KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/7/2017, 11:46

Jos jedan glas za dr.Jurisica,izuzetan UZ dijagnosticar.
Sto se tice suplemenata,uzimala sam sve odvojeno da ne mlatim glavu koliko cega ima u elevitu,femibionu.
Testovi ne invanzivni su tacni ali se opet ogradjuju,pol beba kod blizanaca ne mogu da potrefe. Kad u nasoj krvi nadju Y fromozom,kazu bar jedna beba je musko i to je to. Takodje moze jedna beba pokrivati drugu kad je u pitanju down nedaj boze.Ja sam se dvoumila sta da radim ali sam ga ipak uradila jer nisam zelela da rizikujem sa amnio.a dr.je trazio bilo kakav papir da su deca dobro,posto su mu izgledali super nije insistirao na amnio.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 15/7/2017, 19:14

Da vas pitam zenske nesto.Naime imam mladez na glavi od rodjenja koji je bio mali i neprimetan,sad sam ga videla maltene kroz kosu dosta je porastao.Koliko to moze da bude opasno u trudnoci?U trudnoci je i poraso.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/7/2017, 20:08

Svi veci mladezi su mi se izmenili i porasli,postali ispupceni. Sreca pa ih imam par kom.Dobila sam i visece bradavice po vratu,dekolteu,uzas. Njih sam pre par nedelja skinula radio talasima. Normalno je to,bez brige.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 15/7/2017, 20:34

Hvala, Mimi i Tiramisu, nadam se da je sve dobro. Uzasnih dve nedelje. Oni su "odabrali" da se ne nadaju da je sve dobro, mozda da se posle ne bi razocarali, ne znam.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 15/7/2017, 22:19

Hvala Tiramisu puno...Ljubimo vas punooo
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/7/2017, 22:26

Šašava ::Hvala, Mimi i Tiramisu, nadam se da je sve dobro. Uzasnih dve nedelje. Oni su "odabrali" da se ne nadaju da je sve dobro, mozda da se posle ne bi razocarali, ne znam.

Ne bila im u kozi, iskreno. Njima je mozda tako lakse. Javljaj nam sto je bilo na kraju, a mi svi ovde, sigurna sam, molimo Boga da sve bude u redu. molitva

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/7/2017, 22:34

Ni ja ne verujem da je dobro,jel down u pitanju? Nadam se samo da nije veca trudnoca od 12 nedelja,grozno,nedaj boze nikom. I ti pokusaj da se iskljucis koliko je to moguce.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 16/7/2017, 11:45

Ivanice, i meni su svi mladezi porasli. Sve je to normalno. Sa skocicama su bukvalno buknuli a imam ih puno. Planirala sam svakako da ih skidam nakon porodjaja radio talasima. Nista ne brigaj.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 17/7/2017, 14:32

Javicu. Neste, Down. Trudnoca je oko 4,5-5 meseci, mrda beba uveliko vec.

Da skrenemo sa ove mucne teme. Mi smo preko mesec dana vec na moru. Bezuspesno skidamo pelene, tj idemo goli, u javnost u kupacim gacama, samo nocu stavljamo pelenu. Fino nam je ovde, moja mama nam kuva, a nas dve se druzimo i jurimo :) Nije lako sa stomakom svakako, ali nam je lakse nego kod kuce. Gledacemo da prolongiramo ostanak sto duze. jedino sto cu morati ovde negde da idem na pregled, mada mi se ne mili da idem kod bilo koga drugog nego kod moje dr.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/7/2017, 17:17

Sasava uzivajte na moru i za nas ☺☺☺Ljubimo vas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/7/2017, 19:26

Trudnice moje lepe ajde jedno pitanje?
Da li ste nosile steznik za trudnice i od kada?Koliko je to bezbedno i da li smanjuje pritisak na grlic?I koji biste vi preporucile steznik?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 17/7/2017, 22:01

hvala, Ivanice.

Ovo za pojas ne mogu da pomognem, nisam nosila. Cula sam da nekima doktori to preporuce, a nesto citala da ima oprecnih misljenja oko koriscenja istih. Kazu da prija posle CR.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/7/2017, 22:28

Ja ga kupila ali ga nisam nosila. Nisam dobar primer.
Nisam ni posle CR....bolje da jesam, ostao mi stomak.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 17/7/2017, 22:38

A jel nam to neko kaze da treba da ga nosimo ili to kao sami treba da znamo?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/7/2017, 23:05

Kaze dr. I to u kasnijoj trudnoci, u zavisnosti kakav je stomak. Preporuce ga samo ako je beba nisko.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/7/2017, 12:11

Srculence ne javljas se. Kako si?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 19/7/2017, 12:33

Draga moja BB i ostale trudnice. Nisam htela da mracim i da pisem moj gubitak bebe. Bilo je sve ok i srcko je kucalo i bebac je rastao al je bio hematom koji nije cureo nego je samo tako stajao. Nisam znala da trebam da mirujem pa je on porastao i iznad bebe sve dok nije beba nije imala cime da se hrani i srce je stalo. Bio je sok za nas tako da nismo znali gde se nalazimo i sutra dan smo bili na kiretazi  9+2. Eto prosla nedelja dana al sam ok. Mislila sam da cu pasti i da ko zna kako cu to prevazici al eto proslo je i to. Bilo je lepo iskustvo i mogu reci svim trudnicana da se paze naeocito koje imaju hematom koji moze da napravi haos.  Eto vec pravim planove za dalje i citala postove clanica koje su isto imale slucaj i uglavnom su uspele dalje. Psihicki sam ok i to me raduje. Nekako sada znam da sam uspela i beba je genetski bila ok i sve se to zbog hematoma desilo.idem dalje i eto volela bih ako ima neka clanica koje su prosle isto da mi napisu pp kada su krenule opet i sta su jos radele od analiza? Ako smatrate da ovo nije tema slobodno obrisite post. Ljubim vas i izvinite ako sam nekog uznemirila osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/7/2017, 12:54

Jaooo Srculence Sad Sad Sad
Jako, jako, jako mi je zao.
Ne bih sad da kritikujem jer posle bitke su svi junaci, ali nas smo skoro pisali ovde (posle moje I tvoje trudnoce) da je neko imao hematom I da kad postoji hematom da se on povuce ili sta vec, ali da mora bas bas da se miruje I da se ide bukvalno samo do wc. Joj bas mi je zao.
Ali necu ja tebe da mracim sad I bitno je da si psihicki ok. Kad si sad ostala trudna, ostaces opet I to vec prvi sledeci put.
Mislim da si od analiza sve odradila I da samo treba da krenes u novi proces. Jesi li zvala Feronu? Sta oni kazu kad ponovo da krenes? Ne znam jel to opet za 3 meseca, kao I posle neuspesne vto, ili treba vise da prodje?

A kako si saznala da je srce bebino prestalo da kuca? Na nekoj redovnoj kontroli ili...?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 19/7/2017, 13:09

Kod njih sam bila na uz i analize radila i prof.mi je radela kiretazu. Sad cu nk celije da odradim. Sada kada idem na kontrolni uz pricacemo sta i dalje videce kako mi je materica i da odradimo briseve i papa test. Mada imam eskima pa cu videti da njega vratim. Nema veze draga moja trudnice idem dalje pa se nadam uspehu. Mogu da kazem da sam ovaj put se opustila pa kako bude i eto uspelo,tako da samo napred moram i opusteno pa u nove pobede. Kako si ti BB?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 19/7/2017, 13:21

Zao mi je srculence.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 19/7/2017, 13:23

Jooj Srculence,ne mogu da verujem.mnogo mi je zao.i ja sam imala hematom,ali moj je bio ispod bebe i krvarila sam pa verovatno zato nije predstavljao problem.
Ja verujem da cete opet usoeti i ovaj out do kraja.ne znam koliko treba da prodje od kiretaze,mislim 6 meseci.Glavu gore i napred,ljubim te i grlim
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 19/7/2017, 13:46

Hvala drage moje. Bilo pa proslo,idemo dalje. Kazu da sto pre psihicki prihvatis, prevazidjes strah i shvatis da si spremna onda i treba pokusavati.  osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/7/2017, 14:18

Ja sam dobro, takoreci super. Imala sam problem sa nekim bolovima dole nisko, I to posle nekog vremena kad lezim na ledjima I desnoj strani, na levoj sve ok. Ali to kod mene traje vec godinu dana. Pre vto sam isla na sve moguce UZV I kod 2 urologa I na kraju su rekli da nije nista do njih, da ne mogu da mi pomognu I da je verovatno nesto od kicme, neki nerv.
Ali ja nisam osecala taj bol u kicmi, samo dole nisko kod besike negde, kao jak pritisak. Noc pred vto me je zabolelo da skoro celu noc nisam spavala, setala kao luda po stanu jer me ne boli kad stojim, sedim, hodam. Pre par dana me je isto kidalo od bolova nekoliko dana. I pre 4-5 dana kupim naddusek I od kad spavam na njemu smirilo se. Bogu hvala sad je sve dobro.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 19/7/2017, 14:20

Zao mi je srculence....Sta da ti kazem...Moras biti jaka,znam tesko je ali moras dalje.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 19/7/2017, 14:23

Super BB. Hvala bogu da je sve ok.  zelim vam dosadne trudnicke dane svima vama. I kuckamo se nadam uskoro opet na ovoj lepoj stranici. A ja odo da se trudim opet pa se nadam ovaj put idemo do kraja osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu