KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 19/12/2016, 23:04

Tiramisu, Tebi još malooooo ženske 😊
Bobice, pa to je divno!
Mi smo torbu tek danas spakovali, a stvari ze bebu ispeglali juče, ali ja ne osećam da će to skoro. Imam pripremne kontrakcije stalno, bezbolne su i malo dosadne. Nos mi je blokiran neprekidno i to me izluđuje, kao i nemirne noge uveče. Takođe imam i neki svrab nogu koji se odnedavno pojavio, pa ih raščešem svako veče, užas. Stalno osećam glad, a samo po malo mogu da pojedem. I pošto mi se stomak spustio niže noću ustajem po nekoliko puta. Takoreći uživam u čarima finiša trudnoće 😁
Ima još jedna stvar - nemamo još uvek ime za bebu, ne možemo da se dogovorimo nikako, niko ne popušta. Ispade to najveći problem 😯
Poljubac trudnice i mame 😘
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 20/12/2016, 00:46

Zene moje drage. U haosu ovih dana pa ne ulazih da vidim dokle ste.
Bobice predivno osmeh srce

Mimi12, bas sam se pitala kako ide, kako stoje stvari sa dojenjem i sl? Jeste se uhodali? Sto se tice krvarenja tzv lohija meni su trajale oko 50.dana ali bas oskudno, u tragovima. Kontrolu sam imala odmah posle mjesec dana od porodjaja. Ljubi bebanu od skocica i mene. love

Tiramusu primaklo se, bravo. Bravo Tebi.
Pominjete carski, uvijek sam za spinal. Taj osjecaj kad vidite bebu je nesto sto cete pamtiti dok ste zive. Ne bih ni za sta na svijetu to propustila. A i oporovak je mnogo laksi, bar tako kazu zene kone su imale total i spinal.

Vanilla, slusaj, takva situacija je bila kod nas, tj dogovor je bio jedno ime ja , jedno on, i na kraju sam opet izabrala ja oba imena, tako da ces kad se porodis ti odluciti i nema trika da ti muzic u tom trenutku zeki.
Sto se tice svraba nogu, savjetujem ti da provjeravas cesce pritisak. Mada svrab generalno hoce od porasta bilirubinanu krvi sto jenormalno u trudnoci.
Ljub, ljub, primices se i ti upoznavanju ljubav



Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 20/12/2016, 08:56

Jutroooo

Tiramisu & Tebi znaci vi ste nam sljedece, hajde neka vam je sa srecom i da sve prode u najboljem redu ljubav

Vanila kazes spakovala si torbu, znaci i kod tebe se blizi. Sad ti gledam ovaj potpis pa sad ce to. I tebi neka je sa srecom

Blanka kako deveras sa svojim skocicama?

Zene moje meni se moja mrvica sinoc aktivirala i par sati je lupkala, pa kao da skace yes evo jutros ustala a ona vec na zadatku. Ne znam sta da kazem, cekala sam na ovo duuugo godina, i kad se desilo brinula da li je sve ok ali moram da kazem iskreno meni je ovo jeziv osjecaj, pa kad lupi ja oskocim sa secije  b kao da imam misa podstanara

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/12/2016, 10:50

Vanilla, ne brini, cim se porodis popustice Very Happy mi isto nismo mogli da se odlucimo, na kraju smo cekali da je vidimo i zagledali je i vecali koje joj je ime, haos. Onda tri meseca nisam mogla da se naviknem da beba ima ime Very Happy
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/12/2016, 12:11

Lija ::Vanilla, ne brini, cim se porodis popustice Very Happy mi isto nismo mogli da se odlucimo, na kraju smo cekali da je vidimo i zagledali je i vecali koje joj je ime, haos. Onda tri meseca nisam mogla da se naviknem da beba ima ime Very Happy

Hahaha, isto! Ja je jos ne zovem po imenu, samo kako sam joj se obracala dok je bila u stomaku i "bezimena".

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/12/2016, 14:55

Mimi, haha sad mi je lakse Very Happy mislila sam da drugim ljudima nije tako. Nije lako dati ime bebi...
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 21/12/2016, 13:31

Baš lepo što će nam praznici biti u znaku bebica. beba beba beba beba beba beba
Tiramisu, svaka čast - bebice su sad lepo narasle i ne moraš da strahuješ od inkubatora.
Tebi, Vanila, još malo d
Ako zaista funkcioniše ova elektronska prijava novorođenčeta, moraćete o imenu da odlučite odmah. A red je da se mamina volja ispoštuje sreca
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 22/12/2016, 19:22

Koristim utrogestan 3*2 i nesto sam se istripovala gacice su mi bile mokre da li je to od njih ili prosto neznam sta mislite???
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 22/12/2016, 19:34

I meni se dešava isto, ali mislim da je povezano sa utrogestanom.
Ja se mučim s opstipacijom i hemeroidima, koji krvare. Molim vas, ako imate neki savet, pomozite. Ne mogu da jedem suve šljive, kao ni kompot od njih, jer mi sve što je slatko pojačava mučninu.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 22/12/2016, 19:38

Za hemeroide faktu, a da uzmes jogurt i mekinje ???
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 22/12/2016, 20:25

Joj bobice, ja ne znam kako mi je promakao tvoj podugi post..... Čestitke za batu i seku! Baš po želji njihovog velikog bate!!! Divno!
tavita, ja od kada koristim Heferol, baš imam poroblema. Pokušala sam sve moguće, ali nije se još ustabililo. Ponekada mi pomogne palenta, ali ne mogu ni to svaki dan da doručkujem jer će mi se smučiti...... Mlijeko mi nikak ne odgovara ( ubi me kiselina) a jugurt pijem tek poslijepodne (zbog Heferola). Barem su oču još uvijek na svome mjestu Wink
Večeras sam bila na kontroli, i kontrakcije su prisutne...... Od sada strogo mirovanje, pa se nadam boljem za dvije sedmice.
Kada se radi ekspertni uzv? Meni je dr preporučio da ga uradim ali nije rekao kada, a ova doktorica kaže da ćemo vidjeti na sledećoj kontroli da li je potrebno. Šta vi mislite?
Kako su nam Tiramisu i Tebi? Opasno se bliži ponedeljak :)
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 22/12/2016, 21:23

Meni ponekad pomogne ovsena kaša ili ovsene pahuljice s jogurtom i voćem. Probaću i mekinje...
Daduška, taj ekspertski se radi od 22. do 24. nedelje i veoma je važan, kao i onaj što se radi između 11. i 14 nedelje.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 22/12/2016, 22:54

Hvala tavita. Ako imaš kiseli kupus, tj vodu iz njega, ali se odmah pripremi jer on izapere crijeva ( barem tako djeluje na mene). Pokušavala sam svakakve pahuljice i ovsene kaše, ali nikako to da progutam. Jedino da me neko našopa ( kao guska) :)
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 22/12/2016, 22:54

Tavita, probaj mekinje, meni su na primer zaista pomogle.
Daduska, bas danas mi doktor rece za taj ekspertski koji se radi od 22. do 24. isto ovo sto i Tavita, da je jako vazan, tek tad se daju videti svi detalji na organima, tipa komore i slicno, stvari koje se jednostavno na ovom prvom izmedju 11. i 14. nedelje ne vide ni na jednom UZ, iako su formirane jos tad. Pa cisto da se nadovezem, kad se povela rec o tome.
Inace, ja u svemu pratim Bobicu, pa evo sada i kod mene decak i devojcica!!!!! osmeh srce osmeh srce Mnogo, mnogo, mnogo smo srecni! srca srca srca srca srca Odmah posle pregleda mm morao nazad na posao, a ja svratila do Lilija da kupim sampon i kad sam se nasla u onom delu gde su pelene i kozmetika za bebe, neki neverovatan i do sad nepoznat osecaj me obuzeo, ne znam, kao da mi je konacno sve postalo stvarno, da se zaista dogadja meni, oni zaista stizu za par meseci.
Devojcica nam je malo krupnija od bate- ona 161g, a on 150g i ona mu sedi na glavi, da se tako izrazim, tj. on je dole desno, a ona gore levo. Rekao je doktor da su odlicni i da je sve ok, uzeo mi i briseve. Jedino sto ja nisam zadovoljna grlicem, kraci dosta u odnosu na proslu kontrolu pre 3 nedelje, tad je bio 37mm a sad 26mm, ali dr kaze ok je to za sada, pregledao i rucno, samo da forsiram Utrogestan i dalje, 2x200. Pa cemo videti na sledecoj kontroli. Ali mene to sad malo plasi i idem ja odmah nakon Nove godine tj. za 10 dana u Feronu da mi vidimo za serklaz, mozda je ipak bolje da odmah stavimo, da ne razmisljamo, ne znam. Oni su u Feroni na samom pocetku rekli treba u svim blizanackim trudnocama, da bi pre 3 nedelje rekli ipak ne, ne jos, dobar je grlic (i stvarno je i bio) pa sto da cackamo bezveze, ali sada mislim da ce ipak reci da treba.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 22/12/2016, 23:24

Jupiiiiiiiiii Još jedan par bate i seke osmeh srce Divne vijesti petra! Za grlić ti ne mogu pomoći. Na jednoj kontroli me je dr pregledao i rekao da je sve u redu, ali vjeruj da nije ni zapisao ništa na nalazu. Danas mi je to spomenula dr da će za dvije sedmice da pregleda i grlić, pa ću tada dobiti konkretne informacije. Onda mi ostaje da tražim uputnicu (ako rade u BL) ili ću privatno ići na ekspertni/ekspertski uzv. Hvala!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 23/12/2016, 00:14

Bravo za bate i seke osmeh srce
Kakva divnaaaaaa godina na kutku...Treba da se prebrojimo da vidimo za koliko smo se uvecali.
Petra zavisi kako mere grlic,rucno ili preko uz.
Daduska mani se kiselog kupusa zbog pritiska ne daj Boze lol!
Meni su pomagale ovsene pahuljice u hladnom mleku ujutro i casa donat mg-a.
Kornjaco nas utrogestan je pun vode,celu trudnocu kad mi je on curkao bilo je i mokro kao voda.
Mi odosmo ujuto u Betaniju.Malo mi je frka,znoje mi se dlanovi lol! Pa za par minuta zaboravim da se sve ovo meni desava...
Jedva cekam da upoznam svog decaka osmeh srce Proletelo vreme.Kazem danas falice mi da me drmusa u stomaku. U glavi mi misao da se rastajemo i sastajemo osmeh srce Sledeci put vam se javljam kad nas bude vise osmeh srce roda bebe
Mislite na nas ...Ljubimo vas Petar i ja usne
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 23/12/2016, 00:16

Lerapetra predivno!!!!! Superiska za baticu i sekicu. osmeh srce osmeh srce

Tebi srecnooo! roda
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 23/12/2016, 08:29

Jao što će biti lepih vesti ovih dana ovde osmeh srce
Tebi, samo napred, na upoznavanje :) sunny
Ierapetra, bravo za batu i seku sunny sunny Proceniće već u Feroni ako treba serklaž. Biće sve u redu!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 23/12/2016, 08:31

Tavita, mineralna voda Donat Mg ti je najbolje rešenje. Popiješ čašu-dve dnevno i probava radi ko sat :) Pšenične ili ovsene mekinje su isto dobre sa kiselim mlekom.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 23/12/2016, 09:28

Tebi zelim ti najlepsi susret sa tvojim Petrom!

Bravo za bate i seke!!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 23/12/2016, 09:34

Ja sam krvarila puna dva meseca, tj lohije posle CR.

Bobice, divnooooo za batu i seku, bravo za Dimitrija koji je sve pogodio! Mora dati Arsi recept na prolece!

Tiramisu, Tebi, prednovogodisnji najlepsi paketici vas cekaju! Divota! Srecno na porodjajima da sve bude ok!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 23/12/2016, 17:38

Tebi, srecno . sledi ljubav za ceo zivot, a to si upravu, imala sam osecaj, kad sam se porodila da mi je beba jos uvek u stomaku, stalno sam stavljala ruke na stomak i ocekivala gurkanje.
pozdrav trudnice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 23/12/2016, 18:33

Tebi srecno!!!!
Ja necu zaboraviti noc pre carskog i nekog cudnog osecaja da ja i beba od sutra nismo jedno, jer sam se toliko navikla na to. Ona, za razliku od mene, nije znala sto nas ceka sutradan. Pola noci sam mazila stomak i pricala joj....
Ali, naravno, svi smo u ovome da bi nam se te nase kiflice sto pre pridruzile u realnom svetu i da bismo upoznale najvecu ljubav svog zivota. I vredi svega sto smo preziveli na tom putu, pa jos po sto puta toliko!

Petra divne vesti!

Kakvo finale 2016.!!!! jelka1

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 23/12/2016, 18:53

Tebi, baš si me raznežila. Još malo je ostalo do novog i njlepšeg susreta osmeh srce
Divno, Petra srca Hehehe, pa mora seka da sedi bati na glavi Very Happy
Hvala vam, devojke, na savetima. Mg donat sam konzumirala, ali ne pomaže. Od ovog što ste mi napisale, nisam jedino probala rasol i mekinje - od sutra krećem s ovim drugim.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 24/12/2016, 08:23

Larapetra bravo za decaka i devojcicu,i moji su tako bili namesteni. Ona mu je sedela na glavi,kasnije su bili jing i jang. A sada se macici moji namestili za napolje.
Tebi,prepustam ti ipak pon.Mikovic je jako zadovoljan nama i zeli jos koji dan da ostanu kod mene pa je nagovorio i mog dr.da je tako najbolje. Kao taman ce imati po 3kg i bice zreliji,bolje za njih.A ja se raspadam,puci cu.
Znaci novu god.sigurno cekam ovde 😯
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu