KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 21/1/2015, 09:53

Interesantan link :)
http://www.bebac.com/vesti/kako-telo-pravi-mesta-za-bebu
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 21/1/2015, 11:49

...ganedina draga i meni je stomak sad kvrgav od fraxija,pa sam preshla na butkice!.....ljubim vas oboje i uzdravlje se bockajte! :*   ...inache bash sam juche kontrolisala d-dimer...0,2 µg/mL je vrednost...pozzz za mamiceeee sadashnje i buduche! ljubav
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 21/1/2015, 12:36

Sinoć iznenada dobijem temperaturu koja je išla do 38,3 najviše. Tusirala se mlakom vodom i muž me masirao komovom rakijom i nije pala temperatura. Tek kad mi je stavio krompir i sirće u čarape pala temperatura. Nisam imala nikakve simptome samo me malo bolela krsta. Sutra bi trebala na UZ da konačno vidimo šta se dešava. Sad me je strah ako je ipak sve u redu da ova temperatura nije napravila problem mojoj mrvici.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 21/1/2015, 15:14

Maksi, nije nista, nije to bila temperature 42 pa da se brines. Videces sutra da je sve ok, a sad samo opusteno :)

MArkoSanja posto imam puder na kozi ja preko dana ne stavljam nista, al uvece koristim neku kremicu od aloje vere, to je samo hidratant.
Ako ti je doctor rekao da mozes nastaviti koristiti kremu kao pre trudnoce, ja ne vidim razlog zasto bi menjala.

Pozz svima ostalima, ja o bockanju znam jako malo pa cu preskociti komentarisanje a trudnicam poruciti, sto manje brige I sto vise uzivanja jer trudnoca prodje jako brzo, znaci, mazenje I uzivanje samo Very Happy lol!
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nina :) 21/1/2015, 19:00

veki dali sam ja to propustila da vidim objavu da si trudnica ili gresim,zelim ti skolsku trudnocu a maksimu jednu sekicu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bezdan 21/1/2015, 21:26

Imam jedno pitanjece,jel vama vas dr preporucio vakcinu za grip? Ovaj mutant? Sta vi mislite o tome?
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 21/1/2015, 22:02

Zaboravi na vakcinu kad si trudna. Izbegavaj neka okupljanja po kućama , sedi kod kuće, neka ti u posetu dolaze zdravi ljudi i izlazi napolje da šetaš Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/1/2015, 00:58

Maksi, uh, kud još i temp, drzim fige sutra jakooo.

Ja sam fraksi sest nedelja nakon porodjja primala, s tim sto mi je hematolog smanjila dozu bila, pa sam prve nedelje primala o. 4 kao i citavu trudnocu, a pet nedelja po o, 3. Sva sam bila u kvrgama, modricama. Menjala sam mesta uboda, odmarala stomak bodenjem u ruke i noge. Evo, nakon godinu dana sam prilicno zaboravila bockanje, mada kad pomislim na isto obrne mi se zeludac. Al sve za male guzice se da izdrzati, i svakako vredi svake bocke.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 22/1/2015, 11:09

Nina ja ti to tako, kao nista se ne desava hihi nisam nista objavljivala lol! hvala I ja se nadam jednoj seki :)

Ja sam vakcinu odbila u prvoj trudnoci a mislim da cu I u ovoj.
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/1/2015, 16:00

Maksi, u mislima si mi. Drzim fige.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bezdan 22/1/2015, 19:32

Ma oni samo da uvale neke vakcine,stigao mi dabl,dobar je 😃
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 22/1/2015, 19:40

Bezdan čestitam trudnoću da bude sve skolski do kraja ,nema ništa ljepše nego kad te iznenadi prirodna trudnoća i super za dabl igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Maksi gdje si kakvo je stanje?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 22/1/2015, 20:27

Za mene nema čuda. Ništa nema u materici. Kaže dr da je to po njoj biohemijska iako ima rasta bete ona ne raste pravilno. Za svaki slučaj mi rekla da dodjem još jednom sledeće subote ali po njoj je to to i nema trudnoće. Jednoj ženi je kaže ona tako rasla beta do trećeg meseca i onda došao ciklus. A i to što sam imala temperaturu pre dva dana i samo me bolela ledja verovatno ima neku vezu sa mojom situacijom. Šta da se radi, to je to meni se čuda ipak ne dešavaju.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 22/1/2015, 20:33

Eh Maksi baš sam se nadala da će ipak biti sve u redu ,ali šta je tu je moramo dalje zagrljaj
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bezdan 22/1/2015, 21:12

Saska hvala,Maksi bas mi je zao Crying or Very sad...
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 23/1/2015, 01:33


zvoncica36 ::
Strumfeta78 ::Kometak, d dimer ne bi trebalo da prelazi 0,5 tj 500 (zavisi od laba) i nije vazno koliko je proslo od terapije. Tih 4 sata je vazno kada se radi antiXa.
Ako ti predje duplo od dozvoljenog, tj dodje do 1, tada treba korekcija terapije. Treba da ga pratis redovno, na 2 nedelje, dok ne dodje u normalu.
Isto i ja mislim za D dimer. Kad sam primala fraxi u postupku ivf-a Elezović mi tako napisao. Nikad nije rekao normalne vred.po nedeljama već ako pređe 500 da se povećava fraxi.

Ovde su vrednosti drugacije u laboratorijama. Svakako, na mom izvestaju ne pise koliko je max vrednost, nego pise po nedeljama trudnoce, verovatno zato sto me vode kao trudnicu. Svakako, od 1150 koliko je bio od decembra, pao je na 700, sto znaci da je terapija dobra. Svakako, i Elezovic i Antic su mi napisali da kontrolisem d-dimer na 2 nedelje i ako je 2 puta veci od max vrednosti odem na kontrolu kod hematologa. Nisu napisali da je vrednost 0,5 ili 500, nego 2 puta veca od max vrednosti, sto je meni u ovom slucaju 700.

bezdan ::Ma oni samo da uvale neke vakcine,stigao mi dabl,dobar je 😃

Bravo za dobar dabl! g g Sad opustencija i uzivaj u trudnoci! I zaboravi na vakcine!

Maksi ::Za mene nema čuda. Ništa nema u materici. Kaže dr da je to po njoj biohemijska iako ima rasta bete ona ne raste pravilno. Za svaki slučaj mi rekla da dodjem još jednom sledeće subote ali po njoj je to to i nema trudnoće. Jednoj ženi je kaže ona tako rasla beta do trećeg meseca i onda došao ciklus. A i to što sam imala temperaturu pre dva dana i samo me bolela ledja verovatno ima neku vezu sa mojom situacijom. Šta da se radi, to je to meni se čuda ipak ne dešavaju.

Maksi, bas mi je zao... ali, ako nema ploda i sko se samo "ocistilo" mozda je tako najbolje. Na zalsot, i moja prijateljica, koju pominjah da ima slicnu betu kao i ti, ima blighted ovum, tj. nema ploda, ali ce morati na kiretazu, najverovatnije. Crying or Very sad
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 23/1/2015, 03:03

Kod mene nema ploda ali mi dr kaže samo da prekinem terapiju posle još jednog UZ ali ja mislim da mi on nije ni potreban i da bi trebalo sad da prekinem sa lekovima. Imam stalno neku bljutavost na hranu pa me to još više plaši da nešto ipak negde postoji i da ću i ja morati na kiretazu. Kometa, ako se tvojoj prijateljici kao i meni ne vidi plod, zašto joj preporučuju kiretazu, zašto samo ne prekine terapiju da bude ciklus, šta utiče na takvu odluku?

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 23/1/2015, 09:15

Maksi, zato sto se njoj vidi mesak, koji se razvija i dalje i zbog toga beta raste, ali je mesak prazan, nije se razvila beba. Ne znam da l ise kod tebe vidi nesto u materici... kod nje ima taj emsak od 2 cm, ali za sada bebe nema, a ona je 8+0 sada. Trebalo bi da psotoji i beba i da se cuje srce. Da je prirodna trudnoca, kad se ne zna kad je doslo do oplodnje, onda da covek pomisli da je doslo kasnije, a ovako se sve zna.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 23/1/2015, 09:29

veki1 ::Nina ja ti to tako, kao nista se ne desava hihi nisam nista objavljivala lol! hvala I ja se nadam jednoj seki :)

Ja sam vakcinu odbila u prvoj trudnoci a mislim da cu I u ovoj.
Čestitam Veki. Želim ti laku trudnoću, a što se pola tiče to nije važno bitno je da je živo i zdravo. Nekome treba bata za igru, a nekome seka za maženje. U svakom slučaju imaš iskustvo, a i stvari.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 23/1/2015, 11:13

...samo da vas ljubnem sve,bile smo juche na pregledu,bebojka je bash zhivahna i lepo je napredovala beba
...d dimer ok,grlic dobar...na expertnom mi je vidjen a sad potvrdjen neki miom od 10 mm u prednjem zidu materice,kazhu da je mozhda od hormona,ali da nije nishta opasno i ne treba nikakav zahvat za sad...
....inache,nikako da nadjem polozhaj za spavanje pa se okrechem ko prasence na razhnju celu noch i sad sam naruchila taj jastuk za trudnice pa chemo videti ima li vajde od toga...inache,tata(koji je na brodu) nas je konachno dobio juche pa sam mu sve vesti prenelaaaa,radujemo se ko blesaviii... sunny ....krenula sam na neke prenatal wellness programe i mogu vam rechi da sam prezadovoljna...ljubim vas sve i mislim na vas,mamice sadashnje i buduche! love
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 23/1/2015, 11:42

Maksi zagrljaj

Zvoncice hvala. Ne mogu reci da ludujem od zelje za jednim ili drugim polom, mislim sto ja imam nacin da to objasnim, to je kao kad ti neko da nov novcat auto I pita te za boju- plava ili crvena, koja god da je to je I dalje nov novcat auto koji cu voleti I sa ponosom furati Very Happy , ali eto ako nema niko nista protiv ja bi crveni ovaj put lol!

Ja sam tek ove nedelje videla sestruy sto ce mi voditi trudnocu, ona me zakazala na ultra zvuk, ja jos ne znam kad ce to biti, mada bi trebalo da bude polovinom Februara. Drzte mi palceve.
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 23/1/2015, 11:44

Maksi teh sad shvatih. Žao mi je. Mada posle biohemijske su mnogo veće šanse za trudnoću.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 23/1/2015, 11:48

Veki onda navijam za crveni auto. Tvoj švrća za plavi pa šta vam Bog da. Bitno je da sve bude kako treba. Inače više volim devojčice , ali na kraju je važno samo da su zdravi. Možda budu i dve bebe? Pa dobiješ crveni i plavi?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 23/1/2015, 12:54

Maksi, nakon okončanja svega, kad konačno ti dr kaže šta i kako, obavezno da ti neko stručan odradi histeroskopiju. Baš si malerozna. Ne mogu da verujem šta te snadje.

Kometice, stisak i za tvoju drugaricu. PRedloži joj dodatne analize, možda samo nešto malo fali.

Tatjanice, bravo, uživaj.

Veki, navijam za jednu seku.

Cure, sve vas ljubim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 23/1/2015, 13:54

Cao drage moje i mi smo bili kod dr. Bebica raste, jos ne znamo kog je pola ali nije ni bitno. Inace ono sto sam se brinula za grlic,bile ste u pravu, grlic je cvrst i dug, dr me pregledala i uz i rukom da bi videla grlic. Ja i dalje osecam to ziganje,pa bol u ledjima, pa uvece ne mogu da se namestim da spavam,al valjda je sve to normalno. ugojila sam se  3 kg, sada imam 54.
Pozdrav sa sve osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu