KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 7/2/2015, 10:52

...millena, ja sam prvo bila na 3x200,pa od 14. nedelje na 2x200,a od 15. ,nedelje je dr rekla da stavljam jednu od 200 do kraja....svi kazhu da utrogestam od kad se stvori posteljica ima samo placebo efekat,ali vidish ipak ga prepisuju...
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 7/2/2015, 10:55

millena ::pozz svima..Ako moze neko da mi odgovori,naime do 14 nedelje trudnoce koristila sam 3x2 utrogestana dnevno,a od 14 po 1 ujutru i uvece.U Pragu na otpusnoj listi napisali su mi do 32. nedelje,a po potrebi i do kraja trudnoce.Moja gin mi kaze da on vise nema efekta(sad sam 18) i da ga ne uzimam vise.Verovatno sam od tolikih utr dobila i candidu albicanis koja mi je izolirana.Sad moje pitanje da li se Vi drzite bas do kraja te terapije s utrogestanom ili ste prekinule i ranije.

millena, pisale smo o tome na strani 22, pogledaj
A candida nije od utrica, cesto se javlja u trudnoci. Poradi malo na poboljsanju vaginalne flore
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 7/2/2015, 12:32

Devojke...Evo i nas sinoc bili na kontroli: Ostala je minimalna zona starog intrauterinog krvarenja,sto bi znacilo da jos malo hematoma ima u materici,postoji mogucnost da opet prokrvarim,pa da se ne uplasim... Sada imamo 8.5mm u 7 nedelji smo i pustio nam je malo duze naseg junacica da cujemo.....Ne moram lezati 24h ali da se i dalje malo primirim...
utrogestan i dalje 3x 200 ,i u principu je sve ok po njemu! Kontrola za 3 nedelje,Bogu hvala!!!!U ponedeljak idem u DZ kod gin.da mi prepise jos utrogestana i da vidim kad kao treba da se vadi krv,mokraca itd....kometak navijamo za najlepseg Glisu,da nas obradujes opet sa slickama!!!! Veki zao mi je jako zbog tebe!!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 7/2/2015, 13:40

...bash lepe vesti,anchice!!! yes
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 7/2/2015, 13:48

Lenjivice,bravo za srculence :) sad se opusti i samo polagano.

Ancice super sto hematom odlazi :)

Veki, bas mi je zao, drzi se Sad

Ja sam pila utrogestan 3x200 mg sve do kraja trudnoce, s tim sto sam trebala da prekinem po ulasku u 9.mesec ali sam se pre toga porodila.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 7/2/2015, 14:08

Bila sam juce kod dr Elezovica.Za D dimer mi je rekao da mi je povisen i napisao je da mi dr da uput za VMA za trombofilije.Rekao je da bi svaka zena trebala da uradi trombofilije pre VTO.Za trombocite mi je rekao ako padnu u trudnoci na 50 000 da mu se javim a ako padnu na 20 000 hitna hospitalizacija.Divan i komunikativan covek.Rekao je ako mi trombofilije nisu u redu onda ce mi dati terapiju da na osnovu D dimera ne moze da mi da terapiju dok ne uradim trombofilije.Da li mi neko moze napisati na koji br mogu da zovem i zakazem na VMA ???
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/2/2015, 16:13

Micoubico, imas na strani sterilitet/ dodatne analize. Uput za vma ti daje ginekolog za Faktor V i faktor II, a za MTHFR i PAI mislim da se i dalje rade privatno, Konzilijum ili slicno. Broj na VMA je 3608-909
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/2/2015, 16:30

Draga ancice moj ti je savet da odmaras dok skroz nestane taj hematom. meni se zbog njega  dva puta javilo krvarenje a isto tsko su me upozorili da mogu po drugi put prokrvariti i da se ne plasim mada znas i sama nije sve jedno. a utrogestan moze i neko da ode da ti prepise, najmanje ti sada treba cekanje,guzva a svi okolo kasljucaju,mene je dr na to upozorila. bitno da hematom skroz nestane i da je beba veca od njega,naravno i gde se nalazi,tako su meni objasnili.ne zelm da te plasim ali bolje da odmaras. pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 7/2/2015, 17:33

Mico , ja sam na VMA prosle godine na uput radila factor II I factor V . PAI I MTHFR sam morala privatno u Konzilijumu . Mislim da se do sada u tom smislu nista nije promenilo .
Ancice , miruj jos malo I cuvaj tvoju bebu .

Ja cu verovatno u 13 ned ici na 1. expertni , pa oko 23 na 2. expertni UZ .
Imam pitanje za vas / da li je obavezan ovaj 1. expertni , s obzirom da necu raditi dabl test ili je dovoljno samo da uradim taj od 21 do 24 nedelje ?
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 7/2/2015, 18:13

Ganedina, u kom smislu da li je obavezan?
Ipak moras o tome porazgovarati sa svojim ginekologom...

Sto se tice trombofilija, poslednja informacija koju ja imam je da se sve 4 urodjene trombofilije rade na uput na VMA, ali se ceka po 6 meseci...

Mico, mozda mozes nekako ranije da se provuces posto si trudnica, ako ne, placaj to privatno i uradi sto pre, da bi dobila terapiju ako treba
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 7/2/2015, 18:27

I doktor bio u pravu..Prokrvari ja malo pre,nije strasno,vise kao braonkasti iscedak...Cuvamo se jos naravno!!! Leskarim ceo dan!!! Hvala na savetima zene!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 7/2/2015, 18:31

Pa Vuchko imam problem jer ne znam kad sada treba da idem na uz tj., na expertni ?
Bojim se da nesto ne promasim , odnosno propustim , ili je dovoljno da radim obicni pa expartni to oko 23 ned.
Moj dr je u NF I smatra da treba da dolazim kod njega na obican UZ tipa jednom mesecno .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 7/2/2015, 18:55

joj, ne znam, ali verujem da ce te i tvoj dr u Frontu lepo i detaljno pogledati ako mu dodjes u 12-oj nedelji. Zna se valjda sta se kada gleda

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makac71 8/2/2015, 00:58

Ganedina, ja cu ici samo na jedan ekspertski UZ u 22-23 nedelji, negde u BG, jos ne znam gde. Ovaj prvi u 12. nedelji nije mi dr preporucila, jer kaze ne moze mnogo da se vidi. U ponedeljak idem da uradim nifty test. AC, dabl i tripl necu raditi, jer kad vec toliko skupo placam nifty koji je bolji od svih ostalih testova, sto da bacam pare i nerviram se.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 8/2/2015, 13:40

Moja sestra je u decembru radila sva 4 na uput na VMA. Pokusaj tamo.
Genadina, nadam se da pitanje nije suvise direktno, zasto neces da radis dabl? On se sastoji iz exp uz i hormona, pa ti mozes da odradis samo onaj deo sa uz.
Ja sam radila dabl koji je dobar. Drbje ipak zakazala i tripl i njega sam zakazala za 18 ned, i fetalnu ehokardiografiju u 20, i OGTT za 21-24 nedelju treba sad da zakazem. Ac ne radimzato sto je dabl dobar kao i porodicna anamneza, ali sve ostalo je rekla da radimo i nisam se bunila. Plus uz na mesec dana kod nje.

U prvoj trudnoci sam celu trudnocu koristila utrogestan i kaze dr da ce mozda i sad biti tako jer mam kontrakcije

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 8/2/2015, 14:07

Hvala na odgovorima za utrogestan Very Happy produzicu terapiju po listi iz Praga.Makac,kao i ti i ja sam otisla samo na nifty test,planiram samo jos organscreening koji se radi od 20-24 nedelje.U sklopu nifty testa meni su jos besplatno uradili test na Cri-du-chat syndrome. Very Happy
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 9/2/2015, 10:58

Moja urinokultura ja sterilna, hvala dragom Bogu . Ali, ja cu I dalje da pijuckam ovaj caj, primetila sam da mi prija u smislu da vise ne osecam onu bol I nelagodnost u donjem delu stomaka . Definitivno treba da pijem sto vise tecnosti .

Na UZ cu ici najverovatnije sledece nedelje , do tada ce se valjda malo prolepsati vreme .
Po savetu Makac necu raditi EUZ te 12 nedelje, vec samo taj obicni na kome sa valjda gleda taj neki nabor, nosna kost, velicina butne kostii ne znam sta jos . EUZ verovatno posle 21. ned. kod Novakov u NS, ako se ne predomislim do tada .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 9/2/2015, 14:43

Zvala sam VMA da zakazem trombofilije i rekli su mi da imaju slobodan termin 22 juna.Ubedjivala sam ih da mi zakazu ranije jer sam trudnica sa VTO ali nisu hteli.Onda sam nazvala Nis da proverim da da li tamo rade trombofilije i rade.Zakazali su mi za 25 februar.Eto zene da znate ako radite trombofilije pravac Nis Wink
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 9/2/2015, 18:15

Lenjivice, bravo za srculence! Divno! Jos jedno pet sest meseci pa ces skontati da si trudna! Very Happy Dok dodje do glave! Kad pocne da raste stomak, onda ces se malo privici! Bar je kod mene tako bilo.

Veki, jako mi je zao, ne znam sta bih ti rekla, grlim te jako jako jaaakoooo. Da sto manje patis u celoj prici, kad je vec tako moralo da bude. Prestrasno mi deluje pomisao da ces kod kuce da budes i da cekas da izbacis plod. Znam da je Republika, nasa stara clanica tako uradila pre par godina. Misliim kod kuce cekala. Stisak jos jednom.

Utrogestan sam izbacila postepeno od 12. do 14. nedelje, jer je na ex uz dr rekao da je posteljica skroz formirana i da nema svrhu vise utro da koristim. To mi je rekla i moja dr ginekolog, a tako su me savetovali i na klinici gde sam radila vto.

Stisak za sve cure na ovim stranama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 10/2/2015, 07:50

Devojke,sve vas pozdravljamo,nema nas zato sto strogo lezimo,primamo progesteron depo na 4 dan,i navijamo da krvarenje sto pre stane i beba bude dobro!!!!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 10/2/2015, 08:44

...drzhim ti fige,anchice!!! igracice igracice igracice
......ostale trudnice sa sve bebicama ljubim!!! srca
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 11/2/2015, 11:22

Cao drage moje.  Mi smo bili kod dr. Bebac raste cak i malo zuri. Dr je sada detaljno gledala i merila bebu. Saznali smo da nosim decaka, da moj mali nemirko. Samo se javlja i lupka, osetila sam pokrete i sada uzivam kad god se javi. Tata odmah trci i stavlja ruku na stomak tako i zaspi. Ja sam se ugojila 6kg tako da sada imam 57. Bicu debela ali sam presrecna.  
Pozdrav za sve:12a:
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 11/2/2015, 11:49

Draga Sanja divno divno divno Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy uzivaj u divnim danima i mazi stomacic Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ljubim puno

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 11/2/2015, 12:34

Lenjivice divno što ste čuli srculence.Uživaj.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libertte 11/2/2015, 13:07

Draga Sanja, divne vesti, uživaj! :)
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu