KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 5/11/2017, 17:09

OKacice cestitam vam devojcice, da su zive I zdrave godina sto, a I vi sa njima
cveće cveće cveće
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 5/11/2017, 17:20

OKacice, srećno rođenje princezica!!

Šašava srećno rođenje Nike sa zakašnjenjem!

Uživajte u roditejstvu!!!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 5/11/2017, 18:57

Okacice cestitam od srca rodjenje malih princeza neka su ti zive i zdrave.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 5/11/2017, 21:32

Kacice, cestitam vam na devojcicama-mezimicama!
Zao mi je sto si imala i ti komplikacije Sad
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 5/11/2017, 21:36

Hvala, Zmajuska ♡
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micam 6/11/2017, 00:02

Sta je ovo zaredjalo svi sa nekim komplikacijama ajde da oteramo ovaj los period da se prekine niz dosta je.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 6/11/2017, 00:13

Čestitam, Okacice! srca srca srca srca srca srca srca
Micam, baš kao što kažeš, ne znam šta je ovo zaređalo sa tim komplikacijama, evo i kod Okacice bilo, nadam se da neće više, dosta je bilo.
BObac draga, ja htedoh da te pitam šta je kod tebe bilo, drago mi je da je to sad iza vas!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 6/11/2017, 08:06

Cestitam Okacice, ljubi devojcice i uzivajte! osmeh srce
Bravo Strumfeta za devojcicu!

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/11/2017, 09:35

Okacice, divnooooo, sa srecom rodjenje princeza! Sad da bude samo uzivanje! Daj pisi kako se zovu, da upotpunim spisak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 6/11/2017, 11:16

Zene moje, ja cisto da prijavim. Bilo mi je stalo krvarenje (lohije), pre nekih nedelju dana. Kad jutros ustanem a onp krv. Nije mi bilp svejedno. Zvala sam dr, ona kaze da ne brinem da je to normalno.Eto, da znate da ima i toga.

Pozzzic
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 6/11/2017, 11:38

Okacice, nek su vam zive i zdrave devojcice!!!
Joj, ja se najezih vise od ovih komplikacija affraid

Sasavice, sve do 40 dana moze da se pojavljuje i vraca sve...ja sam bukvalno 40.ti dan skinula uloske posle porodjaja...taman se smanji, mislim gotovo, ono ajd opet...
i taman kad je sve proslo, prvi ciklus je dosao posle 14 dana Sad i odmah se ustalio...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od NikolaMaja 6/11/2017, 13:17

OKacice, srećno ređenje ćerkica, sve najlepše!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od NikolaMaja 6/11/2017, 13:20

Strumfeta, vidim čekaš devojčicu, divno!
Ivanice, još malo i ti nam donosiš divne vesti.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 6/11/2017, 14:34

BiKsi :) ::Okacice, divnooooo, sa srecom rodjenje princeza! Sad da bude samo uzivanje! Daj pisi kako se zovu, da upotpunim spisak!

Hvala vam puno drage moje zenice!!! Zelim svima isto ovako da se obraduju!!! A za komplikacije, sta da se radi, kazu desava se. Srecom vec sledeceg dana posle cr su otkrili da postoji problem i nova operacija je uradjena vec posle 15 minuta,pa nisam stigla ni da se uplasim.

Biksi, bebice su Viktorija i Vera osmeh srce . Juhuu, idemo u statistiku srca1 srca1 srca1 .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 6/11/2017, 15:50

Okacice, srecno rodjenje princeza, jako lepa imena. Zao mi je da cujem za komplikacije, ali dobro da su tako brzo reagovali i da je sada sve to iza vas.

Uzivajte sa vasom Viktorijom i Verom.

ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 6/11/2017, 22:42

OKacice, divna su imena princeza  love
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 6/11/2017, 23:51

Strumfetice... ja sam kontala ako je stalo - gotovo je Very Happy
Kad ono jutros dosta toga... Muz pita da mi uzme jos mrezastih ulozaka, a ja m rekla krst da mi kupi Very Happy
Medjutim, sad opet nema nista.
Joj, bas ti taj ciklus nije morao da porani :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/11/2017, 00:48

Evo drage moje da napisem I ja neki izvestaj.

Danas sam bila kod Vujovicke na kontroli, poslednjoj pred porodjaj. Ona je ekstra zadovoljna. Kako I ne bi bila kad se do sad nisam ugojila ni kilo. Kad me je videla kaze gde je moja omiljena trudnica, pa vi ste vec uveliko trudni (a nismo se videle 3 meseca). Mislim se bas cudno  lol!
Zadrzala mi je I dalje glukofaz 3x1000 sve do 9og meseca, a onda da smanjujem za po 1000 na svakih nedelju dana. Posto mi je hemoglobin bio 112, a gvozdje 9,2, misljenja nekoliko doktora su bila razlicita, od toga da treba da pijem nesto za gvozdje (tothemu, feroglobin) do toga da ne treba vec mogu ishranom da ga sredim. Moj dr Nemanja iz Visegradske mi je rekao da ti rezultati I ne vrede bez vadjenja feritina iz seruma, tako da cu I to uraditi. Vujovicka smatra da nema sanse ishranom u trudnoci da ga sredim, a ni zbog ovoliko kg koliko imam, I da treba da pijem feroglobin. Posto su mi ukupni proteini nizi od ref vred, rekla je da moram da povecam unos belancevina I to tako sto treba da jedem po 4 tvrdo kuvana belanceta dnevno. Hormoni stitne zlezde su savrseni. Nema endokrinih kontraindikacija za porodjaj ako bude carskim rezom. 6 nedelja nakon porodjaja treba da uradim krvnu sliku, a kontrola 6 meseci posle porodjaja sa kompletnom biohemijom OGTT testom sa insulinemijama u 0, 30, 60, 90, 120 min.

Onda smo popodne otisli kod moje divne dr ginekologa u domu zdravlja da uradim briseve. To mi je moj dr Nemanja iz Visegradske trazio da uradim u 24-26 nedelji. Rezultat u cetvrtak ali vrv imam kandidu. Ne pecka I ne svrbucka me nista ali imam kao neki bistri belo zuckasti sekret koji I nema neki "miris". 
A onda nas je slikalaaaaa...sunce majkino, prću moju malu. Slikamo se uvek u DZ jer imaju odlican UZV, za razliku od Visegradske. Nize se nalaze 2 danasnje slicice. Kad je videla glavicu I nosic kaze, jaooooo koliko je slatka, preslatka je, vidi taj prcast nosic. A videli smo da je prca I na prethodnom UZV kod nje pre skoro 1,5 mesec. Onda je rekla da ce biti dugonoga jer ima dugacku butnu kost, ljubi je majka manekenku  lol!  Kaze da su i posteljica I plodova voda super, bas kako treba. I onda kaze, jaooo vidi kako joj je lepa gornja usna, kako ima lep oblik I konture hahahaha...ja reko kako vidite takve sitnice Very Happy
I tata je bio sa nama na UZV, uzivao je gledajuci. Gabi nam je opet dala predstavu ali ne bas kao prosli put. Nesto se ceskala po licu, pa je onda kao sedela u turskom sedu, mali se vrtela ali nije htela bas lepo da se okrene licem prema ekranu. Pokusali smo da je izazovemo na sve nacine ali nista. Izvukla je maximum koji je mogla I slikala.
Ljubimo vas Gabi maca I ja  srca1 srca1 srca1
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Img_2011
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Img_2012
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/11/2017, 01:13

Opa Gabi, lepoticeee :))
Imas i neki baloncic, zurku ti vec pravis :)

Super za sve dobre rezultate.
Kandida i nize gvozdje je klasika,
nista za neku narocitu brigu.
Ja sam pila globifer koji ne stvara zatvor,
ali je skup dosta... 2700 din kutija sa 40 tableta.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 7/11/2017, 02:26

Ja samo da ljubnem mamice,trudnice i decicu,a poseban poljubac za medenu Gabi i njen savrsen profil.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/11/2017, 05:08

BabyBear ::Moj dr Nemanja iz Visegradske mi je rekao da ti rezultati I ne vrede bez vadjenja feritina iz seruma, tako da cu I to uraditi. Vujovicka smatra da nema sanse ishranom u trudnoci da ga sredim, a ni zbog ovoliko kg koliko imam, I da treba da pijem feroglobin.

Isto misli moj hematolog. Uopste ga nije zanimao rezultat gvozdja i hg iz ks. Samo je feritin gledao. I to po njemu na porodjaj ne bi trebalo ici bez feritina oko 50 (ja sam max stigla do 30). A npr donja ref.granica je nesto oko 15. On gleda malo unapred: izgubice se krvi na porodjaju, treba se oporaviti posle CR, treba bebi preneti dovoljno dobru ks za par meseci dok ne pocne proizvodnja sopstvenog gvozdja,.... Ja sam pila suplemente gvozdja iako sam npr imala rezultat gvozdja 23. Isto i on misli da je u trudnoci nemoguce ishranom to regulisati, jer beba uzima vec znacajni deo, a i ti se sigurno vec hranis najbolje sto mozes. Veruj mi, sve je bio u pravu. Videla sam u porodilistu razliku izmedju malokrvnih zena i onih koje to nisu (ukljucujuci mene lol! ) i tek tad shvatila na sto je mislio. Uvek je govorio da je glupo da zena prima krv u porodilistu ako moze da se to regulise sve pre porodjaja. Mnogo brze se oporavlja, ustaje, bebe su jace i zdravije,....
Slusaj ti svog dr Nemanju. Zna on covek zasto ti nesto kaze.

Za kilazu cestitam!
A Gabi je....ma nemam reci. srca srca srca Budite ponosni roditelji na svoju lepoticu. Ostace joj taj lepi nosic. Zaista bebe ostaju takve kao sto su na UZ. To mi je bilo tako cudno i nestvarno.....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 7/11/2017, 07:14

Hvala vam zenice!!! Imena su dugo smisljana i drago mi je da vam se dopadaju osmeh srce .

BB Gabi je kao lutkica, ljubim je u nosic srca srca srca.

Sto se tice gvozdja, iz mog dugog iskustva borbe sa anemijom, najbolji je sto neko isto pomenu Globifer forte.
Ne stvara stomacne probleme a stvarno je ucinkovit. E sad, ja sam pred porodjaj opet bila anemicna pa sam primila deset ampula Ferovina intra venski i feritin mi je bio preko sto. Ali sam posle porodjaja opet pala u anemiju a u medjuvremenu su bebe pojele svoje, plus hemtom. A jela sam najbolje sto sam mogla da smislim ali gvozdje se tesko nadoknadjuje hranom u trudnoci. Znaci lekici i bice sve ok lol! .

Za proteine kiselo mleko, ja sam pojela ko zna koliko u trudnoci, sir, meso... Naravno jaja. Ja srecom sve ovo volim i inace da jedem pa mi nije bilo tesko.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 7/11/2017, 07:38

Sasavice i kod mene je bilo slicno kao kod Strumfete, taman se ponadam stalo je, gotovo, kad za 2-3 dana opet krvarenje, i tacno oko 40-og dana je prestalo, nemoj da se brines, normalno je to.
Strumfeta, kod tebe je bas poranio ciklus, mogao je malo i da okasni, ja sam dobila 9 meseci posle porodjaja.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 7/11/2017, 07:46

BB Gabi je vec prava lepotica, bas se lepo vidi nosic, usne....divna je! srca
Meni je endokrinolog, dr Stokic ukinula glukofaz mislim 4 nedelje pre termina, da bi se organizam malo procistio zbog dojenja, i 2 meseca posle porodjaja sam isla na kontrolu.
Gvozdje ne verujem da mozes ishranom da popravis, ja sam grickala Ferum, meni je pomogao, i obavezno uz to pila C vitamin, tablete, ne sumece, preporucili su mi od proizvodjaca Ekofarm, svaki dan 2x500 mg.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 7/11/2017, 08:39

BB, Gabi je lutka! osmeh srce osmeh srce osmeh srce

AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu