KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 1/7/2017, 04:48

BB, slazem se sa Blankom. Siri se materica a i karlica se lagano siri i pomera, otuda bol. AKo se bas nastavi jace, ti otidji kod dr. LJubac za sve trudnice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/7/2017, 10:25

Hvala Blankic mila moja.
Dr mi je na odmoru do ponedeljka I jedva cekam da dodje da se cujemo I vidimo.

A ne uzimam Mg, ne znam jel treba I niko mi nije rekao. Jel nije vec rano da se materica siri?
Proslo je sinoc u neko doba, ne znam ni ja kad. Sve me vise boli kad lezim na ledjima, a na levoj strani mi najvise idgovara. Inace spavam na levoj strani...

Kako si ti? Kako podnosis vrucine, em trudna em u akciji sa skocicama. Ljubim vas puno sve!

Zene, nesto ste se utisale I nigde vas nema. Zive li ste?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/7/2017, 14:53

Nesto mi Kutak poludeo. Jutros nisam videla Biksin komentar ispod Blankinog, a sad ga ima, svasta...

Jutros me nije bolelo, a u toku dana pocelo da me boli kad stojim (spremala rucak, nista tesko I dugotrajno), a kad lezim onda je ok. Jebem mu misa...

Nadam se da cu uspeti da sacekam da ne idem kod lekara, I da ce biti ok do ponedeljka dok mi se dr Nemanja ne vrati sa odmora
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 1/7/2017, 15:33

BB mislim isto sto i "koleginice" iznad, ali za svaki slucaj ako te i bude bolelo danas-sutra intenzivno, idi do Visegradske neka te neko pogleda. S obzirom da je vikend, imas pravo na to. Naravno, uvek kazes da te malo vise boli nego sto je slucaj.
Inace, to sirenje materice boli vise nego sto se ocekuje i to uglavnom zene (ukljucujuci i mene) zbunjuje i uplasi na pocetku. Posle se naviknes i uglavnom znas da razlikujes taj bol od drugih.
Sto se spavanja tice, spavaj kako ti odgovara i ne opterecuj se, posebno u ranoj trudnoci. U kasnijoj trudnoci se preporucuje leva strana, sto ja do kraja trudnoce nisam uspela da realizujem. Prvo sam spavala na stomaku dok sam mogla (iako sam se trudila da to ne radim), a posle samo na desnu stranu. Na kraju nisam ni spavala, pa je vec bilo svejedno lol! .
Samo zapamti da ne smes da imas ostar bol. Ovo sve sto bolucka, zateze...ide sve u rok trudnicke sluzbe, draga nasa trudnice. srcasti poljupci

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/7/2017, 15:40

BabyBear ::Hvala Blankic mila moja.
Dr mi je na odmoru do ponedeljka I jedva cekam da dodje da se cujemo I vidimo.

A ne uzimam Mg, ne znam jel treba I niko mi nije rekao. Jel nije vec rano da se materica siri?
Proslo je sinoc u neko doba, ne znam ni ja kad. Sve me vise boli kad lezim na ledjima, a na levoj strani mi najvise idgovara. Inace spavam na levoj strani...

Kako si ti? Kako podnosis vrucine, em trudna em u akciji sa skocicama. Ljubim vas puno sve!

Zene, nesto ste se utisale I nigde vas nema. Zive li ste?

Nije rano ma kakvi, u pocetki su ti bolovi upravo takvi kakvr opisujes, kasnije ce biti mozda i jaci ali kraci s tim sto se provlace po cijelom stomaku, najcesce sa strane lijevo i desno od stomaka pa gore od pupka lijevo i desno, pa kicma, pa odjednom te nesto probode zaboli, ma ima toga svega i sve je normalno. Najizrazeniji su bolovi pred kraj prvog trimestra i ulaskom u drugi, tada se materica podize visoko dolazi skoro do pupka pa ti vidi lol! a svi organi ti se pomjeraju , misivi rastezu, jbg-a mora da boli.
Magnezujum obavezno pij svaki dan po 1.kesicu. Obicno preporucuju svi redom magnezijum direkt , on stvarno dosta pomaze kod bolova, opusta misice materice i bude lakse.
Sto se tice spavanja na ledja nemoj da lezis kad ne odgovara, mislim da se u trudnoci i ne preporucuje. Iskreno ja sa skocicama nisam uopste spavala na ledja zbog bolova a sa ovim malim zvrkom spavam. Ti radi onako kako ti odgovara i kako ti prija.
A ja sam ok, samo me sada slomise ove vrucine. Bae zeznuto ljeti biti trudan, ali neka, samo kad nam je Bog dao ovo čudo.

Ljubimo te srca
Mazi trbicu love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/7/2017, 17:27

Mimi12 ::
Samo zapamti da ne smes da imas ostar bol. Ovo sve sto bolucka, zateze...ide sve u rok trudnicke sluzbe, draga nasa trudnice. srcasti poljupci

Eh kad bih ja nala sta je i kakav je to ostar bol lol! osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/7/2017, 17:30

Blanka ::
Magnezujum obavezno pij svaki dan po 1.kesicu. Obicno preporucuju svi redom magnezijum direkt , on stvarno dosta pomaze kod bolova, opusta misice materice i bude lakse.
Sto se tice spavanja na ledja nemoj da lezis kad ne odgovara, mislim da se u trudnoci i ne preporucuje. Iskreno ja sa skocicama nisam uopste spavala na ledja zbog bolova a sa ovim malim zvrkom spavam. Ti radi onako kako ti odgovara i kako ti prija.
A ja sam ok, samo me sada slomise ove vrucine. Bae zeznuto ljeti biti trudan, ali neka, samo kad nam je Bog dao ovo čudo.

Ljubimo te srca
Mazi trbicu love

A jel nije rano za magnezijum sad?
A sto se spavanja tice, inace spavam iskljucivo na levoj strani, oduvek sam Wink
love
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 1/7/2017, 17:50

BabyBear ::
Mimi12 ::
Samo zapamti da ne smes da imas ostar bol. Ovo sve sto bolucka, zateze...ide sve u rok trudnicke sluzbe, draga nasa trudnice. srcasti poljupci

Eh kad bih ja nala sta je i kakav je to ostar bol lol! osmeh srce
Pa jako, iznenadno. I svaki koji traje-pravac dr. Meni je debelo crevo pravilo najvise problema, taj bol me uvek plasio, jer nisam bila sigurna sto je u pitanju. A kako stomak raste, i ono se podize.
Mg nije kasno...Sto bi bilo? Tek pred kraj ces ga piti puno.
Ako si uvek spavala na levoj strani, super, tako i ostani. Bice to lepa navika za kasnije mesece trudnoce.

Znaci pregled u ponedeljak? Jedva cekam osmeh srce

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/7/2017, 17:52

Ne znam da li je pregled u ponedeljak.
Dr mi je pre 3 nedelje (kad sam mu javila da sam trudna) rekao da pocinje da radi u ponedeljak i da mu se javim u ponedeljak, utorak. Ja cu mu se naravno javiti u ponedeljak lol! pa cu da vidim sta ce da kaze kad se vidimo
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 1/7/2017, 23:05

BB, dakle magnezijum odmah pocni. Kod zavaljenih materica bolovi su veci kako se materica rasteze, a ona odmah pocinje da se rasteze, koliko god to nama nestvarno bilo. Drugo, posle krecu i drugi bolovi, kako se materica podize iz karlice, i kalicne kosti se sire i to boli, mene rebra bolela ne pitaj, nekoga butine, dakle sve je individualno. Odmaraj sto vise.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/7/2017, 23:32

I love you zene :*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 2/7/2017, 04:48

Bb i ja sam imala razna probadanja u pocetku,a sto Blanka kaze najgore je bilo oko 12 nedelje,sve boli,stiska,uzas.Sad kao da nisam trudna,milina,dok opet ne krene da stiska beba i udara po organima.
Ja sam pila maxi mag 375 od pre transfera,a pre nekih par nedelja sam presla na mg direkt,mada mi je on gadan da ga topim u ustima.Koji god da uzmes dobar je,ja verujem da mi je dosta pomogao.Sad ga popijem jednom u 10 dana ako osetim neku nelagodnost.
Ljubim puno tebe i tvoju mrvicu
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 2/7/2017, 19:42

Bb nije rano za magnezijum i ja sam krenula da ga pijem kad su mi cure sa kutja rekle.I svi ti bolovi su normalni.Ja sam ih imala prvih 3 meseca svaki dan.Sad se ponekad javi neki grc i to je to hvala bogu.Naravno ako budu kod tebe jaki bolovi i daleko bilo praceni krvarenjem odmah se javi lekaru.Ljubimo vas deckici i ja
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 2/7/2017, 23:09

Biksi, hvala na pojasnjenu za ovo oko mleka i pumpica. Nadam se da ce ovaj put da bude isto bez problema. Evo drugarica mi bas prica da ima previse mleka, iako beba sisa svaki cast i kao tajsonka mala je. Kaze drugarica da se budi mokra koliko curi, ali se ne izmuzava. Nisam sa njom detaljisala dalje o toga st-kako-zasto.
Jeste, u trunoci sve nesto bolucka, a i mi preterano obracamo paznju na svaki signal. Baby, bice ti sve lakse u drugoj trudnoci Wink)

Na moru vetar neki, talasi veliki, nismo bas prilaxile vodi, ali smo solidno provele dan iako nas gnjave zubici.
Pozdrav mamickama i trudnajama od nas :)

Blankic, jel ti nosas Skocice...? Mene svi nesto grde za nosenje deteta, a nekad ne umem drugacije sa njom da se izborim, hoce na ulicu, hoce da gnjavi i nosa macke i sl.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 3/7/2017, 16:29

Pozdrav devojke! Treba mi mala pomoc...
Da li se neka od vas seca da li dr.Antic hematolog utorkom radi ambulantu i dalje ili ima nekih promena...ako je neko skoro bio znacilo bi mi da mi kaze...
Imam uput ali mi se ne sedi ceo dan tamo..a na klinickom se niko ne javlja na telefon. Hvala!!!
Sve vas ljubim...
Ja se spremam za fet pa se nadam da se opet druzimo na ovim stranama...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 4/7/2017, 00:29

Strumfeta, odgovorila sam ti na Koracima
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 4/7/2017, 10:09

BB magnezijum obavezno i to najbolje da ga popiješ uveče oko 22-23 sata (ti kasno ležeš pa može tada, a ja bih ga pila u 20h Very Happy) jer ti opusti sve mišiće i spavaš bolje. JA pijem neki mg od 400 RDA i vitamin B ,proizvođač Alkaloid Skoplje. Popijem ga i zakucam se u krevet, zaspim ODMAH Wink Wink Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/7/2017, 10:51

Strumpfeta, srecno na fetu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 4/7/2017, 10:55

BiKsi :) ::Strumpfeta, srecno na fetu!


Srecno!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/7/2017, 00:07

BB, da i ja potvrdim što su žeice već rekle - imala sam bolove sve do pred kraj trudnoće. Kad sam se dr Mikoviću požalila na te bolove nisko u stomaku, odmahnuo je rukom i rekao da ću ih imati do kraja trudnoće. Tako je i bilo. U svakom slučaju, miruj i uzimaj magnezijum. Pretpostavljam da progesteron depo ili pregnil već primaš...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sirijus 7/7/2017, 14:47

Cure, knjiga Antologija VTO priča gotova i spremna za stampu ceka se jos cip.
Fali nam još parica za štampu. Pa ko može i želi da uplati, shodno mogućnostima, mnogo bi nam značilo. Vaše malo za knjigu znači mnogo sunny
Da se ne bi mučile prekopiraću ovde broj računa:
"Otvoren je racun u Intesa banci na koji mozemo uplacivati novac za sve nase akcije.

Racun br:51-102-0004607/0

1. Kada uplaćujete u Intesa Banci date broj računa i iznos koji uplaćujete i sve će rešiti službenik banke.

2. Kada uplaćujete van filijala Banke Intesa, uplaćujete na nalogu za uplatu.
Na uplatnici u rubrici račun primaoca se upiše sledeći broj:908-16001-87.
Ispod je broj modela koji ostaje prazan a u pozivu na broj(odobrenje) upisujete broj računa 51-102-0004607/0.
Uplatilac - ime i prezime,
svrha uplate - na dinarski račun,
primalac -Banca Intesa"
a evo i linka račun Kutka
Hvala cure i za predhodne donacije i za ove buduće. Pa da nam zabebite, koje niste, i da se vaše priče nađu u sledećoj antologiji, a onima koje su se ostvarile neka dečica imaju srećno i zdravo detinjstvo.

Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/7/2017, 14:51

Jupiiiiiii za knjigu!!!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 7/7/2017, 15:06

Bravo, devojke!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 8/7/2017, 00:33

znaci, sazete forumske price koje ce pomoci mnogimaa :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 8/7/2017, 09:02

Pozdrav zenice
Ove strane obozavam,ovde je nekako posebno. Vidim ona "moja" grupica sa ovih strana krenula u drugi krug,jupi,super bas se radujem.
I ja cekam ciklus pa da krenem sa vadjenje hormona i mikroginona,pocelo je pocelo..
Ljubim vas sveeeeeeeeee. Da nas ovde bude sto vise
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu