KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 4/2/2017, 21:36

Ja sam sebi smuckala med, kakao i sjeme koprive. Pocetkom marta radim nalaze, i nadam se malo boljoj krvnoj slici. 
Evo i od mene koji prirodni lijek
http://dijetaplus.com/prirodni-lek-za-anemiju-kakao-kopriva-i-med-aronija-html/
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/2/2017, 12:43

Zene drage jel neka zna da mi kaze kad se radi fetalna ehokardiografija i ko je obicno radi. Doktor koji radi i ekspertni uz ili ne. Mislim da se radi preko stomaka kao i uz, uz redovan pregled.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 5/2/2017, 13:37

Kolibri, fetalnu ehokardiografiju ne rade rutinski uz drugi ekspertni UZ, već po potrebi. Bobica mi je rekla da to radi dečiji kardiolog i da ima 4-5 lekara u Beogradu koji to rade. Aako se ona uskoro ne javi, piši joj na pp da ti objasni, ona radi u zdravstvu i to dečijem i zna ove stvari, sećam se da smo skoro nešto ćaskale telefonom i da mi je to naglasila. Mada ima i ginekologa koji to rade, ali ona reče da to nije to.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 5/2/2017, 14:32

Evo evo tu sam.
Kolibri fetalnuehokardiografiju tj fetalni uz srca radi deciju kardiolog,mogi ginekolozi to kao rade ali deciji kardiolog najbolje to radi i zna. Radi se samo pregled bebinog srca. Gradja,presek,protoci da li postoji srcana mana stik da se neke mane ne mogu videti jer ne postoji protok kroz pluca  krvotok obavlja preko malog krvnog suda duktusa koji se zatvara posle par meseci od rodjenja. U Bg postoji dr Vukomanovic sa IMD i dr Aida Jovanovic Tirsova koji su stavrno vrhunski strucnjaci u oblasti decije kardiologije i fetalnog uz. Pitaj sta te jos zanima.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/2/2017, 15:15

Kad se to obicno radi, u kojoj nedelji. Kako mogu do njih doci. Niko mi nije to rekao da radim ali bih ja na svoju ruku i to odradila. Ja sam sad 17. Nedelja. Vec smo bili kod prof. Stojica na ekspertni u 12 i 16 nedelji. Sledeci je u 21 ja mislim. Jesi ti radila sa blizancima fetalnu ehokardiografiju?

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 5/2/2017, 16:29

E ovako kolibri ja ti radim na decijoj karduohirurgiji IMD sa dr Vukomanovicem saradjujem. Ja iskreno ni sa prvim a ni sada sa blizancima nisam radila a iskreno i ne razmisljam. Jeste da za ovih 14god sam se nagledala srcanih mana strano mnogo ali iskreno posto mi trudnocu vodi prof Mikovic,ne razmislajm puno ako on smatra da treba da uradim uradicu. Na IMD je procedura mora konzilijum ginekologa i karduologa a ako hoces priavtno ja mogu da vidim gde dr Vukomanovic radi privatno pa da ti javim. Radi se oko 24nedelje koliko znam
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/2/2017, 21:04

Lerapetra, srećno sutra. Možeš i da budeš opuštena, kad imaš poverenja u dr. I obavezno napiši iskustvo na temi o serklažu. Sad je i meni laknulo - stalno sam u strahu da može biti kasno (sada sam 18. nedelja). U svakom slučaju, dočekah sutrašnji dan, kad ću čuti i mišljenje prof. Mikovića. U njega imam potpuno poverenje i uradiću kako on kaže.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 5/2/2017, 21:57

Petra rekal sam ti danas, drzim pesnice bice sve to dobro.
Tavita sutra idea kod naseg profe drzim pesnice i javi sta kaze. Mi idemo sledeci ponedeljak i iskreno ne mogu docekam.
Ljubimo vas sve nase tete.
Kod nas nista novo,rastemo sutiramo,pravimo zurku,po malo povremeno bolucka stomak ali sve u roku sluzbe,valjda,cesto imam padove secera ali bice to dobro. Povracamo samo ujutto tako da je sad lakse. Hvala Bogu neka ide ovako i ja sam prezadovoljan a stomak kao.da sam 25mesec ahahahaah
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 6/2/2017, 06:45

Bobice hvala na informacijama. Razmislicu vec o tome, imam jos vremena. Svakako sam i mislila da odem privatno. Javicu se ako bude trebalo da mi se raspitas gde rade privatno.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 6/2/2017, 06:49

Lerapetra srecno !!!
Tavita ti i ja smo razlika nedelju dana. Sve pratim sta radis, kao i Bobicu i Lerapetru one su neku nedelju vise od nas. Srecno drage moje... i obavezno pisite iskustva.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 6/2/2017, 11:03

Tavita vidimo se kod profe jedva cekam a ujedno me i strah affraid affraid ja sam kovrdzava i imaću sivi duks slobodno mi se obrati!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 6/2/2017, 14:40

Kornjačo, i ja pomalo strepim, mada sam, zbog iskustv koje samm imala, pred svaki ultrazvučni pregled tako napeta. Sad sam malo mirnija pošto osećam blago golicanje dva prsta ispod pupka, pa mislim da to nisu creva, već moj slatki beban osmeh srce Baš bih volela da se nas dve upoznamo - ako stignem ranije, a tebe profa sa zakašnjenjem primi (što je, je li, vrlo verovatno Very Happy), možda se i sretnemo. Ja sam plava i verovatno ću imati roze rolku.
Kolibri, ženo, šta radiš u 6.45 ujutru Very Happy Ja sam tada budna samo ako moram da dajem nalaze ili imam rano neki pregled. Inače, u poslednjih mesec i po jedva se probudim oko 11 Very Happy
Naravno, večeras ili sutra (posle 11 Very Happy ) pišem šta je profa rekao.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 6/2/2017, 15:34

Devojke drzim vam fige da sve bude dobro. Pa sto ne rekoste da ste danas obe mogla sam i ja zakazati pa da se druzimo osmeh srce
E sad vidim ima neka akcija kod ordinacije Papic 4d uz sa cd i slikama za 2999rsd. Mene nesto privlaci jer profa bas i nije darezljiv a i nije mi pokazao bebe ni jednom a mene tako privlaci.
Petra jesi li nam se smestila,kakva je situacija?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/2/2017, 10:34

E, drage moje, evo mene malo pre 11. Nema smajlija, jer to znači da nisam dobro spavala, a za to sam imala i debeo razlog. Naime, kod dr Mikovića je sve išlo glatko (beba lepo napreduje, 240 g, sve u redu, moje analize odlične) dok nije počeo da posmatra bebino srce. E tu je uočio belu tačku, tzv. ehogeni fokus u levoms srcu, između komore i pretkomore. Lepo mi je sve objasnio - da to ne znači da beba ima anomaliju, to nije dijagnoza, to je samo rizik. Eh, SAMO, malo li je! A rizik se odnosi na hromozomske anomalije, ali kako kod mene nije našao druge markere, ne mora da znači ništa. Ipak, da bismo svi bili mirniji, predložio mi je amniocentezu, imajući u vidu i moje godine. Meni se ta invazivna metoda ne radi, iskreno, a ne znam ni što bih je radila kad je moj stav od početka da ne bih prekinula trudnoću ni u kom slučaju. Zbog tog mira, koji sam od sinoć izgubila, razmišljam o neinvazivnim testovima iz krvi. Virnula sam u temu o fetalnoj ekokardiografiji i tamo našla dragoceno i umirujuće iskustvo Eme79. Lepo bi bilo kad bi se još neka mama Kutanjanka javila i podelila iskustvo na toj temi.
Upoznala sam našu Kornjaču,ona će vam se sigurno javiti s veselijim izveštajem.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 7/2/2017, 10:53

Tavita nadam se sa ce to sve niti ok!!! Ja sam znala od početka tj. 9 nedelje da cu raditi amnio ako se odlucis moja preporuka ti je profa brz i bez ikakvih neprijatnosti! Nifty sve u svemu moze i rezultati su brzo, bio je i neki popust ,pogodnosti nisam ispratila do kraja! Mizda da te bobica uputi na nekog lekara! Kod mene je sve ok beba je 470g napreduje mrda sve jače i jače voli sladoled to sam primetila kad malo zabrljavim uzmem kašiku sladoleda ona odmah reaguje pa mi smešno!!miomi stoje hvala bogu samo su se malo ispomerali!! Mirovanje utrogestan i to je to pa opet za tri nedelje na kontrolu proda hteo za četiri a ja neka neka za tri umro mi od smeha i on i mm!! Zaboravi ga pitati za gorušicu kad nismo u stanju da trpimo sta možemo popiti ( ako se setis pitaj ga ti bobice)!!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/2/2017, 14:35

Definitivno, ako bih radila amniocentezu, moj izbor bi bio dr Miković. Ali sve sam bliže odluci da od tog dignem ruke i da nastavim da nosim bebana u miru, pa šta nam Bog da. Sinoć sam imala užasan napad panike, ma neću više ni bebu ni sebe tome da izlažem.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 7/2/2017, 14:58

Znam Tavita kako je biti pod napadom panike i mene hvata sta ako i kako i milijardu pitanja i pod pitanja!!! Ali ja stvarno mislim da ce sve sa tvojom bebom biti ok !! Da li ti je gledao profa grlic i sta je rekao za tvoje bolove ako ste stigli do toga , hoćeš li ponovo kod njega?
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 7/2/2017, 15:06

Oh, draga Tavita! Mozda je i bolje da uradis neki od tih neinvazivnih testpva, i da si mirna. Ne sumnjam da ce biti sve u redu! Znas i sama da svaku kontrolu iscekujemo sa nekakvom strepnjom, i ja te podrzavam za sta god da se odlucis! Grlim te jako!!!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/2/2017, 15:10

Da, da, stigli smo sve - kod profe ne može biti drugačije Very Happy Grlić mi je dug 40 mm i zatvoren - kaže da mi ne treba serklaž. Dobro je što sam ga sačekala, inače bih sada već bila podvezana. Za bolove je samo odmahnuo rukom i rekao da ću ih imati do kraja trudnoće. Smanjio mi je i utrogesan na 2 x 200, a progesteron depo da primam jednom u pet dana. Treba da javim da li ću raditi amniocentezu, i u zavisnosti od toga ćemo dogovoriti novi pregled.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 7/2/2017, 15:47

A kakve bolove tavita imaš možeš li opisati? Grlim te puno i vjerujem da će to već sledeci put biti sve ok !!! A sto se tiče testova kako god odlučiš biće ispravno!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/2/2017, 15:58

Povremeno mi se javljaju bolovi baš nisko u stomaku, u onom predelu gde bi trebalo da je grlić. Uglavnom nisu jaki, više liče na neki pritisak u tom delu.
Hvala vam, devojke, na podršci i razumevanju...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 7/2/2017, 16:16

Tavita ako ti je lakse I mi smo imali taj fokus na srcu, na osnovu svih drugih nalaza UZ moja profesorka to nije nama ni pomenula jer je ehokardiografija bila savrsena. Ne bih to ni znala da nije napisao na nalazu onaj ludak iz Fronta, sto nam je komore nasao kao prosirene. Kad sam je pitala za to rekla je jeste,ima mali,ali to nista ne znaci. Tako je I bilo I bebac je dobio 10 na rodjenju.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/2/2017, 21:38

Tebi, baš ti hvalla, znači mi svako pozitivno iskustvo. Bravo za bebana as Kod mene je, po rečima prof. Mikovića, povećavan rizik zbog godina. Mada. sad mi je mnogo lakše, kad znam da to nije nikakva srčana mana. Bilo je užsno kad mi je rekao da se taj ehogeni fokus javlja i kod 5 % zdrave dece... Moja majčnska intuicija mi govori da je moj beban dobro, i da ne može drugačije biti.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 8/2/2017, 10:17

Tavita draga fokus ne znaci nista,to nije srcana mana zato se ne sekiraj. Pitacu profu u ponedeljak za mucnine sta uzeti.
Ja sam sinoc bas bila neato lose. Opet me muce mucnine i povracanje i posto nista nisam jela juce,sem visanja,sinoc me uhvati takava mucnina i takva tahikardija da je to strasno. Pritisak mi dobar a meni ke puls inace oko 60 pa sinoc nekih 90 htela sam crci. Ja imam problem jer ne pijem mleko a juce popila nes pa da izvinete i dijareju dobila,sve se valjda skupilo. Jutros na vagu ja jos 2kg manje a taman dobila 2kg,mislim i bolje nego me strah za decu. Pravim spisak pitanja za profu nesto cu sigurno zaboraviti. A bebe igraju li igraju,juce sam uspela snimiti na tel stomak,kao da se tuku to se u jednom trenutku nije znalo ko gde udara,pa vremenom je postalo i neprijatno i bolno,duse moje vec se svadjaju ahahahaha. 
Nego devojke jel vam profa pokaze bebe,meni u frontu ni jednom a Dimitrije kuka kako hoce da ih vidi i trazi mi slicicu a on u frontu obicno bude neato"ljut" pa ne smes nista da ga pitas.
Petra nam je dobro,izasla je juce odmah kuci a javice se ona vec sa detaljima.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 8/2/2017, 12:17

Svo vreme pratiš pregled na monitoru ispred tebe ali je 2D tako da će ti on sve pričati i objašnjavati kako bude gledao tako draga bobice da ćeš videti svoje bebane i da mnooooogooo je prijatniji mada mislim da zbog one frke i masu lekara on mora biti takav kažu da je posljednjih par godina i smekšao kakav je bio pre strah i trepet za zaposlene ne za nas!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu