umesto toga objasnimo psihijatru da to tako ne ide. Sad shvatam da je on ostao u starom nacinu usvajanja kad jeste bilo tako.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JAmajka 23/12/2014, 09:12

Ambra,srećno!Tu smo da navijamo igracice igracice igracice
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 23/12/2014, 20:53

Hvala zene. Jos 2 papira i mozete da pocnete :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 24/12/2014, 18:50

Imam jos jedno pitanje...
Oboje smo strani drzavljani, imamo dvojno drzavljanstvo jedne zemlje EU (ne EX YU). Da li taj podatak da prijavljujemo CSR? Mogu da kopiram sva dokumenta (pasos, licna, zdravstvena) koja imam ili jednostavno da precutim taj podatak...
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od potos17 28/1/2015, 20:06

Very Happy pozdrav ja sam vas citala ali ne vidim skoriji datum da li se ovde jos uvek pise,a imam bas puno pitanja a i nekako je lakse kad imas skim da podelis sve ono sto nas ocekuje,pozz svima srca1
potos17
potos17

Broj poruka : 35
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 28.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 28/1/2015, 21:38

potos dobro dosla.naravno da se ovde i dalje pise kad neko postavi pitanje uvek neko odgovori.slobodno pitaj sta te interesuje pomocicemo ti svi ovde koliko mozemo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 28/1/2015, 21:39

ambra dokle si stigla sa dokumentima.dali si sve skupila i predala u scr
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 28/1/2015, 22:02

Potos17, dobro dosla. Tu smo, pisemo, nekad na ovom delu, nekad u dnevnicima koji su zatvorenog tipa. Vecina pitanja uvek dobije odgovor. Pisi!

Ima mnogo toga sto mozes saznati i citajuci teme u ovom delu, mnogo toga je napisano u poslednjih nekoliko godina i sto se procedure tice nije bilo promena.

Dobro dosla jos jednom! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 28/1/2015, 22:04

Nina, cini mi se da je Ambra otvorila dnevnik usvajanja i tamo pisala o svojim koracima...
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 28/1/2015, 22:47

Potos,
dobro došla. Samo ti podigni teme, tu smo mi pratimo... i bilo bi i lepo da se opet malo više raspričamo :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 28/1/2015, 23:40

snedro sad tek vidim izgleda da nisam bila tad na kutku i da mi je promaklo,a neidem da citam po dnevnicima ako niko nepise tamo zato nisam ni primetila da je otvoren novi dnevnik
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od potos17 29/1/2015, 07:29

igracice,jao drage moje bas sam srecna sto vas vidim ovde nisam videla ovaj sajt,a nisam nesto ni toliko trazila,mi smo predali sva dokumenta u novembru socijalni radnik nam je objasnio da se opustimo i ne razmisljamo kad ce nas zvati,i tako i bi slave,nova godina,bozic i nesto posle bozica dodje postar i donese postu,kaze nesto iz socijalnog Shocked Shocked ,ja mislila da ce nas oni zvati telefonom kad ono pismenim putem,izljubim ti ja tu postara od srece Embarassed posle me bilo sramota al sta cu kad je to bila velika sreca, affraid e sad me zanima to je kao neki razgovor sa strucnim licima psiholog pedagog itd,citala sam ovde ali mene uhvatio neki strah i bas imam tremu u zelji za decom da ne izgorim i ne pocnem da lupetam,jer sam po prirodi malo vickasta volim da se salim smejem,a posebno kad me trema savata,dajte mi neki savet kako se ponasati sta da radim,ljubim vas puno kad mozete odgovorite joj kako sam srecna jedva cekam ponedeljak a ujedno se i plasim da ne zabrljam i pocnem da se smejem ko neka ludaca tuga
potos17
potos17

Broj poruka : 35
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 28.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 29/1/2015, 14:07

vama se bas oduzilo cekanje ali sta ces to je kod nas normalno.
moj ti je savet da budes normalna i opustena ,kad kazem normalna mislim kako se svaki dan ponasas da budes jer videces da ce razgovori ici opusteno i da ce biti i zezanja sa obe strane a i ozbiljnih tema,bukvalno kakao se osecas tog momenta tako da se i ponasas.nemozes sad citati nase dnevnike i nasa iskustva da vidis kroz sta smo mi prolazili ali mozes ovde dosta procitati isto a i slobodno pitaj sta te interesuje ako necesw ovde javno pusti nekoj od nas pp i tako cemo ti pomoci
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilli 29/1/2015, 15:36

Pozdrav svima! Nova sam na forumu. Suprug i ja smo se odlučili da usvojimo dete i trenutno smo u fazi prikupljanja dokumentacije. Imamo jedno biološko dete od 3 godine, ali bi smo voleli da imamo još jedno i odlučili smo da pokušamo sa usvajanjem. Nadam se da ćemo se lepo družiti ovde na forumu, vaša dosadašnja iskustva koja sam pročitala su mi bila dragoceni izvor informacija i veoma mi je prijalo što ste svi tako puni podrške i razumevanja.
Lilli
Lilli

Broj poruka : 47
Godina : 42
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od potos17 29/1/2015, 15:38

hvala nina,pa citah danas ovde o svemu i shvatila sam sto manje znam da je bolje,da se prepustim pa sta bude,uostalom taj proces svi prolaze,i mm kaze da ga hvata frka ali ne ko mene,joj samo da prodje sve kako treba,ja imam 43 godine a on 47,on zeli sto manje dete,meni je sve jedno samo da sve uspe molitva.Inace je moj otac odrastao bez roditelja,i on se odusevio kada smo mu rekli da bi smo usvojili dete i svi su nas podrzali u tome.zanima me kako izgleda ta kucna poseta. ljubav hvala nina
potos17
potos17

Broj poruka : 35
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 28.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od potos17 29/1/2015, 15:46

dobrodosla lili i ja sam nova,ma to je divno dece nikad dosta uh nadam se da cemo mi uspeti jer se necemo zadrzati na jednom bebe
potos17
potos17

Broj poruka : 35
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 28.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilli 29/1/2015, 17:43

Hvala na dobrodošlici! Imam odmah i pitanje u vezi pisanog zahteva. Da li postoji neka forma u kojoj je potrebno napisati taj zahtev?
Lilli
Lilli

Broj poruka : 47
Godina : 42
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 14 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu