KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 14/2/2015, 19:38

Hvala vam drage moje. 
Ja sam se cula sa dr rekla je da kupim kremu ginofort ima aplikator i da stavim jednom ako ne bude bolje za 4,5dana da joj se javim. Meni kad iscuri sekret onda imam crvenilo i svrab, prosli put sam koristila gino daktano vaginalete. Mnogo se znojim ne znam sta je ovo i da li to utice na ovo crvenilo i iritaciju, ne znam. Jeste mozda koristile tu kremu ginofort?
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 14/2/2015, 19:42

nisam sigurna da smes u trudnoci da koristis aplikator... zbunjen
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/2/2015, 20:05

Ne bih ni ja koristila aplikator. Moguće da imaš svrab od znoja. Kakvi su ti brisevi? Ja bih nosila samo pamučni veš(bez likre) one gaće kao babe što nose sa rupicama. Obavezno pranje na 95.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 14/2/2015, 20:24

Nosim te gacice za babe jer mi ni ovako nisu prijale druge. Ako mi verujete nije mi uzimala briseve niti dala da ih radim. Pre 4 nedelje mi prepisala ginodaktanol i tad me pregledala, ali rekla je da nema potrebe da me neko cacka jesam imala krvarenja. Kaze da ja nemam odnose odakle bi imala infekcije a svaki put joj napominjem da sam sklona infekcijama. Eto danas je rekla za tu kremu.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/2/2015, 20:39

To da li imaš odnose u trudnoći nema blage veze sa infekcijama. Čudan komentar jednog dr. U trudnoći su infekcije češće nego kad nema trudnoće. Slabiji je imun sistem, imaš više tečnosti dole,... Često žene imaju infekcije u trudnoći od kandide pa na dalje. Jedino što se slažem to je čačkanje da nije poželjno, ali još manje mi je poželjno napamet davati lek. Nadam se da je tvoj ginekolog iskusan i dobar. Opet dr. više zna od nas pa se nadam da je terapija ok. Jedino što mi je čudno aplikator, ali sve smo stavljale utro tako da možda može i aplikator.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/2/2015, 20:41

Meni je dr dva puta u toku trudnoće radio briseve. Mislim u petom i osmom(nisam sigurna možda kraj sedmog).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 14/2/2015, 20:47

Zvoncice stvarno ne znam vazi za dobrog dr kod nas a i profesor je u skoli. Ja sad razmisljam da ako je krema onda i kad ce aplikuje ne moze nesto da steti ja i onako ne bih gurala taj aplikator mnogo. Videcu sutrA kad kupim ako ne ide necu. Ja sam stavljala ginodaktanol one su ko raketice pa sad uporedjujem sa aplikatorom, ne znam skroz sam zbunjena
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 15/2/2015, 08:20

Sto se kupovine za bebu tice... ja u prvoj trudnici nisam kupila nista. To su spremile moje tri sestre i mama, a ja nisam unosila u kucu nista pre bebinog rodjenja. Ne verujem u sujeverje, ali posto je mm gledao godinama komplet opremljenu bebi sobu nakon sto im je beba preminula, znala sam da bi mu u stanu svaka bebi stvar tesko pala pre bebinog rodjenja i resila sam da zato nista ne donosimo.
Medjutim, ovog puta nam je kuca puna bebi stvari spakovabih po uzrastu i sigurno stvari necemo izneti iz kuce dok se beba ne rodi. :) planiram da sve operem i ocistim dok se beba rodi :) posto pol necemo znati do rodjenja, necemo spremati odredjenu garderobicu po polu, vec ce beba imati spremne za pocetak stvarcice koje je nosio i sin,univerzalne i za oba pola :) a kasnije cemo sasiti neke lepe zenske stvarcice ukoliko bude bila devojcica :)

Genadina koja si ti sad nedelja? Je l koristis utrogestan? Meni se u prvoj teudnoci cinilo da mi je od njega posebno lose, sad sam tek shvatila da mi je lose od trudnoce a ne od lekova :) Ulezala sam se u krevetu poslednja dva-tri meaeca, nisam se ugojila ali se osecam jako malaksalo i tromo.

Sanja ja sam u prvoj trudnoci bila non stop mokra i bila sam ubedjena da je to plodova voda jer sam i imala manje plodove vode. Ali imala sam i non stop bakterije i gljivice i radila sam bris na mesec dana ili manje. Sad sam opet non stop mokra ali manje panicim. Imam samo leukocite povisene sve ostalo je ok u brisu. Planiram da sasijem pamucne uloske i da ih nosim i perem jer me dnevni ulosci jako iritiraju, a posebno menstrualni koje nosim kad idemo napolje.
Pre neki dan sam se prvi put upiskila u ovoj trudnoci. U prosloj mi se to cesto desavalo negde od petog meseca. Kao mala imala sam jako slabu besiku i razne terapije, i kaze dr da je ovo ocekivano stanje za trudnocu posebno posle moje takve situacije, da sada ne preduzimam nista ali posle porodjaja cu imati vezbe da ojacam misice i to je to.


Ala sam ispisala, ne zamerite :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 15/2/2015, 11:40

Hvala vam puno na savetima. Vecka a od cega planiras da sasijes te uloske? I ja ne mogu one dnevne jos vise se znojim. Citala sam da se moze od gaze napraviti? 
Videcu veceras sa tom kremicom pa za pet dana ako hoce moja dr da uzme brisrve ako ne idem u neku privatnu lab. Ne mogu vise da se netviram nikako da se opustim.
pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/2/2015, 12:17

U trudnoći briseve uzima SAMO ginekolog. Pogotovo trudnoće sa krvarenjem nisu za ''čačkanje'' po privatnim lab.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/2/2015, 12:18

Probajte sa ulošcima za porodilje. Najlakša varijanta.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 15/2/2015, 13:02

markosanja.radosavljevic
"Da vas pitam nesto meni se sekret povecao imam osecaj da sam stalno mokra, cesto menjam ves. Vise je providan, belicas ne znam dal da zovem dr. Da li je kod vas tako, citam po netu i jos vise se uplasih?"
   Takodje sam imala iste simptome negde od 7,8 nedelje.Sklona sam infekcijama,ali bakterijskim,vrtim se sa eserihijom i enterokokom vec par god,ali samo u vaginalnom brisu,ne prave mi jace smetnje i da ne radim briseve redovno,ne bih ni znala da se cesto vracaju.Ovaj put sam patila od sekreta koji je cak imao neugodan miris,vise puta nocu i danju bih se prala jer svrab i crvenilo su postajali sve jaci cak uz blagu otecenost vulve,dodatni problem,prvi put u zivotu mi se pojavila candida albicanis,verujem da su ti simptomi bili bas zbog nje.Dobila sam uz ostalu jos terapiju lomexin za gljivicu,vag i krema.Povukli su se simptomi i ta stalna mokrina.Dnevne uloske izbegavam.Sad posle terapije koristim gynophilus vaginalne kapsule za poboljsanje flore i perem se sa  lactamousse penom(ima i jeftinijih resenja,ali uzela sam da probam),sav donji ves perem na 95°,partner obavezno koristi uvek istodobno terapiju(vec ima strahove od urologa).Jedini period kad sam bila mirna u vezi briseva je bio kad sam se ispirala praskom za vaginalno ispiranje,pokazao se odlicnim,ali sad u trudnoci se ne bih usudila.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 15/2/2015, 14:32

Milena i ja sam mucila muke sa infekcijama zato se sada plasim. Mozda i vise nego sto treba. 
Da takav je i meni sekret,  a prosli put je bio svrab i crbenilo i dr mi dala ginodaktanol. Najveci problem mi je sto se bas mnogo znojim. 
Zvoncice znam da dr uzima briseve. Isla sam u privatnu lab u kojoj mi je dr uzimao briseve pre vto sve sto je trebalo.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 15/2/2015, 16:52

Vecka , ja sam od sutra 12 nedelja . Utrogestan koristim 3 x 200 mg I mozda cu ga koristiti do kraja trudnoce . Moj dr mi je dao prevemtivo jos I Progesteron depo. Nije meni lose od utrogestana , sem kada ga popijem, sto jako retko praktikujem ,samo kad bas moram . onda se ponasam kao mrtva pijana ili ufiksana .

Danas me bas, bas boli stomak , pa mi zao sto po ovako divnom vremenu nisam mogla vise da setam , vec sam dobar deo dana lezala . Ja nemam nikkav secret I sl, pretpostavljam da je rano I da se on pojavljuje u drugoj polovini trudnoce .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 15/2/2015, 18:32

Vec duze vreme mi je mokar ves,citala sam da bi to mogla biti plodova voda pa sam se bas uplasila Sad .U 10oj sam nedelji.Moze li neko da mi odgovori da li je to normalno,inace stavljam i Utrogestan? Otisla bih kod dr ali ne rade do utorka pa sam bas u panici affraid
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 15/2/2015, 18:40

Micoubico, normalno je, cak je i Biksi to zvala "mokre gace", nista strasno samo malo neprijatno. Znam da sve prvo pomislimo da otice plodova voda, a u prvih 12. nedelja mislila sam da krvarim. Nosila sam dnevne uloske i cesce sam se prala, nesto mi bilo bljak.
Ganedina i ja sam tako reagovala na utrogestan kad ga popijem, morala sam posle pola sata da legnem i odspavam, jer bi se u protivnom onesvestila, sto kazes kao ufiksana.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 15/2/2015, 22:27

Trudnice drage,pozdrav za vas i stomačiće!!!
Kako je ovo lepo,ne stignem da privirim neko vreme,a vas toliko da ne mogu da zapamtim sve!
Vidim dečaci vode,biće potražnja za snajkama!
Da ne nabrajam,pa da neku propustim,želim vam svima sreće na UZ,dablovima,pregledima,da lagano prolazite kroz sve začkoljice trudnoće,a pre svega da uživate,uživate!!!
Sofi,Niny-dečica su vam med medeni,neko je baš lepo rekao,deca sa Kutka su zaista prelepa!
Neka su vam zdravi i srećni,a i vi sa njima!
I da se nadovežem na temu *mokrih gaća*-imate sreće što nije leto,a čeka vas i to,pa da vidite šta su mokre gaće Very Happy
Mico,bez panike,sasvim normalno,još i Utro vaginalno radi svoje,a ti kad prođu praznici zbog svog mira naravno otidi i posavetuj se sa dr.
Puno poljubaca!!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 16/2/2015, 09:22

...znachi,nisam jedina mokra trudnica! :) ....ljubim vas punoooo i mislim na vas! srca  ....nego,imam jedno pitanje,kad je normalno da se oseti bebica? ,,,,ja samo neko treperenje u stomaku osecham....
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 16/2/2015, 09:36

to je to, Tatjanice! osmeh srce
Ja sam osetila u 18-oj nedelji, kao da mi zatreperi neki misic u stomaku...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 16/2/2015, 09:44

...hvala ti,vuchko moj...valjda sam od silnog ischekivanja i oslushkivanja malo odlepila... :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 16/2/2015, 11:37

Tatjanice pa super, naravno da nisi odlepila ja sam mog nemirka osetila u 17 nedelji. Posle setnje kad sam sela nekolko puta sam osetila kao da me neko pipka, ne moze se opisati, a posle kako se meskolji bas bas lep osecaj. Uzivaj
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 16/2/2015, 12:58

Pa i ja sam pomislila da je mozda od Utrogestana ali mi snajka radi na ginekologiji pa mi je rekla da se obavezno javim dr ,da to nije normalno,pa sam se prepala.Pomislila sam da je mozda ta voda i Daglasova tecnost koju sam imala u stomaku zbog hiperstimulacije.Osetim kad mi krene ta voda isto kao kad imam menstruaciju pa kad mi krene.Videcu u sredu sta ce mi reci dr.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 16/2/2015, 13:51

...kiss za sanjicu i malog nemirka, biche to mamin mali fudbaler! osmeh srce
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 16/2/2015, 16:05

Mico,pa što ne kažeš da je bio hiper?!
Eto ja se tako jedno jutro,10 nedelja možda bila,probudila-mokar veš,pidžama,na dušeku fleka,prestravila se...Na UZ sve ok i jajnici se vratili na normalnu veličinu,čisti kao suza,a bili puni folikula nakon transfera,voda u stomaku,infuzije,surutka,belanca,sve čari hipera,ne ponovio se!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 16/2/2015, 23:30

Ganedina, bravo za deckica maminog :) ja sam za sve vreme trudnoce pila utrogestan, uvek mi je bilo lose sat nakon sto ga popijem, to je zato sto dosta obori pritisak, a moj je inace bii nizak.

Sofi, idemo zajedno u setnjicu kad otopli :)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu