KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od bak 5/11/2016, 23:03

Ambra, kakav divan i realan opis osmeh srce

Al da sam crkla od smeha, jesam lol! lol! lol!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/11/2016, 09:58

Biksi nasa ne zna da peva jer ne zna ni da prica... ali znas one babe kad se kroz pricu cude i kazu kukuuuu, boze boze, pa duboko udahnu? E mi smo je to naucili i ona to tako slatko radi da mi crkavamo od smeha... jos kad se namesti da neko dodje pa kad je cuju umru od smeha... tesko mogu da docaram recima, da mogu da pustim snimak bilo bi zanimljivije. Laughing Laughing

Bak i treba da crknes od smeha... zamisli da pisem kako mi se dzigerica kida kad je u'vate zute minute, pa kad od besa pocisti ceo pod. lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od alisa 6/11/2016, 10:20

Mozda nije pravo mesto al sam htela da podelim sa vama jednu vest koju sam juce cula i jako me obradovala. Jedan moj radnik koji je vec duze vreme u penziji je prosle ili predprosle godine dobio nagradu za hranitelja godine Very Happy
On i zena su pre skoro 10 godina prosli obuku i dobili jednog malog deckica na hraniteljstvo... Posle par godina zena mu je nazalost iznenada umrla i socijalno je tada htelo i da izmesti malog. Na svu srecu nekako se izborio i mali je ostao kod njega. Sad trenutno zavrsava papirologiju oko papira za kucu i kucu prepisuje na malog ( mali inace vise nije mali Very Happy  sada je vec 6 razred Very Happy )
Eto, ima i hranitelja za primer Very Happy Mozda se necete sloziti samnom da je bas hranitelj za primer jer je uzasno vezan za malog ali s obzirom koliko je dugo sa njim i da se njih dvojica sami bore mislim da nije ni cudo.

Inace mali nikad nije dat na usvajanje zato sto koliko shvatih iz prica otac nije lisen roditeljskih prava ... otac je tezak alkoholicar i dolazi ponekad da vidi malog
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 6/11/2016, 11:45

Zene opet se ja nesto tripujem Sinoc sam procitala cini mi se da je Ambra napisala,da papiri moraju da se obnove iako negde kazu da ne treba. Inace se desava da ne daju dete. Sta sad da radim? Sta ako mi ne daju bebca a rekli su mi iz mog centra da ne treba,nego tek kad potpisujemo nakon sest mesesci da je dete nase. Iz Centra odakle je dete je rekla nista mi pravnica nije rekla,otom potom.Da zovem ja sutra i njih da trazim pravnicu? A i centar gde je dete,posto je on u drugom gradu.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Alex78 6/11/2016, 12:24

Viktory, pozovi socijalnu radnicu koja vas je kontaktirala iz centra u mestu iz koga je dete i pitaj da li je potrebno da vadite nove papire ili ne. Mi smo morali najpre da izvadimo nove papire, tako nam je rekla socijalna radnica, pa smo tek onda organizovali dalje korake u pogledu upoznavanja deteta i adaptacije. Za dalji postupak vam je sada bitan centar u mestu iz koga je dete, jer će oni i doneti konačnu odluku o prilagođavanju, kao i konačno rešenje o usvajanju. Vaš centar će se aktivirati oko kućnih poseta tokom perioda adaptacije i slanja izveštaja o tome kako taj postupak teče. Ali, to nije ništa strašno, jedna, maksimalno dve posete. Inače, i mi smo kod hranitelja proveli tri dana i četvrtog dana smo došli kući sa bebanom. Tada je imao trinaest meseci. :)
Alex78
Alex78

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/11/2016, 12:51

Morate sve papire da povadite. Tako je i nama detetov neinformisani centar prvo rekao da ne treba pa smo posle ko ludaci jurili papire da bi mogli da zadrzimo dete. Izvadite sve papire sad.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 6/11/2016, 13:04

Hvala vam.Zovem ih ujutru. Znaci Alex78 moguce je da nas tako mali odmah pihvati? Mi se plasimo ko da idemo na streljanje.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Alex78 6/11/2016, 13:13

Nemojte da se plašite. Samo polako i strpljivo. Provodite što više vremena sa njim/njom, ponesite neku igračkicu, možete da pitate socijalnu radnicu šta od igračkica voli. Mi smo poneli više igračaka, ali smo prilikom prvog susreta izneli samo jednu-malu plišanu kucu sa kojom i dan danas spava, a zatim smo narednih dana iznosili jednu po jednu, kako mu koja dosadi. Mi smo bili smešteni kod hranitelja, po preporuci socijalne radnice, tako da smo bukvalno po ceo dan bili sa njim. I sve bi bilo super dok ne vidi hraniteljicu. Onda počinje urlanje da ga ona uzme. Međutim, kada smo krenuli kući, nije ni zaplakao. Lepo se sa svima pozdravio, poslao poljubac i krenuli smo. Ja i muž prestravljeni, a on oduševljen vožnjom. :) Tako da ne brinite, samo polako, sve će biti super! :)
Alex78
Alex78

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 6/11/2016, 13:20

Uh,docekacemo valjda! osmeh srce
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 6/11/2016, 13:32

alisa ::Mozda nije pravo mesto al sam htela da podelim sa vama jednu vest koju sam juce cula i jako me obradovala. Jedan moj radnik koji je vec duze vreme u penziji je prosle ili predprosle godine dobio nagradu za hranitelja godine Very Happy
On i zena su pre skoro 10 godina prosli obuku i dobili jednog malog deckica na hraniteljstvo... Posle par godina zena mu je nazalost iznenada umrla i socijalno je tada htelo i da izmesti malog. Na svu srecu nekako se izborio i mali je ostao kod njega. Sad trenutno zavrsava papirologiju oko papira za kucu i kucu prepisuje na malog ( mali inace vise nije mali Very Happy  sada je vec 6 razred Very Happy )
Eto, ima i hranitelja za primer Very Happy Mozda se necete sloziti samnom da je bas hranitelj za primer jer je uzasno vezan za malog ali s obzirom koliko je dugo sa njim i da se njih dvojica sami bore mislim da nije ni cudo.

Inace mali nikad nije dat na usvajanje zato sto koliko shvatih iz prica otac nije lisen roditeljskih prava ... otac je tezak alkoholicar i dolazi ponekad da vidi malog

Alisa,
radujem se zbog dečaka prvo, zatim zbog tvog kolege a onda i zbog biološkog oca koji nije sasvim izgubio roditeljska prava. Socijalni radnici su po meni ovde donosili mudre odluke u svakom trenutku ili bar bili otvoreni da čuju sve strane tako da su doneli prave odluke za dete. Tako i treba da rade, jer rade sa ljudima a ne igračkama... Nadam se da će biološki otac u budućnosti uspeti ipak da se izleči. A da će mali izrasti u divnu osobu na ponos očevima :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 6/11/2016, 13:36

Viktory, pozovi centrar gde se dete nalazi, ako kazu da treba ponovo sva dokumentacija, pribavicete to za tri - cetri dana sve
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 6/11/2016, 13:41

Viktory ::Zene opet se ja nesto tripujem Sinoc sam procitala cini mi se da je Ambra napisala,da papiri moraju da se obnove iako negde kazu da ne treba. Inace se desava da ne daju dete. Sta sad da radim? Sta ako mi ne daju bebca a rekli su mi iz mog centra da ne treba,nego tek kad potpisujemo nakon sest mesesci da je dete nase. Iz Centra odakle je dete je rekla nista mi pravnica nije rekla,otom potom.Da zovem ja sutra i njih da trazim pravnicu? A i centar gde je dete,posto je on u drugom gradu.

U vreme kada smo mi usvajali centri su se razlikovali u tim odlukama. Mi smo morali da sakupimo ponovo papire pre usvajanja Viktora a kod nekih drugih usvojitelja prvo bi došlo dete pa bi imali vreme do konačnog usvajanja da sakupe papire. Neobično je što vam nisu rekli da sakupite papire opet, nama su to odmah rekli. Medjutim ako je sada to promenjeno i ako svi moraju da sakupe papire pre dolaska deteta možda oni to podrazumevaju. U svakom slučaju zovi odmah ujutru. Javi šta kažu...

Briga je normalna... Trenutno zbog papira a posle će samo da se smenjuju... Mi smo trenutno u najvećim brigama oko škole i kontrolnih. Znam da se to vama čini jako daleko ali - biće... Kažem samo da ne budeš mnogo stroga prema sebi i prihvatiš to kao deo roditeljstva. Meni je najviše pomogla Jagodica Bobica koja je rekla da od dana kada postaneš roditelj nijedan dan neće proteći bez briga... I zaista je tako, bar kod nas, samo da se nauči da se balansira radost i brižnost i da sve ide na korist deteta i nas kao porodice :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 6/11/2016, 13:52

Alex78 ::Nemojte da se plašite. Samo polako i strpljivo. Provodite što više vremena sa njim/njom, ponesite neku igračkicu, možete da pitate socijalnu radnicu šta od igračkica voli. Mi smo poneli više igračaka, ali smo prilikom prvog susreta izneli samo jednu-malu plišanu kucu sa kojom i dan danas spava, a zatim smo narednih dana iznosili jednu po jednu, kako mu koja dosadi. Mi smo bili smešteni kod hranitelja, po preporuci socijalne radnice, tako da smo bukvalno po ceo dan bili sa njim. I sve bi bilo super dok ne vidi hraniteljicu. Onda počinje urlanje da ga ona uzme. Međutim, kada smo krenuli kući, nije ni zaplakao. Lepo se sa svima pozdravio, poslao poljubac i krenuli smo. Ja i muž prestravljeni, a on oduševljen vožnjom. :) Tako da ne brinite, samo polako, sve će biti super! :)

Alex,
divno srca srca srca

Mi smo u prvom trenutku isto doneli samo sitne igračke... A kad je došao kao što Ambra kaže malo smo ga kupovali igračkama. Imao je najrazličitija čudesa i išli smo na najrazličitija zabavna mesta. E sad u jednom trenutku ta beskrajna zabava mora da se prekine i da se shvati da ne živimo u luna parku nego u kući ali to je onda vreme kad se dete već naviklo i prestalo da žali za hraniteljima, bar onako aktivno i uočljivo. I danas Viktor zna da počne da kuka kako mu je dosadno a ja onda kažem da u kući i treba da bude dosadno, to je razlika izmedju kuće i luna parka... To jeste mesto gde nije uvek ne znam kako zanimljivo pa se nekad i dosadjujemo ali je mesto naše snage i ljubavi, mesto gde se uvek vraćamo i koje je naše... Imam utisak da voli da kaže da mu je dosadno namerno samo da bi slušao ovaj drugi deo koji ja pričam, ponekad malo izmenim, ali suština je ta...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 6/11/2016, 14:04

Ta pravnica i predsednica komisije Leposava je 12 oktobra na nasem razhovoru misteriozno nestala. I umesto 4 bila 3 clana komisije. Posle ta Leposava odlucila da ne dobijemo dete. Ocigledno je tako moralo biti. A posle 3 dana dosla komisija u taj centar zbog onog pedofila 37 g sto je uznemiravao devojcicu. Bebe se tamo svaki dan ostavljaju, babe samaraju drugare svojih unuka ...
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Alex78 6/11/2016, 14:39

Mi smo i sam dolazak kući pretvorili u zabavu- čekala nas je gomila naduvanih balona i igračke, tako da se odmah zaigrao. :)
Alex78
Alex78

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/11/2016, 16:08

Sto mene mogu da iznerviraju centri pa to je nesto strasno, kao da nikad dali nisu ni jedno dete na usvajanje pa ne znaju kako to funkcionise.
Viktory vi papire predajete vasem centru za socijalni rad a onda oni po sluzbenoj duznosti salju te papire detetovom centru. Bez tih papira detetov centar ne moze da vam izda resenje o periodu uzajamnog prilagodjavanja. To resenje vam omogucava odvodjenje deteta u vas dom.
Zato sad predajete obnovljene papire i zato konacno usvajanje mora da bude unutar narednih 6 meseci. To svi pravnici u centrima znaju nego ovi socijalci nemaju pojma pa lupetaju.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 6/11/2016, 17:01

Ambra, nama su rekli da obnavljamo dokumentaciju tek za konacno usvajanje, tako da ipak mislim da zavisi od centra do centra, pa ce biti najbolje da nazove centar i dobije konacnu informaciju.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 6/11/2016, 17:13

Radim trecu pa cu ujutru rano da zovem sva tri centra. Tako da ako treba odem odmah da vadim papire.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 6/11/2016, 18:18

lilymar ::Ambra, nama su rekli da obnavljamo dokumentaciju tek za konacno usvajanje, tako da ipak mislim da zavisi od centra do centra, pa ce biti najbolje da nazove centar i dobije konacnu informaciju.

I ja se sećam da ste ti i još neke Kutanjke u "naše vreme" tj kad smo mi usvajale tamo 2012 god pisale tako, čak je bilo čini mi se i češće kao kod vas... Mi smo bili redji mučenici koji su sakupljali papire pre susreta. Tada je zavisilo od centra do centra... Jedino kažem ako se nešto menjalo u medjuvremenu...

Viktory,
dovoljno je da zoveš centar deteta, sada se sa njima dogovaraš. Ja sam baš pomislila kako ćeš da spavaš noćas ali eto ne spavaš svejedno Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 6/11/2016, 18:33

Simona ako mi verujes ne spavam od kad smo bili na razgovor. Po par sati. A od kad su mi javili da smo izabrani kao zombi sam. Jedva cekam da ga vidim,ne znam kako izgleda,pa zamisljam kakav li je. Ko ce docekati. srca


Poslednji izmenio Viktory dana 8/11/2016, 21:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 6/11/2016, 20:12

lilymar ::Ambra, nama su rekli da obnavljamo dokumentaciju tek za konacno usvajanje, tako da ipak mislim da zavisi od centra do centra, pa ce biti najbolje da nazove centar i dobije konacnu informaciju.

Viktory, kod nas je bilo isto kao kod Lilymar, ali mozda su se od tada procedure izmenile.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/11/2016, 20:56

Evidentno svako radi kako mu odgovara.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 6/11/2016, 21:19

Ti u Vranju ne rade nista ne znaju dal su dosli il posli. Ne bi imali tolike propuste da rade nesto. Sve matorci u centru sem par mladjih. Ko zombiji hodaju po centru u kome je vreme stalo. Kad smo usli u czsr Vranje mislila sam da je 1960 godina. Samo se nadam da i ostala nasa iskustva nece biti toliko losa.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Alex78 6/11/2016, 21:36

Mi smo upravo zbog nezadovoljstva radom našeg CSR-a poneli dokumentaciju sa sobom i predali je lično socijalnoj radnici u detetovom centru. Da se ne desi da se nešto izgubi u pošti ili slično.
Alex78
Alex78

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/11/2016, 22:12

Alex i mi smo nosili dokumentaciju sa nama, ne da se ne bi desilo nesto, nego nismo imali vremena da cekamo "po sluzbenoj duznosti" jer je dete vec bilo kod nas.



Poslednji izmenio Ambra dana 6/11/2016, 22:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 7 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu