KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 8/2/2017, 13:02

I ja sam o prof. Mikoviću čula upravo to - da je strog i vrlo škrt na rečima. Bila sam se potpuno pripremila na to, ali me je dočekao sasvim drugačiji čovek Very Happy Potvrđujem sve što je Kornjača napisala - sve detaljno objašnjava, i to tako da i mi koji smo laici možemo shvatiti.
Bobice, ako si ušla sa viškom kg u trudnoću, bolje da ga sad izgubiš. Ja sam u startu imala 3 kg više, a dobila sam još 2. Trudim da unosim namirnice koje su korisne za bebu, a da se opet ne ugojim previše, pogotovu zato što su mi fizičke aktivnosti, pa i šetnja ograničene. Da li koristiš neke suplemente? Meni je profa preporučio elevit.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 8/2/2017, 14:35

Pozdrav, trudnjačice!  sunny Eno ja sam na temi Serklaž napisala ceo roman, pa ako nekom nekad zatreba, ima tamo. Suma sumarum je da je sve dobro prošlo, sada ležim, dobro sam i nemam nikakve bolove niti krvarenje. Ako Bog da, da tako sve i ostane. Kontrola sl. nedelje.
Tavita, ja sam ubeđena da je sa bebom sve u redu. Razumem u potpunosti taj osećaj kad se na UZ vidi nešto što nije praktično ništa, ali bi u nekoj ludoj mašti moglo da bude.Tako je bilo sa cistama koje su videli kod mog dečaka, s tim što su mi odmah rekli da se to povlači, najverovatnije do sl. UZ i da ne treba ništa dalje da se radi, i tako je i bilo, ali znam kako je. Ponekad se pitam do koje granice nam ovi savremeni UZ aparati, koji sve živo vide, posebno kad gleda dobar stručnjak, koriste, a od koje štete. Pročitah i šta je Bobica napisala i verujem da si i ti sada mirnija. Moj neki stav  tj. zaključak generalno je da ako neko poput Mikovića ne vidi ni jedan drugi marker, da to nije ništa, jer oni uočavaju sve živo, a toliko puno tih markera ima, međutim, kažu da mora da ih bude više da bi ne daj Bože bilo pokazatelj. E, sad, amnio će oni uvek predložiti svima preko 35, to im je pravilo. Ubeđena sam da je sve u redu i da je samo još jedno čeličenje živaca u pitanju, izgleda da to kod nas sa Kutka mora tako, ali zato su na kraju deca sa Kutka najlepša i najbolja, kao što svi znamo.
Bobice, uživaćete u sličicama! Ima Dimitrije da vam izlepi frižider ili zid sa sličicama Very Happy sunny
Inače, sad u bolnici sam nakon anestezije uhvatila sebe u jednom trenutku kako čekam da dođu da mi kažu koliko imam jajnih ćelija...onda sam se trgla i setila gde sam. Majko moja, šta učine umor, anestezija i prošlost. Da ne pominjem to što smo docimerka koja je isto išla na serklaž sa VTO blizancima i ja sve vreme govorile o drugim pacijentkinjama kao o trudnicama, da nam je sestra koja nas je čula, rekla: 'Pa i vas dve ste trudnice' Very Happy

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 8/2/2017, 14:51

Pozdrav drage trudnice
Citam vas pa se setih sebe i moje trudnocxe, uvek neke trzavice. Nego da pitam Bobu da li mozda zna jel radi jos uvek u Tirsovoj prof.dr Voja Parezanovic. Imamo kontrolu zakazanu a trebao je ici van da radi.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 8/2/2017, 15:26

Bravo, Lerapetra, ma ti si pravi zmaj. Pročitala sam izveštaj na temi o serklažu, lepo je kad neko tako lagano prođe i ponese pozitivne utiske iz bolnice. Miruj, ali obavezno, čitaj i druži se s trudnicama Very Happy Hvala ti na umirujućim rečima, i ja sam sklona da verujem da taj ehogeni fokus nije ništa, ali ipak, kao što i sama znaš, nije svejedno kad te neko tako realan kao što je Miković šalje na amniocentezu. Doduše, da nemam skoro 40 ne bi tako bilo. Kod nas je baš teško biti "starija trudnica". Jednom su mi to napisali i u dijagnozi, s tim što su koristili latinski termin vetusta Very Happy Da, baš sinoć smo moj suprug i ja konstatovali da ovi moderni aparati i precizne mere donose štete koliko i koristi. Kako je bilo ranije - ništa, pa ni pol se ne zna dok se beba ne rodi. A mi svi pravi, zdravi i normalni. Neka tako budu i naša deca molitva
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 8/2/2017, 16:45

E dobrooo..sad mi lakse. prof Mikovic je pre par godina isto bio jakoooo strog on mi vodio trudnocu i sa Dimitrijem. Znao je kad sam lezala u frontu da se izdere za cas. Svi su ga se bojali a dr samo trepcu kad on prica. Pa cu videti u ponedeljak. 
Sto se dr Parezanovica tice on je Tirsovoj a ja radim na IMD ali se mogu raspitati pa ti saljem poruku. Pitacu kolege iz Tirsove.
E hvala vam drugarice moje. Mi smo danas bas setali jedva sma posle dosal kuci,kukovi me bole ahahaahaha ja se jos uvek krecem nekad manje nekad vise,dok jos mogu.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 8/2/2017, 20:12

Mala sa juga Parezanivic je dosao iz Japana,juce je bio dezuran i sad je tu. Tako da ne sekiraj se. Ljubi Vasicu
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 9/2/2017, 16:13

Ja merim vreme od pregleda do pregleda kod profe!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 10/2/2017, 00:43

Samo da vas pozdravim debelice, nadam se da ste dobro i zdravo. Meni je januar i početak ovog februara bio haotičan pa nisam imala vremena da ulazim i ćitam. Samo udjoh na moje omiljene strane da vas jednom pozdravim i ovako virtuelno zagrlim.
Lerapaetra bravo za serklaž, uradila si pravu stvar. Smo provjeravaj jednom mjesečno briseve to je baš bitno i sve će biti ok.

Ljubac bebele usne usne usne
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 10/2/2017, 03:53

Drage moje uleteh na brzinu samo da podelim novost sa vama... 08.02. nam se rodio Stefan. Krupan je pa sam se malo namucila...ali kada sam ga ugledala bila sam na vrhu sveta! Divan je..lepo siki i ne mogu ga se nagledati! Ljubimo vas i grlimo beban i ja love ljubav srca
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 10/2/2017, 05:57

Cestitam Marina!!! osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 10/2/2017, 09:59

Marina ceatitamoooo neka je ziv i zdrav... osmeh srce igracice igracice igracice igracice bebe bebe bebe
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 10/2/2017, 12:53

Meni je sinoć u toku sna počela da curi krv iz nosa bas sam se uplašila valjda je to normalno brzo je stala ali onako iz sna bas je neprijatno !! Čestitam Marina !!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 10/2/2017, 13:26

Marina, čestitaaam!!! Uživajte sa vašim Stefanom! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Kornjačo, ne brini, hoće u trudnoći suva sluzokoža nosa, a kod nekih trunica i krvarenje. Ja nemam krvarenja iz nosa ali imam ponekad malo kao neke sukrvice kad izduvam nos. Ali da, verujem da je svakako zastrašujuće kad te krv probudi iz sna, to svakako. Krvni pritisak ti je normalan, jel tako?
Tavita osmeh srce Kao što i sama kažeš, da nemaš 39 godina, ne bi tako bilo, oni jednostavno imaju taj kao neki algoritam po kom će svaku trudnicu preko 35 da pošalju tj. da preporuče amnio, a često i ispod 35. U VTO priči ja lepo videh koliko nije do godina već do organizma - ja sam sva 3 puta imala i manje ćelija i sve lošije parametre od nekih ženica koje su starije od mene skoro deceniju, jednostavno imaju bolje hormone od mojih, bolji endometrijum. A za trudnicu vetustu nemam komentar osim da kažem ko ih šiša, neka pišu, a biće to bebica kao bombonica, a zašto oni to tako vole ili moraju da etiketiraju, to 'starija prvorotka' i slično, ja stvarno ne znam. Hoću reći, dovoljno je što nam svima na svakom papiru obavezno piše godište pored imena i prezimena, po meni je to dovoljno, svakako imaju tu informaciju i bez ovih etiketa.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 10/2/2017, 13:40

Pa pritisak mi je nizak kad god su merilu 90/60 100/ 70 otprilike najviši 110/70
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 10/2/2017, 13:45

I meni je identičan pritisak, najčešće 110/70, a zna biti i malo niže, i rekli su odlično, valjda im je samo bitno da nije visok. Ne brini za nosić, još jedan u nizu trudničkih simptoma.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 10/2/2017, 14:01

Marina cestitam, nek je ziv i zdrav decko.
Bobo hvala puno, mnogo nam znaci ta informacijaaaaaaaa. i bas se radujem sto je dr tuuuuuuu.
pozdrav drage trudnice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 10/2/2017, 14:44

Marina82, čestitam rođenje malog-velikog Stefana, da vam je živ i zdrav godina 100 i uživajte u roditeljstvu!!!
ff ff ff ff ff
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 10/2/2017, 18:26

Marina, čestitam, srećni bili svi zajedno sa svojom bebom! srca srca srca srca srca
Kornjacice, to nije ništa strašno, ne brini. Sluznica je natečena i dobro prokrvljena u trudnoći pa nije ništa čudno. Meni je nos stalno bio začepljen u trudnoći, pogotovo u trećem trimestru. Nisam mogla da dišem bez spreja nažalost i mislila sam da sam se zauvek navukla na sprejeve. Ali posle porođaja sve je prošlo.
Pozdrav svim trudnicama, jao kako će vam samo biti lepo kad rodite svoje bebe, niste ni svesne 😊
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 10/2/2017, 18:38

Cestitam Marina!!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 11/2/2017, 09:45

Cestitam Marina!!!neka je ziv i zdrav 100 godina.
Kornjaco pritisak je ok. Meni je bio i nizi,niko nije brinuo,do pred kraj kada je bio visok. E onda sam legla u bolnicu kao sto znas. A krv iz nosa mi je bilo kao dobar dan ali to nema veze sa pritiskom,ne brini.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 11/2/2017, 09:50

E a sad malo mi ☺
Napunili smo mesec dana,Laza je napredovao 1200 a kaca jedva 750gr. To dete me brine,place jako i ne prestaje po 2 sata kad je uhvati plac. Bili kod pedijatra,kaze grcevi. Pupak joj je postao ispupcen na napolje,kaze dr nije kila. Ne znam da li da je vodim privatno negde.
Inace jos ne mogu da ostanem sama sa njima jer je ludilo kada se probude istovremeno. Ne znam kako to mamama polazi za rukom.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/2/2017, 11:08

Marina cestitam!!! igracice

Tiramisu, 750 je idealna gramaza za napredovanje, tako da je seka sasvim dobro. Bata malo vise rucka, decak je, pa nemoj prema njemu da se ravnas. A plakanje....sigurno su grcevi. Prosli smo to i, da kucnem, stvarno ih je u poslednje vreme znacajno manje i lakse je. Dobro, sad place kad je gladna i kad joj se spava, ali faze grceva su retke. Tako da se samo tesis da ce proci. Grli je, mazi, ljubi, to na kraju najvise pomaze.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 11/2/2017, 12:09

Tiramisu da te utesim,moj Dimitrije je prvi mesec toliko plako da sam mislila da nije nesto ok,izludela sam,nocima nisam spavala ni on ni ja. Grcevi ubili su ga a napredovao je celih 140gr nije nadoknadio porodjajnu tezinu. Posle se sve smanjivalo kako grcevi tako je bolje napredovao. Pupcic hoce od plakanja ali nista strasno. 
Ja vadila krv jutros i cekam rezultatr bas sam nestrpljiva.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sirijus 11/2/2017, 15:21

Marina čestitam, neka vam je živ zdrav i srećan Stefan b b b b
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 11/2/2017, 15:37

Stigli rezultati ja sam prezadovoljna.
Hemoglobin 123,eritrociti 4.2,trombociti 250.
Secer 4.5,gvozdje 25, ali zato mg,Na,proteini niski ali posto ja i dalje povracam nista cudno.
Ali urin nije bas nesto. Ima puno sluzi i soli urata ali dobro to cemo isprati vodom.
Ja sma ovako ok,setam jeate da mi je svaki dan sve teze ali se drzim. Pritisak mi ok ali mi puls zna da podivljq samo tako. Meni je nizak pa valjda ovaj od 80-90 bas osetim. Jeste imale problem sa tim
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu