KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 24/1/2017, 19:03

Meni je sumarac dala sa 50gr ili 75 ne secam se tacno i nije bilo tako strasno. Kaze da se ne opterecuju bebe toliko.Ne bih lezala u bolnici zbog testa ni u ludilu.Mada sam videla da rade to.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 24/1/2017, 21:32

Meni je Sumarc napisala od 75 ali kaze da front radi sa 100. Ne bih ni ja u bolnici ali par sati da. 
E brisevi su mi ok,bar nesto. 
Tiramiau kako se snalazite? Jel bebe slusaju
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 25/1/2017, 12:34

Lerapetra, ja bih rekla da to jeste pesak, ali svakako ćeš uskoro saznati na kontroli.

Ja sam ogtt radila prošle nedelje, dakle, na početku 16., ali sa 75 g glukoze. Dobra vest je da je rezultat odličan, a loša to što ću svakako morati da ga ponovim nakon 24. nedelje, i to sa 100 g glukoze. Ovog puta sam radila u privatnom labu, mogla sam da pijnem pomalo vode i da se između 2 vađenja vratim kući, tako da nije bilo strašno, ako izuzmemo početnu mučninu od onolikog šećera. I ostali rezultati su mi u redu. Jedino što me brine je to što imam i dalje bolove nisko u stomaku, a primam utrogestan 3 x 200 i još progesteron depo na 3. dan.
E da, saznali smo juče da je naša beba dečak. Bila sam ubeđena da nosim devojčicu, sad se privikavam na činjenično stanje Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 25/1/2017, 13:04

Na tom testu ogtt u trudnoći da li mere samo glukozu ili i insulin
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 25/1/2017, 15:54

Meri se samo glukoza, koliko ja znam.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 25/1/2017, 19:25

Tavita, bravo za bebca dečaka osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 25/1/2017, 23:28

Dobri smo Bobo.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/1/2017, 20:10

Samo glukozu mere. I meni se u trudnoci slosilo nakon ogtt sa 75 gr.

Tavita, dobrodosla u klub mama decaka. Umeju da budu zanimljivi, veruj na rec!

Lijo, lagano pokusavaj bez. Jeste opterecujuce kad negde ides, al ne verujem po ovoj hladnoci da idete gde mnogo. Do proleca ce ona savladati, ti samo pokusavaj sto cesce.

Pozdrav debelice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 27/1/2017, 11:05

Trudnjace nase drage Very Happy  ako slucajno neka od vas jos uvek nije videla KUTANJSKA SOLJA Very Happy
https://kutak.forumotion.com/t3187-kutanjska-solja#574420
osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 27/1/2017, 22:51

Samo da pošaljem ljubac debelicama osmeh srce
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/1/2017, 17:19

Vanilla i Tiramisu, molim vas da mi napisete kad ste se tacno porodile, da ne trazim unazad, i da li je bio prirodni porodjaj ili cr, i imena dece. Hvala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 29/1/2017, 19:19

Drage moje kako ste resile problem anemije. Eritrociti su mi niski 3.37, hemoglobin 99. Ako imate neku preporuku? Sutra idem kod doktorke, videcu sta ce ona da mi kaze.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 29/1/2017, 21:40

Kolibri, mislim da je Blanka pisala o tome na ovim stranama (pogledaj i arhivu). Ono što ja mogu da ti preporučim jeste sočivo, puno zeleniša (spanać, blitva), cvekla u bilo kom obliku i, uglavnom, sve što je zeleno i crveno, uključujući i crveno meso. Uz obroke u kojima uzimaš namirnice bogate gvožđem ne treba da konzumiraš mlečne proizvode. Vezivanju gvožđa pomaže vitamin C. Sigurno su ti već preporučeni preparati koji sadrže gvožđe - ja ti tu ne mogu pomoći, pošto ih nikad nisam koristila.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/1/2017, 22:23

Hranom nisam mogla nista uciniti. Pila sa heferol. On mi je pomogao.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 30/1/2017, 13:10

BiKsi :) ::Vanilla i Tiramisu, molim vas da mi napisete kad ste se tacno porodile, da ne trazim unazad, i da li je bio prirodni porodjaj ili cr, i imena dece. Hvala.
30.12.2016 carski rez,n.front, katarina i lazar.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 30/1/2017, 14:38

Biksi i Tavita hvala na savetima, listala sam i nasla u nekim ranijim postovima sta se i kako pije. Doktorka je ukljucila ampule Totheme po 2 dnevno 10 dana, a posle po 1 dnevno ukupno mesec dana.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 30/1/2017, 20:33

Sto je meni nadut stomak posle podne od hrane valjda,hoce da pukne, ujutro spadne a ni nejedem nesto mnogo kao kamenje da jedem! Ima li neko savet ili tako jednostavno mora!! Jedem polako i pomalo
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 31/1/2017, 22:38

Mora tako.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 2/2/2017, 17:07

Kornjaco, tako je i meni. Ujutru kada ustanem, sve se pipam gdje mi je stomak,jer ne osjecam nikakvu tezinu .....Nadam se da je prosao perio sa mucninaka i tebi i Bobi. Meni je to krenulo prije 10-ak dana,a obroci su mi uvijek isti. Moramo se priviknuti na sve!😀 
Ja muku mucim sa kiselinom.... Po danu je jako intenzivna, iako se bas pazim sta jedem. Ali nista ne pomaze. Poslednjih par dana uveliko povracam, i jako je ruzan osjecaj vatre u zeludcu i zdrijelu. Ako imate kakav savjet, pisite  😁
Cura je super, prije 10-ak dana je bila teska 800gr i prednjaci karlino (igra po mom mjehuru) 😁
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 3/2/2017, 15:57

Da vas pozdravim debelice. osmeh srce
Kolibri ni meni ishrana nije puno pomogla, jela sam i pila sve i svasta. mora se ukljuciti terapija, beba raste, sve vise crpi. Ja sam pred cr primila bocu krvi jer je hemoglobin paona 86. i to usled uzimanja tabletica, ali mislim da mi one nisu odgovarale, sto se odrazilo kasnije. Blankic je tokom trudnoce vodila bas o tome racuna, nadam se da ce se javiti i opet pisati o tome.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 3/2/2017, 16:07

Samo da mahnem drugaricama i da javim da smo u utorak bili na drugom ekspertskom kod prof. Stojića u Feroni i bebe su, hvala Bogu, super! osmeh srce osmeh srce Imaju 500 i 520g, tako da su nekoliko dana napredniji  sunny , ali ono što je najbitnije, detaljno je pogledao sve organske sisteme i kaže da su super, a ciste koje su zapažene na prošlom UZ kod dečaka, potpuno su se povukle sunny Mada mi je Steva i rekao da će tako biti  i da su to uobičajene fizilološke ciste zbog kojih se oni ne brinu, pa ne treba ni ja, ipak je veeliko olakšanje znati da ih više nema. Profa nam se baš dopao, fini je, radi brzo ali nemaš osećaj da žuri već da mu je jednostavno takva energija, i vrlo je konkretan i direktan, što mi se dopada. Za sve je rekao da je ok, mislim na one protoke i količinu plodove vode, ali ćemo morati na serklaž, jer je grlić 19mm, srećom bez tunelizacije, ali zbog tempa kojim se skraćuje, kaže da je to sada pravo rešenje i da mi sada serklaž može samo koristiti. I rekao da se za sve dogovorimo sa Stevom. Pitamo sestru za serklaž u Feroni kad smo izašli, a ona nam kaže da se dogovorimo sa Stevom da radimo u Betaniji, ja bila skeptična da li mogu dobiti uput odavde, ali rekoh hajde da probamo, da vidimo. Sačekali ga 5 min  i nakon što je on nešto kratko proćakulao sa prof. Stojićem, odveo nas u drugu ordinaciju i rekao odmah i bez mog pitanja da nas planira za Betaniju, da ne plaćamo u Feroni. Ovo nama zaista mnogo znači, jer u Feroni košta 37.500 din, a veoma, veoma ne želim da mi rade ovde kod kuće u bolnici. Stvarno moram da pohvalim Stevu, jer nam je više nego izašao u susret - rekao da u sredu dođemo ujutru kod njega na Betaniju na odeljenje VTO, da on sa nama pođe do odeljenja Patologije trudnoće i da tamo zakažemo serklaž  za sl. nedelju i da mi daju spisak analiza koje treba da donesem, a onda tek da se vratim kući i tražim uput od svoje doktorke. I tako je i bilo, i sve smo stigli. Malo pre stigli poslednji rezultati iz laba - sve je ok, brisevi, urinokultura, krv, overu uputa sam dobila bez ikakvih problema od strane komisije u RFZO, a malo sam se plašila da li će hteti da me pošalju kada se serklaž može raditi i u našoj bolnici, ali kažem, sve bez problema prođe, hvala Bogu. U pon. ujutru idem u NS da me prime na odeljenje, pa rekoše da će serklaž raditi u utorak i da u sredu mogu kući.
Eto, držite nam fige da sve protekne ok, a ja verujem da hoće i prilično sam opuštena jer stvarno imam poverenja u njih i odahnula sam nakon što mi je Stojić rekao da je UZ nalaz odličan, to mi je bilo najbitnije. Pisaću na temi Serklaž o tome kako je sve prošlo, mislim da će tako biti preglednije i korisnije za buduće čitateljke. Sve vas pozdravljam! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/2/2017, 17:12

Daduska, mene je gorusica spalila od polovine trudnoce do kraja. Uglavnom sam spavala sedeci, zaista me je to smorilo. Pomoglo mi nista nije, a svasta sam probala, tacnije, sta god su mi rekli. Tums tablete sam uzimala, i one su mi omogucavale bar da zaspim kad sam iscrpljena do besvesti. Posledica trudnoce je mi je i kila sada. Sta se moze, prodje i to, bitno da bekanici budu zdravi.

Ierapetra, bravo za super izvestaj. Grlic se bas skratio, ali ce serklaz da ga smiri da ne ide dalje. Moj savet je da svakako maksimalno mirujes, jer ce bebe biti sve teze, pa i pritisak na grlic samim tim. Jeste li smisljali imena?

Ljubac za debelice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 4/2/2017, 19:34

Biksi hvala! Bas tako, ko sta kaze, ja sam odmah isprobala..... 
Sada mogu da se pohvalim (i pregrizem jezik) jer je kiselina stala vec par dana 😀 Samo od sebe! I veliko je olaksanje, barem za spavanje. Bas mi je cudno, jer nista nisam mijenjala u ishrani...... Ne ponovilo se, nikome! 
Kolibri, ja sam mjesec dana pila Hefetol, i nista mi nije popravio krvnu sliku. Sada mi je dr uvela Ferrum 3*1, pa cemo da vidimo.
Prije Heferola : eritrociti 3.68     hemoglobin  118
Nakon mjesec dana : eritrociti 3.40      hemoglobin  113
Zeljezo i feritin su mi u granicama normale.
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sirijus 4/2/2017, 20:22

Podsecam vas da je utorak ded lajn za uplatu i narucivanje solja. Uplata ide na racun kutka. A koju ste solju odabrali i podatke za slanje saljete na pp Alisi osmeh srce ljubim vas debelice ljubav
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nina :) 4/2/2017, 20:39

devojke ovo sam nasla za malokrvnost a i za par bolesti ako ocete probajte mozda nekoj i pomogne.jer trazim zbog marije a nemogu je natwerati da pojede kad i ovako slabo jede
http://www.balkanspress.com/index.php/magazin/lepota-zdravlje/7661-najzdravije-voce-na-svetu-snizava-pritisak-sprecava-mozdani-i-srcani-udar
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu