KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
jadranka
mimi85
libra35
Vanja80
diki81
Bobaue
JocY
SoJa
heart84
Klarica
Strumfeta78
nina :)
Vecka
Cala Domingos
Vuchica
bak
Hiperaktivna
veki1
Ninche
majal86
makac71
Blanka
Erata
marija123
Stenli
JednaSova
Djurdjevak79
millena
saska1
Sofija Veks
Deni
lenjivica
MalaSaJuga
BiKsi :)
d77
Niny
Zmajuška
AriesGirl
leptirica1977
ganedina
tatjanica
Šašava
annci
noja
micaubica83
pegaz
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
53 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 14/11/2015, 08:43

Blanka, braavo za dva srculenca!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Deni 14/11/2015, 10:33

Blanka, ćestitam , sjajno. Sad sve polakice :)

Aries, samo prati instrukcije doktora i sve ce biti ok. igracice

Genedina, super za napredovanje Very Happy Inače, delim mišljenje sa tobom o vakcinama...
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Deni 14/11/2015, 10:37

Isla sam na 4D pre dva dana. Bebac jednostavno okrenuo ledja i ne ferma nas, ama ni malo. Gurka njega doca, on lepo nogicom šutnu u onaj uz, i ne okrete se do kraja. Tako da sam mu videla ledja, noge, vrat , ali facu ne Sad

Na kraju pregleda mi je doktor predlozio da nosim pojas i da vise odmaram bar do 28-me nedelje kada bi beba trebalo skroz da se podigne. Ima li ko od vas iskustva sa niskim nosenjem? Jel' nosi koja od vas pojas?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 14/11/2015, 11:41

Poljubac za sve moje saborke. Hvala na recima podrske. Danas vec manje brinem, moj bebac je borac od starta i znam da cu ga uskoro drzati u narucju zdravog i pravog ♡♡♡
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 14/11/2015, 12:52

Blankic, pa ceeestiiitam za dva srculenceta!!! Ja prvo potrcah na korake, i prepadoh se sto nema izvestaja. Ako mora serklaz, naravno da ces ga raditi i osigurati svoje bebice.

Aries, polako, izguracete vi i ove dve nedelje i bice sve ok. Ako mora bolnica, lezi lepo. Bices bar mirna da si im pod kontrolom.

Deni, ja nabavila pojas. Onaj za bubrege. Moze da se nosi ispod stomaka, i u jednom periodu kada me je boluckao i kada sam imala blage kontrakcije, ja sam ga nosila ispod stomaka par dana. Bilo mi je bar psihicki jace. Probala sam ovde da razmenim iskustva, ali nije bilo odgovora, tako da mislim da pojas i nije najmodernija stvar na svetu. Iskreno, ja sam ga nabavila za odmah posle porodjaja. Tada planiram svakako da ga nosim. To sam bar proucila i znam koliko pomaze u periodu posle porodjaja, i za vracanje svega na mesto i kao potpora misicima i ravan stomak ponovo jednog dana...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/11/2015, 13:23

Vuchice, Deni,Anci, hvala puno, grlim ljubav zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/11/2015, 15:06

Annci ja nisam nosila pojas posle porodjaja i vratio mi se stomak na staro. Moja sestra jeste i ostao joj stomak. Ali, voli i da jede :))) Jedna cura mi je pricala da joj je dr rekao da nikako ne nosi pojas posle porodjaja, jer se misici ulenje i jos gore ispadne. Ko ce ga znati...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/11/2015, 15:13

Ali ja sam 2 meseca posle porodjaja otisla kod hiroprakticara da mi sredi ruku, jer nisam mogla bebu drzati od bola. Tacnije, trpela sam :) I tamo me skroz neplanirano izlome 2 grmalja, srede mi kicmu i sve koscice, karlicu, pa onda kazu lezi da ti vratimo organe na mesto. To je bilo sokantno iskustvo, ali sam se posle osecala kao leptir. Mozda je i to pomoglo da se vratim u svoje telo :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/11/2015, 15:27

Blanka, bravo za dva srca junacka :**
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 14/11/2015, 16:51

Devojke, ja sam u Betaniji. Prokrvarila sam danas braon i zadrzali su me na posmatranju. Ne znaju sta je uzrok, da li je pocetak porodjaja... Hvala Bogu, pa je bebac dobro. Ja sam mirnija sto sam im na oku. Izdrzacu ovde, nemam jos mnogo do porodjaja.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Hiperaktivna 14/11/2015, 17:34

Aries...nemas zasto da brines.....bice bebac dobro, vazno da si na sigurnom smajli angel
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 14/11/2015, 17:35

...tako je draga aries,do kraja...ponosna sam na tebe sto si tako hrabra i pribrana...dobro je da si stalno pod nadzorom...shaljem pozitivne misli za tebe i malog borca!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 14/11/2015, 18:05

Aries,ne brini se...Bolje da si tamo...mirnija ces biti,i najvaznije je sto tamo proveravaju bebu 2 puta dnevno...Pozdrav!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 14/11/2015, 18:08

Ganedina,i mi smo primili tu prvu dozu u cetvrtak,i isto se brinem oko vakcina,ali verujem da ce sve biti u redu...Pozdrav za trudnice,mamice i decicu!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/11/2015, 18:31

Aries, odlicno sto si u bolnici, tu si pod nadzorom i bez brige draga.

Erata hvala puno zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 14/11/2015, 20:18

...ganedina i anchice,potpuno razumem vash strah od vakcina ...i ja strepim kad sofka primi vakcinu i non stop joj kontrolishem temperaturu tih dana...kao ohrabrenje,uskoro primamo trechu dozu pentaxima,nismo imali nikakve reakcije...ljubim ta dva lepotana mala!!!  osmeh srce  osmeh srce
...sanjchi,kako vasa stoji sa vakcinama? ...vidim da lepo napredujete,samo napreeed!!! cvet


Poslednji izmenio tatjanica dana 15/11/2015, 07:42, izmenjeno ukupno 1 puta
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/11/2015, 21:45

Kada su u pitanju vakcine, moj savet je da se dobro informisete i kakvu god odluku da donesete, a to ne moze biti preko noci, da budete u miru sa njom. Odluka je vasa i treba da sazri. Zato je najbolje informisati se pre trudnoce i u trudnoci, jer posle krece masina, a raspored vakcinisanja je gust. I nema se vremena za velike odluke, a pritisci su jaki. Ja sam jos pre trudnoce znala da svoje dete necu vakcinisati. Svom muzu sam pricala zasto i na sebe preuzela taj zadatak da se informisem, istrazim, raspitam na obe strane - i za i protiv. I on se hvala Bogu slozio sa mnom. Doktoru smo rekli za nasu odluku i on nas je zatim uputio u proceduru odbijanja vakcina u porodilistu. Bilo je jednostavnije nego sto smo mislili. Cak mi je jedna pedijatrica u porodilistu dala do znanja da sam u pravu. Kod pedijatra u DZ smo napisali da odlazemo do daljnjeg i tako izbegli peripetije za sada. Ono sto je vazno je da smo mi u miru sa svojom odlukom. Znamo jos nevakcinisane dece, nismo jedini. Najvazniji je mir u dusi, sigurnost u svoj izbor, sta god da je u pitanju.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 14/11/2015, 22:36

Aries, bice sve u redu, sigurno, a dobro je da si pod nadzorom tamo. Drzimo fige da izgurate sto je duze moguce i da porodjaj prodje na najlaksi moguci nacin. zagrljaj
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 14/11/2015, 22:39

Blanka, bravo! igra
Predlozeno ti je da serklaz stavis vec sada ili kasnije? Iz kojih razloga?
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 14/11/2015, 22:43

Blanka, bravo za dva srca sto ispod tvog kucaju! Neprocenjiv osecaj, je l da? Steta sto uvek skoro budemo u grcu u toj trudnoci, jer je dugo cekamo, inace je bas lepo iskustvo. Ja sam vise bila opustena, al delom i uplasena, iz ovog ugla, nakon skoro dve godine, kao da sam taj period zivota sanjala, kao da se to desavalo nekoj drugoj Biksi! Very Happy Volela bih da se jos jednom ostvarim kao trudnica, verujem da bih onda bila svega svesnija!

Ko nosi nisko bebu, obavezno pojas, prilicno znaci! Ja sam ga nosila cisto zbog tezine bebe, znacilo mi je!

Posle porodjaja nisam nosila pojas, jer ne podnosim da me bilo sta steze, ja i brus jako retko nosim, iz istog razloga, pa mi je i stomak ostao bas veliki. No, da se ne lazemo, lepo i jedem! lol! Kad bih resila da probusim kasiku, bilo bi i bolje. Very Happy No, sustinski sam zadovoljna i ispunjena zena, pa me bas briga za stomak. A i verujem u jos jedan trudnicki stomak kod mene, pa sto da se mucim da ga sad skidam, je li tako, tako je! Laughing

I ja sam prilicno razmisljala o vakcinama,al nisam smela da preuzmem tu odgovornost na sebe, a i iznenadio me porodjaj, pa mi nije to ni palo na pamet, kad smo krenuli u porodiliste, ako smem da priznam. Kao sto rece Erata, morate imati sigurnost u svoj izbor i mir u dusi, bukvalno je tako.

Sve vas grlim, pomazite stomake od mene!


BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/11/2015, 22:56

Eho, Najvise zbog sigurnosti i blizanačke trudnoće. Dva ginekologa su mi isto predložila. Takodje čekam i mišljenje profesorke Kopitović. Predlog je da to bude 12 ili 13 nedjelja. Baš imam povjerenja u svog ginekologa, vodila je blizanačke trudnoce i iz svog velikog iskustva mi je to predložila. Poslušacu je svakako.
Hvala na čestitkama ljubav
Biksi, hvala puno draga. Osjećaj jeste neprocjenjiv, ali isto tako si u nekom grču da sve bude dobro do kraja jer mnogo ima da se gura još. Ali mora i hoće i biće sve dobro nego šta! Želim ti uskoro da se opet ostvaris kao majka, a znam da hoćeš na proljeće, jer proljeće je tvoje vrijeme. Ljubi mi Arsića osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/11/2015, 23:00

Aries, bice sve u redu, mislimo na vas...Biksi, bices ti opet trudnica, nego sta. Ja zelim da svojoj curici podarim batu ili seku, jer to je najvrednije sto moze dobiti od mene. Da ne ostane sama. A i zbog sebe bih volela bar jos jedno detence, a kad bih se ja pitala i dvoje :)) Zahvalna sam Bogu za nju. Znam koliko je to velika zelja kada ne znas da li ces uopste uspeti...ali osladi se, pa covek neskromno ima jos zelja. Ali upitam se zasluzujem li ja to, zar sam bolja od onih koje nemaju ni jedno? Kao sto sam se pitala da li sam gora od onih koje idu po 10 puta na abortuse.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/11/2015, 23:09

Biksi, vazno je da se ti dobro osecas u svom telu. Ja imam svoju kilazu sa kojom se dobro osecam i ako je 1-2 kg gore ili dole, to nis ja i kada hodam smeta mi. A sto se tice same estetike, ko je to nama nametnuo da moramo biti ovakve ili onakve? Pa isti oni koji od toga prave industriju. A zena je lepa samo ako je zadovoljna sobom i ako ima sta iznutra da pokaze. Onda tak spoljasnji oblik dobija sustinu i lepotu. Bez toga nema nicega pa makar bilo sve po merama modne industrije.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 14/11/2015, 23:22

Hvala, Blanka, na objasnjenju. Zanimalo me je samo koje su indikacije (s obzirom na to da ti je predlozen tako rano) i kad se to najranije stavlja, ne sumnjam ni malo u predloge doktora kojima verujes. Samo ti njih poslusaj i uzivaj u trudnoci. ljubav

Biksi, da ti se uskoro ispuni zelja! osmeh srce
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 15/11/2015, 09:39

Aries, mnogo je bolje da ste pod stalnim nadzorom lekara, a ove dve nedelje ce proleteti...
Navijam jako za tebe i malog borca
as as as
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu