KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 13/4/2017, 12:01

Simona , predivna zeno hvala puno ljubav

Mimi 12 sve je lako kad si mlad lol! lol! Salim se naravno. Imamo mi majke snage i vise nego sto mislimo. Ljubac za tebe i bebicu love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/4/2017, 12:12

Mi flasica imamo svih vrsta i velicina. Nema koje nismo probali. Kad imas malu bebu, grceve,...ma svakog dana kupujes nesto u stilu "mozda ovo pomogne". Moj savet je ne kupovati niceg mnogo na pocetku. Samo za prvu pomoc. Tek kad dodje beba shvate se prave potrebe.
I mi smo imali dosta garderobe br 50, i to joj je bilo veliko. Ali nisam volela da joj je bas sve kao tudje na njoj, bez obzira sto realno izadje iz tog broja za par nedelja. Vec sam prosledila drugarici koja ceka devojcicu, tako da ce se u svakom slucaju koristiti.
Ja sam ovde citala sve sto zene pisu i prakticne savete koji su bas korisni. Na kraju sam uzela Aksin spisak i sa njega izvukla najneophodnije. Sve sto je npr vezano za apoteku, moze uvek neko da ti skokne i kad dodjete kuci iz porodtista. Ne treba ti sve istog dana. Sto se bolnice tice, Biksi je lepo napisala. Standardnih par stvari, jer posle zavisi koliko ces biti u bolnici. Ako ides na par dana, ne trebaju dve putne torbe sto neke zene nose. Treba razmisljati i da to treba posle vratiti kuci+beba+nosiljka, a zena operisana i ne sme tesko da dize....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/4/2017, 12:17

Blanka ::
Mimi 12 sve je lako kad si mlad lol! lol!  Salim se naravno. Imamo mi majke snage i vise nego sto mislimo. Ljubac za tebe i bebicu love
To za majke mi je jasno, ali si i trudnica! Prvi trimestar....umor, spavanje, muka, mrzovolja.....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 13/4/2017, 12:44

Blanka, Mimi12, Biksi, Lijo, hvala do neba što ste napisale vaša iskustva. Jedno je kad u Školi za trudnice čuješ teorijski šta ti treba, a sasvim drugo kad te neko posavetuje na osnovu svog svežeg iskustva. Ja razgledam na netu opremu za bebe i, pošto nemam pojma gde se nalaze sve te silne prodavnice u Milanu (a da ne govorimo o tome da preporučeno mi mirovanje ne dozvoljava čak ni šoping te vrste), vrlo je verovatno da ću naručiti preko neta sve - od pelena do kreveca i kolica. Za sada samo pravim planove, a imamo mi da guramo još dosta - do termina još tri meseca :-)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 13/4/2017, 12:53

Što ja volem da vas čitam,sad sam za jednu stvar pametnija.
Ja isto ne nosim klasične grudnjake samo leti one male uske majičice na bretele,čisto da mi se ne vide preko letnjih majičica bradavice a zimi samo klasične bodyjeve.
Kad sam čitala aksnin spisak za poneti, grudnjak sam u glavi odmah precrtala,šta će mi ne nosim ih,a i tamo ću non stop dojiti ako bude sve u redu sa mlekom.A eto što Blanka piše mleko će krenuti pa na sve strane će biti na spavaćici.
I nisam ni skontala za šta su ti tuferi sa aksinog spiska  Very Happy
Jeste da je rano za mene ali sam zatefterila ovu ideju da ne zaboravim.
Ja ću isto pripremiti kad mi dođe vreme mali bodić plus te tufere.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 13/4/2017, 13:11

Potpisujem sta lija kaze. Nosila sam mrezaste 2 meseca posle porodjaja jer stomak ostane i posle porodjaja pa se svake pamucne uviju i spuste pravo na rez. Nema toliko dubokih pamucnih. Blankin spisak mi je puno pomogao. Jako vazno da se ne stidis,nema srama tamo,sve sise i gola dupeta. Krenes u wc i ostavljas krvav trag za sobom,nema veze. Prdis u sobi,nema veze...
Dan posle carskog je najgori,3-ci dan donose bebe od 05h pa do 20h su sa nama. Meni je to bilo mucenje,nemam mleka a beke gladne. Kucam na neonatologiju trazim mleko,kaze sestra za sat ipo ide dohrana. Dohranjuju ih na 3 sata,izmedju toga nema. Laki je uvek bio gladan pa sam mu davala sisu bez mleka i dobijem ranice.
Pazi da ne dizes nista tesko,prati temperaturu.
Brus za dojenje je odlicna stvar,gledaj da nabavis par kom.a to da mleko toliko ide,nisam sigurna za nas prvorotke. To kasnije dodje. Bar 20 dana me je jako bolelo kada doje,psujem i oca i majku dok oni slatko vuku mlekce. Tek kasnije sam pocela da uzivam u dojenju. Ne zaboravite kupus,par puta me je spasio od mastitisa.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 13/4/2017, 15:04

Da, bas cudan bude stomak, kao "ustepan"... rez upadne, a iznad i ispod bude nateceno i tvrdo. Posle mi je dr rekao da su to unutrasnji konci i da im treba i 6 meseci da se razgrade.
Onda sam ja imala srece s mlekom jer sam odmah imala bas puno. Jos u porodilistu sam morala da se budim kad ne donose bebu na podoj da izvucem pumpicom jer bi bila katastrofa. A da, boli jako u pocetku. Elektricna pumpica mi se pozlatila, bas je spas! Nama je 5 meseci trebalo da postane dojenje lako. Sad je super, mogla bih je dve godine dojiti ovako.
Tiramisu, jel ih i dalje samo dojis?
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 13/4/2017, 17:04

Draga Jerapetra, polako se priblizava taj dan! Mene sve neka milina obuzme kad pomislim na radost pripremanja za dolazak mirisnih dusica.

Zenice su ti dale puno korisnih saveta, ja nemam nista narocito da dodam osim da podelim sa svima moje iskustvo.

Porodila sam se carskim rezom, mi smo u bolnici dobili mrezaste gace i uloske koji su toliko dugacki da te pokriju od napred pa sve do trticne kosti. Posle dva dana mi se krvarenje stabilizovalo i ja sam nosila obicne uloske i obicne, ali velike gace. Ja sam ostala u bolnici 3 dana i sa mnom je bio muz sve vreme tako da mi je on bio od velike pomoci sto se tice toaleta i tusiranja.
Nama su u bolnici dali dosta lekova protiv bolova, i dalje rana boli, narocito ustajanje i leganje u krevet, ali se da izdrzati.
Ja sam preko rane imala neki flaster, lici na uozak, koji su skinuli posle jednog dana i posle toga stavili nesto sto izgleda kao izolir traka u 10-ak malih komadica :) i rekli mi da se to ne skida, vec da ce vremenom otpasti samo. Sto Lija kaze, postoje dva reza, jedan na stomaku i drugi na materici i treba vremena da sve to zaraste. Sve do pre 2-3 meseca, pipam svoju ranu, ali kao da ne pipam svoje telo, ponekad sam osecala neku hladnocu u tom predelu. Bas je bilo cudno, sad se sve vratilo u normalu.
Sto se tice grudnjaka, imam te za dojenje, ali prvih dana kad je mleko krenulo i grudi porasle, najvise mi je prijao obican pamucni, sportski. Samo nesto da ih bar malo pridrzi, a ne steze.
Ali videces ti vec sta ti prija.
Kao sto Blanka kaze, elektricna pumpa zlata vredi. Prvih dana je tesko i boli. Meni je najvise pomogla sestra da me izmuze, boli, oci ispadaju, ali je posle bilo lakse. Mislim da nikada ne bih to uspela sama.
Nemoj se uplasiti ako prvo mleko bude malo narandzasto ili rozikasto. Meni se to desilo i jako brzo prodje. Sestre to zovu sindrom zardjale cevi :) To mleko je sasvim dobro za bebice.
Ako budes imala priliku da ti sestra za laktaciju pomogne, to ce ti biti od velike pomoci.

Slazem se sa Mimi da ne kupujes nista puno za bebice, videces vec kako, sta i koliko treba. Lako mozes da preteras a njihove potrebe se bas brzo menjaju.

Ako mogu bilo kako da pomognem, tu sam.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 13/4/2017, 17:09

Draga Bobice, super sto se stanje stabilizovalo. Saljemo poljupce i pozitivne misli da ostanu jos kod svoje mame.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 13/4/2017, 17:36

Ja nisam smela elektricnu pumpicu jer nemas kontrolu kao sa obicnom,a boli jakoo. Ja nisam neka cmizdrava i kazem da boli,bas tako oci ispadaju.
Lazara uglavnom dojim ali ide i malo dohrane a Kata je prestala da sisa sama. Ne znam razlog,gadi se na sisu kao da ce povratiti a mleko izmuzam pa joj dajem,tako pije.
Ja sam imala veliki stres,tata mi je preminuo kada su imali 20 dana. Mleko mi je prestalo pa sam se mucila da ga vratim i ok je sada ali ipak sam morala dohranu i tako je i ostalo do sada.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 13/4/2017, 18:18

Hvala puno, divne, drage žene, na svim savetima i podeljenim iskustvima! osmeh srce Jednostavno, što reče Tavita, jedno je šta kažu u teoriji u Školici ili šta piše na spiskovima, a drugo kad ti neko iz iskustva kaže šta i kako. Hvala još jednom svima. Tiramisu, mnogo mi je žao zbog tvog tate, moje saučešće Sad

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 13/4/2017, 18:32

Draga Tiramisu, moje najiskrenije saucesce, jako mi je zao sto si izgubila tatu. Zagrli svoju decicu, kroz njih tvoj tata zivi.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 13/4/2017, 19:27

Hvala vam zenice. Dugo je bio bolestan,to se na neki nacin i ocekivalo ali opet...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 13/4/2017, 21:02

Tiramisu, mnogo mi je žao zbog tvog tate :-( Ali eto, doživeo je da ga obraduješ unučićima..
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 13/4/2017, 22:48

tiramisu, jako mi je zao... koja je snaga trebala da se tako nesto prezivi i da uspes da sacuvas i mleko, svaka ti cast.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 13/4/2017, 22:54

Tiramisu zao mi je. Bogu hvala sto je docekao unucice, moj tata to nazalost nije docekao. Ljuuubac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/4/2017, 23:15

Tiramisu, zao mi je sto si i kroz to sad morala da prodjes. Primi moje saucesce. Sto rece Lija, svaka cast da i mleko sacuvas. Ljubi svoje andjelcice, s njima je sigurno bar malo lakse.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 14/4/2017, 09:09

Jeste,kao da je cekao da se porodim jer od troje njegove dece,jedino od mene nije imao unucice. Svo vreme moje trudnoce sam se nadala da ce se oporaviti. Nazalost nije docekao da ih vidi.
Aa ne znam kako bih taj gubitak prebrodila da mi nije Kate i Lakija. Utehu sam stalno trazila u njima. I sada trazim.
Za mame dojilje,ja to nisam znala! Dok i malo postoji laktacija,postoji sansa da se vrati mleko. Jedino ako skroz stane povratka nema. Adrenalin smanjuje mleko.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 14/4/2017, 11:19

Tiramisu zao mi je zbog tate,ja verujem da on odozgo sve vidi i da je ponosan na vas.
Ljubim vas puno!

Bobice kakvo je stanje danas?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 14/4/2017, 13:30

Dok se Bobica ne javi, samo da ja prenesem da je sinoć pisala na FB grupi o blizancima, gde smo 'učlanjene', da je dobro, samo je mnogo velika drhtavica od te tokolize što je primila (ovo mogu samo da zamislim koliko je neprijatno), da će joj uraditi sve analize u utorak (a svakako je tad trebalo da ide na kontrolu i da provede dan-dva u bolnici redovno) i ako sve bude ok, da će je pustiti kući do porođaja. Ja sad ko drveni advokat, ali znam da brinete, pa kad već imam informaciju dok se ona ne javi...

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 14/4/2017, 14:42

Petra hvala na informacijama,ja se juce dopisivala sa njom i posle neke nejasne poruke samo je nestala.
Drzite se drugari,da sto duze izdrzite zajedno.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 14/4/2017, 17:36

E drage moje hvala sto mislite na nas.
Palcice osta ne dorecena je te stalno nesto cimaju.
Danas smo ok,teskavica sad je manja ali su mi uveli nifelat koji je ujedno I za sprecavanje kontrakcija a ja posto.nemam pritisak a on je I za pritisak ukoka me tako da danas ceo dan spavam. Znojim se nenormalno gacice mi budu skroz mokre da me u trenutku panika uhvati. Veceras me skidaju sa tokolize tako da cu normalno da se okupam. Juce sam ih molil I dr dozvolila na brzinu jer grlic dobar a I nema kontrakcija tako da sam to iskoristila. Danas ctg dobar nema kontrakcija bebe zivahne. Jutros poslednji dexsazon za pluca dako da smo pokriveni. Ukljucise mi antibiotik jer skocio crp 27 ali nista alarmantno ali preventive radi. U ponedeljak sve analize pa u utorak kod profe tad stizu I brisevi I sve pa cemo znati da li ce mo kuci.
Ovde je dosadno haos,sreca cimerke su ok ali.dan dug a noci tek. Zao mi I Dimitrija stalno pita kad cemo.kuci I da li su bebe zdrave,pa me I on malo rastuzi ali dobro procice da su samo bebe dobro I ja pa polako. Priblizilo se opasno tako da sam bas nestrpljiva.
Hvala jos.jedno sto brinete za nas. Uzivaj te u praznicima. Ljubimo vas puno
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 14/4/2017, 19:52

Bobice drzite se, jos malo je ostalo, a bas se priblizilo. Bice to sve dobro, i jako brzo ce proci. Svi mislimo na tebe ❤❤

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 14/4/2017, 22:33

Bobice, izdržite! Daće Bog da sve bude dobro! Ljubac za tebe i bebice ljubav ljubav ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/4/2017, 23:08

Bobice bice sve ok, ima da izgurate vi jos dugo. Mislimo na vas. Stisak srca zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu