KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 5/1/2015, 17:58

meni se desilo braonkasto mrljanje u 10-oj nedelji. Otisla kod lekara, primila progesteron depo, virnuli na UZ, i sve je bilo u redu.
Progesteron depo sam primala sve do 19-te nedelje.

Iva, bice sve super, videces!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Iva79 5/1/2015, 18:14

Moja doktorka kaze da ne idem u bolnicu jer je svakako jos uvek rano da bi se bilo sta videlo.Savetovala mi je da nastavim utrogestan i pratim situaciju.Ako se ponovi da se vidimo u sredu.Nadam se da ce se smiriti.Lezim i ne mrdam do daljnjeg
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 5/1/2015, 19:46

Ivi

U kojoj si nedelji? Ja sam imala 2x kravrenje po malo - krajem treceg, i pocetkom 4-og meseca. Oba puta sam pored utrogestana koga sam koristila tokom cele trudnoce, primila i po par inekcija progesterona, - i odmah je proslo. Rekli su mi da mi se sirila materica, i da je stoga bilo oskudno krvarenje...ne brini, ali odi i primi inekciju progesterona, da ti ne bi duze mrljavilo, moj savet... :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 5/1/2015, 22:21

I moje misljenje je da je progesteron depo super stvar. Mnogo jaci od utrogestana. Cak sam cula da je utrogestan koji se prodaje kod nas bas los. Ja sam imala bas obilno krvarenje koje je trajalo 10tak dana. Primala progesteron a beta uredno rasla.
Kada sam pitala za krvarenje,dr.nisu bas imali odgovor. Valjda ima milion razloga. I uopste nije retko.
Odmaraj sto vise,misli pozitivno,borci su to veliki.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Iva79 6/1/2015, 14:34

Drage moje Kutanjke, ja sam jako lose.Danas sam pocela krvariti i to svezu krv sa prisustvom koagula .Bila sam u bolnici,uradili su mi uz na kome se vidi gestacijski mesak i nista vise.Pitah za progesteron,ali mi rekose da nema potrebe.Rekli su mi da se vratim sutra ujutru ili eventualno ranije ako dobijem odliv ili se povecaju bolovi u abdomenu.
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 6/1/2015, 14:40

Juce sam saznala da mi je beta pozitivna 298.Od aspiracije do bete sam primala progesteron depo svakog drugog dana i imala sam bolove u stomaku,zatezanje,grceve nalik menstrualnim bolovima,nisam mogla da sednem.Juce sam javila dr pozitivnu betu i dodala mi je i Utrogestan 3x200 i rekla da nastavim sa inekcijama.Juce sam stavila prvu vaginaletu i posle 2h svi simptomi bolovi su nestali,i danas nista vise ne osecam...nikakvo zatezanje,ni grceve...nista.Jako sam uplasena jer sam bas imala jake simptome a posle vaginalete odjednom nista.Betu cu svakako da ponovim cim prodju praznici.Da li je neko imao slicno iskustvo sa Utrogestanom,ocajna sam??? tuga tuga tuga
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 6/1/2015, 14:52

Iva lezi i miruj, i chuj se opet sa svojom dr za progesteron depo, pa makar i privatno da ga primish - to krvarenje moze biti svashta, i hematom koji se cijedi i ko zna sta jos.... mesak je tu, a rano je da bi se vidjelo bilo sta drugo.

Mico, to nema veze nikakve sa utrogestanom, nego je poslije stimulacije uvijek tako, budes naduvena, a mozda si imala i hiperstimulaciju - nisam upratila koliko jc si imala na aspiraciji.... ja 3 mjeseca nisam imala nikakve simptome osim umora i pospanosti, ne sekiraj se!
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 6/1/2015, 14:58

Iva79 ::Drage moje Kutanjke, ja sam jako lose.Danas sam pocela krvariti i to svezu krv sa prisustvom koagula .Bila sam u bolnici,uradili su mi uz na kome se vidi gestacijski mesak i nista vise.Pitah za progesteron,ali mi rekose da nema potrebe.Rekli su mi da se vratim sutra ujutru ili eventualno ranije ako dobijem odliv ili se povecaju bolovi u abdomenu.

eh da, ja bih ti preporucila da dok traje krvarenje PIJESH utrogerstan umjesto da ga aplicirash vaginalno, ja sam ga recimo pila cijelu trudnocu 3 x 200 mg....
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Iva79 6/1/2015, 15:05

Hvala Ninche, poslusacu tvoj savet.
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 6/1/2015, 15:05

Ninche ::
Iva79 ::Drage moje Kutanjke, ja sam jako lose.Danas sam pocela krvariti i to svezu krv sa prisustvom koagula .Bila sam u bolnici,uradili su mi uz na kome se vidi gestacijski mesak i nista vise.Pitah za progesteron,ali mi rekose da nema potrebe.Rekli su mi da se vratim sutra ujutru ili eventualno ranije ako dobijem odliv ili se povecaju bolovi u abdomenu.

eh da, ja bih ti preporucila da dok traje krvarenje PIJESH utrogerstan umjesto da ga aplicirash vaginalno, ja sam ga recimo pila cijelu trudnocu 3 x 200 mg....

Slazem se sa Ninche. Nece nista smetati i ako uspe da primis progesteron depo. Često kod krvarenja daju 3x200 utrogestan (pij ga dok imas bilo kakvo krvarenje) plus progesteron depo intramuskularno svaki 5 dan. Naravno uz ovo strogo miruj. Verovatno je neki hematom, koji mora da iscuri. Oni su cesti u ranoj, a posebno u VTO trudnoci.


Mico cestitam na pozitivnoj beti. Mislim da je sve pod kontrolom i da se nepotrebno brines. yes

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/1/2015, 15:23

iva kao sto ti rekose zenice, miruj. a sto se tice progesterona ja sam trazila od moje dr da mi ukljuci i pored toga sto pijem utrogestan 3x200. Kao sto rekose zenice hematomi su cesti kod vto trudnoca, i ja sam zbog njega krvarila.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/1/2015, 15:27

Ja progesteron primam privatno, oko 120/130din je ampula,a spricanje 150. Bitno je da se odrzi trudnoca i da sve bude dobro, a pored novca za vto ovo je tako reci i nista.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 6/1/2015, 15:36

Ninche nisam imala hiperstimulaciju imala sam izvadjene samo 3 jc od kojih su se dve oplodile.Ne bih ja brinula da od pocetka nisam imala simtome kao ti ali ja sam ih do juce imala i to bas jake simptome i odjednom su nestali
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 6/1/2015, 15:59

Danas sam bila na prvi UZ i šok. Ništa se ne vidi. Najverovatnije biohemijska. Uradicu betu posle Božića da vidim šta se dešava. Endometrijum je 15mm ali se ništa ne vidi. Izgleda sam se rano obradovala jer mi je sad šesta nedelja i mesak bi morao da se vidi.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Iva79 6/1/2015, 16:03

Drage moje,hvala na podrsci i savetima.Ja ne znam sta bih rekla.Zivim u Italiji, kod njih je danas praznik tako da nista ne radi.Sutra idem kod moje doktorke pa cu je moliti za progesteron depo
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 6/1/2015, 16:15

probaj da je prvo nazoves, da ne ides u prazno, sad treba maksimalno da mirujes...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 6/1/2015, 16:16

Mico - i mene je zatezalo i zigalo 2 - 3 sedmice poslije aspiracije, a poslije sve prestalo, ne brini... pocne opet kasnije, u 20toj nedelji sam se raspadala od bolova od sirenja materice... :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/1/2015, 16:24

Maksi, nadam se da je samo los ultrazvucni aparat, i da nije biohemijska. Drzim ti fige najjace sto mogu! Verujem da ti u glavi haos, al nadam se da ce ipak biti sve ok. Dr kod kog si bila, je li radio vaginalni ili preko stomaka uz?

Iva, postoji mogucnost da su se bila zakacila dva embriona, pa da je jedan odustao. Postoji mogucnost i da imas hematom pa da se cedi. Utrogestan pij dok se krvarenje ne sredi. Dosta je cura krvarilo, bas dosta i sve je bilo ok. Samo miruj, dakle, ustajanje samo do toaleta.

Micoubico, sve cestitke, nema brige, simptomi su sad ovakvi sad onakvi, neko ih nema, nekoga rasture. Drzim fige da ti se beta fino udupla! Bez tuznih smajlica!

Klarice, roditeljski mozes da otvoris iako nemas dovoljno poruka, samo od Happy trazis dozvolu!

Sareni leptiricu, srecno na porodjaju!

Cure, sve vas stiskam. Bem mu probleme samo. Cisto da ne mozemo da uzivamo. Dtrzte se, mislim na vas i saljem pregrst dobre energije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 6/1/2015, 18:35

Biksi, radjen mi je vaginalni uz i ja sam gledala i ništa se ne vidi. Ovo će biti dva najduža dana. Mislim da je ultrazvuk dobar nego jednostavno nema meska.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 6/1/2015, 19:56

O moj Boze Maksi , pa ne mogu da verujem u ovo sto si upravo napisala . Kako je moguce da nema meska ? A beta ti se lepo duplala . Ni ja nisam isla ponovo da je radim semona 2 puta , a bas sam se kanila bila ovih prethodnih dana da je ponovim, za svaki slucaj . Sad sam se zapanjila zbog tebe I uzasno zabrinula zbog sebe.
Da li si ti u medjuvremenu tj., ovih dana imala neko krvarenje ili kakve druge simptome ?
Pa nije valjda u pitanju vanmatericna , nedaj Boze . Ma to ja samo onako lupam , jer stvarno nisam pametna .

Ja nonstop podrigujem , veceras osetih I gorusicu , kontam zbog prebranca od danas .
Od 11 dpt kada sam imala ono roze od jutra do popodneva nije vise srecom bilo nikakvog krvarenja .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/1/2015, 20:08

Ganedina dobro je sto podrigujes i ja to svakodnevno radim. I kad mi je muka krene prvo tako podrigivanje.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 6/1/2015, 20:29

Sanja draga , nadam se da je podrigivanje posledica trudnoce , jer ja sam inace I ranije znala da podrigujem cesto zbog problema sa zelucem . Sad skoro svako jutro kako se probudim krece to . Stomak me boleo pre nekoliko dana, vise ne .

A ti se lepo odmaraj I uzivaj sa svojom bebicom . Nadam se da je krvarenje konacno tvoja proslost .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 6/1/2015, 20:31

Nikakvo krvarenje nisam imala osim 10-tog dana posle transfera i to samo malo što sam povezala sa implantacijom. Betu sam posle toga radila dva puta i prvi put je bila 184 a posle dva dana je bila 372. Nemam nikakve simptome.
Ne može da bude vanmatericna jer nemam jajovode.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 6/1/2015, 20:41

Maksi , uradi betu u cetvrtak I tada ce ti sa valjda odgonetnuti rebus . I ja u cetvrtak ili petak idem na UZ, ne mogu vise da izdrzim ovu neizvesnost .
Znaci , kod tebe je apsolutno iskljucena mogucnost vanmatericne, sto je valjda I jako, jako retka pojava kod VTO . Nije mi jasno to kod tebe da si skroz pokrivena terapijom , a nesto ne stima , kad je bila lepa beta , trocifrena od starta I lepo se uduplala za 48 h . Ne znam , jednostavno nisam vise pametna .Nadajmo se da je ipak neka doktorska greska .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 6/1/2015, 21:03

Ganedina, volela bih da je greška ali mi je doktorka okrenula monitor i ja sam videla da nema ništa. Šta se u medjuvremenu desilo ni meni nije jasno mada mi je bilo sumnjivo što nemam nikakve simptome. Znam da neke žene nemaju nikakve simptome ali ja sigurno ne bi bila medju njima jer kod mene nikad nije moglo ništa lako.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu