KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 14/9/2014, 14:02

Sovice,

I meni frka Very Happy Jos ja idem na vcarski, a nikada u zivotu nisam imala nikakvu operaciju, pa se iskreno trudnim da silom ne razmisljam o tome, jer se samo isprepadam, a ne mogu nista da pomognem, nego da se prepustim lekarima i skroz oslonim na njih. Bojazan je normalna...

c
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 14/9/2014, 14:07

Ma Sofi, mene nije strah od carskog, jer znam kako je - ne znam da li sam pominjala ovde da sam prosle godine imala operaciju mioma, imam rez od 15 cm, isti kao kod carskog, tako da znam sta me ceka i to mi je najmanji problem. Kad dodjem do termina, ima da idem na carski i da pevam, samo da dodjem do termina... lol!
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 14:11

sareni leptir ::sovice ff ff
 sladzana ,,,,ma to je drugo stanje ... ff ff ff ff
 ..ja imam frku jer ne osecam jos da se beba mrda ,ziva nisam do sledeceg ponedeljka kada me ceka expertni i fetalna ehokardiografija u NS .... b b b
Iskoristi sad to što ništa ne osećaš pa spavaj.Kako trudnoća napreduje sve se manje spava,a kad se porodiš pitanje je da koliko ćeš spavati.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 14/9/2014, 14:17

Pa cega se onda bojis, draga? :*
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 14:18

Meni dr. rekao da bi me porodio 24.09.Beba je dosta velika po uz ima oko 4kg.Punih 40 nedelja mi 8.10.Mora cr zbog godina.Videću u toku ove nedelje da li je to to ili će dr promeniti mišljenje.Ja se ne bih porađala pošto mi je ovako ok.Jedino me malo noću bole noge,ali šetam bez prestanka.Još mi je dr rekao da vodim računa zbog virusa(izbegavanje male dece,itd).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/9/2014, 14:18

Sofija, ne plasi se CR...ja sam imala 2 operacije koje su trajale oko 3h, tako da ti mogu reci da i ovo od 20-ak min.nije nista...bar ja tako razmisljam...prosle god.ceo stomak su mi isceprkali, zvali hirurga da pritekne u pomoc i raspravi creva, tako da se ne opterecuj oko toga.
Veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 14:19

JednaSova ::Ma Sofi, mene nije strah od carskog, jer znam kako je - ne znam da li sam pominjala ovde da sam prosle godine imala operaciju mioma, imam rez od 15 cm, isti kao kod carskog, tako da znam sta me ceka i to mi je najmanji problem. Kad dodjem do termina, ima da idem na carski i da pevam, samo da dodjem do termina... lol!
Doći ćeš do termina samo živi dan po dan punim plućima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/9/2014, 14:20

Zvoncice, ako nije tajna koliko to godina imas? Kod nas u Nisu salju i zene preko 43god., koje cak cekaju blizance iz VTO, na prirodni porodjaj.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 14/9/2014, 14:21

D77,

Hvala, draga! osmeh srce

Zvoncice, pa ti si nam sledeca, to je za 10 dana, jos malo pa upoznavanje, divno!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 14/9/2014, 14:22

Ma Sofi, plasim se prevremenog porodjaja, da ne krene ranije nego sto treba i da beba zbog toga ima problema. No
Kad pomislim na to, kosa mi se digne na glavi od muke. Dodje mi tako neki dan kad sam skroz cool, a ponekad se samo tripujem.  f
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 14/9/2014, 14:26

Joj Sovice i ja sam istim problemom opterecena...samo se toga bojim i jos nosim blizance..a carskog ne iako ni ja nikada nisam imala nikakvu operaciju.Valjda devojke lepo kazu drugo stanje..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 14:34

d77 ::Zvoncice, ako nije tajna koliko to godina imas? Kod nas u Nisu salju i zene preko 43god., koje cak cekaju blizance iz VTO, na prirodni porodjaj.
Nije tajna punih 40.Neće prirodno iako sam u odličnoj kondiciji.Kažu zbog 6vto(sve su bile stimulisane) i u poslednjoj šestoj sam primala fraxi.Sad nemam nikakvu terapiju čak ni vitamine nisam pila osim Magne B6 i ranije vit C i folnu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 14:37

Sofija Veks ::D77,

Hvala, draga! osmeh srce

Zvoncice, pa ti si nam sledeca, to je za 10 dana, jos malo pa upoznavanje, divno!!

Pa približilo se. Valjda će biti tada.Po njemu nema potrebe više da se čeka. Ja bih volela da bebac sam odredi kad će da izađe,ali....

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 14:39

JednaSova ::Ma Sofi, plasim se prevremenog porodjaja, da ne krene ranije nego sto treba i da beba zbog toga ima problema. No
Kad pomislim na to, kosa mi se digne na glavi od muke. Dodje mi tako neki dan kad sam skroz cool, a ponekad se samo tripujem.  f
Neće beba nigde. Znaju one vrlo dobro gde im je najlepše. Naše bebe su jake jer da nisu ne bi bilo trudnoće. Samo polako i bez crnih misli jer su one najveći neprijatelj svih nas.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 14/9/2014, 15:48

Sovice draga mislim da nismo cesto realne kada se plasimo, mada je normalno i da strahujemo. I ja ista to radim ali onda se sjetim da bzvz sjekiram bebana zbog svojih strahova osmeh srce dace Bog i bice sve kako treba.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/9/2014, 16:28

Zvoncice bas me zanima objasnjenje zasto je ova tvoja prirodna i zdrava trudnoca vezana za nekakvu terapiju iz prethodne vto? Zar je to.indikacija za carski? Ako ti ne zelis carski niko te ne moze naterati, a i sama znas koliko carski moze biti komplikovan i za mamu i za bebu. To je po meni opravdano samo u izuzetnim slucajevima. Ja nikakav razlog ne vidim kod tebe za tu operaciju, osim neopravdanog stava/straha doktora...Mene je doktor hteo da naruci za carski, ali ja to necu i ne zelim osim ako bas ne bude moralo. Unapred naruceno - ni slucajno. I kad je video da sam dobro informisana i svesna, slozio se. Najzdravije za mamu, a posebno za bebu (neprocenjivo i nezamenjivo) je prirodno poradjanje bez ikakvih medikamenata.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 14/9/2014, 17:50

To sve pod uslovom da porodjaj tece skolski.
U protivnom, ako dodje do bilo kakvih komplikacija, do kojih moze doci i kod prirodnog porodjaja, beba i mama vise pate nego kod carskog.
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/9/2014, 18:08

Sova, kao zdravstveni radnik u osnovi, u potpunosti se slazem sa tobom...ako je beba krupna, ako je porodjajni kanal suzen i jos 1001 razlog-prirodni porodjaj moze biti jako opasan...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 18:12

Erata ::Zvoncice bas me zanima objasnjenje zasto je ova tvoja prirodna i zdrava trudnoca vezana za nekakvu terapiju iz prethodne vto? Zar je to.indikacija za carski? Ako ti ne zelis carski niko te ne moze naterati, a i sama znas koliko carski moze biti komplikovan i za mamu i za bebu. To je po meni opravdano samo u izuzetnim slucajevima. Ja nikakav razlog ne vidim kod tebe za tu operaciju, osim neopravdanog stava/straha doktora...Mene je doktor hteo da naruci za carski, ali ja to necu i ne zelim osim ako bas ne bude moralo. Unapred naruceno - ni slucajno. I kad je video da sam dobro informisana i svesna, slozio se. Najzdravije za mamu, a posebno za bebu (neprocenjivo i nezamenjivo) je prirodno poradjanje bez ikakvih medikamenata.

Više dr.uključujući i dr.Novakov su mi rekli da je najbolje i najsigurnije cr za žene koje su radile više vto.Cr je po meni intervencija koju rade rutinski.Da sam život posmatrala kao samo posledice ne bih radila nikakvu vto.Kažu da treba i da je najbolje oni su studirali medicinu ja nisam i neću da im se mešam u posao.Kroz trudnoću sam prošla opušteno,a tako planiram i porođaj.Dosta mi je da se više ''igram'' dr.Godine učenja,mučenja i kad sam digla ruke od svega eto bebe.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 18:14

d77 ::Sova, kao zdravstveni radnik u osnovi, u potpunosti se slazem sa tobom...ako je beba krupna, ako je porodjajni kanal suzen i jos 1001 razlog-prirodni porodjaj moze biti jako opasan...

U mom slučaju dr. neće da rizikuje.Najbolje i najlakše za bebu je cr.Prirodan porođaj,a i cr mogu da se iskomplikuju,ali ja smatram da neće.Moja beba jeste krupna,ali to nije razlog zbog koga me čeka cr.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/9/2014, 18:28

Zvoncice, bice to sve u redu...da smo razmisljale samo o mogucim neg.posledicama, ne bismo ni radile na trudnoci...samo opusteno zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/9/2014, 18:29

CR ima svoje posledice po bebu. Nisam to ja izmislila. Prolaskom kroz porodjajni kanal beba pokupi dobre bakterije sto utice na njen imunitet. CR nosi riznik od povecanih respiratornih infekcija kod deteta u odnosu na rodjene prirodno. Porodjajni kanal vrsi i poslednju stimulaciju bebe i njene koze itd. CR nije bezazlen i ima opasnosti i za bebu i za mamu. To je operacija i treba da se primeni samo ako mora, a zna se kada mora i koje su indikacije. To je moje misljenje, a svako naravno odlucuje za sebe i bebu. Ja cu ici na cr samo ako to zaista bude neophodno. Ne mislim nista lose i razumljivi su mi strahovi i razlozi zbog kojih neko misli drugacije, ali prosto cr nije zezanje i nije bezbedniji, naprotiv.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/9/2014, 18:34

A kad smo kod negativnog razmisljanja i posledica, zasto ih iskljucivati kod cr, a o njima misliti kod prirodnog porodjaja? Ja porodjaj cekam i zamisljam kao jedno lepo iskustvo, a ne kao mucenje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/9/2014, 18:45

Moja sestra se 2 puta poradjala carskim rezom. Ona nikako nije odusevljena, naprotiv, tezak je oporavak. Imala je velike probleme sa besikom posle, probleme sa dojenjem...Stariji sin ima stalno infekcije  grla i uha, mladji odmah posle rodjenja zakacio bronhitis pa zaglavise 20 dana u IMD. E onda neki drugi lekari pocnu da pricaju i o negativnim posledicama carskog reza...Ne zavrsava se sve sa porodjajem. Njoj je vise lekara reklo da deca rodjena sa cr imaju slabiji imunitet. To ne znaci da ce biti bolesna ili bilo sta, ali povecan rizik postoji. A o svemu tome ima mnostvo knjiga, istrazivanja, naucnih radova. Naravno, ima slucajeva i da bebu izvlace forcepsom pa da ima gore posledice, slucajeva teskih porodjaja, ali danas se makar moze proceniti i bebina tezina i duzina porodjajnog kanala, karlicne mere itd...Ali ne u 6. mesecu trudnoce, vec kad je vreme za to.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 19:05

Mislim da na porođaj treba ići opušteno. Erata ti vidim da si sve prostudirala. Moram priznati da ja nisam niti ću. Biće šta biti mora. Nekome i prirodan porođaj teško pada.Nije moja želja cr,ali nisam ni protiv,ako dr kaže da je to najbolje za bebu i mene.Pisala sam ranije o ženi koju znam porodila se u Junu imala je cr.Selila se u drugoj polovini sedmog meseca.Cr joj je bio u 10.30h,a ona je bila na nogama u 05h .Žena radila dosta 7 vto(stimulisanih).Posle cr sama kuvala,prala i naravno brinula o bebi.Mleko joj krenulo dan posle cr.Bebica preslatka.Inače žena ima 40god.Bila je u sobi sa ženom koja ima 45god isto cr posle vto(prvo dete) i ta žena doji svoje dete.Nismo svi isti i život reba posmatrati sa vedrije strane.Stalo pišem:''Kakve su ti misli takav ti je život''.Možda da sam drugačijeg mentalnog sklopa opteretila bih se tvojim postom i krenula na porođaj uplašena,a ovako mogu ti reći da od sudbine niko nije pobegao.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu