KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 24/11/2014, 19:35

Cala Domingos ::Cestitke svim novim mamama!!!

Mi smo u subotu odradili CVS kod dr.Jurisica i danas stigao rezultat:

normalan muski kariotip Wink Very Happy osmeh srce

Ne znam kako sam prezivela dok mi nisu javili. Divim se strpljenju svih devojaka koje uspeju da izdrze neizvesnost do 5. meseca do amniocenteze. Sad sam se smirila. Pisacu detaljnije o samom postupku biopsije horionskih cupica.

divno, Cala!! bebe
i pisi, pisi, ja sam htela i sve danas-sutra, ne napisah nista! Super si prosla, ja sam cekala pet dana, pretrnula.

Kada ti je termin? ...da te azuriram na trudnickom spisku .. as
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Cala Domingos 24/11/2014, 20:26

Hvala, Vucice :)

Termin je 05.06. ali dr kaze da je ravno nedelju dana napredniji, najverovatnije zbog ranije ovulacije.

Sto se tice CVS-a, sve se odigralo jako brzo. U cervrtak uvece otisli na euz kod dr.Jurisica privatno, kaze sve izgleda super, ali posto sam upravo napunila 36 godinica, trebalo bi odraditi ili amnio ili cvs. Odmah sam znala da nisam u stanju da zivim u neizvesnosti jos 2 meseca, pa smo se dragi i ja konsultovali (citaj svadjali Very Happy ) u petak, jer je on bio protiv toga i zakazali odmah za subotu ujutru.

Sam postupak, nista strasno - mnogo bolje nego sto sam ocekivala. Cim smo stigli, dali su nam da potpisemo saglasnost i onda sledi uz da dr odredi pravi ugao za bockanje. Sestra premaze preko celog stomaka neku tecnost (ne znam da li je anestetik ili antiseptik, ali cini mi se da malo utrne koza). Ja sam drzala oci zatvorene, a dragi je sve pratio na monitoru. Moj najveci strah je bio da cu refleksno da stegnem misice na stomaku i da cu nesto poremetiti. Medjutim, sve je proslo ok. Od momenta uboda, do vadjenja sprica proslo je mozda 45-60 sekundi. Jeste neprijatno, ali ni blizu onoga sto sam ja ocekivala.

Onda sam primila injekciju Rhogam (jer sam rh- a dragi rh+) i dovidjenja. Platili smo 36000rsd + injekcija 6200rsd. Ne zalim ni dinara i opet bih :)

Nadam se da ce moje iskustvo nekome biti od koristi sreca
Cala Domingos
Cala Domingos

Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 24/11/2014, 20:53

evo ponosnog spiska Kutka :)
https://kutak.forumotion.com/t2771p45-statistika-za-2014-godinu#511659

Cala, sta kaze Jurisic da li treba da mirujes?  i da li ti je dao antibiotik?

Da li si ti na bolovanju? meni je dr rekla da je sad dovoljno samo to sto sam radila CVS, i da posle te intervencije imam pravo na bolovanje, komisija mi ne moze nista  Rolling Eyes
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Cala Domingos 24/11/2014, 21:07

Jurisic kaze da mirujem par dana, ali on je prilicno opusten po tom pitanju. Vrlo samouvereno tvrdi da apsolutno nikakvih problema nece biti. Dao mi je eritromicin o 500mg na 8h jednu kutiju, jer sam alergicna na penicilin. Ja sam se sinoc malo uplasila zbog bolova i ledjima nisko, pa smo trknuli do Visegradske na brzinski uz, doktorka kaze sve je u redu.

Ja nemam problema sa bolovanjem, jer nisam zaposlena u Srbiji :) Verujem da nakon cvs-a, komisija ne sme da prekida bolovanje, to je najinvazivnija procedura. Ako ti pise dg abortus immnens, niko ne sme da te vraca na posao. Jesi li ti imala neko krvaruckanje na pocetku?
Cala Domingos
Cala Domingos

Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivi 24/11/2014, 21:35

Calo jer si išla kod dr.Tike na euz, jer ti je on predložio cvs?

Erata, Neris sve čestitke c c
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Cala Domingos 25/11/2014, 09:38

Ivi, prvo sam zakazala euz kod dr.Tike, ali posto je i suprug hteo da bude prisutan, nismo mogli nikako da usaglasimo termine, pa smo zakazali kod dr.Jurisica. Sve je ispalo ok, hvala Bogu :)
Cala Domingos
Cala Domingos

Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 25/11/2014, 16:05

svim novim trudnicama zelim divnu trudnocu osmeh srce

cmok, ja sam u euforiji, za deset dana idem u Visegradsku, jedva cekam da vidim svoje bebeeee !!!! sunny sunny
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/11/2014, 14:45

Divno, Vilhelmina!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 26/11/2014, 19:17

Drage moje osmeh srce

Imam jedno pitanje - molbu. Da li neko zna gde mogu da nadjem Utrogestan od 200 ili makar od 100? Ili je mozda nekom preostao visak koji bi prodao? Nestasica je svuda , vec 3 dana se ubijamo da ga nadjemo ali nigde nema, a zamena ne postoji. Unapred hvala na svim informacijama! molitva
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 27/11/2014, 01:03

Đurđevak,imam ja 1.5 kutiju od 200mg,pošalji adresu na pp,pa da ti pošaljem ako uspem sutra.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/11/2014, 10:51

Jao i muku mucimo sa utrogestanom, kod nas u Le isto nema, jedva smo jutros nasli preko jedne prijateljice i to od 100, e sad ne znam moram da zovem dr jer trebam dva od jednom da pijem , posto je manja doza. Pogledajte po manjim apotekama koje nisu tako aktuelne, mozda oni imaju. Pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 27/11/2014, 11:14

Ja imam tri kutije, dobro ste mi rekle, da i ja potrazim, da imam rezervu...
Sanja, da, uzmes dva odjednom, ali, reci ce ti to i doca
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/11/2014, 11:36

Eto Vucice da znas, prosto mi nije jasno kako ovi lekovi mogu da budu deficitarni, a jos i nema zamena, uzas. Hvala na odgovoru, i ja sam mislila da je tako, imam jos jednu tablu od 200 a onda zovem dr.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 27/11/2014, 11:42

ovo je sad jos i dobro. Do sad sam sve na recept uzela od kad sam trudna

Secam se, pre par godina, utrogestan uopste nije ni bio registrovan kao lek, i iskljucivo se nabavljao na crno. A cena je bila ''ko te koliko odere'' affraid
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 27/11/2014, 13:07

Hvala Ragaco! cvet Poslala sam ti pp
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 27/11/2014, 13:50

Đurđevak,nema ništa u inboxu,pokušaj ponovo!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 27/11/2014, 19:24

srca  srca  srca srca  srca  srca  srca  srca  srca Bogatiji smo za jos dva zivotica, stigli su Tadej i Tara
Smrdice, srecno i uspesno roditeljstvo vam zelim...a vama maleni drugari,da vam zivot bude ispunjen zdravljem, srecom, uspehom,ljubavlju.....
srca  srca  srca  srca  srca  srca  srca  srca  srca  
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 27/11/2014, 20:01

Smrdice cestitam i neka su Tadej i Tara zivi i zdravi jos sto godina! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 27/11/2014, 20:07

E ovo za utrogestan je bas prevsilo svaku meru.zar opet nestasica.
Zamena postoji ,to je Crinone gel,ali ne ide na recept!u apoteci srbotrejd je oktobra bio 3750 din,15 tuba!!!!Previse.ali taj isti crinone je bio 5500 din 2011 godine.ovo je tek cudno.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 27/11/2014, 21:44

Crinone gel je super, kazu mnogo bolji od utrogestana. Ja ga koristila tokom vto, kroz studije na klinici. To je bio tkz. Istrazivacki rad te kompanije, i bas su ga zene hvalile. Obzirom da sam dobila blastociste, nisam vise imala prava na besplatan crinon. A jako je skup, da. 
 Smrdice, cestitke za bebice. Nek su zivi i zdravi sto god.!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 27/11/2014, 22:16

Smrdice,čestitam na bebicama,da uživate,volite se i da budete najsrećniji na svetu!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 27/11/2014, 22:30

Smrdice,čestitam,neka su ti žive i zdrave bebice family
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 27/11/2014, 22:31

Vilhelmina,kada beše ti ideš u bolnicu?Ja ti dolazim 9 ili 10 decembra bb
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2014, 23:08

Smrdice, pa stigle male smrdice, Tara i Tadej, divna imena, nek su vam dečica zdrava, srećna, voljena, dugovečna! Uživajteeeeee u roditeljstvuuuuu! srca srca srca srca srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 28/11/2014, 07:03

Smrdice,cestitam na Tadeju i Tari! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu