KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 12/8/2015, 10:08

Sa 14 nedeljom...
meni je uvek bilo lakse da zapamtim ovako:
1,2,3,4,
5,6,7,8,                                                        1 trimestar
9,10,11,12,13,

14,15,16,17,
18,19,20,21,                                                   2 trimestar
22,23,24.25.26.

27,28,29,30
31,32,33,34                                                   3 trimestar
35,36,37,38,39

kao sto vidis,uvek idu 4+4+5 nedelja

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 10:25

Ma nije mi problem da zapamtim, nego sam nailazila na razlicite podatke pa ne znam sta je tacno.... Hvala!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 12/8/2015, 10:27

Pa da svi racunaju razlicito,a ja samo ovako racunala i trimestre i mesece...lakse mi ovako Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 10:35

Mene ovo interesuje zbog terapija koje doktori daju u trudnoci. Posto neki lekovi npr. ne smeju da se uzimaju u 1. trimestru, a u 2. i 3. smeju, i obrnuto. Kako odrede sta da ti daju npr. u 13. nedelji ako ne postoji jedinstven stav o tome kad pocinje 2. trimestar?
To me interesuje, lako cemo za racunicu. lol!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/8/2015, 10:54

Hvala na cestitkama :)
Vala jeste najlepsi nacin da se izgubi decko, heheh :)

Smesna prica o dve burme :)

I ja ukacih da prvi trimestar traje 13 nedelja, ne znam vise gde sam procitala...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 12/8/2015, 11:09

E da čudne su te računice sa nedeljama.
Ja računam da su 4 nedelje 28 dana a mesec traje 30-31 dan pa se tu dodaju ona dva do tri dana. Našla sam negde na internetu da je prvi trimestar 13+6 dana. E sada npr pošto je meni tremin 8. mart ja onda svakog 8. u mesecu računam da sam ušla u sledeći mesec i kada izbrojim nedelje tačno tako i izađe nekako dva meseca 9 nedelja a 3 meseca 14 nedelja zbunjen mada se i te nedelje valjda koriguju po dužini ploda...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/8/2015, 11:11

iskusnije trudnice kazu da se to na kraju sve svede na isto ...
da se ukople nedelje trudnoce i lunarni meseci,
sa realnim mesecima...

tako nekako Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 12/8/2015, 11:27

Racunanje nedelja trudnoce i trimestara se bas razlikuje. U knjizi Sta da ocekujete dok cekate bebu su nedelje po mesecima i trimestrima malo drugacije nego sto je napisala Jelena. Odnosno, 2. i 3. trimestar se razlikuju. Ja se drzim racunice kao sto je u knjizi (sto ne znaci da je ona tacna), ali mi je tako jednostavnije, da se ne bih totalno zbunila i pogubila.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 12/8/2015, 11:32

Annci, ja sam imala groznu alergiju na Fraxi na pocetku trudnoce, zato me je dr i prebacila na Fragmin. To je bio nesnosan svrab celog tela, sa crvenilom i urtikarijom. Izgledala sam kao da sam upala u koprive. Ne daj Boze nikome. I kad sam presla na Fragmin, trebalo je jos dosta vremena da se alergija smiri. Cak sam isla i kod dermatologa. Niko nije bio 100% siguran od cega mi nastaje alergija. Pretpostavljaju da je imalo veze i sa hormonima koje sam dobijala u procesu VTO, kao i sa trudnickim hormonima, plus moja sklonost alergijama.


Poslednji izmenio AriesGirl dana 13/8/2015, 19:22, izmenjeno ukupno 1 puta
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 11:33

Pa da, razlikuje se. Ali to zbog nasih licnih racunica i nije tako bitno, ali je zbog lekova bitno. I nije mi bas najjasnije kako onda prepisuju terapije u tim "granicnim" nedeljama.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 12/8/2015, 11:48

A mene zanima dužina crl po nedeljama. Našla sam baš različite informacije. Uglavnom svuda piše da su to prosečne mere ali baš da negde napišu kako npr u 11. nedelji crl oko 30mm a negde piše oko 50mm... Rolling Eyes

Pretpostavljam po veličini ploda, odnosno po onome šta se sve razvilo kod ploda, odrede koje lekove trudnica može da koristi kada su ti prelazni pretiodi u pitanju... to ja pretpostavljam....


Poslednji izmenio pegaz dana 12/8/2015, 11:53, izmenjeno ukupno 1 puta
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/8/2015, 11:50

ma bolje se ne opterecuj tim detaljima...
pitaj doktora jel sve ok i to je to :))
neke mere koje pisu na bebac.com meni se ne uklapaju za moj slucaj (i ja sam razmisljala zasto nema mera od - do), a dr kaze da su mi rezultati "skolski"...
o cemu ne moram da mislim, bolje i da ne mislim ...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 12/8/2015, 11:51

Eho ::Pa da, razlikuje se. Ali to zbog nasih licnih racunica i nije tako bitno, ali je zbog lekova bitno. I nije mi bas najjasnije kako onda prepisuju terapije u tim "granicnim" nedeljama.

To ni meni nije jasno, ali valda znaju sta rade i kako racunaju. Meni se po nalazu na poslednjoj kontroli cak racunica po ET i po UZ ne slaze za 2 dana (desava se zenama da bude razlika i po dve nedelje, nista strasno). Uopste mi nije jasno sta je onda tu merodavno. Meni ni ne racunaju termin po poslednjoj menstruaciji, nego po ET, jer sam dugo bila na supresivima.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 12/8/2015, 11:55

Eho ::Pa da, razlikuje se. Ali to zbog nasih licnih racunica i nije tako bitno, ali je zbog lekova bitno. I nije mi bas najjasnije kako onda prepisuju terapije u tim "granicnim" nedeljama.

Bitno im je da prepisu terapiju u odnosu na zrelost bebe, ako je beba po zrelosti u 2trim, tj organogeneza je zavrsena, onda uopste nije opasno sto si ti po ciklusu ustvari jos koji dan u 1trim. Wink

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 12:02

AriesGirl ::
To ni meni nije jasno, ali valda znaju sta rade i kako racunaju. Meni se po nalazu na poslednjoj kontroli cak racunica po ET i po UZ ne slaze za 2 dana (desava se zenama da bude razlika i po dve nedelje, nista strasno). Uopste mi nije jasno sta je onda tu merodavno. Meni ni ne racunaju termin po poslednjoj menstruaciji, nego po ET, jer sam dugo bila na supresivima.

E, to za UZ mi je profesorka nesto rekla zasto on uvek "bezi" za koji dan. Nisam se udubljivala, posto je zakljucak bio da je merodavnija starost trudnoce po poslednjoj menstruaciji/embriotransferu. A posle se sve ionako koriguje u zavisnosti od napredovanja bebe, pa cak i termin porodjaja. Ali to sve realno uopste nije bitno ni za sta, bitno je da beba napreduje kako treba, da se organi razvijaju kako treba..... Ionako se vecina nas nikad ne porodi u terminu. Medjutim, ovo za lekove mi uopste ne deluje bezazleno. Ne sumnjam ja da doktori znaju sta rade i kako prepisuju terapije, nego mi nije jasno kako ne moze da se nadje neki precizniji podatak o svemu tome na netu.
Mozda da uvedem kao plan B da se pojavim inkognito na nekom predavanju na medicinskom fakultetu? lol!

Pegaz, to za CRL mi je i logicno da su rasponi veci, posto ne napreduje svaka beba istim tempom. Plus se nikad ne zna kad je tacno doslo do implantacije. A verujem da, ako bi tu bilo nekih vecih odstupanja, doktori to mogu da vide i prema nekim drugim parametrima na UZ.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 12/8/2015, 12:02

Šašava ::ma bolje se ne opterecuj tim detaljima...
pitaj doktora jel sve ok i to je to :))
neke mere koje pisu na bebac.com meni se ne uklapaju za moj slucaj (i ja sam razmisljala zasto nema mera od - do), a dr kaze da su mi rezultati "skolski"...
o cemu ne moram da mislim, bolje i da ne mislim ...

Ti portali o roditeljstvu bas i nisu totalno medicinski tacni sto se mera tice... cak se i u razlicitoj medicinskoj literaturi razlikuju podaci. Ono sto je bitno jeste da su odnosi mera dobri, a da l je CRL 30 ili 50 druga je prica...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 12:02

Vecka, a znas li koji su parametri za procenu zrelosti bebe?
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 12/8/2015, 16:18

Mico jos malo pa upoznajes bebe....Bravo...
Sasava,cestitamo,devojci se jos dok mozes...
Devojke sve sto vas zanima najbolje da pitate dr,a meni je najbitnije da dr kazu da je sve ok,e sad da li je bebac malo veci ili manji,od skolskog mislim da nije toliko bitno...
Mi se polako spremamo,peglamo,peremo ali ne preterujem...
U petak ponovo kontrola,nadam se da ce me vratiti kuci...Da necemo morati da se zadrzavamo,kad nam vreme nije :)

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 12/8/2015, 17:29

Ime moje, drzimo fige u petak!
srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 12/8/2015, 17:33

Eho ::Vecka, a znas li koji su parametri za procenu zrelosti bebe?

Ne znam, to odrede po ultrazvuku... moja beba je po zrelosti na uz kasnila konstantno 2 ned u razvoju u odnosu na gestaciju, tek prec kraj trudnoce je dosla zrelost i gestacija na osto. A tolerisu 2 nedelje vise i manje.
Vidi na izvestaju sa uz, pg/kl (klinicki) je po ciklusu,a pg/uz je po ultrazvuku.

Anci :***

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 18:10

Aha, na to mislis. Meni je to do sad bilo vrlo blizu, samo 2-3 dana razlike izmedju PM i UZ procene starosti.
Ono pitanje me je zanimalo jer se ne poklopi uvek da se radi istovremeno i UZ i da se daje terapija za nesto. A nigde nisam nasla malo detaljnije objasnjenje na osnovu cega se odredjuje ulazak u drugi, pa potom i treci trimestar. Sve je vrlo sturo i razlikuju se podaci.
Mislila sam da iskusnije trudnice mozda znaju pravo objasnjenje, svakako cu pitati dr jer me bas interesuje.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 12/8/2015, 18:22

Ja sam imala i terapiju koja se u trudnoci ne koristi (po uputstvu). Mozda neka terapija moze da se koristi uz dodatni nadzor. Na nekim lekovima pise: koristiti ukoliko je steta po majku bez leka veca, od stete po plod sa lekom.
Sad ti detalji iskreno i mene zanimaju.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 18:42

Moze, sigurno, a procitala sam i to na nekim lekovima. A za ovo ostalo cu bas da pitam (kako se tacno odredjuju trimestri) cim stignem.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 12/8/2015, 20:27

Cr zakazan za sledecu nedelju.Brine me samo sto nisam radila taj FES,bar nigde ne pise da sam radila
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 12/8/2015, 20:28

Cr zakazan za sledecu nedelju.Brine me samo sto nisam radila taj FES,bar nigde ne pise da sam radila
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 15 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu