KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 12/3/2015, 17:20

Da je Drina živa i zdrava 100 godina. Čestitam!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 12/3/2015, 17:22

Vučice navijam da bebac još malo sačeka. Verujem da će tako i biti.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 12/3/2015, 17:28

Šta trudnica može očekivati u trudnoći? Gasove,podrigivanje, umor, vrtoglavicu,krv iz nosa,pojačan sekret,probadanje u vagini, nemirne noge, oticanje zglobova, zatezanje stomaka(kontrakcije meni su bile česte od šetog meseca, ali nisam mnogo obraćala pažnju sve ispalo ok na moju sreću), preznojavanje,mokre gaće,češće pražnjenje bešike, pritisak na želudac i na bešiku, hrkanje,manje sna,gađenje na neku hranu,''gladne oči''(jede vam se nešto, a kad zagrizete shvatite da to neželite),potreba za kiselim, gorušica,....

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 12/3/2015, 17:34

Lepo sažeto na jednom mestu Very Happy
Dodala bih i kratak dah,aritmije i ubrzan rad srca,kočenje-krsta,noge,leđa,zapušen nos konstantno,jako crvene dlanove,divnu kosu koja brže raste nego inače i manje se masti,...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 12/3/2015, 19:45

Crvic,Keti...cestitke na devojcicama....
Mene zvala prof.Novakov da mi javi dabl 1:10000..... Kaze da je odlican...Sad smo nekako na miru...
Vucko....mislimo na tebe da izdrzis sto duze...
Debelice,ljubim vas,nadam se da ste bez vecih problema...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 12/3/2015, 20:06

Keti, neka je sa srecom! Neka je Drina ziva i zdrava i pametna i lepa kao seka! osmeh srce osmeh srce


Crvicu, cestitke! Neka je cera ziva i zdrava!!! osmeh srce osmeh srce


Poslednji izmenio KoMetaK dana 12/3/2015, 20:09, izmenjeno ukupno 1 puta
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 12/3/2015, 20:08

zvoncica36 ::Šta trudnica može očekivati u trudnoći? Gasove,podrigivanje, umor, vrtoglavicu,krv iz nosa,pojačan sekret,probadanje u vagini, nemirne noge, oticanje zglobova, zatezanje stomaka(kontrakcije meni su bile česte od šetog meseca, ali nisam mnogo obraćala pažnju sve ispalo ok na moju sreću), preznojavanje,mokre gaće,češće pražnjenje bešike, pritisak na želudac i na bešiku, hrkanje,manje sna,gađenje na neku hranu,''gladne oči''(jede vam se nešto, a kad zagrizete shvatite da to neželite),potreba za kiselim, gorušica,....

ragaco ::Lepo sažeto na jednom mestu Very Happy
Dodala bih i kratak dah,aritmije i ubrzan rad srca,kočenje-krsta,noge,leđa,zapušen nos konstantno,jako crvene dlanove,divnu kosu koja brže raste nego inače i manje se masti,...

Samo?!?! Wink lol! lol! lol! lol!

A opstipacija, mucnine, bolovi i probadanja raznorazna dole, naduven stomak, bolovi u ledjima, zgadije, visok pritisak, ..... lol! lol! lol!


Poslednji put izmenio KoMetaK dana 12/3/2015, 20:12, izmenio ukupno 2 puta
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 12/3/2015, 20:10

Vule, mislim na vas i navijam da produzite sto je vise moguce kao 2 u 1!! molitva molitva molitva molitva ljubav

Ancice, bravo za odlican dabl!!! g g

Mico, nazovi dr, bolje nego da te boli glava. Mada, mozda je beba pritisla neki nerv pa je od toga, ali bolje da pozoves da budes sigurna.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 12/3/2015, 22:55

Ancice bravo za dabl!
Nove bebice, divnodivno, Crvicu cestitam!!!

Devojke nasmejale ste me sa trudnickim ocekivanjima.. Very Happy
Jeste li napisale progesteronsku temperaturu i preranu laktaciju? Very Happy

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 13/3/2015, 11:20

Dodajte svoje simptome ili simptome neke druge trudnice iz vašeg okruženja. Ja nisam imala ostipaciju. Znam ženu koja je imala svaki dan ređu stolicu od početka trudnoće.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 13/3/2015, 11:22

Često žene budu svađalice u trudnoći. Evo ja sam živi primer toga. Svađala sam se sa prodavcima na pijaci kad mi stavljaju trešnje u kesu zagledala i vadila svaku koja mi je bila ''van standarda''. Moja koleginica je celu trudnoću presedela ispred tv-a i gledala emisije o kuvanju. Non-stop je bila ''napaljena'' na hranu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 13/3/2015, 11:24

Ancica 87 ::Crvic,Keti...cestitke na devojcicama....
Mene zvala prof.Novakov da mi javi dabl 1:10000..... Kaze da je odlican...Sad smo nekako na miru...
Vucko....mislimo na tebe da izdrzis sto duze...
Debelice,ljubim vas,nadam se da ste bez vecih problema...
Odličan dabl verujem da ti je sad mnogo lakše.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JocY 13/3/2015, 12:29

Keti, Crvić četitam Vam od srca osmeh srce srca srca1 srce usne
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 13/3/2015, 17:47

Hvala devojke,lakse se dise,rekla mi je jos u fazonu,da je dobro da se radi aminocinteza to je kao bas sigurno da je sve oki,ali,ne i kod mene jer je trudnoca rizicna,i zbog svega ranije kaze moze vrlo verovatno doci do spontanog Sad ;ali ima neki test iz krvi koji je tacan kao amino i kosta 700e ni manje ni vise,slog me drmno! Odakle mi tolki novci,mozda nesto opljackam Embarassed ... Evo i ja citam te simptome sto je zvoncica navela pa pola ih vec imam,plus,pola Kometinih pa blago meni do kraja ove trudnoce blago meni citavu stranicu cu vam zauzeti sa ocekivanjima i simptomima...
Mico kako noga?
Vecka kako si nam ti?
Kometak?
Vucko...i dalje mislimo na vas!!!!
Ljubim sve...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 13/3/2015, 18:26

Vucko, mislimo na vas!!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Ancice, ja ne znam da li zelis da radis AC ili ne, ponekad mi se cini da uslovljavaju njome, tj. da je predlazu da bi uzeli kintu vise, a mislim da za ove testove iz krvi mogu da insistriaju jos vise, jer su skuplji, iako neinvazivni. Imas temu o tim testovima koju sam otvorila prosle godine: https://kutak.forumotion.com/t2712-prena-i-harmony-test-prenatalna-dijagnostika-umesto-amnio

Razmisli, ako ti je dobar dabl, ima li smisla raditi analize dalje i rizikovati ili ne. Ti si mlada, nemas ni 30 godina, rizici su kod tebe manji.

Ako bismo pobrojale sve trudnicke simptome na jednom mestu, sigurna sam da bi se mnoge cure zapitale - vredi li? Wink Sreca pa se smenjuju i traju "samo" 8 meseci, jer prvi mesec i ne znamo da smo trudne! lol! lol! lol! Setih se Bixi i njene gorusice, zaboravila sam na nju skroz, iako me je mucila do pre 2-3 nedelje i nadam joj se da se vrati uskoro! lol! lol!

Ja mislim da mi danas udjosmo u 5. mesec. osmeh srce Valjda je tako, sa 17+1 smo usli u 18. nedelju i samim tim u 5. mesec. Very Happy Da izguramo jos 2 bez problema, pa posle kad udjemo u 7. lakse cemo da disemo. Ja sam OK, legam, gledam filmove, citam... i pomno pratim svako javlajnje svog tela, da ponekad preterujem. Sreca pa se svakodnevno cujem sa nekom prijateljicom, pa mi i tu ode vreme i misli, pa ne stignem da obracam paznju na simptome! Wink lol! lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 13/3/2015, 18:48

Kometak iscitala ja tu temu,nego nisam pametna...Inace sestra od mm ima nekih psihickih problema,nema nikakve sindrome nego je mentalno nestabilna,ali sposobna da se brine sama o sebi(da se ne razumemo pogresno),bila bi jos drugacija da je svekar i svekrva nisu tako previse sakrivali,mada dr kaze da misli da to nije nasledno jer u celoj familiji,nije se vise ni jedan slucaj desio,a opet kaze da tako nesto sto se kod njih pojavilo,ne moze da se vidi na tim testovima...
Inace moje mame sestra od ujaka pre dve godine rodi dete sa toksoplazmozom,pa mali ne funkcionise uopste,i za to su mi rekli da nije nasledno..
Eto,svasta mene muci...Ali verujem u moje bebce da ce da mi bude zivo i zdravo!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 13/3/2015, 19:10

Kod AC i kod ovih testova se rade analiza na 4 trizomije, mislim da sam tamo i napisala koje su u pitanju. Jedno je sigurno, psotoje mnogo teze bolesti koje mogu da se dese detetu i to u kasnijem uzrastu, tipa autizam, i sigurna sam da niko tad nece odbaciti dete. Psiholoski problemi i bolesti ne mogu da se otkriju u ovoj prenatalnoj fazi niti ih ove trizomije podrazumevaju. A toxoplazmoza je bolest koja se dobija od pasa i macaka pre svega, i ako je neko vec prelezao ne pravi problem u trudnoci, a ako nije, mora da pazi sta jede, da pere voce i povrce doooobro, ako ima macke da budu vakcinisane, kao i psi, da ne dolazi u kontakt sa izmetom... ovde se insitira da trudnice koje nisu prelezale toxoplazmozu svakog meseca rade analizu na nju, da dezinfikuju dezificijensima za hranu voce i povrce, da se paze maximalno... meso i suhomesnati prozivodi da se dobro termicki teretiraju ili da se zmarznu pa odmrznu... itd. ZNaci, nije nasledan bolest, a ponajmanje se moze otkriti ovim AC ili nekim od testova iz krvi za trizomije. Samo se mora paziti u ishrani.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 13/3/2015, 19:18

U pravu si mislim da svasta moze ne daj Boze da se desi ali da ni jedan normalan roditelj zbog toga nece napustiti svoje dete...
Inace kao pripremu za VTO sam radila test na toksoplazmozu,nisam prelezala,bila sam negativna,cuvam se koliko god mogu,sve perem,pecem zamrzavam i slicno ali zivim na selu,kucica i macica i svega i svacega koliko volis!!!!
Jedino mozda da se pratim na toksoplazmozu,ali ne verujem da cu ovaj test raditi jer para nema,a ako mi je AC toliki rizik onda ne bih ni to radila...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makac71 13/3/2015, 19:35

Nema me par dana, kad ono posle nasih decaka pocela sezona devojcica. Cestitam Keti i Crvicu!

Ancice ni ja ne volim taj AC, gledala sam rezultate moje snaje i ukapirala da je to vise statisticka mogucnost, a ne dijagnosticka. A i mlada si i bice tvoj bebac ok.

Micoubico i meni se vec nedelju dana koci leva noga, ali meni je od nepravilnog polozaja sedenja, tako da sada ne mogu da sedim cak ni dok jedem, ili lezim ili stojim.

Inace i zvanicno su mi dijagostifikovali da imam ubrzan rad srca (95-140) i pijem neke lekice za to. Dok sam cekala kod kardiologa vise od 4,5 sata zarazila sam se i evo drugi dan imam 37-37,2. Lezim i pijem supice i cajeve i nadam se da ce sve brzo da prodje, jer je ovde proglasena epidemija gripa. Ima li neko savet sta trudnjace treba da rade sa ovom temperaturom?

I za Vucka,navijam iz sve snage da izdrzis.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 13/3/2015, 20:04

Ancice na osnovu cega ti predlaze AC kad je dabl dobar? Imas li neku porodicnu anamnazu zbog koje bi isla na AC? Je l ti predlaze Nitfy test? On koliko zma nije pouzdan koliko AC, tj detaljan...

Makac ne bih se bas slozila da je AC statistika, a ne dijagnostika. Itekako je dijagnostika i pronalaze se ozbiljne hromozomske mutacije. Ali kod onih koji imaju dobar rezultat mogu da veruju ili ne veruju u to, kod onih koji nemaju bas tako dobar rezultat predhodnih testova, AC itekako nije statistika, vec dijagnostika, nose li u stomaku zdravu bebu (sa svim zdravim hromozomima) ili ne. Wink

Nadam se da je Vucica dobro <3

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bezdan 13/3/2015, 20:49

Zenice,kaako ste sve? Ja sam kao ozdravila,nos me jos zeki.. Peti sam mjesec sve ok,ïdem sl sedmice na uz,ali mi gvozdje malo opalo i malo hemoglobin,ne mogu mesoooo nikakooo Sad
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makac71 13/3/2015, 21:00

Vecka verovatno si u pravu za AC, cim toliki dr preporucuju. Rekla sam statistika jer mi se nije dopalo to sto godine majke imaju veliki uticaj na rezultat. Posto ja imam ohoho godina nije imalo svrhe da ga radim.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/3/2015, 21:34

Ukocila mi se noga od inekcije,danas mi je vec bolje.Eto zene da znate ako primate inekcije moze i to da se desi.Ancice87,ne razumem zasto ti dr predlaze AC kad ti je dobar dabl a i bas si mlada.AC valjda rade zene kojima nije dobar dabl.Kod mene opet problem,danas mi stigli rezultati KKS,sve je ok ali CRP je 8,76 a treba da bude manji od 5.Dr kaze da uradim bris u ponedeljak da vidimo da li imam infekciju,a ako je bris ok onda moram kod dr opste prakse da otkriju zasto mi je povisen CRP.Jeste li vi vadile CRP? Ma poludecu vise c c c
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/3/2015, 21:44

Mico,polakice...nije ništa strašno,sestra mi je skoro bila u sličnoj situaciji CRP 45,trudnoća 8/9 nedelja,pa se ispostavilo virusna prehlada,prošlo za par dana,CRP se spustio i sve ok.
Svakako,prekontroliši se i nadam se da će te proći tegobe,da malo i fizički uživaš u trudnoći!
Cmok za trudničice!
Vule,grlim,ljubim i navijam!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/3/2015, 21:54

Pa ne znam sta treba da prekontrolisem,to me muci.Inace se dobro osecam,nisam prehladjena
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu