KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/12/2016, 17:00

kornjaca ::Stigla urinokutura saprofitne bakterije vise vrsta!?!? Pomoc sta je to i kako se leciti??? Pijem caj za trudnice
To su tvoji prirodni "stanovnici", dobar ti je nalaz. Meni je takav bio tokom cele trudnoce.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/12/2016, 17:02

Vanilla, srecno!
Pametan izbor iz ove moje danasnje perspektive. Naravno, ako nema nekih problema zbog kojih bas mora CR.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/12/2016, 20:31

Vanilla, ja laik za takve stvari, Nisam ni znala da se moze "naruciti" za CR. To sam sinoc saznala, jer sam bila ubjedjena da o tome odlucuje doktor koji vodi trudnocu.....  Tebi zelim sve najbolje, da sve prodje u najboljm redu po tebe i bebu 😘
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/12/2016, 22:34

Tebi stize Deda Mraz koji dan ranije i nosi poklon novogodišnji 2

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 17/12/2016, 09:22

Mimi bila si upravu rekli su mi da se da kolicina bakterije neleci.
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/12/2016, 11:11

kornjaca ::Mimi bila si upravu rekli su mi da se da kolicina bakterije neleci.

Umirala sam od straha i ja prvih par puta cekajuci nalaz urinokulture jer sam svakog puta dobijala nalaz da je "dosta bakterija". Posle sam se opustila. Veliki je pritisak na besiku, smanjena zapremina, pa se i te "normalne" bakterije uskomesaju.
Super je J.Pancic caj, ali ne zaboravi vodu, vodu, vodu!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 17/12/2016, 15:02

Trudnice gde ste bre? Nesto ste utihnule?
Tiramisu gde si? Sta se desava?
Tebi jos maloooo
Kornjacice vidis nema razloga za brigu..
Ostsle trudnice javite se da se ne brinemo.
Ja nisam ok ovih dana. Ne prestajem da povracam po ceo dan. Nemam snage da mrdam a opet toliko toga imam da zavrsim. Cekam p9nedeljak i kontrolu. Sutra vadim analize krvi pa cu i to znati kakvo je. A ne mogu ni da spavam tako da se dan bas oduzi. Eto javljam se posle kontrole a nadam se da me nece ostaviti u bolnici.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 18/12/2016, 10:38

Jao bobice navijam da ti prestanu te mucnine!!! 
Ja pojma nemam kako cu ovo izgurati totalno mi deluje daleko nestavrno i neostvarivo mnoooogo me je strah za sve nikako da se smirim psihicki  No
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 18/12/2016, 11:06

Kornjacice,samo deluje tako. Dan po dan i prodje brzo.
Bobi,javi se,ja sam ti sad na 3 spratu,nije bilo mesta gore.
Ja bih trebala da se dogovorim sa dr.oko CR,da zakazemo to. Ovde forsiraju spinal ali zene nece,pa necu ni ja. I dalje sam u blagoj preeklamsiji i tako.. Lose psihicki od zena sa problemima,prosto covek ne moze da bude imun na neke stvari. Zao mi je celog zenskog roda na planeti...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 18/12/2016, 12:20

E Tiramisu javljam se eto mene ujutro rano na 4spratu.
Stigli mi rezultati krvi. Manje vise je ok jedi o sto mi elektorliti niski Mg,Na,Albumini,Protein,Urea je je ispod doje granice posteno. Gvozdje je palo sa 29 na 21 ali i to je ok drzimo hemoglobin. Videcu sta ce doca da kaze sutra.
I ta Tiramisu ogradi se od prica da ti islreno kazem,posle 14god u intenzivnoj nezi na decijoj kardiohirurgiji mnogo toga sam videla i dozivela,od smrti do srece da sam tako gledala i o tome razmisljala nikad ni kedno dete ne bi rodila. Ogradis se ti si za sebe i gledas sebe. Ja malo izgledam "bolesna"po tom stavu jer neke stavri primam prtva hladna i odgovori su mi takvi. Samo napred. E da primetila sam za taj spinal i nesto,koliko god mi bilo ok vidis bebe odmah toliko mi deluje jezivo...
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 18/12/2016, 12:40

O bobice draga!  Pa ti bas nemas "providnog" dana! 
U svakom poslu je tako.  A pogotovo tvoj posao, u kojem gledas i radost i tugu! Nismo svi rodjeni za sve poslove. 
Tiramisu, drago mi je sto si se javila. Vjerujem da ti nije lako, ali pokusaj da se izolujes, iako je to lakse reci nego uciniti! Nadam se skorom dogovoru za CR, i da ti dani sto prije i bezbriznije prodju!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 18/12/2016, 16:23

Tiramisu, ja sam isto odbila spinal i isla pod opstu, pitala sam pre odlaska u bolnicu svog doktora za sta je on i on je rekao da je on za opstu, ali ja kako hocu. Da je rekao spinal, stisnula bih zube i uradila tako, iako mi je to malo strasno. A isto su jako forsirali, ubedjivali su me da se predomislim i 5 minuta pred porodjaj. To me je bas iznerviralo, sto uopste nude izbor pa onda forsiraju, bolje da ti samo kazu kako ce te operisati i gotovo. Elem, zene koje su isle pod spinal su rekle da im je bilo super. Pa sad ko je hrabar... Wink ili bolje da kazem hrabriji, jer sve smo mi hrabre sta smo sve prezivele.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 18/12/2016, 16:36

Ja sam sve blize i blize da se odlucim za spinalnu.Iskreno, ono sto mi doktorka koja bude radila carski predlozi tako cu postupiti. Mene samo frka sto necu osecati noge, a ostalog se ne plasim.Bas mi nesto super deluje biti budan lol!
Vidim po pisanju zena da su se brze oporavljale posle spinalne.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 19/12/2016, 10:04

Mame sa vecim stazom od mene, molim vas za informaciju kad ste definitivno prestale da krvarite posle CR i kad treba da se zakaze prva kontrola.
Ja po malo curkam jos....evo napunismo mesec dana... Nije nesto, ali ne mogu da kazm da je prestalo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 19/12/2016, 11:07

Mimi ja sam prestala da krvarim neki 40 dan a prvu kontrolu sa 2meseca pa sa 6mes pa sa 1god i posle ono jednom godisnje kontrole.
Mi bili na kontroli u frontu. Jaooo gledao me dr Mikovic bas dugoooo,ziva sam se ukocila. Ali je bio bas detaljan.
Imacemo BATU i SEKUUUUU,Dimitrije je definitivno od pocetka bio u pravu. Dobri smo skroz. Po ciklusu smo 15+4 nedelja a seka je 17nedelja i teska "velimi"175gr a bata je 16+6nedelja i tezak 172gr. Sto se velicina tice priblizno smo isti ali skroz. Doca je zadovoljan. Ostavio mi terapiju istu i rekao da se cuvam ali smo sad u mirnom periodu tako da za 4nedelju kontrola. Pregledan mi i grlic dobar je a briseve ce mi uzeti sledeci put.
E a sad mogao je grlic i Tiramisu da mi pogleda,posto smo zajedno bile u sobi za preglede,ona na Ctg a ja na stolu za preglede, onako raskrecena lezim i pricamo ma haos zivi.
Za povracanje mi je rekoa samo opusteno i nista strasno,bitno da su bebe dobro. E tako sad smo mirniiii. 
Ljubimo vas sve
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 19/12/2016, 11:17

Dimitrije je narucio-mama mora da ispuni Very Happy bravo za divan izvestaj!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 19/12/2016, 11:38

Bobi,zeznu me. Htela sam ja da trazim mustuluk za batu i seku,posto sam prva saznala jelte ☺
I grlic ti je dobar,bez brige hehehe
Iskljucila bih se ja drage moje ali kada se zena poradja u sobi,kasni prekid, ko moze da ostane ravnodusan. Ma uzas.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 19/12/2016, 12:45

Tiramisu grlim i ljubim! Bice sve sjajno, jos malo ste 3u1 a onda najveca radost!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 19/12/2016, 14:01

Joj jeste,sad idem sa UZ,imaju 2900 i 2840,a ja se raspadam. Nabice po 3kg.planiran carski za pon.sledeci ako mi rez.budu kao do sada,tj pritisak u normali.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 19/12/2016, 15:44

Tiramisu porodice nas isti dan lol!
I meni opet pritisak varira.Rece doktorica da mi sad sve zavisi od pritiska.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 19/12/2016, 15:59

Znaci, u ponedeljak nas ocekuje "baby boom"! Divno! Tebi i tiramisu, neka je sa srecom, i da vas posluzi pritisak! 😁😁😁
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 19/12/2016, 17:06

Mimi, ja sam isla na kontrolu 6 nedelja nakon CR i tad sam jos uvek krvarila malkice. Ali bas tako, pomalo, malo stane malo krene.

Bobice divan ti je izvestaj!

Tebi, tiramisu, drzim fige da sve prodje dobro!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 19/12/2016, 20:52

Tebi, Tiramisu, za vas bebicetan ponedeljak i vase novogodisnje pokloncice! igracice igracice igracice igracice igracice srca srca srca srca srca srca
Bobice, Dimi je sve lepo rekao jos u septembru, kralj mali! king  Sta kaze, hoce da ostanu imena Nina i Pavle? Ja ti danas kuckah kako upravo cekam rezultat D-dimera, verujes li da im je trebalo skoro 6 sati da ga urade, valjda praznik pa ih malo radi u labu, ne znam kako drugacije da objasnim, inace bude gotov za 2 sata. Znas kad se i sestra gore sa odeljenja hematoloskog (posto tu vade krv za dimer nama trudnicama, uvrnuto skroz) krstila sta im toliko treba. Rekli mi da dodjem u jedan po rezultat, ja dosla, ali u dva doktorka hematolog zavrsila smenu i posla zena kuci i kaze mi da brisem i ja, nece taj rezultat jos 2-3 sata i tako je i bilo, srecom sam je poslusala, a kasnije mm podigao rezultat. Ali sutra popodne moram da joj odnesem rezultat. Unapred se radujem ponovnom odlasku u DZ, ali bitno da je rezultat dobar - 199,  a ref. vrednosti do 230. Krenuo je da raste, ali mislim da je to za drugi trimestar ok. Taman cu i krvnu sliku da joj poturim da pogleda i da iznese misljenje.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/12/2016, 20:57

Tebi i Tiramisu, na danasnji dan, sledece nedelje, vi ljuljate bebeeeeeeeeee srca srca srca srca srca
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/12/2016, 20:58

Mimi12...veeeeeeeeeeeeeeeliki poljubac za vas mamu i bebuuuuu love
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu