KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 6/11/2016, 22:15

mi smo za mariju nosili dokumentaciju sa nama jer su nasi iz centra nama dali jer ce brze stici nego sluzbeno da salju.a za mikija su oni sluzbeno slali
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/11/2016, 22:20

Ybte mi svi ko golubi pismonose lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/11/2016, 08:41

Viktory,
jesi li zvala? Šta kažu?

Danara,
kako si ti? Kad je Prvi dan?

Samo optimistično devojke... tj MAME ovo su vaši zlatni dani i nemojte da dozvolite da išta kvari vašu sreću - uspele ste i stigle do kraja borbe za roditeljstvo i početka roditeljstva samog... vv vv vv
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 7/11/2016, 17:25

Zvala sam jutros. Rekla mi je da ce sutra ici u grad gde je dete,i javice mi tacno.  I onda sam joj objasnila da ne bude ne mogu da uzmem dete zbog papira,da koci nesto.
Danara ima li nesto novo? Jel si ih zvala?


Poslednji izmenio Viktory dana 8/11/2016, 20:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 7/11/2016, 17:40

Ja tek sad vidim koliko si mlada. To je super. Laughing Laughing Laughing Pa tebe nece da drma klimaks, njega andropauza a dete pubertet... to nas ceka. Tacno mogu da zamislim koje ce to ludilo da bude. lol! lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 7/11/2016, 17:55

Ambra,hahahaha. Skroz si blesava. Mi smo osam godina u braku,mladi smo se uzeli. Al nas nije htelo jedino to,mada nisam na vantelesnu isla,odbili su nas verovatno zbog godina. Ali mislim da je jednostavno ovako negde zapisano. igracice srca
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 7/11/2016, 18:02

ja ne mogu da budem srecna zbog nekog ko je umesto nas dobio dete. To nikako. Zbog ostalih mogu da se radujem i veselim ali sad se pitam i zasto citam sve ovo. Ali moja radoznalost me skupo kosta
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od HappyGirl 7/11/2016, 18:26

Trkosoca, pozdrav! Ja se pitam odakle Vama ideja da je neko dobio Vaše dete. Da ste trebali da budete roditelj tom detetu bili bi. CS radi svoj posao, što vidimo upravo iz ovih pisanja ovde i dnevnika, ne deli CSR  bombone pa umesto jednom da drugome bombonu. Ja bih Vas zamolila da vodite računa o rečima koje pišete jer ukoliko nastavite u ovom smeru bićete banovani što bi meni bilo žao, obzirom da biste iz iskustva usvojitelja mogli mnogo toga da naučite a o podršci i da ne pričam. Nažalost, ne mogu da utičem da se radujete srećih drugih...
Pozdrav!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 7/11/2016, 18:47

Ja bih te zamolila da me banujes upravo sad. Svi se ovde prave pametniji nego sto jesu . Daleko sam ja iznad ovog foruma po svemu.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 7/11/2016, 18:52

I iskreno ja ovde nisam nista novo naucila . Naucila sam kako da budes nestrpljiv, zivkas centar svaki dan, dosadjujes im, i svasta jos..... Sledeci put kad me pozovu na razgovor odmah nosim pice i hranu da castim jer ovde su neki tako zeleli ha ha. Svakakve gluposti sam ovde cula . Bolje da se konsultujem sa svojom p;orodicom nego sa virtuelnim ljudima.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od HappyGirl 7/11/2016, 18:52

Jeste, slažem se! Vi ipak najbolje sve znate. Zaista ste daleko iznad ovog Forum po svemu! Neću Vas banovati. Kao što rekoh ako nastavite u smeru u kom ste išli onda hoću. Do tada kako Vam drago :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 7/11/2016, 18:54

Ti ili si luda il gluva. Ja i zelim da me banujes jer ne umem sama da se iskljucim iz svega ovoga
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od HappyGirl 7/11/2016, 18:55

Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/11/2016, 21:03

HappyGirl ::Trkosoca, pozdrav! Ja se pitam odakle Vama ideja da je neko dobio Vaše dete. Da ste trebali da budete roditelj tom detetu bili bi. CS radi svoj posao, što vidimo upravo iz ovih pisanja ovde i dnevnika, ne deli CSR  bombone pa umesto jednom da drugome bombonu.

Upravo. Sva usvojena deca su imala težak početak života, izgubili su svoju prvu porodicu, boravili kod hranitelja, jedan broj njih i u domu. I zato je na socijalnim radnicima ogroman zadatak da nadju najbolje roditelje za to dete, one koji će moći da ga prate na daljem putu i u suočavanju sa početkom života i poreklom.

Potrebno je mnogo širine da se cela priča iznese, biološki roditelji, hranitelji su često iz krugova ljudi sa kojima nikad nismo došli u prethodnom životu u kontakt a verovatno nikad i ne bismo da nismo došli u usvajanje. A povezani smo sa njima najličnije i najbliže, preko našeg deteta.

Drugi usvojeni roditelji nam mogu pomoći svojim iskustvima, a ako ne vidimo neku pomoć, nadjemo novi krug ljudi. Druženje ovde bar nije obavezno.

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 7/11/2016, 21:07

Ne kazem ja da su nas trebali izabrati to nikako.Ali dati automatski prednost najmladjem paru to je budalastina. I jos ako imas biolosku decu teskoda ces usvojiti dete. Sve zene koje su preko 40 g su oko godinu i vise cekale na dete a mladi brzo doju do deteta. E to je diskriminacija i to me boli.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 7/11/2016, 21:15

ja sam imala nepune 34 falilo mi 10 dana a mm je imo 36 g i 2 meseca kad smo dobili mariju i niko nam nije reko da smo najmladji par na spisku.nisam primetila koliko godina ima tvoj muz
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 7/11/2016, 21:24

nece oni ni da kazu ko su drugi parovi ali citajuci forume skontas mnogo toga. Ozbiljnosti i zrelosti treba za roditeljstvo a neki se ponasaju jako nezrelo. Nisam htela da vredjam ovo je najblaze sto sam mogla da kazem. Po pisanju nekih ovde shvatila sam da su nezreli totale i po glupim pitanjima i po stavovima njihovim.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 8/11/2016, 07:32

Pa naravno da ce mladjim parovima da daju mladje dete, a sto im ne bi dali? I treba da im daju. Izmedju ostalog to i jeste pravilo centara da se mladjim parovima daje mladje dete.
Ne nego ce onima od 45 da daju 15-mesecnu bebu. Pa ti ni sopstvene koske iz kreveta ne mogu da podignu na juris a zamisli da se 5x u sred noci dignu iz kreveta, pa 6-i put ce da padnu pored. Umesto mleka iz frizdera detetu bi dali pivo onako mamurni i neispavani. lol!

Meni je ovo dete od 2 godine pomerilo sve misice koje nisam ni znala da imam, bole ruke od "uz'i" i "nosi", bole noge od "djiha djiha", boli nju uvo sto sam ja do juce imala gospodski posao (dodjem sednem odem), sto mi auto sluzi za relacije od 100m, sto ni za psom nisam trcala a kamoli za detetom, i sto imam kondiciju ko lenjivac i 3 dijagnoze na kicmi. Ja sam bre u 10 uvece ko gospodja bila zavaljena u krevetu, a sad pevam nuna nuna nuske 250x i dusa mi spava (jer sam od 7 na nogama) dok ona ima snage konju rep da iscupa i skace po krevetu sva nasmejana k'o da je tek ustala. lol!

Moja pokojna baba je sa 45 setala unuce (mene) i rasla ko kvasac kad joj u parku kazu jaooo gospodjo pa vi izgledate ko da ste je rodili a ne ko baka, a ja se mislim hvala ti Boze sto mi dade ovog divnog mirnog dvogodisnjaka umesto hiperaktivnog. U suprotnom bi morala da platim 20-godisnju bebisiterku da je ona zabavlja i trci za njom a ja da je volim. Laughing Laughing

A kad tako poblesavi pred spavanje, ukljuci turbinu  pa krene da divlja po kuci dok je nas dvoje nemocno gledamo, ja u sali kazem: dete da ti objasnim, roditelji ti nemaju 30 vec mnogo vise, uspori malo... Laughing

A celo nase drustvo se setilo da ima decu sa 40, pa to se ne zna ko je ludji... da l' deca il roditelji... deca mala puna snage a roditelji matori i "zanemocali"... kad se svi spojimo najmladjoj majci uvalimo da ona prati decije vratolomije dok se ove ostale regenerisu od trcanja za decom.

E zato se slazem da jedna Viktory od 30 godina treba da dobije bebca od 15 meseci jer njena kicma nece da arlauce dok polusavijena bude hodala po parkicu. Ili jedna Nina Mariju.

I na kraju sta se ti bunis sa 36?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 8/11/2016, 08:11

Jeste potrebna snaga za dete, ne samo dok je malo nego i kasnije... A roditeli su potrebni i kasnije u životu, ne samo dok smo deca, znamo valjda to i po sebi. Ne znači da će neko ko dobije dete mlad da poživi ali ipak je izvesno da postoji neki ljudski vek. Jedino što se s godinama stiče mudrost, mada ne i to kod svih... Kod mene je mlad muž tako da pod uslovom da sam ja od ovih što su došli do neke mudrosti i njegovu fizičku snagu - sve ispunjeno Wink On je i jedan od najmladjih roditelja i na igralištu i u školi s obzirom da i oko nas ljudi dobijaju kasnije i biološku decu (sad ima 39 god što znači da je u vreme Viktorovog rodjenja imao trideset). Često brine i o drugoj deci što mene zna i da nervira, ali eto kad je neko mladji a drugi roditelji već iscrpljeni, dosta im i života a deca mala Very Happy A Viktor naravno ponosan što je tata takav.

Tako će i Viktory. Radujem se da se ljudi sada tako mladi odlučuju na usvajanje. Ranije je to bila najčešće poslednja opcija, kada sve šanse za biološko roditeljstvo budu iscrpljene. A to nekako loše zvuči da je (usvojeno) dete bila poslednja opcija...

I navijanja za mame, Viktory i Danaru igracice igracice igracice b b b
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 8/11/2016, 08:43

Jeste li vi citali njene komentare, pitanja i ostalo. To mi je na nivou jednog pubrtetlije a ne osobe od 30g . Samo to mi je smetalo. Da je mlada i jako zrela savrsen bi bio spoj. Ovako.... Dosta vise sa ovom temom ad akta. Bice drugih centara, druge dece, .... Al boli kad te pobedi neko ko je ispod tebe po svemu. Surova istina.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Alex78 8/11/2016, 09:48

Trkosoca, a zbog čega misliš da ste bili na razgovoru za isto dete? Nas su, dok smo bili kod hranitelja, iz istog centra zvali za drugo dete. Čak nas je zvala i ista soc. radnica, a nakon našeg usvajanja su bila još tri. :)
Alex78
Alex78

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 8/11/2016, 09:55

Pa naravno da je ponosan, i treba da bude. Ja sam obozavala kad moja mama dodje na roditeljski u mini suknji i starkama, ja imala 10 godina ona 28. Ja sam s mojom mamom u nocni zivot svojevremeno isla, svi mislili da mi je sestra. Ponosna sam i dan danas kad ima 62 i izgleda ko zmaj za svoje godine.
E to je onaj deo za koji mi je zao kad je moje dete u pitanju, sto se kasno setih da imam decu.
Samo da me genetika posluzi da ne budem ko mamin rodjeni brat kad je odveo klinca u obdaniste prvi dan a oni mu rekli: deda je l' vi dolazite po dete? On se nasmeja pa kaze nisam deda nego tata al je dosao iznenadno kao cetvrti u nizu (ujak imao 50 godina kad ga je napravio, doduse majka mu 20 godina mladja). Laughing Laughing

Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 8/11/2016, 10:04

Zato sto je malog ****** na razgovoru soc.radnica opisala isto kao i Viktory sto ga opisa na forumu. Ali da me pogresno ne razumeta, nisam ljuta na nju i necu vise da se vracam na tu  temu. Zelimo im svu srecu  iako sam mislila da nikad necu moci pozeleti srecu ali muz me ubedi. Kaze moj dragi- zivot ide dalje pozeli joj srecu .

****** mod. edit - uklonjeno lično ime.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Zmajuška 8/11/2016, 11:44

Nisam neko ko je u procesu usvajanja niti razmišljam o tome, ali svaki put kada sam na forumu čitam ovu temu, volim Simonine postove, prosto uživam dok je čitam, takođe mi dan ulepša Ambra kada piše o svojoj devojčici. Mislim da svaka osoba može nešto da nauči od svake žene i čoveka koji je ovde. Zato ne vidim razlog da bilo ko koga vređa i govori ružno. Raumem razočaranost, bes i ljutnju ali to nije razlog zbog koga bi bilo ko tako reagovao.

Oprostite što sam otišla u off, prosto sam osetila potrebu da ovo napišem.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 8/11/2016, 11:48

Nije u redu da iznosis na ovom delu foruma licne podatke deteta, u ovom slucaju ime. Jesi revoltirana, trudim se da te razumem, svi smo se mi ovde pretpostavljam, u nekom trenutku tako osecali, i ne secam se da je iko od nas ovako reagovao. Usvojices i ti dete, pa ce neko tebe da oplete kako je taj neko trebao da ima prednost zbog ovog ili onog. Viktory je imala prednost u  ovom usvajanju, pod pretpostavkom da ste uopste i bile na istom razgovoru, sigurno sa razlogom. Kako je i Happy rekla, nisu deca bombone. Treba da se poklope mnoge stvari. Da si sela malo ozbiljnije i proucila ovaj forum, mnogo bi ti bile jasnije neke stvari i ne bi tako reagovala. Nije u redu isto da nekog nazivas glupim, zato sto je u trenutku pitao neke stvari koje su za tebe nevazne. Za nju su vazne. I dolazim do najbitnijeg dela: razlicitosti. Nismo svi isti i hvala dragom Bogu na tome. Kako ces sutra izaci na kraj sa predrasudama okoline na razlicitost svoga deteta(samim cinom usvajanja i zivotne price razlikuje se od vecine) kad ne mozes da istolerises par recenica koje je neko rekao, a da nisu po tvom standardu?

edit:Evo i zmajuska odreagovala pre mene.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 8 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu