KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 28/2/2017, 21:38

Uf, kornjačice, što reče Bobica, nikako mirna. Mada sam te ja za vikend pratila što se tiče bolova -  u subotu ujutru nešto krene da me boli stomak, te steže, te probada, te prestane, a creva sam ispraznila, znači nije od toga. Kad su mi puna creva, hoće nekad da boli, celu trudnoću se manje-više borim sa tvrdom stolicom, određena hrana nekad pomaže ali nekad ne vredi jer Utrogestan i Totema sve otežavaju, a moram da ih koristim, ali opet koliko-toliko uredno idem u wc, nije strašno. Ja kontrakcije ne znam ni da prepoznam, pošteno rečeno, iako sam nešto čitala o tome, ali nisam 100% sigurna, te lažne, te prave, kako ja da budem sasvim sigurna, a i ne mogu o svemu da razmišljam. I pošto nije htelo da prestane nekoliko sati,  rešim da ne čekam veče, odemo u bolnicu i tamo me pregleda dežurna doktorka. Nije utvrdila prisustvo kontrakcija, baš je dugo gledala i na UZ i ovako, pregledala i grlić, pogledala bebe, količinu plodove vode, pipkala stomak, kaže materica mekana, nema tu kontrakcija.Rastrčala se stvarno oko mene posebno kad je čula da su blizanci iz VTO, ali nismo uspeli ustanoviti šta je tačno prouzrokovalo te bolove, ko će ga znati. U nedelju uradila hitno urin i urinokulturu, sve super osim onog peska što i dalje prisutan iako pijem baš puno vode i mnogo volim da je pijem, pa ću baš pitati doktora da li je možda moguće da je od tog peska budu ti bolovi,jer mene je nekako to u predelu bešike bolelo, to je i doktorka konstatovala. U nedelju vrlo blagi bolovi  i posle toga ništa. Mirovanje rekla da pojačam, tako da sam se prućila na kauču i ne pipam ništa, čitam, gledam filmove  Very Happy  Poslala sam njen izveštaj mejlom Stevi i takođe je rekao mirovanje i da dođemo na kontrolu sad u petak. Iako je on hteo da se malo odmorim od ginekologa i pregleda nakon serklaža i da idem na kontrolu tek polovinom marta, ali ne vredi. Ali nema veze, bitno da je prošlo, da nisu kontrakcije i prvenstveno da su bebe ok  sunny a ja i glasam za češće kontrole, posebno sad kako se bližimo trećem trimestru, manje se brinem tako.
Danas sam dala krv za KKS i OGTT test. Moram da kukam da mi je baš teško palo. Prošli put kad sam radila taj test  pre 2 god. nisam bila trudna i nije mi bilo strašno da popijem onu šećernu vodicu, ali sada, uf... Bebe su poludele, počele da đipaju po stomaku od tolikog šećera, baš kako su mnoge žene ovde i pisale da je i sa njihovim bebama bilo Very Happy. Vade krv u 7, pa u 8 to popiješ. Kaže mi laborant da ako povratim, da im to naglasim na sledećem vađenju. Mislim se, neću da povratim, imam srećom želudac jak, ali hoću da umrem od gladi, a tek slede vađenja u 9, 10 i 11h. Pobogu Rolling Eyes . Kad sam prošli put radila test u Biomedici u Bg, vadili su krv 5 puta na pola sata i sve je bilo gotovo za 2.5 sata. Ovo se ladno oteglo na 4 sata. Da sam znala kako rade, ne bih išla kod njih. Pred poslednje vađenje počeli su prstići na rukama blago da mi se tresu i čim su izvadili tu poslednju turu pojela sam u slast pogačicu u pekari preko puta da se ne bih srušila dok ne dođem kući. Rezultate podigao mm, početna glukoza 4.5, vrhunac 4.9 i pada postepeno do 3. Znam samo da treba da raste, pa da pada, ali ne znam da li je ovo 3 baš nisko, a možda i nije jer ja ipak pijem i Glukofaž, ali kako god, neka pogleda doktor u petak pa neka kaže, ali mislim da svakako nemam gestacijski dijabetes. Hemoglobin sad stagnira uz Totemu, 106. Videćemo i za to da li treba nešto menjati. Da, gvožđe ladno nisu uradili, pa ću morati još jednom da budem ubodena u venu sutra ili prekosutra, grrrrr. Doduše, to nisu ove blente iz laboratorije krive, nego doktorka nije napisala da treba, zaboravila, a meni promaklo.
Tako da kod mene nije baš mirno more, ali ja sam jako pozitivna i ubeđena da ćemo izgurati do kraja, stalno bebama ponavljam da ne smeju da požure na upoznavanje pre 36. nedelje, pa se nadam da će me poslušati sunny
Bobice, nasmejah se i ja od srca kad sam pročitala ovo 'živa duša, šta ćeš' Very Happy sunny Baš tako. Vidim na FB da imaš nekih problema sa telefonom, nadam se da će se u servisu malo ubrzati

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 2/3/2017, 09:54

prvo da cestitam Marini i Wini... uzivajte sa vasim bebama...
Ganedina,bas me obradovao tvoj post... Drago mi je da ste jos zajedno i da ste dobri...Cesto smo pitali za vas...
trudnice drage,cuvajte se,odmarajte,uzivajte...
Tiramisu,xaxaxaxax stomak posle godinu i po jos stoji,sa sve guzicom,a nisam takva bila.... a za sex nekad ni sad ne mozemo naci vreme... pa kad se zadesi bude kao praznik u kuci...
Bas mi prijalo sto sam svratila ovde posle duzeg vremena.. ljubimo vas...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 2/3/2017, 16:02

Kornjačo, mislim da se ešerihija koli može uspešno izlečiti i u trudnoći. I sama pre dva dana dala briseve na analizu, jer mi se pojavljuje neki žućkasti sekret.
Jerapetra, izgleda da smo imale iste bolove... Samo što sam ja trpela dva dana i tek kad su prestali otišla kod dr. Grlić je u redu, dovoljno dug 43 mm, mišići materice nisu napeti, tako da ona pretpostavlja da je bolove uzrokovala loša probava. Stvarno, tih dana sam imala još više naduvan stomak. Dala mi je neke odvratne mlečne fermente u kesici da uzimam svakodnevno. Inače, u prethodnoj trudnoći kad sam imala probleme sa tvrdom stolicom, dr iz Doma zdravlja mi je preporučila probiogal kapsule, i zaista su delovale. PIši nakon kontrole kod dr Steve...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 2/3/2017, 19:22

Hvala, Tavita, hoću, jedva čekam sutra. I meni izgleda da nam je ista boljka bila. Ja sam otišla odmah do bolnice, nakon nekoliko sati, jer me nikad stomak nije zaboleo u trudnoći, baš ništa, čak ni one ciste nakon stimulacije za koje su mi rekli da mogu jako zaboleti, ni to osetila nisam,  samo malo prepone u 3.-4. mesecu, pa mi je ovo u subotu delovalo alarmantno.  Drago mi je da je prošlo, a grlić ti je inače superiška, i sve ostalo. Reče da ste sada u Italiji, ako se dobro sećam, u kom ste gradu?
Ganedina, veliki pozdrav za tebe, mnogo sam se raspisala pa sam zaboravila to da napišem prošli put, a to sam prvo htela, kao i Kornjači da imam drugarice koje su je imale u trudnoći i bez problema sve prošlo, leči se i u trudnoći najnormalnije kao što pomenu Tavita. Samo uzimaj terapiju koju je profa prepisao i ima beštija da nestane.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 2/3/2017, 21:42

Jerapetra, u Milanu smo, trudnoću ću voditi u dečjoj bolnici Vitore Buci. Čekam da se vrati s odmora načelnica Patologije trudnoće, pošto sam upisana kao njen pacijent. Inače, dr koja me u njenom odsustvu primila radila je samo cervikometriju i ustanovila da je grlić dug 43 mm, što je stvarno super, ali je napomenula da se mora pregledati ručno, jer ništa ne vredi ako je mekan. I ja jedva čekam taj 8. mart, kad bi trebalo da stignu sve analize i da mi propišu novu terapiju (npr. ovde ne daju injekcije progesterona depo, već umesto njih imaju neke vaginalete).
Verujem da si se uplašila, i stvarno jeste problem što je teško utvrditi uzrok tog bola - može biti od iziritiranog debelog creva, urinarne infekcije, ali i od kontrakcija. E sada, više doktora mi je reklo da se i u ovom periodu javljaju kontrakcije, obično u vidu otvrdnnjavanja stomaka, i da je to normalno, pod uslovom da se ne ponavljaju više od 10 puta dnevno.
Srećno sutra, čekamo te osmeh srce
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 3/3/2017, 18:06

Samo da ljubnem sve trudnice, decicu i mamice.

Zelim sa vama da podelim jednu lepu vest.

Juce su mi poznaniici sa VTO iz PFC u Pragu saopstili nesto predivno sto me je mnogo obradovalo. Naime, oni su do sada imali 20 i slovima dvadeset neuspesnih VTO i bili su vec skoro skroz potonuli i izgubili nadu . Ja sam im prosle godine rekla da bih ja da sam na njihovom mestu probala sa surogat majkom s obzirom da je to njima sasvim izvodljiovo . I hvala Bogu da su me poslusali.

Ta zena surogat majka je sada trudna iz drugog pokusaja u PFC iz FETa sa poslednjim preostalim embionom .

Eto jos jednog dokaza da je sve moguce i da treba ici do kraja .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 3/3/2017, 20:23

Stigli su mi rezultati analiza krvi i urina, briseve (zbog klamidije, mikoplazme i ureaplazme) još čekam. Ima par stvari koje me brinu. Npr. fibrinogen mi je povišen - 424 (ref. vr. 150-400). S druge strane, D-dimer i je u granicama normalnih vrednosti, kao i protrombinsko vreme. U mokraći imam belamčevine, normalno je od 0-10, a kod mene je 15. TSH mi je previše nizak - 0,07 (ref. vr. 0,4 - 4,20), što sam negde i očekivala, pošto endokrinolog nikako nije hteo da mi smanji dozu eutiroksa (pijem 175 mg), a ja sama nisam smela da je korigujem.
Da li imam razloga za brigu zbog povišenog fibrinogena i belančevina u mokraći? Napominjem da imam nizak pritisak... Imam kontrolu 8. marta, ali značilo bi mi da se javi i neka od ženica sa sličnim iskustvom...
Petra, kako je bilo kod dr Steve?
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 3/3/2017, 20:36

Tavita ja sebi sama korigujem dozu jer sam.se navikla. Sto se tice fibrinogena nije.starsno.on ti je i.znak neke upale meni je uvek visok. Belancevine mogu.biti i znak neke infekcije,da li ima bakterija u urinu? Samo polako.kontrolisi pritisak
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 3/3/2017, 20:40

Ja sam veceras bila u frontu. Danas po podne poceo da me boli stomak,ali ne nisko dole vec sa starana i.leve i desne. Kao kad imate upalu.misica. kad lezim.nista ali pri pokretima,kijanju.i.kasljanju.uzas kao nozevi. Uradili me ctg koji je uredan,pregled zatvorena grlic cvrst. Dobila progesteron.koji mi i onako sledio sutra i.pustili me kuci,kazu ne vide razloge da me ostave. A mene i.dalje boli,mada rekli.mi.ako.se nastave da dodje,ja sad lezim i.ne.mrdam. sta moze da bude? Bas me brine?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 3/3/2017, 20:49

Bobice, važno je da nisu kontrakcije i da je grlić dobar. Verovtno će ti proći od progesterona. Čini mi se da si pisala da ga primaš na 5. dan. Meni je ponovo uveden na 3. dan, upravo zbog bolova. Uzimaš li magnezijum?

Radila sam i urinokulturu, sve je u redu. Čekam vaginalni i cervikalni bris... Sad ću i ja sama smanjiti eutiroks na 150, ovo stvarno nije u redu - uveo me u hipertireozu.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 3/3/2017, 20:58

Videcu ja sa Mikovicem u.ponedeljak samo da me prodje. Osecaj bola je kao.kad imas upalu misica od.trbusnjaka e takav,ali.dovoljno.da.nisi miran. Pijem mg danas sam uzela duplu dozu jer mi i u.krvi mg nisak. Slobodno smanji dozu i.ja.sebi po potrebi. Nije to.ni.veliki broj pa ces videti. Pritisak prati i.da li otices. Izbaci slano i.dosta vode uzimaj
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 3/3/2017, 21:03

Ma ja se mučim s niskim pritiskom, po ceo dan sam pospana, naročito nakon progesterona. Pijem dovoljno vode i vrlo malo solim, i to himalajskom solju.
A ti lezi, kad imaš bolove, to je najpametnije što možeš da uradiš Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 3/3/2017, 22:04

Nego sad nesto razmisljam,da li je moguce da je upala misica? Juce sam bila na depilaciji i svaki put kad mi povukla ja se stegla,da li je moguce od toga posto su vec iskljucili da nisu kontrakcije i da mi grlic ok?! Prosto nisam pametna a dodje mi.da popijem paracetamol a opet se bojim da nesto ne maskir?! Pusto zensko.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 3/3/2017, 22:48

Tavita, bila sam, hvala ti, sve je ok. Malo pre sam razgovarala sa Bobicom. Ocigledno je da oni kad utvrde da nema kontrakcija ni otvaranja i nalazi su dobri, dalje se ne bave mnogo uzrocima bolova, pripisuje se sirenju materice usled rasta beba, preporuci se mirovanje i to je otprilike to. Steva je detaljno gledao sve, kaze hoce ti bolovi u ovom periodu da se javljaju ali ne pridaje im se znacaj ako nema krvarenja, kontrakcija i otvaranja. Da mirujem jos 4 nedelje, a onda mozemo biti opusteniji. Grlic je 28mm kao i pre 2 nedelje, dakle serklaz radi svoje, bebe lepo napreduju /950g  i 900g/, za secer tj.  OGTT test kaze da je savrsen, a za anemiju da Totemu zamenim Feroglobinom, manje problema sa probavom stvara i misli da ce mi vise pomoci od Toteme. Kaze da je on prezadovoljan kako ide trudnoca i da dodjem za 4 nedelje. Usetala i dr Kopitovic u ordinaciju dok mi je radio UZ, bas je dugo nisam videla, pozdravila nas i raspitivala se o bebama, kog su pola, koliko imaju sada, koja je nedelja, malo ih gledala na monitoru, kaze lepi su, krupni, i kaze ode gore  da radi ET Very Happy
Proteini u urinu mogu da budu znak infekcije ili neke upalice koja je prosla, dakle nije vise aktuelna. Ovo mi je Steva rekao jos pocetkom trudnoce kad je kod mene pisalo da ih ima u tragu, rekao mi je da je verovatno bio neki zapaljenski proces u organizmu i da je to od toga i da ih vec u sledecem nalazu nece biti, i bio je u pravu. Meni je to bilo otkrovenje, jer  znam da se ti proteini u urinu pominju uvek kao nesto ozbiljno, pa se povezuju sa visokim unosom soli, visokim pritiskom itd.  Pa sam se pitala odakle meni to kad mi je pritisak dobar a od 15. godine sam na neslanoj ishrani jer je mama tad pocela tako da kuva zbog tate i njegovih zdravstvenih problema i svi smo jeli tu hranu da sam se ja toliko navikla da jedem neslano da me je anesteziolog jednom prilikom kad je gledala rezultate krvi pred aspiraciju pitala da li unosim so i rekla da treba malo da solim hranu i od tada tako i radim. Tako da je to kod tebe sigurno od neke upale, infekcije, kao i fibrinogen sto ti je Boba napisala, to nisam znala, na primer. Kod mene su opet uvek, ali uvek, poviseni eozinofilni granulociti, a uzrok je to sto sam sklona alergijama (polen, prasina). Tako da ima obicno vise od jednog uzroka zasto su neki parametri u krvi i urinu visi ili nizi, to je poenta price. U TSH se nista ne razumem.
Bobice, uzmi slobodno jedan paracetamol, jedan nece nista da ti maskira ni steti, moze samo da pomogne. E, vidis, to bi mozda mogla biti neka upala misica. Mislim, moji trbusni misici toliko su neaktivni otkako mi je uvedeno ovo mirovanje, da mislim da bi se sada upalili kad bih 10 puta jako kinula ili tako nesto.
Upravo mi je iz ruke ispao mis, evo citav je hvala Bogu i radi, ali ovo je strasno koliko meni sve ispada iz ruku, telefon sam skembala a i jos svasta mi je ispalo i razbilo se, ne znam da li se to i vama desava...

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 3/3/2017, 23:15

Super ti je izveštaj, Jerapetra. Jeste, ne pridaju lekari značaj bolovima, ali nama nije svejedno. Već sam pisala kako je dr Miković na moje prijavljivanje bolova odmahnuo rukom i rekao - "Imaćete ih do kraja". Ruku na srce, ako nema kontrakcija i grlić dobro drži, i nije ništa strašno. Samo što to teško dolazi do svesti kad tiba zaboli.
Hvala za informaciju o prteinima, nisam imala pojma o tome. Videćemo kakvi će biti rezultati briseva...
O da, i meni sve ispada iz ruku, a kako izbegavam da se savijam, moj muž ide za mnom i kupi. U početku sam se i prilikom jela prljala kao dete. Sve je to deo trudničkog staža Very Happy
Baš sam htela da postavim ovde pitanje o depilaciji tokom trudnoće. Ja sam u početku išla redovno na depilaciju, ali kako mi je farmaceut skrenuo pažnju kad sam kupovala vosak za depilaciju nausnica da izbegavam vosak u trudnoci (kao pucaju kapilari, pomenu i formiranje tromba), ja sam prešla na brijač. I baš se mučim, pošto sam sad još više maljava Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 3/3/2017, 23:29

Drage moje debelice, narocito ove duple mame, kada je na pregledu sve ok nemojte da brinete,materica se rasteze , boli baaaaš! ponekad nisam mogla da mrdnem od bolova narocito sa lijeve pa sa desne strane. Jeste da su mi uvodili pg depo preventivno,kljukala sam magnezijum isto, i mirovanje, samo mirovanje. Znala je meni moja dr da kaze :. A sta si mislila da je lako nosit dvije bebe, nije časti mi. Hahahah, i nije bilo lako stvarno. Nego kad se rode sve prodje i sve zaboravis. Ljubim vas i uzivajte u svojim lijepim trbicama. Ljubimo vas nas tri :-*****
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 4/3/2017, 16:21

tavita ::Stigli su mi rezultati analiza krvi i urina, briseve (zbog klamidije, mikoplazme i ureaplazme) još čekam. Ima par stvari koje me brinu. Npr. fibrinogen mi je povišen - 424 (ref. vr. 150-400). S druge strane, D-dimer i je u granicama normalnih vrednosti, kao i protrombinsko vreme. U mokraći imam belamčevine, normalno je od 0-10, a kod mene je 15. TSH mi je previše nizak - 0,07 (ref. vr. 0,4 - 4,20), što sam negde i očekivala, pošto endokrinolog nikako nije hteo da mi smanji dozu eutiroksa (pijem 175 mg), a ja sama nisam smela da je korigujem.
Da li imam razloga za brigu zbog povišenog fibrinogena i belančevina u mokraći? Napominjem da imam nizak pritisak... Imam kontrolu 8. marta, ali značilo bi mi da se javi i neka od ženica sa sličnim iskustvom...
Petra, kako je bilo kod dr Steve?
Tavita fibrinogen u trudnoći , kao i leukociti obično mogu da budu povećani i jesu pa doktori obično tome ne pridaju neki značaj jedino ako su baš nešto ekstremno povećani što kod tebe hvala Bogu nije slučaj. Ali ti ako imaš mogućnost čisto da se smiriš pitaj nekog doktora za savet.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 4/3/2017, 21:54

Hvala, Bobaue. Sačekaću kontrolu 8. marta, nije daleko.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 4/3/2017, 21:57

Tavita, a zasto si vadila fibrinogen? Jel ti to neki dr preporucio?
Ja se secam da mi je moja dr rekla da se on ne vadi u trudnoci jer je povisen. Kad je sumnjala u neke upale vadila sam crp, jer on ne raste lazno u trudnoci. E sad, ako ti je neki dr trazio, onda ce znati i kakav rezultat ocekuje.
Proteini u urinu sami za sebe nista ne znace, znam dosta trudnica koje su imale takav nalaz, ali ce sigurno dr da prati ubuduce detaljnije i ozbiljnije zbog, ne daj Boze, kasnije preeklampsije.
U trudnoci sve malo gore, malo dole je ok. Ne valja kad mnogo odskace. Secam se kad sam prof Elezovica pitala zasto su mi odjednom porasli leukociti u nekom npr sedmom mesecu, posto su sve vreme bili u normali. A on, onako ozbiljan, mi odgovara: "Vi ste trudni". Eto, tako meni moj prof saopsti da sam trudna skoro pa pred porodjaj. Very Happy
Ali to jeste zapravo sustina svega.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 4/3/2017, 22:32

Mimi12, baš se nasmejah opaski prof. Elezovića, kao da ga vidim i čujem Very Happy
Tražila mi je dr da uradim fibrinogen zajedno sa ostalim faktorima koagulacije, a i prošlog meseca sam ga radila i bio je normalan. Ništa, videćemo šta će biti na kontroli. Ni fibringen ni proteini nisu puno povećani, tako da si verovatno u pravu - za trudnoću važe drugi parametri.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 5/3/2017, 00:22

tavita ::Mimi12, baš se nasmejah opaski prof. Elezovića, kao da ga vidim i čujem Very Happy

E pa tacno mozes da ga zamislis ako ides kod njega, hahaha. Ali je pogodio ono sto je problem vecine zena sa ovog foruma: nikako da se naviknemo na informaciju da smo trudne. Ja prodjoh celu trudnocu, spremala se za porodjaj, a jos mi nije bilo sasvim jasno da sam trudna. Tako je sad sa detetom. Cesto je gledam i razmisljam: "Ne mogu da verujem da je moja." Nadam se da cu poverovati bar tamo negde dok krene u skolu Laughing .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 5/3/2017, 11:35

E drage moje izgleda da je epidemija bolova u stomaku,došla sa namerom da me posavetujete pošto ne znam šta mi se dešava, kad ono čitam ove poslednje postove da nažalost i vi se mučite.
Naime bolove imam od petka u predelu levog jajnika,ali me jako zbunjuje sve, Shocked pošto me ne boli uvek nego me preseca kad npr. ustanem iz ležećeg položaja,kad dugo sedim pa ustanem sve u smislu kad promenim neki položaj me zaboli dosta jako,ali kad ležim dugo ili se krećem po kući s vremenom nestane bol kao u fazonu da se mišić zagrejao ali čim sednem da odmorim u trenutku sedenja me zaboli me ko đavo i posle izvesnog vremena nestane taj bol do sledećeg ustajanja.UZ imam tek u sredu,dotle ću poludeti od brige.Da li mislite da ove bolove može da izazove endometrioza?Imam je baš na levom jajniku,ali me nikad nije boleo,ni pre trudnoće.Dosad što sam čitala u suštini trudnoća bi trebalo da pomogne kod endometrioze,pošto ne krvarim pa samim tim ni ona ne krvari i ne povećava se.

Ili možda kako sam čitala vaše postove možda neka urinarna infekcija može da prouzrukuje ovakve bolove.Pošto pre tri nedelje sam bila jako loše, povraćala sam na svaka 3sata cele noći,sutradan kad smo otišli kod dežurnog lekara(pošto bila subota)prema mojim simptomima i vađenje krvi i urina ona je zakjlučila da imam urinarnu infekciju,dala mi neke antibiotke,posle koje sam se za par dana oporavila.Posle toga sam išla na biopsiju horionskih čupica,dr sam rekla šta mi se izdešavalo ali mi nije tražila dodatne nalaze.Možda se nisam skroz izlečila od infekcije,šta mislite?U svakom slučaju ću izvaditi i urin i urinokulturu kad budem išla u sredu na uz,pa nek pogleda.
Ne znam dal da idem pre toga kod nekog lekara ili da izdržim do srede?
Evo  i sad lepo ležim pišem ništa me ne boli ali čim budem htela ustanem...... affraid
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 5/3/2017, 11:59

Inače se nadam da su bolovi zbog raztezanja materice Very Happy
Muž mi se uvek smeje pošto ne mogu da skontam da li imam trudnički stomak ili je to salo,pošto sam uvek imala mali stomačić od sala,gledam se ponekad u ogledalo i vičem na muža a kad će meni već porasti stomak!?Mama me šokirala pre neki dan kad sam i njoj isto pitanje postavila,rekla njoj se tek u 7mesecu počelo povećavati stomak trudnica

Joj daj Bože da je rastezanje a ne neko stoto čudo što mene uvek zahvati.
Pozdrav devojke.....počela sama sebi da pričam i pišem....hihi.
Možda bi trebalo da otvorim trudnički dnevnik,ali sve se plašim da se ne izbaksuziram
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/3/2017, 21:28

Velika, ne znam da li taj bol koji osećaš ima veze s endometriozom, ali mislim da nije ništa zbog čega bi morala naročito da se brineš. Čim ti možeš da sediš duže i da se krećeš, nije to ništa strašno. Verovatno se širi materica i protoska neki nerv. Ipak, ako ćeš biti mirnija, pođi kod dr - oni su tu ipak da nam vode trudnoće, a to bi trebalo da znači i da uklanjaju naše strahove i nedoumice Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 5/3/2017, 23:03

Valika ako.si.operisala endometriozu i.ako je imas nije ni cudno sto te boli. Ovo.izgleda naisao period kod svih,sve nas nesto boli valjda i.ove ceste promene vremena. Ako ce ti biti lakse otidji neka te poglda.
Ja.sutra u front na hospitalizaciju na par dana nadam se ne duze od 4dana i.da ce sve lepo isproveravati i.biti sve ok. Javljam se kad budem mogla.
Ljubim.vas sve
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu