KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/10/2017, 16:53

Stvarno smara to stiskanje, ko da su neki manijaci... ajde ok da provere da li je krenulo mleko, ali dalje mislim da nema potrebe.
Da navedem iskustvo moje cimerke: njoj je beba bila u inkubatoru 3-4 dana, drugo dete, mleko krenulo kao ludo. Ona se izmuzavala rucno na svaka tri sata, suze prolivala, i slala to mleko da daju malom. Razmiljsla je o pumpici, ali je nije nabavila dok sam ja bila, ne znam zasto, mozda zbog para... Uglavnom, kad je konacno dobila bebu, sve je islo kako treba.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 7/10/2017, 19:59

Nisam znala da se u visegradskoj ostaje samo 3 dana. U frontu smo bili 5 ili cak 7 cini mi se. Nije kateter tako strasan kao sto sam i ja mislila,samo slusajte sestru. Pre CR nemojte jesti kada vam kazu,kod mene je bio nesporazum pa sam jela. E to je bilo bas neprijatno kada su mi hranu iz zeluca vadili sondom kroz nos,na stolu,pre operacije.
Uglavnom,sve se zaboravi kada vidimo nase bekane,sva muka,bol i patnja. Uzivajte trudnice i ne opterecujte se pakovanjem,muz moze doneti sta se zaboravi. A kada dodje taj trenutak,znacete sta vam je ciniti i sa mlekom i bebama.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 7/10/2017, 19:59

I nama traze kateter u porodilistu.Samo trebam da vam slikam ono sto me odusevilo je to da po izlasku iz porodilista naglasavam za JEDNU bebu treba 2 pampersa i 2 benkice???I sad meni nije jasno sta ce im dve benkice i 2 pampersa
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 7/10/2017, 22:00

Heheh desavalo mi se da batu okupam,oblacim benkicu i on je popiski. Eto..mozda zato.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/10/2017, 22:45

Auuu... koliko si vremenski jela pre operacije? Bas gadno, mogu da mislim, to sa vadjenjem hrane.

U Frontu su trazili samo da beba ima sta da obuce za izlazak, jelte. Oni su sami imali pelenu, ja sam prethodno ono sto mi je ostalo ostavila gore u porodilistu.
Bila sam u bolnici 3.5 dana nakon operacije. Ja i sada racunam da necu duze... da sto pre idem kuci.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 8/10/2017, 08:43

Jela sam u 18h a operacija bila u 21h.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 8/10/2017, 11:11

E zato kod nas traze 25 pampersa po bebi+za izlazak
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 8/10/2017, 11:12

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Receiv10
Evo sta treba kod nas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 8/10/2017, 11:13

Majke ti Ivanice sta ce im toliko? Jel to ostavljaju za sebe?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/10/2017, 12:16

Pa i kod nas se donosi pakovanje po izlasku. To je valjda sto je beba koristila dok je bila u bolnici.
Bolje da ih menjaju kako treba nego da stede na pelenama za slucaj da su njihov trosak. Kad nam je vec ovakvo zdravstvo kakvo jeste....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 8/10/2017, 13:37

E kod nas samo trebaju pampers pelene ili neke druge koje kupis nebitno. I to su pelene kod nas porodilja u plakaru. Sestre ih svaka 2-3 sata presvlace i dolaze za pelene.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 8/10/2017, 14:21

Bb, poneses svoj kateter kad krenes iz sobe u salu. U Betaniji sestra pita da li imas, ako imas poneses, ako nemas nema veze. Ako je totalna anestezija stavljaju dok si budna (nije tako strasno kao sto zvuci), ako je spinalna stave posle kad vec ne osetis nista. Kod nas ga vade kad uspes da ustanes i istusiras se, samo izvuku za sekundu, to stvarno nije nista strasno. Pumpicu mi je muz doneo kad mi je zatrebala, ja sam se provela isto kao mala s juga, mleko na sve strane. Kazu sestre tek kad mleko krene u mlazu kad stisnes grudi onda moze da se koristi pumpica. Naravno, ti ne znas da stisnes kako treba na pocetku, to sestre pogledaju pa ti kazu. U svakom slucaju znaces, veruj mi. Ako su ti grudi vruce i tvrde, bukvalno ko dva kamena, treba ti ili pumpica ili da te rucno izmuzu sestre ali to je gora varijanta po meni. Beba jako malo sisa u pocetku... 30ml pa dok krenete kuci dodje na 50ml. Ako postoji veliki visak mleka jednostavno mora da se ispumpa. Trazi sestrama da ti pomognu da namestis bebu kako treba. Lanolin obavezno, to mnogo pomaze.
A pelene, ide 8 komada dnevno pa ti preracunaj koliko ti treba. Dve za izlazak su za svaki slucaj ako se beba ukaki/upiski dok je presvlace. Meni su dozvolili da pojedem par plazmi ili grisina vece pre CR jer nisam vise mogla da izdrzim gladna, postala mi muka. Inace se poslednji put jede u podne dan pre operacije i to supa, a posle toga ni ne znam kada, ali dani prodju :) kazu sestre za pocetak najbolje slane grisine, manja verovatnoca da naprave problem crevima. I vodu prvo samo pomalo, pa onda povecavati. Najbolje onu u manjoj flasi sto ima pipu, da ne moras da podizes glavu da pijes.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 8/10/2017, 14:38

Eh sta smo mi zene sve izdrzale da nas sad boli jedan kateter. Ja to nisam ni osjetila stavljan je prije odlaska pod noz, nakon brijanja i klistiranja bio je najobicniji moguci. Ko da je to sad vazno. Ali eto ako vas pitaju imate li vi dajte. Ja sam stvarno trazila da mi ga skinu drugi dan odmah jer sam ustajala a da ga vucem za sobom bilo mi uzasno jos kad se napuni ma bljak!

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 8/10/2017, 18:13

Kod nas sve stoji kod sestre.A i bebe nisu non stop sa majkom tako da neznam koliko ih cesto presvlace.Znajuci nas centar isfusare sigurno jer ih sve mrzi.U svakom slucaju videcu uskoro.A kupicu kateter.A i sto kaze Blanka sta smo sve prezivele sta je kateter u odnosu na to.Meni je cak i hsg radjen na zivo.Produvavanje takodje.Tako da verujem da sve manje boli od toga
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 8/10/2017, 18:36

Iskreno, kad na kraju svega dobijes svoju bebu koju mozes da nosis kuci i niko ne moze da ti je uzme... nista vise ne boli, zaista. Evo i sad mi se oci napune suzama kad pomislim da je stvarno moja najmoja.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/10/2017, 20:16

Ja sam na kateter i zaboravila da sam ga imala...tek kad citam ovde sam se podsetila. Znaci, nije nista spec. I u Visegradskoj ne znam da neko nosi svoj....sve je nekako kao na traci, pa i to....
Moje iskustvo je 100% isto kao Strumfetino za Visegradsku. Ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 8/10/2017, 23:44

U Visegradskoj se daje paket pelena i cini mi se paket vlaznih maramica za bebu. Cak te sestre  i podsete ako zaboravis....Ne secam se da li  Pavloviceva mast ( davno bese)
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 9/10/2017, 01:18

Strumfeta78 ::U Visegradskoj se daje paket pelena i cini mi se paket vlaznih maramica za bebu. Cak te sestre  i podsete ako zaboravis....Ne secam se da li  Pavloviceva mast ( davno bese)
Sta znaci "daje", mi njima ili oni nama, ko kone daje? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 9/10/2017, 05:17

Drage moje, nocas nema spavanja Sad
Nista me ne boli, nista mi nije, a ne spava mi se ni najmanje. Neki nemir celog tela, ne samo nogu, neka vrucina mi je, evo sad sam skroz otkrivena, oci kao sarme...ma uopste ne znam sta mi je...osim sto sam trudna Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 9/10/2017, 07:32

BabyBear ::Drage moje, nocas nema spavanja Sad
Nista me ne boli, nista mi nije, a ne spava mi se ni najmanje. Neki nemir celog tela, ne samo nogu, neka vrucina mi je, evo sad sam skroz otkrivena, oci kao sarme...ma uopste ne znam sta mi je...osim sto sam trudna Very Happy

Samo si malo vise trudna osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Volimo te trudnjačice srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 9/10/2017, 08:20

Bb sve ce vise takvih noci biti :-D Ni za jedan mesec u trudnoci ne mogu da kazem ala sam se naspavala.
Divim se onim trudnicama koje celu trudnocu prespavaju.I danju i nocu.
Ja sam jedino u pocetku preko dana spavala,al zbog utrogestana,al nocu nikako.
Gledam kad odem u dnevnu,zene ceo dan prespavaju i prehrcu,haha.Ja ni oka da sklopim,zevam u onaj plafon kao ludak.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 9/10/2017, 08:29

Lija ::Iskreno, kad na kraju svega dobijes svoju bebu koju mozes da nosis kuci i niko ne moze da ti je uzme... nista vise ne boli, zaista. Evo i sad mi se oci napune suzama kad pomislim da je stvarno moja najmoja.
srca srca srca srca srca srca srca srca
Bas vala ovako.
Moj osecaj u porodilistu: ja sam plakala ujutru kao luda, na sve poruke cestitanja, ja MAJKA, kakav kateter, kakve igle, kakvi bolovi, kakva glad, zedj i slicno, osecaj da si MAJKA, da je konacno stvarno, opipljivo, samo sam o tome razmisljala i delovalo mi kao da se desava nekome drugom, totalno sam bila s jedne strane svesna, s druge kao u nekom magnovenju. Skroz cudan osecaj. Kuci zurka, a ja u porodilistu. Koliko sam to zelela, da jednom ja budem u porodilistu, a svi da budu na zurci, koliko mi je taj osecaj bio jak, nemam reci. Boli i rana, da se ne lazemo, kateter je vise neprijatan, ne boli nista, boli kad vade konce, tesko je posle cr kad se prvi put ustaje, tesko je kome se upale sise, tesko je kad si gladan, al sve je to toliko besmisleno u odnosu na ono zbog cega si tu. Ja sam bila srecna sto sam gladna, pa kad su mi dali supu, ja plakala, pa kad sam videla fleke na majici od mleka, ja opet plakala, pa kad su mi dali keks i posle dzem, ja presrecna. Uglavnom, u porodilistu sam dosta plakala, od ciste srece i osecaja uspeha. Sestrama sam rekla da ne obracaju paznju, hahahahahah, da ne pomisle da sam odlepila. lol! lol! lol!


BabyBear ::Drage moje, nocas nema spavanja Sad
Nista me ne boli, nista mi nije, a ne spava mi se ni najmanje. Neki nemir celog tela, ne samo nogu, neka vrucina mi je, evo sad sam skroz otkrivena, oci kao sarme...ma uopste ne znam sta mi je...osim sto sam trudna Very Happy
Sto kaze Blankic, to je to, malo si vise trudna. Tako to bude, skoro kod vecine zena. Ja sam ti ista bila. Vise sam spavala kad sam se porodila, koliko me pamet sluzi.

Kod nas u porodilistu cim se porodis, treba doneti pakovanje pampersa, pavlovicevu i vlazne. Sve peleene koje ne iskoriste, vracaju. A najmanje osam dnevno iskoriste. Ne valjaju oni tamo pelene pa ih prodaju, obicno ako nekome zafali daju, a ima uvek zena kojima nema ko da donese. Kod nas u bolnicu dolaze iz razlicitih gradova, i sta ce zena ako je hitno dovezena na porodjaj, i nema ko da joj kupi pelene ili ostavi pakovanje, a treba vise, normalno da ce uzeti od mene ili neke druge zene. Meni se to podrazumeva. A tek koliko treba za prevremeno rodjene bebe i prihrane i pelena i svega. Meni su dete hranili prihranom, ja se ne secam da sam ja to kupovala, ili sam zaboravila. Za pelene se secam da smo kupovali. Cim je izasao, presao je na moje mlekce. Uvek dve kombinacije za izlazak poneti, jer se oni vagaju pre polaska kuci, i mogu se upiskiti ili ukakiti ocas posla pa sve ukvasiti. Zato traze dve benke i dve pelene.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 9/10/2017, 10:10

BabyBear ::
Strumfeta78 ::U Visegradskoj se daje paket pelena i cini mi se paket vlaznih maramica za bebu. Cak te sestre  i podsete ako zaboravis....Ne secam se da li  Pavloviceva mast ( davno bese)
Sta znaci "daje", mi njima ili oni nama, ko kone daje? Very Happy
Poneses sa sobom u porodiliste paketić pampersa i jedan paket vlaznih maramica. Sestre traze...to je za bebe
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 9/10/2017, 11:08

Biksi je sve rekla! Kad sam ustala i otisla da ih vidim prvi put,stojim nad njima i placem. Sestra u prolazu "majko". ja se ne okrecem,i sad cujem taj glas...majko,prvi put da mi se neko tako obraca..ej..majko,pa to sam ja. "Da li je sve u redu" sestra opet. Samo sam se nasmesila i rekla "da".Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 20170110
A oni ovak'i ☺☺ savrseni.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 9/10/2017, 11:35

Tiramisu srca srca
Kakve dve predivne veknice.Joj kad vas citam ovako ne mogu da verujem da i mene to uskoro ceka,ne mogu da zamislim tu srecu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu