KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FERONA - Novi Sad

+107
libra35
Bobaue
mimi85
antea81
Lili76
Borbica
alisa
mariamagdalena
Jerapetra
Blanka
Maki87
micam
BabyBear
hany
Marijamaki
Vanja80
Lena88
Sirijus
mamadabudem
patofna
dusica78
bgdtanja
ivanicasale
baba Vera
PalcicaBg
HappyGirl
mirjanamirjana1986
misslea
valika77
Petraa
Mimi12
Lola021
enap
mpantic
bobica83
Biki88
ahosame
Nevena Arsic Gracin
Lina73
sanja369
sanja 73
jelena.kuburic
d77
šefica
Erata
mikica023
Nataša Krstekanić
Leptirko88
Mala Mia
Cherish
zvoncica36
luskica
ninica2
zsuki75
Nella
Amna84
sunny.tp
kokica82
tandara
srculence 84
OKacica
spring2015
annci
NikAaA
snowwhite
Gogoli
Tebi
Pikseta
masato
ljubavsunce
leptirica1977
jelena*mama2andjela*
JocY
Nata84
jjelena
Eho
Ancica 87
winni
*Titi*
Nataly17
flebodia
jelena86
labradorka
MalaSaJuga
saska1
bak
noja
AriesGirl
spring
sareni leptir
daki_mm
majal86
milanka vekic
OZA
nina :)
ganedina
tatjanica
ncoka
Mikilica86
harper
LaFolie
jelena1985
Afrodita
lela1984
Sanjci87
tiki89
KoMetaK
111 posters

Strana 13 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Sledeći

Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od saska1 14/6/2015, 20:38

Lela i kod mene 4 ukupno sam imala.Primala sam ja i prošli i predprošli put i ptogesteron i pregnil sve na peti dan.Ovaj put nek mi ostavi progesteron a ovaj nek izbaci pa šta bude,neznam ni ja više .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 14/6/2015, 20:54

Ja nisam nikad taj progesteron, ali ni proveravala nakon transfera. Mozda mi padne progesteron. Na koliko si ti proveravala pg nakon transfera?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 14/6/2015, 20:56

Mislim da taj pregnil ne moze da skodi, ali mozda treba i pg-depo.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od saska1 14/6/2015, 21:01

Lela da ne zatrpavamo temu evo napisaću ti p.p
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 14/6/2015, 21:04

Ok

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od noja 15/6/2015, 01:40

Mislim da je dobro I pregnil (urin trudica) preradjen na pet dana kao podrska I progesteron , fraxi . Sve sto moze da se ukljuci u terapiju , ja sam sve kad je I beta bila ok ....I svakave vitamine c I e najjvise pila I jela sve ono sto ima u temi I brazilske sve I muza tim isto Kljukala pred mesec dana .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od OKacica 15/6/2015, 11:11

labradorka ::
spring2015 ::Pozdrav devojke,u maju smo radili vto kod prf.Kopitovic,beta posle et 174,posle dva dana beta 17,ponovo uradimo,beta 5,kraj svih snova...da li je neka od vas imala sl.iskustva?I citajuci sve ove komentare,koliko sam snimila samo jedna devojka je uspela u ovoj nasoj borbi sa " vetrenjacama"

Nazalost,mogu da prijavim isti slucaj.Prekjuce,12dt-beta 38,danas-12. Sad
Sto me je jako zacudilo,iz Ferone su porucili da nastavim sa terapijom i vadim krv za dva dana???Zar nije jasno da od trudnoce nema nista i cemu produzavati agoniju i sprecavati ciklus utrogestanima?
Spring2015 sta su tebi savetovali i posle koliko si prokrvarila?

Nazalost da se i ja upisem, isti slucaj. Beta 12dpt 25, posle dva dana 9, i isto su mi rekli da ne prekidam terapiju i da betu ponovim za dva dana (sto je danas)... Po meni to je produzavanje agonije jer sam na utrogestanu i fraxiju, ali hajde, iako znam da nema nista od toga nastavljamo dalje. Naravno da smo imali velika ocekivanja i skrhani smo... Finansijsku stranu da i ne spominjem... Nekako smo se nadali, sve je lepo islo, imali smo dovoljno folikula i vracena su tri lepa embriona... Sta se u medjuvremenu desilo, ne znam, pokusavam da ne krivim sebe, da li je trebalo da uradim ovo, ili ono, da li sam pila mnogo kafe, jela mnogo voca (koje ipak ima secer a ja imam IR), da li sam mozda trebala vise da odmaram, da li sam mozda trebala da potrazim savet jos nekog gastro lekara pred VTO, posto mi je trenutna dr dala zeleno svetlo... Pitanja je mnogo... A godine prolaze...

Sro se tice dr Kopitovic nemam nikakve zamerke na njen rad i energiju i na organizaciju cele bolnice. Svi su se maksimalno trudili i davali objasnjenja u svakom momentu. Samo me ovo na kraju malo zbunilo, jer naravno nije lako prihvatiti istinu nakon 10-tak odlazaka u Novi Sad, bockanja, i na kraju nadanja da ce stvari konacno krenuti u nekom pravcu, da ce se i nama desiti "to' sto se desava uglavnom drugima, a nama nikad...

Drzite se devojke... osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od noja 15/6/2015, 11:59

Uf okacice zao mi je draga . Ljubim te puno..sad odmor more sunce nadam se vasoj prirodnoj trudnoci ...
Da li ste proveravali tsh I prolaktin kad I betu ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od *Titi* 15/6/2015, 12:20

Labradorka, OKacica, bas mi je zao...  Crying or Very sad A zasto se uopste i dobija taj Pregnyl posle transfera? Ja sam isto kod dr. Kopitovic i nisam ga primila ni kao stop injekciju (primila sam Ovitrelle), a sada posle et-a uzimam samo Utrogestan 3x dnevno po 200mg i Progesteron depo na svakih 5 dana. Jeste imale neke simptome posle et-a?
*Titi*
*Titi*

Broj poruka : 121
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od annci 15/6/2015, 12:38

Joj drage moje... zagrljaj
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od OKacica 15/6/2015, 12:48

noja ::Uf okacice zao mi je draga . Ljubim te puno..sad odmor more sunce nadam se vasoj prirodnoj trudnoci ...
Da li ste proveravali tsh I prolaktin kad I betu ?

Proveravala sam TSH sedam dana nakon pocetka stimulacije (bila sam na kratkom protokolu) i bio je ok.
Hvala ti draga na lepim zeljama...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od OKacica 15/6/2015, 12:49

*Titi* ::Labradorka, OKacica, bas mi je zao...  Crying or Very sad A zasto se uopste i dobija taj Pregnyl posle transfera? Ja sam isto kod dr. Kopitovic i nisam ga primila ni kao stop injekciju (primila sam Ovitrelle), a sada posle et-a uzimam samo Utrogestan 3x dnevno po 200mg i Progesteron depo na svakih 5 dana. Jeste imale neke simptome posle et-a?

I ja sam dobila pregnil na 5.dan. To je kao podrska zutom telu da samo stvara progesteron...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od noja 15/6/2015, 13:28

Okacice tsh zna da skoci bas tu negde 5 dan znaci peti dan od transfera . Kad je I inplatacija treba ga redovno kontrolisati . Sad kad ponavljas betu uradi I njega
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od spring 15/6/2015, 13:35

O Boze bas sam se rastuzila,sve same biohemijske,nesto bas nemaju uspeha u poslednje vreme neznam sta da mislim gubim nadu...jako mi je zao i neznam sta da kazem...
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od spring 15/6/2015, 13:36

Okacica jeste li zamrznuli embrione?
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od OKacica 15/6/2015, 13:52

spring ::Okacica jeste li zamrznuli embrione?

Nismo, nije bilo nista za zamrzavanje... Sad
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Pikseta 15/6/2015, 14:05

Drage devojke,bas mi je zao uvek kad nesto ovako procitam.Ne odustajte,sta drugo da kazem!Sto se tice pregnila i progesterona,citajuci vas vidim da je to kod svake drugacije.Ja sam dobila pregnil 2 dana pre aspiracije kao stop inekciju,a progesteron na dan transfera,pa je trebalo jos 2 da primim na svakih 5 dana.Posle druge inekcije mi je jako pozlilo,tako da trecu nisam ni primila.I sa svim bockanjima sam prestala na dan aspiracije,zadnji je bio fraxiparin.Terapija sad mi je je 1x1 utrogestan i folnak.
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od spring 15/6/2015, 14:16

Stvarno mi je zao Okacice znam kako je...sve znam,samo neznam zasto,zasto se ovo desava,svima nama koji prolazimo kroz sve ovo,pa samo zelimo bebu nista vise ni avione ni kamione...meni nista netreba osim deteta,bila bih presrecna makar jedno dete da imam a kad bih mogla da biram imala bih petoro bez sale!o tome sam ceo zivot masta i gle sta me snadje ja i dalje iako je proslo vise od godinu dana od moje operacije na kojoj mi je receno da cu morati na vto,ne mogu da verujem da se ovo meni desava i posle tri neuspela pokusaja ja se i dalje nadam uspehu pa cak i prirodnoj trudnoci...mislim smesno je al tako je.Gotovo da ne poznaj oko sebe zenu koja bar jednom nije abortirala,zatrudne mesec dana posle kiretaze i opet se ociste i opet zatrudne posle nekog vremena a cuvaju se i to im se slucajno desi,a ja nikad!!!nista!!!Pa kakva je to zivotna nepravda,a ja se pitam Boze zasto ga meni nisi dao ja bih ga rodila!!!ali izgleda ne cuje me! Ma vise ne znam sta da mislim...
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od spring2015 15/6/2015, 15:06

Devojke,bas me zanima koliko nas je uspelo u svom cilju u Feroni?Ja sam upoznala dve devojke sa kojima sam se cula,od njih dve nijedna nije uspela.
Zelim da kazem da je prf.Kopitovic vrhunski strucnjak I odlican covek ali mislim da ne moze zena dati svoj maximum radeci na tri mesta,politcko angozovanje,u drzavnoj uatanovi,privatnoj ustanovi i plus razni seminari,sastanci...mozda gresim,ne znam...ja cu u svakom sl.verovatno opet kod nje.

spring2015

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 15/6/2015, 15:15

A za mene je ona the best. Jedina me dovela do transfera i spasila nove donacije i bila biohemijska. Za mene je to vrhunski uspeh.Verujem da ce i ovaj put uspeti da mi izvuce i oplodi jajnu celiju i da cu kad -tad uspeti bas kod nje. Njoj u Srbiji nema ravne, vrhunski majstor i fenomenalna kao covek. Ja bas mislim da je maximalno posvecena svakom pacijentu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od *Titi* 15/6/2015, 15:30

Spring2015, ja sam isto pacijent dr. Kopitovic. Jos uvek ne znam da li smo uspeli ili ne, jer betu trebam da radim sledeci ponedeljak, ali moram da se nadovezem na tvoj post. Ja sam prva bila protiv toga da mi dr. Kopitovic radi VTO, jer sam isto kao i ti mislila da prosto ne moze da mi se posveti u potpunosti, jer radi na 100 strana. Pristala sam da odemo bar na konsultacije i posle toga nisam vise ni sekund razmisljala gde cemo da radimo. Slobodno mogu da kazem da mi se posvetila u potpunosti. Skoro svaki drugi-treci dan mi je radila UZ, menjala terapiju usputno prateci folikule na UZ-u, kada mi nije bilo dobro dan posle aspiracije, skoro ceo dan sam lezala kod njih gde me je non-stop obilazila, posle toga smo bile na vezi (naravno preko sestara) kako bi ispratila moje stanje, a na dan samog et-a smo vecali koliko embriona da mi vrati, jer je bila striktno protiv toga da mi se vrate 3, pa cak i 2, jer se bojala da necu uspeti da iznesem trudnocu (ako uspe, naravno), ali je ipak pristala na 2 da ne bismo rizikovali. Tu mi je pokazala da joj nije samo bitno da VTO uspe vec i zdravlje samog pacijenta. Sve u svemu, posvetila mi se i vise nego sto sam ocekivala, ali ne mozemo ocekivati cuda od nje. Ona ce uraditi sve sto je u njenoj moci da sve bude kako treba, ali da li ce se plod "zakaciti" ili ne, to vec ne zavisi od nje niti od bilo kod drugog doktora. Jako mi je zao sto vam nije uspelo i zelim ti od srca da vam naredni put bude pun pogodak!
*Titi*
*Titi*

Broj poruka : 121
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 15/6/2015, 15:49

spring2015 ::Devojke,bas me zanima koliko nas je uspelo u svom cilju u Feroni?Ja sam upoznala dve devojke sa kojima sam se cula,od njih dve nijedna nije uspela.
Zelim da kazem da je prf.Kopitovic vrhunski strucnjak I odlican covek ali mislim da ne moze zena dati svoj maximum radeci na tri mesta,politcko angozovanje,u drzavnoj uatanovi,privatnoj ustanovi i plus razni seminari,sastanci...mozda gresim,ne znam...ja cu u svakom sl.verovatno opet kod nje.

Veruj mi da moze. I to maksimum u svakom od tih poslova koje radi. Retki ljudi to mogu, a ona je medju njima. Zato i jeste izuzetna.
Ja ih znam nekoliko koje su uspele u Feroni (sto kod dr Kopitovic, sto kod dr Trninic-Pjevic), jos vise njih koje su uspele u Betaniji. Imaj na umu da Ferona radi tek od februara ove godine.
A sto se tice razlicitih terapija koje dobijamo, to se zove individualan pristup i prof. Kopitovic ga praktikuje uvek. Svaka od nas je prica za sebe, pogotovo u kombinaciji sa nasim muzevima, koji su takodje prica za sebe.

Sto se veceg broja biohemijskih tice, moje laicko misljenje je da to ima veze sa najnovijim tehnologijama koje se koriste. Dok njih nije bilo, embrioni se nisu ni kacili za zid materice. Sada, uz asistirani hatching i ostale specije iz IVF laboratorije, dolazimo cesce do implantacije, ali iz nekog razloga embrioni prestanu da se razvijaju. Razlozi su mnogobrojni, a jedan od njih je genetska neispravnost istih. U tom slucaju radi prirodna selekcija i dobro je sto je tako, ma koliko za nas bilo bolno.

Uspecete svi, samo treba jos strpljenja. Ovo vazi i za mene, ne tesim vas u prazno. lol!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od spring2015 15/6/2015, 16:14

"EHO"..kakva su tvoja iskustva i kako si ti prosla sa VTO?

spring2015

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 15/6/2015, 16:21

Moja iskustva sa profesorkom Kopitovic (ma gde ona radila) su odlicna. Imam iza sebe jednu neuspelu VTO iz Betanije i jednu biohemijsku iz Ferone. Za ovu trecu (iz Ferone) jos ne znam ishod.

Sta znam, ja sam poprilican realista, jasno mi je da moze da potraje do konacnog uspeha. A pri tom nemam nikakav medicinski problem, imamo samo slabiji spermogram (za prirodne pokusaje, ali ne i za inseminacije i VTO) i to je sve.

Valjda ce nekad i da uspe, pojma nemam, ali doktorku necu da menjam ni pod pretnjom smrcu. lol!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od noja 15/6/2015, 16:23

Prolece sta si sve radila od dodaynih analiza
Idem u off mozes pisati I na koracima .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 13 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu