KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 17/4/2016, 07:17

Nije ta klebsiela nesto opasna, ako se dobro secam kaad sam o njoj citala, ona zivi u crevima ali se tokom trudnoce zbog ispomeranih organa i pritiska rastuce materice na njih voli preseliti i gde joj nije mesto (u mokracne kaanale, cerviks...). Svakako je treba sto pre odatle isterati.
Za doktore se slazem, odaberi jednog.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/4/2016, 11:23

Zdravo, ja dobih danas nalaze urina i u soku sam. Nalaz mi je grozan, iako sam se kontrolisala skoro i nisam sklona urinarnim infekcijama. Imam u uzorku 3-4 eritrocita, 20-25 leukocita, puno bakterija i nekoliko epitelnih celija. Urinokultura za par dana. Zbunjuje me sto sam do pre par dana pila antibiotike. Sutra mi je kontrola. I bas me oneraspolozio ovaj neocekivani nalaz.....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 17/4/2016, 12:16

Mimi nemoj da brines!Urinarne infekcije su jako ceste u trudnoci.I moj rezultat je bio jako slican tvom na pocetku trudnoce,ali nisam nista osecala prilikom mokrenja,uradila sam urinokulturu i rezultat je bio sterilan.Dr.mi je objasnila da imam bakterije,ali ne u velikoj meri da bi ga prepoznala urinokultura i da te bakterije nisu opasne. Nalivala sam se prolom vodom,po 2,5-3 l dnevno i dosta su mi se smanjile.Na sledecem pregledu urina,sam imala malo bakterija i smanjene eritrocite i leukocite u odnosu na prvi rez.gde sam imala dosta bakterija.Kaze da je bitno da su proteini negativni.Tako da bez brige.Jedino da proveris sa dr.da li utrogestan da koristis vaginalno ili oralno.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/4/2016, 12:21

Mimi nista strasno. Uzmi Pancicev caj za trudnice i djecu protiv bakterija u mokraci. Na urinokultiri ne mora da znaci da ce se nesto izolovati, a i ako se izoluje vidjece dr sta mozes od ljekova. Ovaj caj obavezno uzmi jer je mene spasao a i mnoge. Ja sam pila i Utisept biljne tablete za sprecavanje urinarnih infekcija i one su super moja dr mi ih preporucila i piju se minimum mjesec dana ujutro i uvece po jedna. Urinarne infekcije su potpuno normalna stvar u trudnoci ja iskreno ne znam nijednu trudnicu da nije imala bakterije u mokraci.
Ljubac i no sikiriki osmeh srce

Inače, nas tri smo se malo prije probudile. Da zabiljezim nove simptome ovog 7. mjeseca.
Pored nespavanja, evo ih i vrućine. Čas vruće,čas nije, otkrij se i pokrij se cijelu noć. Inače mnogo češće idem u wc po noći nego ranije. Izgleda sad je veći pritisak na matericu. Prepone bole, razvaljuju. Uglavnom sve je to super i sve se lako podnosi, nista strasno. Malo teze mi pada jutarnje tusiranje pa ponekad i muza zovnem u pomoc da pripomogne oko pojedinih stvari, mislila sam necu ga vala nikad zvati, tako da on posušuje donji trap peškirom jer ja debela ne mogu i ne smijem da se savijem. lol! lol!
Juče su mi dolazile koleginice iz firme i donijele neke poklončiće, promotivne lutkice naše maskote, i dobismo dvije lutkice za dvije bebe. Eto prvih igračaka za moje skočice zagrljaj Takodje, kolege su mi napisale pismo i bas me rastuzilo i obradovalo u isto vrijeme, kažu da im nedostajem puno, ali da sam sad na najvažnijem životnom zadatku... Eto morah to podijeliti sa vama. Ljubim vas , prvo trudilice pa onda ostale. Odosmo nesto da papimo. zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/4/2016, 13:21

Hvala devojke, sad mi je lakse! Jutros sam se stvarno sokirala nalazom, jer nemam nikakvih tegoba po tom pitanju. Mokrim cesce, ali to nisam smatrala problemom, vec necim normalnim u ovom periodu. Istina, mozda nisam pila bas uvek dovoljno vode, tj. nisam neku evidenciju vodila. Sad hocu sigurno. Samo da ne moram opet antibiotike. I za prethodne se brinem da nisu napravile neku stetu plodu.
A koliku kolicinu ste pile tog caja dnevno?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/4/2016, 13:27

Divan izvestaj Blanka! Bez obzira sto ti imas sve vise "tehnickih" problema, vazno da lepo napredujete i rastete.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/4/2016, 13:38

Mimi, na kutiji ti pise mjerica mislim 3 solje dnevno po 200 ml caja, mada sam ja pila vise. Ne moze da skodi. Ljubac za tebe i trbu srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 17/4/2016, 13:54

Blankic raznezila sam se i raspilavila. Ljubac za tebe i skocice
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/4/2016, 14:25

mimi85 ::Blankic raznezila sam se i raspilavila. Ljubac za tebe i skocice


love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/4/2016, 14:41

Mimi, sredices to cajem Josif Pancic i ja sam ga pila.

Blanka, divno, zaista najbitniji zadatak! Svi ti simptomi su ocekivani u tom periodu. Kad se setim samo, taman se uvece namestim, jos ja sedeci spavala, ono pisanje, e da poludis. Dodje ti da stavis pelene, leba mi. Karlica boli, puicna kost, rebra cesto, pritisak sa svih strana. Jos sa dve bebe mogu misliti kako je. Ti prakticno imas jos dva meseca ako sam te ranije dobro skacila, ili mozda i manje do upoznavanja.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/4/2016, 14:48

Biksi hvala,jos dva mjeseca u pravu si! Tiker mi ide 5 dana ranije jer sam ga racunala po dr koja mi vodi trudnocu i ona je racunala po zadnjoj menstruaciji. A NS mi je racunao po ET. Tako da je razlika u 5 dana,nista je to. A bebe po parametrima bas odgovaraju mjerenjima po ET.
Ljubim tebe, Arsica i trbicu i male bambine srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 17/4/2016, 18:39

Blanki moj predivan izvestaj,veliki poljubac za vas tri devojke  osmeh srce

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/4/2016, 18:41

kiki5 ::Blanki moj predivan izvestaj,veliki poljubac za vas tri devojke  osmeh srce

osmeh srce kako ste vas dvoje?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 17/4/2016, 19:24

Ancice, kako ste, kako napredujete... sa kakvim se akcijama i fazama sada susrecete?

Blankic, bas su ti divne kolege!

Gde nam je Annci???
Nema je danima.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 17/4/2016, 22:31

Ljubim vas trudnice. Slabije svracam, sta cu, moram Vasicu slusati. Eh on vam je mangup pravi. Malo pre sam ga nosala i gurala kolica.
Pozdrav za sve trudnice, mamice , decicu ibuduce trudnice osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 18/4/2016, 07:22

Mimi, da se sto pre obe resimo bakterija! osmeh srce
Pocela sam sa antibioticima, macmiror vaginaletama, pijem i lactogyn kapsule za obnavljanje vaginalne flore i probiotik, uskoro i caj J. Pancic...nadam se da ce sve to delovati.
Blankic, raznezi me, divne su ti kolege, ljubac za vas tri! ljubav

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/4/2016, 07:52

Da znas Vanja! Ovi podstanari nam bas ne trebaju.
Ja se spremam za kontrolu i nesto mi teske nogeeee...vise unazad idem nego napred. Bas mi je frka.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/4/2016, 11:10

Vanjuska, kad si pomenula lactogyn ja godinama koristim i njegovu kupku za intimno pranje. Fenomenalna je a bas se preporucuje u trudnoci i nakon porodjaja. Ubices ti tu bestiju sad si krenula svim silama na nju likeit

Mamice, da li vam se desavalo da vam trba ode nekad u stranu pa da je spicasta? Vjerovatno je to normalno stanje ali da pitam? Ova lijeva skocica je bas nemirna cudo radi od stomaka dok je desna mala dobrica ona je mirnija beba beba

Ljubim vas sve
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 18/4/2016, 11:17

Blanki meni se desava da mi desna strana stomaka bude za nijansu vece od leve,verovatno kako se beba namesti.Pa tu kad pipnem stomace,ono bas tvrdno,kao da gura glavicu ili guzu.....
Ljubim tebe i skocice i sve nase slatke trudnice....

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/4/2016, 11:23

Jao Kiki kako je to smijesno, i moj je vise u lijevu stranu. Zamisli da stanemo jedna pored druge hahahahah. Inace, svaki dan se bogu zahvalim za ovo čudo u mom stomaku, i ne mogu da vjerujem da ovo dočekah, život je čudo i čini čuda. Ljubim tebe i guzonju u desni ćošak kućice srcasti poljupci sreca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 18/4/2016, 11:55

Slatko me nasmeja da stanemo jedna pored druge,taman da napravimo balans... trudnica trudnica
I ja isto se svaki dan zahvalim dragom Bogu na ovom malom bicu u mom stomaku..Posle toliko borbe,nadanja,iscekivanja,razocarenja,cini mi se da nekad nisam potpuno svesna da sam trudna...
zagrljaj

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/4/2016, 12:01

Hahahah, kako ste slatke! Nema veze sto niste simetricne trudnica (moram malo da vas zezam).
Eto ja se vratih sa UZ. Beba dobro, ali cu morati antibiotike kad bude gotov nalaz UK. I odmah Pancicev caj! Evo cekam da se ohladi.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 18/4/2016, 12:07

Kiki i Blanka mnogo ste mi slatke osmeh srce
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 18/4/2016, 12:27

...ljubbb za moje trudnice nakrivljene...hihihihiihih....ja sam bila prava i okrugla kao lubenica....hahahhahahaaa.... sunny love srca1
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/4/2016, 12:39

Tatjanice,pa bas nedostaješ da znaš. Je li dragi stigao??? srcasti poljupci

Mimi bravo za bebca, a to ces ostalo srediti. Živjela uz čaj.
Kiki, duso moja ljubim poljubci
Mimi85 jedva čekam da dodješ na ove strane pa da te bodrim iz sve snage srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu