KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:00

Ja se stvarno bojim dojenja, izmuzavanja, rascvetavanja bradavica I da li cu uopste imati mleka, a volela bih da imam.

A znam da treba piti sto vise tecnosti I sad I kasnije. Sad I zbog plodove vode, a I zbog mleka.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:03

A za sta treba silikonski kateter Mala?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:06

Bb plasila se i ja....jbg nit imam grudi, u tom pogledu sam na tatu,hihi 
Dok sam pre porodjaja lezala na patologiji zene su pricale kako im curi mleko ...meni nista....i eto treceg dana nakon cr to je bilo ludilo od mleka...upalise se grudi....sreca moja sto je moja dr bila tu ,cak su me prikljucili na onu njihovu elektricnu pumpu, ko kravicu,hihi. Al mi posle nje tako lepo bilo....verujes li ako se uspavam i odspavam dva sata grudi budu bolne i prepune..  na pocetku je tesko, samo izmlazavanje i dojenje bebe ali dobro,sve to dodjena svoje....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:08

Bb pa ako ides na cr ne mozes da pisas. Pa ti stave kateter...zatoje bolje kupiti silikonski,oniimaju al onaj obicsn kao guma...meni je za to dr rekla...i nisam imala probleme kasnije....cim ustanes,da mozes da hodas ,skinu ti kateter...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:10

A ta pumpica za izmuzavanje, jel I ona treba da se nosi u bolnicu? Jel da stavim na spisak? Very Happy

I kako se bese zove onaj film o dojenju...Mlecni put ili tako nesto, pominjale ste ga...da nadjem na youtube.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:11

MalaSaJuga ::Bb pa ako ides na cr ne mozes da pisas. Pa ti stave kateter...zatoje bolje kupiti silikonski,oniimaju al onaj obicsn kao guma...meni je za to dr rekla...i nisam imala probleme kasnije....cim ustanes,da mozes da hodas ,skinu ti kateter...
I ponesem ga sa sobom u salu da mi ga stave tamo posle CR?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:14

Moze ti i muz doneti u bolnici kad krene mlekce ili da pozajmis od neke zene...ja imam nukovu manuelnu oko 4000 je kostala. I meni je bas pomogla....
Za taj film ne znam stvarno,nisam gledala...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:15

Ne bb,stavljaju ga pred cr...klistiraju,obrijaju, stave katetar,stave narukvicu tebisa brojem i ides u salu....takoje kod nas
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:16

Ako ces cr to obavezno kupi i stavi u torbu...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:17

Aha, pa pitam da znam kad da im dam da ne zaboravim Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:19

Kad te metnu na onu njihovu stolicu i kad rasiris noge, kad vidis da oce da ti gurnu njihov,a ti vadi tvoj iz torbe,hihibi;
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:22

Samo da ne zaboravim da ga ponesem do njihove stolice Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 00:25

Neces,neces...nego ne znam kod vas...al ako te oni brijaju bolje imati i svoj brijac....da ti ne pricam dalje....ja sam sama sebe sredila al nikad se ne zna....dok sam lezala na patologiji svasta sam cula i videla
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 00:31

A vala me nece oni brijati! Nadam se da cu uspeti da odradim depilaciju neposredno pre porodjaja
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/10/2017, 00:52

Ja sam kupila taj silikonski kateter, i zaboravila da ga i pomenem. Nista mi nije falilo. Kontam da bi mi se i smejali da zahtevam da stave moj kateter.
Kod nas nema klistiranja nakon CR.

Pumpica ako zatreba lako ce vam neko doneti. Da ne kupujete bezveze...
Meni nije bila potrebna. Nadam se da ni sada nece Very Happy Beba je najbolja pumpica, ne zaboravite to.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 07:08

Sasava,meni je sama dr rekla za taj kateter...a sto se tice pumpice ,sve zavisi od zene. Jeste da je beba najbolja pumpica...al ja sam toliko mleka imala da nakon podoja grudi budu pune,bolne ,poput kamena, moralo je prazniti ih. Tako je sve bilo jedno 2 meseca,mozda i vise.
A sto se klisturanja tice nakon cr, super ato nema....jer je muka opet na klistiranje a nista nisi jeo da bi imao stolicu...kod nas je to obavezno.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/10/2017, 08:07

BabyBear ::A ta pumpica za izmuzavanje, jel I ona treba da se nosi u bolnicu? Jel da stavim na spisak? Very Happy

I kako se bese zove onaj film o dojenju...Mlecni put ili tako nesto, pominjale ste ga...da nadjem na youtube.

BB, ne daju u Visegradskoj da se koristi. A i mleko kod CR krece tek za 2-3 dana....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 10:04

Mimice, jel to znaci da krece tek kad dodjemo kuci?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/10/2017, 10:31

Pa tako nekako. Donose ti bebu "na podoj" da bi sto pre mleko krenulo. Drugorotkama krece bez problema jos u porodilistu polako. Prvorotkama tek kolostrum. Njega je vazno da beba dobije. Laktacijske sestre te obilaze redovno. Meni su bile groooozneeeee, dok su neke druge zene imale i pozitivno iskustvo sa njima. Verovatno zavisi i ko je u smeni, nisu ni one sve iste, a ni mi... Ali njihov stav je da se na samom pocetku, dok se ne uspostavi laktacija, ne koristi pumpica. Ja ti ovo prenosim samo informativno. Ne znam da li su u pravu....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 10:38

Bb, mimi,kod nas se ostaje  u bolnici nakon cr 7 dana ili 5 dana ali uz potpis majke se izlaI,ne racunajuci dan kad jr bio porodjaj....meni je mleko naislo drugog dana nakon cr,mada sve smo individue. Kod nas je dozvoljena pumpica cak ih sedtre nose na sterilizaciju. Pokupe od majki i odnesu....ne znam u drugim bolnicama npr kod nas ne daju da nosimo spavacicu svoju ,iskljucivo bolnicke, koje su strava i uzas,al dobro sve se izdrzi i prodje . Bitno da mi dobijemo nase bebice a sve se sredi....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/10/2017, 11:19

E moja Mala, kod nas te 3.-eg dana "isprate" ako je sve ok. Ne racuna se dan porodjaja. Nema mesta.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/10/2017, 11:52

Mimice, a jesi li ti ovde bila u apartmanu ili u klasicnoj sobi? Sa koliko zena su ovde sobe?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/10/2017, 13:25

Marelice, dobrodosla  na ove strane. Ja lecim stitnu, prenela ti je BB moju poruku od juce. Podigni terapiju obavezno,  mozes i svakog dana po 25 mg da povecas dozu u odnosu na ono  koliko si pila. Ja sam u trudnoci izasla  na 200  mg eutiroksa. Posle porodjaja sam se vratila na neku dozu kao i pre trudnoce,  mozda malo jacu,kako kad. Bitno je prva tri meseca ispratiti stitnu kako treba, jer beba crpi od tebe tireoidne hormone, posle od 13.  nedelje beba ima svoju stitnu,pa onda tsh ne mora da bude strogo oko 2. Po beti,ja bih pre rekla da je jedna beba, no videcemo. Ta knjiga je ok i ja sam je imala.

Palcice, plazmu prokrijumcari obavezno. Ja sam potpuno ispostovala ono kako su u bolnici trazili prva tri cetiri dana, bez hrane, zbog anestezije, jer sam znala sta moze da se desi, a nisam zelela da imam povracanje i grcenje na secenu matericu. Bolje jedan dan duze gladovanje,nego posle muke. Kod nas se posle cr ostaje 7 dana, a posle prirodnog 72 sata. Za grudi se nikad ne zna. Zavisi od tvog prolaktina i razvijenih mlecnih zlezda. Ja nisam nista kupovala unapred. Pa se ispostavilo da mi treba pumpica i lanolin mast i silikonske bradavice. sve su mi usput donosili i nabavljali, kako je sta trebalo. Odgledaj te filmice i pogledaj malo na yt videe o dojenju. Cisto da znas sta te ocekuje,ja nisam bila spremna. A bas sam se namucila.

LJubim vas, da uzivate u trudnocama, nekako prolete i ocas posla se zaborave!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/10/2017, 13:41

BB u Visegradskoj ne treba taj kateter.
Ja sam isla na CR. kretanje mleka je individualna stvar, nekima krene i pre porodjaja...u svakom slucaju u visegradskoj ima babica koja ide po odeljenjima i stiska sise affraid ma kad te stisne mleko kreno htelo ne htelo... lol!
Koliko znam, u Visegradskoj su na odeljenjima CR dvokrevetne sobe sa kupatilom i osoblje je divno...ja sam bila na 3.spratu.
Niko ne gleda torbe...i ja sam nosila plazmu i jela...
Posle prvog CR se izlazi 3. dan ali se dan porodjaja racuna kao nulti dan. Posle drugog CR ostaje se dan duze....
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/10/2017, 15:45

Eto u svakom gradu je drugacije...ti se bb onada upravljaj po onome sto kaze strumfeta...a to stiskamje od strane sestara je nezaobilazmo:(. Uh kad se setim tog stiskanja,sve sam imala podlive, kasnije sam to sama ...sad vec znam sta i kako a prvi put ko izgubljena....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu