KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/4/2016, 11:39

Tatjanice, ljubac za vas dve (tata je ionako primecen i bez toga) i lep provod za vikend.

Sofkica ne da ce zeleti u vodu nego je neces moci izvuci iz vode hihihi... Jedva cekam izvestaj kad se vratite, a i sliciceeeee
osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 27/4/2016, 11:49

....kiki,hvalaaa ljubim te u stomacic okruglic!!! srca1   ps. ja tek sad vidim da je kod tebe cifra pala na 2 brojaaaa.....bravo mamiceeee,ide to brzo!!!  sunny

...baby,bicu u romingu al' zato interneta imam,jedva cekam da se veselim tvojoj beti debeloj!!! dabogda ti beta bila debela i stabilna kao moje nogiceeee...ljubi tebe tvoja tatjanica!!!....saljem  ti rode i ovde i tamoooo i svugdeee!!!! ...ove su palicke,specijalneee koje donose najsladju decicu!!! love  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda


Poslednji put izmenio tatjanica dana 27/4/2016, 12:41, izmenio ukupno 2 puta
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/4/2016, 12:40

Kiki, i ja sad vidim da brojis dvocifreno!!! Jeeeee! Primice nam se primice!
Ljubac za moje trudilice poljubac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 27/4/2016, 12:52

Drage moje zenskice,tatjanice,blanki spala cifra na dva brojica.Vreme leti kao nikad pre,a ja cini mi se jos uvek nisam skroz svesna da sam trudna, tek kad pogledam okruglo stomace  osmeh srce
Blanki pratim ja tebe u stopu,sigurnim koracima idem iza tebe..u susret nasem letu...nasem suncu... sunny

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/4/2016, 13:11

Tatjanice, znam ja da ti ne mozes nigde bez mene. Eto ne pustam te ni na vikend odmor. Izviniiiiiiii osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 27/4/2016, 14:09

Trudnice,da li vam se desava da ne mozete da se nadisete i da stalno " hvatate" vazduh ili ostajete bez daha?
Ja se zadnjih par dana bas mucim sa disanjem,nikako ne mogu da se nadisem punim plucima..Pa ne znam da li je to od ove promene vremena ili se beba drugacije namestila?

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/4/2016, 15:41

kiki5 ::Trudnice,da li vam se desava da ne mozete da se nadisete i da stalno " hvatate" vazduh ili ostajete bez daha?
Ja se zadnjih par dana bas mucim sa disanjem,nikako ne mogu da se nadisem punim plucima..Pa ne znam da li je to od ove promene vremena ili se beba drugacije namestila?

Sve je to normalno bez brige! Ja se nekad umorim i ostanem bez daha i kad pričam lol! Sve kako odmiče trudnoca to se povecava, sve je to normalno! Narocito ako lezis na ledja( pa se to i ne preporucuje bas). Ljubac za tebe ,bebirona i naše ljeto ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/4/2016, 18:40

Zdravo, da li je neka od vas imala problem sa opstipacijom?
Postoji li ikakva sansa da se koristi neki lek? Prirodne sam probala sve sto mogu da trenutno uzimam. S druge strane imam problem sa mukom i povracanjem, tako da je ogranicen i taj broj. Sad me vec boli stomak, nisam 4 dana isla u wc, bas me brine da ne pritiska bebu.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/4/2016, 19:02

Mimi, mene je spasavala Donat Mg voda, suve šljive, kefir i lan. Ako nijeai probala probaj pa neato mora upaliti. Ali generalno voda donat pomaze svima, ne znam jesi li je pila.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/4/2016, 19:55

i meni je pomogla donat voda i magnezijum
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/4/2016, 19:59

Bravo Alex, zaboravila sam magnezijum kao suplement. Od njega ces da kakis Mimi sigurno, a svakako ti je dobar da ga pijes svaki dan. Ajde drzim fige trudnjaco moja ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/4/2016, 20:00

da li neko zna sta se desava ako je dimer ispod granicnih vrednosti?
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/4/2016, 20:03

Blanka ::Bravo Alex, zaboravila sam magnezijum kao suplement. Od njega ces da kakis Mimi sigurno, a svakako ti je dobar da ga pijes svaki dan. Ajde drzim fige trudnjaco moja ljubav
i sto je isto vazno bezbolno kakis Very Happy
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/4/2016, 20:26

Alex, ako si na heparinu, mozda primas jacu dozu nego sto bi ti trebala! Uz to proveriti trombocite,kao i anti X a, nakon tacno  cetiri sata po primljenoj injekciji se vadi krv, da se vidi nivo heparina u krvi.

Sto se tice opstipacije, probajte kasiku maslinovog ulja nataste, ili kivi na taste,ili potopite pet suvih sljiva u vodu,ostavite da prenoci, ujutru na taste popijte tu vodu i pojedite sljive. Lan je dobar takodje. Donat mg voda je keva! U trudnoci maksimalno dve solje smeju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/4/2016, 20:30

Mimi12 ::Zdravo, da li je neka od vas imala problem sa opstipacijom?
Postoji li ikakva sansa da se koristi neki lek? Prirodne sam probala sve sto mogu da trenutno uzimam. S druge strane imam problem sa mukom i povracanjem, tako da je ogranicen i taj broj. Sad me vec boli stomak, nisam 4 dana isla u wc, bas me brine da ne pritiska bebu.

Mimi, ja na srecu nisam imala problema, ali znam da su nam u skolici za trudnice rekli da smemo da koristimo Portalak sirup. On je dobar, jer se creva od njega ne ulenje. Ostali lekovi ulenje creva, pa posle ne mozes da funkcionises bez nekog leka. Bar su nam tako rekli na casovima u skolici.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/4/2016, 20:34

alex11 ::da li neko zna sta se desava ako je dimer ispod granicnih vrednosti?

Sad si me zbunila. Ja prvi put cujem da moze biti ispod granicne vrednosti. Znam da je, bar u labu u kojem sam ja radila analize, referentna vrednost <500, tj. ne postoji donja granica.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/4/2016, 20:42

neznam pise mi drugi trimestar 320-1290 a izmeren 274 primam clexan 0,2
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 27/4/2016, 23:29

Mimi, ja sam bljuckala svaki dan vise od dva meseca i za stomak mi je mnogo pomagao onaj activia jogurt u casama. Obican nisam mogla, nego samo vocni i s nekim zitaricama. Mislim da je to jedina hrana koju ni jednom nisam povratila :) pored toga, pila sam i balans jogurt.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/4/2016, 01:49

Hvala devojke, ali sve te prirodne stvari vise ne pale ili ih ne mogu zbog povracanja, kao kasiku maslinovog ulja. Donat mi nikada nije pomagao ni pre trudnoce (ja inace imam problem sa opstipacijom u zivotu, ali sad je neizdrzivo). Zato pitam da li ima neki lek? Portalak sam isto davno probala, ali nisam reagovala na njega. Mozda se nesto promenilo, to bih mogla da probam.
Lijo, to oko bljuckanja je kod mene pravilo da nema pravila. Ako danas npr nesto jedem, sutra mi je od iste te namirnice uzasno muka! Ali vec sam se na to navikla, nadam se da ce uskoro proci.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 28/4/2016, 09:17

I meni je isto tako bilo Sad nisam mogla da utvrdim nikakvo pravilo, bljuckala sam svaki dan u neko drugo vreme, cak i u sred noci bi me probudilo pa sam spavala u nekoj polusedecoj pozi. A taman bih nasla nesto sto prija i onda dva dana kasnije ne valja vise ni to. Jedan dan sam uspela za ceo dan samo dve jabuke da zadrzim u stomaku i dr mi je rekao da to nista bebi ne smeta, ona uzme sta joj treba, samo da pazim da ne dehidriram.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 28/4/2016, 10:51

Mimi i meni je doktorka rekla da ako budem imala problema uzmem probavitu - kesice ili portalak sirup 2*1 kasika.
Ja sam samo u jednom periodu imala problema,posle koriscenja antibiotika,tada sam pokusala sa skuvanim suvim sljivama,pa popijem i vodicu i pojedem sljive i pomoglo mi je. Sad cesto jedem lan,da ne bi dosla u istu situaciju.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 28/4/2016, 12:08

Pa gdje ste trudilice moje i ostale ženice?. Ja sad od dr i sve je ok. Skočice napreduju sad smo veliki :
Lijeva skocica 1.950kg
Desna skocica 1.900 kg
Napredujemo, pu, pu, usrale nas koke sto bi Biksi rekla. Grlic u redu, sve ok. Nalazi svi ok. Hemoglobin 113, da nastavim sa totemom 2x dnevno, 1heferol, 3x utrogestan, 2 folacina,pre mama duo 1 x dnevno, magnezijum 1 dnevno,clexan 1 dnevno. Za omegu 3.kaze da ona ne moze da spusta trombocite, i da pijem ali ja necu jer pijem svasta. Da dodjem za dvije nedelje za briseve. Da se smirim bas ove 3. nedelje i da dodjem krajem maja da je to ok da ne treba ranije jer ona misli da cemo skocice i ja da izguramo daleko. Za porodjaj planira da me oko 35 nedelje smjesti u bolnicu, da mi se skine serklaz i da cekamo,ako do tad ne pukne vodenjak a nadamo se da nece, dace bog, zato sad moramo da mirujemo i da izguramo do 35. Rekla mi je, pokreti slow motion ( usporeni snimak)  samo lezi i naredjuj  osmeh srce
Dalje, pitah je za bolove u preponama, stidnoj kosti, svrab po tijelu koji imam zadnja dva tri dana kaze sve je to normalno jer u trudnoci raste nivo bilirubina u krvi i zato koza svrbi. Inace kad sam ulazila u ordinaciju rekla mi je  jos malo pa cu joj odvaliti štok od vrata koliki mi je stomak  lol! samo nek on raste i nek one rastu dusice moje. bebe  bebe
Inace zdebljala sam se dva kila od prosle kontrole, ukupno 6 od pocetka trudnoce, za nevjerovat, al to je nebitno skroz, bitno je da one piče po parametrima.
Eto sve sam napisala. Ljubim vas trudilice moje i ostale zenice  ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 28/4/2016, 12:28

Bravo Blankic! Pa to je sjajan izvestaj!!!
Sad slusaj dr i samo miruj.
Ljubim tebe i skocice tvoje slatke
:*********************
osmeh srce osmeh srce osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 28/4/2016, 12:52

Bravo Blankic moj,bravo.Sjajan izvestaj.Ti si jedna jako disciplinovana trudnica,tako da ne sumljam da cete vi prebaciti tamo 36,37 nedelju.A skocice nam super napreduju,duse male.Ljubim vas zagrljaj srca1 zagrljaj srca1 ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/4/2016, 13:32

Blanka super izvestaj! Blago skocicama kako ih pazis.
Ne mogu da verujem da si dobila samo 6 kg! Svaka cast!
Ti si dokaz da se sve moze.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu