KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 23/7/2014, 18:48

Ja nadjoh da je u periodu id 24. do 28. nedelje. Verovatno cu odraditi negde privatno. Sofija, razmisljas li o imenu za curu?:)i
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 23/7/2014, 18:50

Opa eratice, termin ti na moj rodjendan!  likeit Nesanica, jes, moja zaova je imala taj problem u trudnoci. I sita se filmova nagledala! A i njen dečko s njom!  lol! Ja sam ogtt oko 26. čini mi se odradila.

Vučice, hoćeš ti upisati termin?!

Saznadoh u medjuvremenu i da se Aidin sin zove Emin. Ne znam kad se porodila, u januaru sigurno, al tačno kog datuma, ne dodjoh do info. Ni da li je prirodno, no juriću i dalje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 23/7/2014, 19:33

Strumfetice cestitam rodjenje Nevene,neka vam je ziva i zdrava 1000 god i uvek srecna bila...Sve cestitke jos jednom.
Ko je sada na redu?Neca ako se ne varam,gde nam je ona inace?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 23/7/2014, 20:33

Erata ::Ja nadjoh da je u periodu id 24. do 28. nedelje. Verovatno cu odraditi negde privatno.  Sofija, razmisljas li o imenu za curu?:)i

Erata, razmisljamo, imamo par zenskih imena koja nam se dopadaju, konacna ce da padne odluka odmah po rodjenju, ako ne i pre :) Za imena decaka nam ide malo teze da se dogovorimo, ali i tu sam krenula da mm-a strateski obradjujem Wink
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 23/7/2014, 20:51

Petkama, moj TSH je 1,19 i dr mi je odgovorio mailom da je sve ok i da nastavim sa istom dozom leka.
A sto se tice OGTT, meni je dr Macut rekao da odradim od 22-24.nedelje. Medjutim, sada me nesto zbunjujete...meni je glukoza iz kapilarne krvi uvek veca, od venske...a kod vas je obrnuto. Npr.ujutru sam merila i nivo glukoze je oko 5., a iz venske je oko 4.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 23/7/2014, 20:56

Meni se kucno mjerenje iz prsta i lab iz vene razlikuju d oko 0.1 ili 0.2. Kuci oko 5 a u labu 4.8.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 23/7/2014, 21:09

I meni su rekli da je iz venske niza. Ali ja dozivim blagi nervni slom prilikom vadjenja krvi. Imam traumu od igle jos od detinjstva. Ne smem da gledam i od straha da slucajno ne vidim (kao npr. u onoj idiotskoj situaciji u Biomedici gde se na ekranu vrti slika vadjenja krvi, ili kad vade ljudima ispred mene), meni skace secer.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 23/7/2014, 21:14

A da li radite FET (fetalnu ehokardiografiju)? Meni dr rece da bi bilo dobro da je uradim, ona se radi nakon 23-ce nedelje.

A za OGTT uglavnom se radi izmedju 24-te i 28-me, evo dela o tome na srpskom (Šta je to oGTT – test opterećenja glukozom?

To je test tokom koga se prvo izvadi krv i odredi se nivo šećera u krvi, pa onda popijete zašećerenu vodu i nakon toga se vadi krv u razmacima od po jednog sata.

U našoj zemlji ne postoji obaveza da se radi ovaj test, a u zemljama Evrope uglavnom se radi u periodu oko 28. nedelje, odnosno i ranije, ako postoje faktori rizika kao što su – postojanje šećerne bolesti koja se razvila tokom prethodne trudnoće, visok nivo šećera, gojaznost, rađanje deteta preko 4000 gr u prethodnoj trudnoći, pojava šećera u urinu.)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 23/7/2014, 21:24

Ja sam radila u 19 i sad u 24. Svaki put jer je beba naprednija i ok oba puta bili, vise nema sanse.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 23/7/2014, 21:41

Sofija meni je to vec radjeno i u 13. i u 20. nedelji. Ja sam isla kod ovog doktora i evo sta on kaze: www.ultramedika.rs/rad06.htm i www.ultramedika rs/srce2.htm. U levom uglu na sajtu ima jos 2 teme vezane za FET.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 23/7/2014, 21:59

He he ja sam mislila na ogtt da ne bude zabune.
Meni trudnocu vodi perinatolog i svasta nesto gleda svaki put, pitacu je za Fet.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 23/7/2014, 22:06

Skontala sam ja Sladjo :) Nego ne znam sto si to radila 2 puta. Kako prezivljavas u Pg, ima li vrucine? Ja sam dugo zivela u PG i zato sada ne kukam kada je vruce. Samo se setim i odmah zahvalim Bogu sto nisam tamo. Ono je pakao! Pravi oganj!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 23/7/2014, 22:10

Erata, hvala :) Po opisu su i meni radili taj pregled kod Dr Novakov, u sklopu prvog ekspertnog, samo ga ona tada nije tako zvala. A sada sam za ovu "deonic" dobila uput, pa cu raditi u Tirsovoj, mada sam inicijalno planirala opet privatno, ali kada vec imam uput, rekoh sto da ne :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 23/7/2014, 22:14

I meni se cini da je ova moja radila sve, pojma nemam...odlucila sam da pitam samo da li je ok.
A ogtt dva puta ne znam ni ja zasto su tako trazili.
A Pg je tiganj ljeti,mada ovo nije ni priblizno ozbiljnom ljetu. A inace smo isprogramirani samo za najosnovnije funkcije kad krene da pece  Very Happy ali sad je bajno kad postoje klime.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 23/7/2014, 22:21

Kad ti dosadi hladnoca ti opet kod nas obrni  Very Happy negdje kad krene ósteoporoza  Razz 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 24/7/2014, 01:56

Ja sam uzela uput za ehokardiografiju kod dr u domu zdravlja, i juce sam zakazala u Tirsovoj termin polovinom sljedeceg mjeseca. Valjda se obicno taj pregled radi posle 24te nedelje. OGTT cu o svom trosku. Doktorka me savjetovala da ponesem limun, i da ga lizem posto popijem glukozu, posto se desava da zene povrate :). 
Za insomniju - nocas sam zaspala u pola 11 ujutro. Minut nisam uhvatila po mraku. I tako svaku noc. I kad zaspim, stalno se budim i kratko spavam. Bas mi fale prvi mjeseci, tad sam spavala 13h dnevno.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 24/7/2014, 08:33

Neris, svi kazu da je to sa limunom super, ja sam ga ponela takodje, ali mi nije bilo nesto muka, pa ga nisam uzela. Ali su malci poludeli posle unosa glukoze, poskakali, nisam mogla mirno da sedim koliko su se ritali :)
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/7/2014, 10:36

Neris, kad je tebi termin? Znas li kog su pola bebice?

Meni se slosilo bilo kad sam radila ogtt u trudnoci. Zujanje u usima i mrak, malo je falilo da kljoknem, a ranije mi se tako nesto nije desavalo. Obavezno limun, i drustvo povedite :).
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 24/7/2014, 10:47

ja trebam ogtt  i rekla mi UZ stitne ,raditi u septembru,ali cu taman kad odem u 22 nedelji u ns na expertni uz i ehokard....(kako se vec zove ) ,da odem i kod endokrinologa u BG .to se pada septembar,da iskoristim.inace tsh mi je 0,83 u 14 nedelji trudnoce bio ,sto je endokrinolog rekla da je za tu nedelju tsh ok .i dalje ista terapija eutirox 50mg svaki dan ,gluformin 1500mg ,vigantol sada /2kapi na korici hleba uvece ,nakon vecere ...femibion,utrogestan ..
 trudnice ,veeeliki  zagrljaj  zagrljaj  zagrljaj
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 24/7/2014, 11:43

Drage moje,dobro jutro  ljubav 
I meni su rekli OGTT od 24-28 nedelje...To mu dođe u septembru...Moj endokrinolog gleda fT4,T4 više od TSH.Kaže da su bitniji u trudnoći...Poželjno je da ta dva hormona budu u referentnim granicama,a kao TSH nije toliko bitan...I meni TSH varira od 2,7 do 0,496 i stalno mi koriguje th.Jednom mesecno vadim te hormone. sreca 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 24/7/2014, 11:54

Drage moje,hvala vam svima na velikoj podršci,čestitkama i prelepim željama za ubuduće!!!

Štrumfetice,srećno rođenje ćerkice,neka bude najbolja na svetu kao što ćeš i ti biti najbolja mama na svetu!!!!

Mi smo dobro,uklapamo se i adaptiramo,provodimo dane u sikenju,presvlačenju,ljuškanju i još uvek nam totalno nestvarno deluje ovaj naš slatki zamotuljak!

Malo je reći da smo već do neba zaljubljeni u njega!

Lenj je pomalo za sisanje,velika je spavalica,a mleko mi je nadošlo za tri bebe,pa je to trenutno najčupaviji deo-za podoj i izmlazanje mi treba dosta vremena i taman kad bih i ja odspavala,beban zacvrči,pa opet u krug!
Ali nijedan početak nije lak,a ja sam puna optimizma da će se sve vremenom regulisati!
A iskreno,kako ga pogledam,zaboravim umor,bol i sve što mi je teško!!!

D77,hvala za prenos događaja!!!
Kao što znate,18.07. je bila redovna kontrola u Frontu,CTG dobar,ali plodova voda smanjena,AFI 50,prst otvorena,plasirali su vaginaletu za otvaranje i rekli da do kraja dana očekujem porođaj.
Dobila kontrakcije ubrzo,trajale ostatak dana i noći,disanjem ih uspešno podnosila,ali se otvorla samo za još pola prsta.
Ujutro u porođajnu salu,priključena na indukciju i kreće žurka!
Bolovi sve jači dok na kraju nisam počela bez vazduha da ostajem ,iako sam prisebno primenila sve savete iz školice i nakon 4 sata otvorena samo 2 prsta,prosto to nikako nije išlo,iako je CTG pokazivao najjače kontrakcije,a epidural ne daju ispod 3 prsta.
Već sam se zapitala kako žene uopšte rađaju decu?!
Onda je sve naglo krenulo,u roku od 10 min se otvorila na 6 prstiju,dobila anesteziju i preporodila se.
Ubrzo je stigao i beban!
Zbog epija nisam osetila mešanje napona i kontrakcija,on je gurao napolje,pukao grlić,ali ga uspešno izgurala napamet,baš kao kad smo u školici glumile napone i porođaj!
Eto i loše strane njegove,kad porođaj ne ide školski-onda se ne oseti ni ono što je bitno osetiti i kontrolisati.
Na taj prvi plač njegov zaista mi se čitav svet okrenuo!
Položili su mi bubu moju malu na grudi,on je nešto žmirkao i zevao,a ja plačem kao kiša i zaboravim i da ga poljubim!
Ali sam ga izljubila posle da nadoknadim to!
Moja je bubica rođena sa 3 250g i 52cm,pustiše nas nakon 2 dana,i bilo je baš kako sam sanjala-tata,mama i naš beban skupa kod kuće,bez gužve,gostiju,dočeka...
Samo smo se gledali,ljubili,plakali ne shvatajući šta nas je snašlo!

Svima želim ovakvu sreću u životu!!!!

Pozdravljam vas,malac se već meškolji i cmokće kao prasence ,a mleko samo kreće-vreme je za ručkanje!
Neco,tebi šaljem PP što pre o detaljima vezanim za Front!
Ljubim vas mile moje i pišem kad stignem,a i neku sličicu da okačim!
Još jednom,na svemu vam hvala,divne mojeeeeee!!!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 24/7/2014, 12:06

ragaco ,stufe ,cestitike jos jednom ! da ste zive i zdrave sa svojim bebicama ! sve najbolje ...a sad.....sizenje breeeeeeee! vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv 

 tulumba ,da .i moja endokrinologinica obraca vise paznje na ft4 tj t4 i kaze da je on bitniji od tsh ..eni taj ft4 je uvek oko 18 ,manje vise gore dole ....mislim da zbog toga mi ne smanjuje terapiju eutiroxom.e sad kakv on treba da bude ,neznam .ali verujem dr kad kaze da je ok .zato sa i birala lekara iz bg od samog starta ,a ne ove moje sustere iz mog d dz. borba
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 24/7/2014, 12:21

Odličan ti je fT4.Super.On treba da bude iznad 10,ali što više to bolje,tebi je baš dobra vrednost 18  sreca 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 24/7/2014, 12:25

ragaco ::
Na taj prvi plač njegov zaista mi se čitav svet okrenuo!
Položili su mi bubu moju malu na grudi,on je nešto žmirkao i zevao,a ja plačem kao kiša i zaboravim i da ga poljubim!
Ali sam ga izljubila posle da nadoknadim to!
Moja je bubica rođena sa 3 250g i 52cm,pustiše nas nakon 2 dana,i bilo je baš kako sam sanjala-tata,mama i naš beban skupa kod kuće,bez gužve,gostiju,dočeka...
Samo smo se gledali,ljubili,plakali ne shvatajući šta nas je snašlo!

Svima želim ovakvu sreću u životu!!!!

!
Joj, ragaco, rasplaka me.....Još jednom, srećno, nek je beban živ i zdrav i vi sa njim!!! sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 24/7/2014, 12:38

Ragaco, medena, podjose mi suze od emocija dok sam citala tvoj post...stopih se nacisto, toliko ljubavi, predivnih emocija...zasluzili ste, i od sada samo uzivanje sa svojim sincicem, mila!!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu