KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 6/1/2015, 21:38

Izvini Maksi , a da li su embrioni od vaseg materijala , ili je nesto bilo donirano ?
Koju ti je Sonja dala terapiju , neznam da li tu mozda nije nesto manjkalo ? Meni je moj dr. kad sam mu javila pozitivnu betu rekao da uvedem I progesteron depo do daljnjeg . Nego sam ja sama vec polako izbacila Dexason/umesto Prednizona , iako pise da ide do 12 nedelje . Mene je strah od tih kortikosteroida da mi ne naskode nesto bebi , a kontam da se zakacilo cim je beta bila skoro 600 I da se ukidanjem kortikosteroida ne bi trebalo otkaciti .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 6/1/2015, 21:51

U pitanju je donacija jajne ćelije. Nisam primala progesteron depo jer nisam imala nikakve probleme ni krvarenje. Primenjivala sam celokupnu terapiju koju Sonja preporučuje. Nisam ništa isključila jer mi je Sonja rekla da slobodno koristim terapiju jer imaju dugogodišnja iskustva sa tim lekovima i da je veća korist od štete.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 6/1/2015, 22:53

Ganedina, prednison/pronison se daje da telo ne bi odbacilo plod i ima razloga zasto se pije do 12. nedelje, on moze samo da pomogne, ne moze da skodi ni tebi ni bebi. To piju i pacijenti koji imaju transplantiran organ, da ga ne bi odbacili. Kada telo prepozna nesto kao strano telo ono pocinje da stvara antitela i da unistava to strano telo ( embrion, bubreg...). Pronison sluzi da unisti ta antitela, ako ih ima, da ne odbace embrion.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 6/1/2015, 22:54

Maksi, ja bih otisla negde drugde na jos neki uz, kod drugog dr.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 7/1/2015, 00:17

Ganedine, ne igraj se s tim -pij do kad kazu da treba, dok se posteljica ne formira! Sve do tada postoji rizik od odbacivanja...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/1/2015, 00:51

Joj Maksi, sta da ti kazem pametno, pojma nemam. No Imala sam istu takvu situaciju nakon feta. Jedino da verujemo u cudo kod tebe, da je doslo do kasnije implantacije, te da se zato ne vidi mesak. Beta bi trebala da je preko 1000 da bi se videlo bilo sta. Je li nisi iskljucivala glukofaz?! Pronizon ili deksazon si isto pila ako se ne varam?

Ganedina, ne iskljucuj nista na svoju ruku, vec sam ovde pisala da sam uzimala pronizon citavu trudnocu po nalogu hematologa, rodila zdravo i pravo dete! Mozes samo sebe da zeznes i nikog drugog! Strumfeta ti je sve sjajno objasnila, i nadam se uplasila! I ja cu da te naplasim. Molila si se da ostanes trudna, borila maksimalno i sad na svoju ruku se igras, heeeej, pamet u glavu, pa nisi ti neka klinka, sta je s tobom?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 7/1/2015, 01:09

Ganedina

Potpisujem Strumfetu, Nince i Biksi.

I ja sam ga pila do kraja 12-te nedelje, pa eto i ja i devojcice smo hvala Bogu super i zdrave. Ne prepisuju ga doktori bez razloga, tako da vracaj se na njega...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 7/1/2015, 02:20

Svu terapiju koja dr Sonja predlaže još uvek pijem plus i moju za štitnu zlezdu. Od prvog dana ciklusa i terapije estrofemom primam Fraxi od 0,3 a od transfera 2 puta dnevno isto od 0,3. Bila sam i kod hematologa i dr mi je ostavila tu dozu i nadalje i rekla da mi je dobar d-dimer.
Jedino ako su mi pomešali rezultate u laboratoriji ali opet da pogrese dva puta. Ma sad mi sve pada na pamet i treba izdržati još jedan dan. Ali posle onog što sam danas videla na ultrazvuku mislim da od trudnoće nema ništa. Do sad bi morao mešak da se vidi pa i srce da se čuje.
Jesi i ti Biksi tek kad si otišla na uz shvatila da je bila biohemijska?

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 7/1/2015, 10:50

Drage moje,porodila sam se 31.12.nakon sto mi je ponovo prokrvarila placenta i napuko vodenjak.Hitnom smo transportovani do Betanije,drzali me u pretporodjajnom 8H na ctg.,da bi ujutro na viziti donesena odluka da se uradi cr.zbog rizika od infekcije.Bila sa 32plus 2.Nasa sunca se zovu Despot 2,2kg.i 46sm. i Andjel 2,13kg.45sm.S obzirom na gestacijsku dob,tezinu beba i cinjenicu da sam pre primila dexazon,pluca su im bila skroz nerazvijena pa su isti dan prebaceni u Decju bolnicu.Bilo je cupavo,al sad su stabilni,Despot dise samostalno a Andjel jos ne.Juce sam ih prvi put videla,ko lutkice su.Pomolite se da mi dodju kuci zivi i zdravi.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 7/1/2015, 11:00

Petkana, toliko toga ste pregurali zajedno, ne zna se ko je hrabriji.
molitva Molim se i verujem da ce obojica ojacati i da cete vrlo brzo biti svi zajedno kod kuce!
wavecrowd wavecrowd wavecrowd
zagrljaj
family
Prelepa ste imena izabbrali, neka su decaci zivi i zdravi sto godina!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 7/1/2015, 11:11

Draga Petkana,neka su vam Andrej i Despot zivi i zdravi jos sto godina !to su veliki borci,izborice se oni i brzo ce kuci.sad malo da se poneguju pa ce te kucici!molim se i znam da ce biti sve u najboljem redu !tebi zelim brz oporavak!hrabro ste sve pregurali do sad ,jos samo malo i mazice te se vi i uzivati.
Pisem sa telefona i saljem za vas troje miluon poljubaca!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 7/1/2015, 11:16

Maksi ,poslusaj zene i odi na jos jedan uz kod drugog doktora koji ima bolji uz.naravno ako imas mogucnosti.i proveri betu.nadam se najboljem.drzi se.
Iva,lepo su te posavetovale zene,mirovanje,pij utrogestan dok traje mrljanje .mozes i 4 puta po 200 mg.to je mislim ,maksimalno dozvoljena doza.drzim palceve.
Ganedina ,zene su u pravu ,deksametazon do 12 nedelje.znam da ga negde doktori daju i duze, ako postoje potrebe !
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 7/1/2015, 11:27

Mico cestitam na trudnoci! Sad uzivaj!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 7/1/2015, 11:28

Petkana, bice oni ubrzo kuci sa tobom. Veliki djecaci divnih imena :). Cestitam! :*
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 7/1/2015, 11:34

Petkana ,divna ste imena izabrali za vase andjele . Znam da mnogo brinete , ali sigurna sam da ce oni biti dobro I da ce se male dusice izboriti bez problema, hrabrice su oni na svoju mamu .
Moras biti strpljiva jos malo I uskoro ce cetvoroclana porodica biti na okupu . A onda mazenje, pazenje , uzivancija I slatke mukice .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Iva79 7/1/2015, 11:49

Mile moje, samo da vam se javim.Zelim vam svima srecan Bozic,puno radosti i srece.Nas je nasa sreca napustila. Tuzna sam,ali moram biti hrabra.Posto necu vise pisati na ovoj temi,zelim vam se svima od srca zahvaliti.
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/1/2015, 12:04

Uh, Iva79, grlim jako. Pa sta se desilo, zar prekjuce nisi bila na uz i sve bilo ok, otkud sad ovo? No

Maksi, da, ja sam nakon dve nedelje posle pravilno uduplane bete otisla na uz, dr kao sumnjala na nesto, al preko stomaka, ja sam skacila da nesto ne stima, uvece otisla do privatnika, i u materici nije bilo nicega, isto zadebljan endo, al to ga je progesteron odrzavao da ne krene ciklus. Jednostavno se desi. Ja tada nisam pila glukofaz, nisam znala da tsh treba da bude ispod 2 i nisam primala fraksiparin injekcije. Verovatno je nesto od toga, mada verujem stitna napravila karambol. No, nekad se prosto dese takve stvari bez razloga. Ja se ipak nadam da to nije slucaj kod tebe. U sestoj nedelji se retko kome cuje srce, pre u sedmoj, al gestacijski mesak treba da se vidi, ako si 5 +3 recimo.


Petkana, cestitam rodjenje sinova, prevremeno rodjena deca su pravi Divovi, i bore se junacki, pa ce tako i tvoji, zeznuto je na pocetku, al posle oni sve to nadoknade. AKo imas nalog na Fejsu, preporucujem ti grupu Udruzenje roditelja prevremeno rodjene dece Mali Div. Ima mnogo slicnih iskustava, velika podrska su sve mame i tate i divovi, i sve sto te brine mozes da podelis i odmah dobijes odgovore na pitanja. Ne zaboravi da neonatolozi cesto kazu da je gore nego sto jeste, prosto moraju tako da se ograde. Nadam se da ce i drugi decacic poceti uskoro samostalno da dise. Tezina im je super, s obzirom koliko su ranije stigli, i da su njih dvojica unutra bili. Nemoj da se brines ni sto ce izgubiti na gramazi s pocetka, tako je kod sve prevremeno rodjene dece, bar u tim nekim nedeljama. Kasnije ce nadoknaditi. Misli samo pozitivno i pozitivno i pozitivno, oni osecaju svaki tvoj damar. Trudi se da ne places ili ako moras, onda sto manje, glavu gore! Uz tebe sam svim srcem i uz tvoje decake.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 7/1/2015, 12:05

Petkana,bravo za Despota i Andjela,to su pravi borci!Prelep novogodisnji poklon! Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 7/1/2015, 12:47

Drage moje srecan vam Bozic,sve najlepse!

Petkana cestitam ti rodjenje sinova,molim se bogu i verujem da cete sto pre biti zajedno.
Imena su divna osmeh srce osmeh srce

PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/1/2015, 12:48

Petkana cestitam, divna imena. Evo i ja se molim da sto pre decaci dodju kuci molitva molitva
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 7/1/2015, 13:44

Iva 79 jako mi je zao sto na ovakav nacin docekujete Bozic . Ali sam zato sigurna da ce sledeci biti sa bebom u stomaku ili bebom u narucju .Za nekih 16h na nasem kutku ne bas lepe vesti od nase 2 Praske trudnice , I zbog toga sam jako tuzna, a istovremeno zabrinuta I zbog sebe .

Iva , Maksi Biksi vam je sve lepo objasnila kad je ona imala biohemijsku sta su mogli biti njeni uzroci, pa bi ste mogle da krenete u te pretrage ako vec niste I da proverite TSH , IR I ove urodjene , ali I stecene trombofilije ,jer su po meni one najcesci razlog negativnih beta , kao I biohemijskih I spontanih .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 7/1/2015, 14:31

Devojke, hristos se rodi. 
Petkana, cestitam. Bice sve ok. 
Iva, nisam bas pratila ali mi je zao. Vidim da ti se nesto lose desilo. Zao mi je. 
Ja neznam dali sam javila ovde... 
Od 5.01. Sam u kc Nis, sve ok. Ali dodjoh ranije. Hrana zadovoljavajuca, toplotoplo, pa pretoplo. Drustvo ok. Sestre, doktori... Za sada ok. 
Svaki dan ctg, temp, pritisak, analize.... Sve zadovoljavajuće. Eto...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 7/1/2015, 15:15

Leptiricu, sarenicu Very Happy SRETNOOOOOO!!!!

i pocni da ucish pjesmice, trebace ti :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/1/2015, 15:30

Leptirko znaci uskoro stize beba, jeeee. Samo ti odmaraj jos malo
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 7/1/2015, 16:21

Petkana molim se za tvoja dva srca! Prelepa imena, svu srecu vam zelim! :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu