KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 31/8/2015, 16:55

Koleginice trudnice, da podelim jedno iskustvo sa vama, da se ne bi slucajno traumirale kao ja, ukoliko vam u trudnoci padne TSH gotovo na 0.
Bila sam danas kod Trbojevica, i covek ne zna sta da mi kaze Very Happy . Def nema objasnjenja za takav TSH, ali posto mi je Ft4 dobar a i sva antitela koja je dao da uradim, uz to ja se osecam dobro i nemam nikakvih tegoba (osim sto me stalno boli stomak, ali to cu se zaliti Mikovicu), opusteno me poslao kuci, pa se vidimo za 2 meseca na kontroli. Ponovo TSH i Ft4, a taman ce mi biti vreme i za OGTT.
ljubim vas sve
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 31/8/2015, 17:02

Sofija Veks ::Mico,

Apsolutno ih ne slusaj! Majcino mleko je nesto najzdravije sto majka moze bebama da pruzi, nijedno adaptirno mleko nema ni priblizno hranljivih vrednosti! Citala sam da majcino mleko ima preko 300 hranljivih sastojaka koje svaka majka adaptira svojoj bebi, dakle proizvodi ono sto je njenoj bebi najpotrebnije, a da formula ima svega 40-ak sastojaka, i svi su vestacki. Do sada nisu uspeli da "kloniraju" sastojke majcinog mleka, jer je to nemoguce, jer je svako majcino mleko malcice razlicito od onog koga ima neka druga majka.

Da me pogresno ne interpretiraju, ako neko zeli da daje svojoj deci formulu, meni je to ok jer je to pre svega licni izbor, ali da ti neki "pametnjakovici lobisti doktori" sole pamet i odgovaraju te od dojenja, ma ja bi od svih njih zatrazila da ti to daju napismeno (sto se nikad ne bi usudili) razloge koje su ti rekli, pa ih onda lepo tuzis i prijavis. Sada bih ih opet psovala...ne slusaj stoku finansijersku, duse prodane za pisljive procente sto dobiju sto lobiraju sva ta vestacka mleka. Ne zaboravi, samo 3% zena na svetu ili ne mogu da imaju svoje mleko, ili ono nije dovoljno. Ostale zene koje ne doje, osim licnog izbora, je iskljucivo zbog neadekvatnog tretmana i saveta raznoraznih doktora, sestara i ostalog okruzenja. Ako zelis da dojis svoju decu, aplolutno zahtevaj to! Ja sam tako ucinila, iako je mene pedijatrica ubedjivala da necu imati dovolno mleka za dve bebe, pa sam ih na pocetku za veceru pred spavanje davala formulu, a ostatak dana moje mleko. Kada sam uvidela da je to glupost, one super obe sikaju, punih 10 meseci, i lepo dobijaju na tezini, rodile su se sa 2300 i 2500, a sada imaju 7600 i 8000. Kada smo bili sada u Italiji na kampovanju, zavladao medju bebama i malom decom neki stomacni virus, sve bebe dobise osm mojih, a sve bebe hranjene formulama tamo, i debele ko zunzari. Posle kada malo porastu ce poceti da ti uvaljuju raznorazne gotove kase, umesto da ti kazu da je najzdravije da im sama spremas hranu, a da ne kazem i najpovoljnije, jer ti jedna kasa kosta 150-200din. Isto kao i formula - svako pakovanje oko 10 evra, a mleko  majcino najzdravije i besplatno...!
Potpisujem smiledraw
Moja svekrva je na pocetku stalno govorila da ubacim i adaptirano mleko, jer je mislila da ja sa svojih 53kg nemam mleka i da beba nece napredovati...sve sam ih demantovala... Very Happy

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/8/2015, 17:14

Milena jel si probala sa nekim preparatima za povecanje laktacije , najbolja je boza , sastav je odlican i vrlo koristan , jabuka sveze cedjenja , hipp caj za dojilje meni extra pomogao mislila sam da je samo fora ali kod mene je radio posao , probaj sve da povecas laktaciju imaju cak i tablete za to . ako i dalje nema adaptirano mleko jer ako se dodaje i malo smanjuje se kolicina majcinog mleka , jer beba sebi stvara koliko joj treba .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/8/2015, 17:16

i sto vise vode .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 31/8/2015, 18:03

noja sve sam probala osim tih tbl,caj za dojilje i hippov i dr Kotas,isti su i jos dosta narodskih lekova.Moram onda videti koje su to tbl dok ovo malo nije presusilo,bas mi je krivo zbog tog,a bila sam ubedjena da cu imati,nekako kod nas u porodici niko nikad nije bio bez mleka,ja sam prva.Cak mi je malo i krenulo pre poroda.Uopste nisam dovodila u pitanje dojenje,to mi se podrazumevalo tako da sam bila totalno nespremna i neinformisana u vezi flasica,AD i svega tog.Bar to malo mleka u dojci mi pomogne po noci kad sam premorena jer voli da se nosi na rukama i gleda pa ga zavaravam tom praznjikavom dojkom.Idem traziti koje su to tbl.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/8/2015, 18:12

ja nisam pila ali sam citala, tako da ne znam sta je dobro od tih tableta ako je neko pijo nek napise , ali nasla sam sad neki forum gde se kuckaju >

ja pijem neki ruskky kvass, ne znam da li je to isto. isprva ima ogavan ukus ali posle se covek fino navikne
i dobih danas savet od pedijatrice da pocnem da pijem Fitolat tablete, one navodno stimulisu laktaciju.

http://www.ringeraja.rs/forum/m_139397/mpage_7/printable.htm
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/8/2015, 18:15

Milena samo nemoj da se nerviras i da stvaras pritisak , uradila si sve sto si mogla , pijo je tvoje mleko i to prvo mleko , tako da uzivajte . ljubi bebu .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 31/8/2015, 21:58

Noja, eto ja zaboravila da napisem da je Fitolat odlican za laktaciju...meni je za par sati od uzimanja uvek nadolazilo mleko u vecoj kolicini, a uzimala samo po 1 tabl.dnevno...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/8/2015, 22:33

Trudnice! :* Anci mogu misliti kako si se uplasila za TSH. Meni je bio skoro 0, ali noloi ostali hormoni stitne nisu bili dobri, a dr endokrinolog mi je isto rekla, ako je samo TSH nizak a ostali hormoni ok da je to ok.

Sto se dojenja tice, mi smo ovog puta istrajali. Prvi put mi se stvarno zaustavilo mleko od penicilinskog soka, ali sredila dam laktaciju, dojila sam 3 meseca ali smo se mucili, na kraju sam morala da prestanem zbog terapije za centar za ravnotezu, urutal i betaserc.
Ovog puta je mleko krenulo jospocetkom osmpg meseca. Nisam umela pravilno da dojim (prvi put sam vecinom bebi davala moje mleko na flasicu), ponela sam odmah silikonsku bradavicu koja mi je pomogla, a patronozne sestre su mi je sterilisale za svaki podoj. Nekih par dana sam dojila sa silikonskom bradavicom dok beba nije izvukla bradavice. Samo dok sam primala transfuziju i 12h nakon nje nisam dojila. Uz fraxi, verapamil i terapiju za astmu sam dojila i dojim.
Bila sam u strahu da mi se "ne smanji mleko" kao prvi put, pocela sam odmah da pijem Humana caj za dojilje i da jedem piskavicu i upala sam u hiperlaktaciju. Posle podoja svaki put izmlazam po oko 200ml mleka i zamrzavam,jer mi je zao da bacam, a strah me da visak ne izmuzem, da ne zavrsim sa mastitisom. Inace imam trenutno 49kg (169 visoka), anemicna sam i bila par puta na transfuziji. Ali dr kaze, u mleko ode sve potrebno bebi a meni sta ostane. Zato mi je losa kks, ali pojacacemo je. Ja posle svega mislim da zena moze da se izbori i pojaca laktaciju samo ako ima pravu podrsku. Ja sam ovog puta imala, od dr, patronozne sestre, muzamojih sestara. Cak sam i preterala sa stimulacijom laktacije, plus sintocinon i oksitocin koji sam primala 11 dana, i eto hiperlaktacije. Ali ne brinem, i to ce se regulisati. A beba i ja stvarno uzivamo u dojenju.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/8/2015, 22:37

d77 ::Noja, eto ja zaboravila da napisem da je Fitolat odlican za laktaciju...meni je za par sati od uzimanja uvek nadolazilo mleko u vecoj kolicini, a uzimala samo po 1 tabl.dnevno...

I ja sam planirala da ga kupim u strahu da cu ostati opet bez mleka, ali nisam ni imala potrebe. A cula sam da je fantastican.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 31/8/2015, 22:49

Ja i dalje pijem ove kapi za vise mleka, i toplo ih preporucujem, narucuju se iz inostranstva online, nema ih kod nas, mada ih ima recimo u Hrvatskoj u apotekama...
https://www.motherlove.com/product/more-milk-plus

Jedno to pakovanje mi i dalje traje od pocetka dojenja, ostala mi je negde trecina...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 31/8/2015, 23:22

kako to sa piskavicom ide za dojenje,imam jos dosta mlevene u rezervi ostalo kad sam muza gnjavila da jede s medom,mogu odmah i ja da pocnem,secam se da je imala bas intenzivan miris,rekla bih da je njemu cak i urin duftao na piskavicu
Vecka kako se trosi za povecanje laktacije
prica je skrenula s teme,ali kad vec pomenuste da ne propustim informaciju..
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 1/9/2015, 08:32

Ovi saveti za dojenje zlata vrede,mame hvala i svaka cast!
Ja odoh danas da me odkrpe:) Ne znam da li ce dr odmah videti da li se malo otvaram,kontrakcije su pocele svakodnevno...Ali ne traju po ceo dan...Otekla sam katastrofa prste ni na rukama ni na nogama ne mogu da savijem,lice deformisano,valjda ce mi reci danas nesto i za to!
Ljubim vas sve!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 1/9/2015, 09:22

...ancice dusho,samo redovno meri pritisaj,mada je kod tebe oticanje verovatno zbog vruchine....chekamo izveshtaj i ljubimo te!...
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 1/9/2015, 09:28

Ancice, bas se priblizilooo!
Jeste odlucili kako se poradjas? CR ili prirodno?
srca srca srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 1/9/2015, 09:43

Ancice, kao sto kaze Tatjanica, samo redovno kontrolisi pritisak. Mada i ja mislim da otices od vrucine. Meni je pritisak u redu, pa budem natecena, narocito ujutru. Kad su dani sveziji, ni traga otoku. Cekamo da nam javis lepe vesti.

Mame su bas dale korisne savete oko dojenja. Uskoro cu poceti i tu tematiku ozbiljnije da citam. Za sada citam kako izabrati kolica, sediste za auto, krevetic...

Juce sam imala 2. EUZ i fetalnu ehokardiografiju. Hvala Bogu, pa su svi nalazi u redu. A bebac je porastao, ima 678 gr. Prvi put sam ga videla na 3d, ljubav na prvi pogled ♡♡♡

Ljubim vas sve.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 1/9/2015, 11:03

...bravo arieeees,to je ta 3d ljubav na prvi pogled!!! :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 1/9/2015, 16:51

Bravo Sofija za info za kapi! Meni je tako ocajno trebala pomoc oko laktacije prvi put a nisam imala nikakvu podrsku osim od muza koji nije imao bas puno informacija. Dr je moju mamu ubedio da ne treba da dojim zbog mog zdravstvenog stanja (pa nije bilo bas toliko kriticno!) Zato sam se ovaj put na vreme informisala, i popricala sa mojima, i sada su mi stvarno bili podrska gde god mi je trebala pomoc.

Milenice, cula sam da se za laktaciju pije caj od piskavice komoraca i anisa, po prstohvat svega pa od toga skuvas klasican caj, 3x dnevno.
Ja je pijem-jedem drugacije. Kasicicu semena skuvam u 2dl vode dok ne uvri voda na pola i ta se taman i skuva seme. Caj popijem a u seme stavim kasiku meda pa pojedem. Tako sam 4x dnevno,sad sam smanjila samo uvece jedem jer sam upala u hiperlaktaciju. Humana caj za dojilje sam pila 3x dnevno, smanjila sam na 2x. I dalje imam mnogo vise mleka i zamrzavam, ali posto se oko 3 meseca (Bane ima 1,5) ocekuje naglo skok u razvoju, odrzavam ovu kolicinu mleka da ne zafali kako se uglavnom desava par dana dok se ne uspostavi ponuda i potraznja u skoku u razvoju.  Ako bude trebalo opet cu uzimativise puta piskavicu, a nadam se da ce sve ostati super.
Anci, drzi se :* od vrucine sad vam je sigurno tesko, grlim sve trudnice. Kazu da ce uskoro zahladjenje, da malo bude lakse. Moguce Anci dabotices od vrucine, i ja sam od vrucine oticala u obe trudnoce.

Aries bravo za fetalnu, samo napred :* raste bebica bravo! :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 1/9/2015, 20:12

Bravo, Aries! Svaka cast!
srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 1/9/2015, 23:28

Aries, super za rezultate, ljubac za tebe i bebca!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 2/9/2015, 08:12

Bravo Aries,ja se secam i da je nas malisa imao bas slicnu kilazu tada,kako mi je to zvucalo puno :) sva sam bila ponosna...
Mi juce ispaljeni dr kaze da izdrzim sa serklazom jos nedelju dana pa ce mi onda definitivno skinuti,kaze ako sad skine za vikend porodjaj definitivno,kontrakcije su sve cesce i redovnije,serklaz je poceo i da popusta,pa bih kao trebala da se primirim.Pitam jel moze da pukne serklaz,kaze moze,ali meni nece,bas me utesio. Pritisak je ok,tako da definitivno sam lepa od vrucine...Pitam kad cu znati kad treba u bolnicu ako krenu jace kontrakcije da stignem na vreme jer 45km nije malo,kaze znaces,eto sve nesto bezveze!Da ime idemo na prirodni porodjaj!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 2/9/2015, 08:36

Anci grlim te! Sigurno puno brines jer si dobila neodredjene odgovore

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 2/9/2015, 08:44

Ancice, sve ce to biti u redu. Grlim.

Devojke, hvala na lepim recima. :-* :-* :-*
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 2/9/2015, 12:52

...ancice dusho,biche sve dobro....normalno je da imash hiljadu pitanja sad pred porodjaj...ljubim teeee!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 2/9/2015, 13:56

Caos devojke! Evo dogurah do 9. meseca, kod kuce sam jos, uzivam, kontrola za 8 dana pa da preciziramo kad ce carski. Jako sam nervozna, tesko podnosim vrucine, ostalo ok. Ljubim vas sve!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu